درباره من

من آرش بیخدا متولد سال 1984 هستم، در شهر تهران به دنیا آمده ام. در حال حاضر دو ملیتی میباشم و هردو کشوری که شهروند آنها هستم را دوست دارم، علاوه بر تحصیل به دو کار پاره وقت نیز میپردازم، فردی بسیار سخت کوش و پرکار هستم. همینقدر اطلاعات شخصی در مورد من بسنده است و من به پرسشی در این زمینه پاسخگو نخواهم بود.

خود را پیرو خردگرایی، بیخدایی، دموکراسی، سکولاریسم، انسانگرایی، فمینیسم، سرمایه داری، لیبرالیسم، ناسیونالیسم، جمهوریت و هوادار جدی اطلاعیه جهانشمول حقوق بشر میدانم. برای اینکه هرکسی ممکن است از این واژه ها تصور خود را داشته باشد من تعریف کوتاهی از آنها در زیر خواهم آورد تا منظور من روشن شود و برداشت غلطی انجام نگیرد:

بیخدایی: موضع فلسفی سلبی پیرامون مسئله وجود خدا که به نفی تمامی باورهای خدامحور ادیان خدامحور می انجامد.
دموکراسی: حق حاکمیت تنها برای منتخبین شهروندان در انتخابات آزاد است نه هیچ شخص، گروه، صنف، نژاد و…
سکولاریسم: جدایی کامل حکومت و تمام امور حکومتی نیروهای سه گانه از دین و عدم دخالت حکومت در امور دینی و سلب اعتبار کامل حقوقی و قضایی از تمامی قوانین دینی
انسانگرایی: ارزش و احترام و قائل شدن کرامت ویژه برای ذات انسانی بویژه در تصمیمات اخلاقی
فمینیسم: برابری خواهی حقوقی و حیثیتی برای زنان، زدودن تبعیضات جنسی و تعصبات قومی دینی محدود کننده زنان
سرمایه داری: تجارت آزاد، دخالت کم حکومت در زمینه های اقتصادی، مالکیت ابزار تولید، احترام به آدمهای موفق بجای گداپروری و مالیاتهای پایین برای همه مردم، البته با حفظ حقوق کارمندان، بیمه های اجتماعی و بیکاری، وجود حداقل حقوق، تامین اجتماعی و غیره.
لیبرالیسم: تاکید و اهمیت بر روی آزادی های فردی، اجتماعی، و سیاسی بصورت حداکثری
ناسیونالیسم: پذیرش وجود کشور، مرز های جغرافیایی و مسئله «منافع ملی» و لزوم تلاش حکومت برای کسب آن، همچنین تلاش برای بهبود وضعیت کشور و باور به اینکه روزهای بهتر برای میهن در آینده خواهند بود.
جمهوریت: عدم وجود منصب مادام العمر و وراثتی در تمام ساختار حکومتی کشور
دفاع جدی از اطلاعیه جهانشمول حقوق بشر: تاکید روی جهانشمول بودن مفاد اطلاعیه جهانشمول حقوق بشر و غیر قانونی بودن هر قانون محلی که در تناقض با این مفاد باشد و لزوم عکس العمل جدی، شدید و حتی قهر آمیز در مقابل تضییع حقوق بشر در هر نقطه از کائنات.

از نگر سیاسی من منتقد اسلامگرایی، کمونیسم، ناسیونالیسم افراطی، و پادشاهی هستم. من از نگر سیاست های خارجی، دیدگاهی نزدیک به نئوکانهای امریکایی دارم، کاملاً موافق حمله امریکا به افغانستان، عراق و ایران بوده و هستم و تنها راه از بین رفتن حکومت جمهوری اسلامی را فشارهای بین المللی و دخالت اقتصادی و در نهایت نظامی غرب به رهبری امریکا میدانم. از نگر من انقلاب‌های کارگری، اعتصابات، مبارزات مدنی مسالمت آمیز، قیام مسلحانه مردمی و شیوه های دیگر هیچ یک به دلایل شرایط ویژه ایران کارساز نیستند و کسانی که امید به چنین روش هایی دارند در توهم، تخیل، ساده اندیشی و آرمانگرای افراطی به سر میبرند. افزون بر این انقلابهایی که قرار باشد کمونیست ها یا سلطنت طلبها را بر روی کار بیاورند به فرض ممکن بودن بهتر است انجام نشوند و وضعیت فعلی حفظ شود، دیکتاتوری پیری که دوره اثباتی خود را گذرانده کم خطر تر از دیکتاتوری هایی است که هنوز فرصت زیادی برای جنایت پیدا نکرده اند.

البته من فعالیت سیاسی ندارم و معتقدم در دراز مدت برای بوجود آمدن و پاسداری از مردمسالاری که به سعادت و بهروزی مردم ایران می‌انجامد در ایران نیاز به تقویت جدی سکولاریسم، فمینیسم و اومانیسم هست و به همین دلیل من ترجیح می‌دهم برای تقویت این بنیان‌های فرهنگی کوشش کنم تا اینکه فعالیت سیاسی داشته باشم. از این گذشته بیشتر فعالیت های سیاسی امروزه ایرانیان به روضه خوانی و عربده کشی محدود است که من استعداد زیادی در آنها ندارم.

من دشمن اسلام هستم! از نگر من اسلام یکی از بنیادی‌ترین مشکلات فرهنگی و سیاسی جامعه ما است و من در راه ستیز با اسلام بسیار کوشا هستم، بزرگ‌ترین (یا دستکم یکی از بزرگ‌ترین) تارنماهای ضد اسلام فارسی زبان را من در اینترنت راه اندازی کرده‌ام و بیش از 50 نوشته کوتاه و بلند در مورد اسلام دارم. از موارد زیر میتوانم بعنوان بنیادی ترین دلایل خود برای اسلام ستیزی نام ببرم:

 • 1) نادرست بودن اسلام، بی پایه و اساس بودن تمام اصول پنجگانه دین
 • 2) دگر اندیش ستیز و فاشیست بودن اسلام و خشونت و بربریت نهفته در آن
 • 3) زن ستیز و کودک آزار بودن اسلام
 • 4) تناقض اسلامگرایی با لیبرال دموکراسی
 • 5) تناقض اسلام با حقوق بشر

من مخالف باقی ادیان و بسیاری از تفکرات سیاسی نیز هستم ولی فقط فرصت و امکانات برای ستیز با اسلام دارم. ستیز من با اسلام یک ستیز فکری و فرهنگی است من بطور کامل به حق مسلمان بودن معتقد هستم و مایل نیستم هیچ ابزار حکومتی و سیاسی در اختیار اسلام ستیزی قرار گیرد. حکومت از نگر من یک نهاد موقت منتخب است که بر اساس یک قرارداد اجتماعی کاری را انجام میدهد و در ازای آن حقوقی دریافت میکند دولت از نگر من به هیچ عنوان حق دخالت در مسائل دینی و یا ضد دینی را ندارد.

موضوعات مورد علاقه من: منطق، ریاضیات، فلسفه، تاریخ، جامعه شناسی، سیاست، و کامپیوتر.
تفریحات من: ستیز با ستم، بحث و مناظره، مطالعه و تحقیق، ورزش، موسیقی و سینما است.
ورزشهای مورد علاقه من: کیک باکسینگ، شنا، پینگ پنگ، دو میدانی، کوه نوردی، دوچرخه سواری، تیر اندازی و بدن سازی.
من از سبک موسیقی سنتی ایرانی، راک متال بیشتر لذت میبرم ولی به هر موسیقی گوش میکنم. من موسیقی را با آیپاد و هدفون گوش میکنم، از موسیقی پاپ کمتر خوشم میاد.
من به زبانهای فارسی و انگلیسی در حد آکادمیک سخن گفته و مینویسم، بعد از آنها با عربی، ترکی و فرانسوی نیز آشنایی دارم و در حال تکامل مهارت های زبانی خود هستم.
من دانشجو هستم و فکر نمیکنم هیچوقت فارق التحصیل بشوم چون زندگی دانشجویی را دوست دارم.
من به مشروبات الکلی علاقه دارم، مشروبات مورد علاقه من ویسکی، شراب قرمز، آبجو هستند، با مشروب سیگار هم میکشم، زیاد اهل دیسکو وکلاب رفتن نیستم ولی خوب گاهی میروم.
از غذاهای ایرانی خوشم میاد، زیاد رابطه خوبی با سبزیجات و اینها ندارم، بهترین غذای جهان = چلوکباب کوبیده!
من مجرد نیستم و دگرجنسگرا هستم، در کنار دوست دخترم خود را بسیار خوشبخت و خوش شانس میدانم.

من از آدمهای سخت کوش، اهل استدلال و استناد و تجزیه و تحلیل، مودب، حق طلب، آزاده، اهل تفکر، پخته، حرفه ای، باهوش، راستگو، پولدار، شیک، زیبا و باکلاس خوشم می آید و با آدمهای الاف، بیکار، لاشی، سطحی، نادان، شوت، عامی، مظلوم، دگم، کله خر و نفهم، اهل شعر و شاعری و تصوف و یاوه گویی و شل اندیشی و تخدیر فکری، خنگ، دروغگو، دو رو، مفلوک، بی تعهد، کتاب نخوان، فقیر، ژنده پوش، زشت روی و بی کلاس هم طبیعتاً زیاد حال نمیکنم.ولی خوب کم پیش میاد من از کسی بدم بیاد، سعی میکنم همه رو دوست داشته باشم و از هر شخصی در حد خودش انتظار داشته باشم، من دوستان نزدیک مسلمان، سلطنت طلب، کمونیست، تروریست، آخوند، موبد و غیره دارم و در عین اینکه اختلافات سیاسی و فلسفی زیادی باهم داریم بطور نسبی دوستشون دارم، برای من ذات انسانی دارای ارزش و کرامت و اصالت است و افکار آدمی تا حدود زیادی ناشی از محیط زیست اوست این است که من در بعد شخصی نیز کسی را بخاطر افکارش از خود دور نمیکنم، تلرانس و تحمل زیادی دارم ولی وقتی به این نتیجه برسم که شخصی «آدم منفی» است دور او را به شدت خط میکشم و از او دوری میجویم، اینه که در بعد فردی من آدم خونگرم و خاکی هستم و البته شوخ و اهل حال و حول و تفریحات سالم و غیر سالم کم ضرر. البته خوب من دشمنی هم خوب بلدم بکنم.

اگر قصد پرسش از من دارید یا دوست دارید با من بحث کنید، بسیار خوشحال خواهم شد اما من اینکار را فقط در تارنمای گفتگو دات کام انجام میدهم، به مهر از من در هیچ محیط دیگری انتظار پاسخ نداشته باشید.

ویکیپدیا از پروژه های بسیار جذاب و جالب اینترنتی است اما من از فعالیت در ویکیپدیای پارسی فعلاً منصرف شده ام چون مدیریت این محیط منصفانه نیست و متنهای من اغلب به دلیل اینکه باب میل حضرات مسلمان نبوده است پاک شده اند، این است که امیدی به ادامه فعالیت در این محیط مسخره ندارم. مدیریت ویکی پدیای پارسی از نگر من بی مسئولیت، سانسورچی، سودار و بی عدالت است و در مورد موضوعات مورد علاقه من (فلسفه، تاریخ اسلام) از تخصص کافی برخوردار نیست و جایی که آدمهای بیسوادتر بتوانند متنهای آدمهای باسوادتر را پاک کنند جای همچین دلچسبی نیست! البته به اندازه کافی از من در ویکیپدیای پارسی متن توسط خودم یا دیگران با ذکر منبع و بی ذکر منبع قرار گرفته است، این است که من فکر میکنم تاثیر خود را به اندازه کافی در این محیط گذاشته ام. افزون بر این من پروژه ها و کارهای زیاد دیگری دارم که باید انجام شوند و وقت چندانی برای فعالیت در محیط مافیایی ویکیپدیا را ندارم.

Advertisements

11 پاسخ

 1. آرش جان با همه شعارهای تو موافقم به جز کاپیتالیسم
  هر چند که از سوسیالیسم رفقا هم چندان دل خوشی ندارم ولی کاپیتالیسم هم چندان ارزشی نداره که آدم بخواد براش سر و دست بشکونه.

  • برای من چرا باید اهمیت داشته باشه که شما چی فکر میکنید راجع به کاپیتالیسم؟

 2. آرش بی خدا :
  آرش بیخدا برای شما باید یک مجموعه افکار باشد،

  < باید ؟ دموکراسی و آزادی بیان و اندیشه ای که شما از آن دم میزنید کاملا مخالف این » باید » یا » نباید ها » هست . هنگامی که شما اینگونه فکر و برخورد میکنید پس طبیعی هست که ذهن خوانندگان به همان سوی که پیشتر اشاره کردم برود که مطالبی که در مورد فلسفه تا کنون فرموده اید از افکار و اندیشه های خود نبوده و صرفا کپی برداری هست وگرنه این چنین دیکتاتوری پاسخ نمیدادید .
  پاسخها و واکنشهای ما تبلور سخنان و اندیشه های ماست .

  آرش بی خدا :
  هر چیز در مورد من که قرار است بدانید باید در مورد افکار من باشد نه خود من، هر آنچه بیشتر بخواهید بدانید هم در واقع زیاده خواهی و به قول رایج “فضولی” است .

  < شما در بازی با واژگان تخصص تحسین آمیزی داری .
  بر فرض که من یا هزاران خبرنگار و وبلاگ نویس و نویسنده و پژوهش گر … فضول هستیم . شما ترور شخصیت و جو سازی نکنید . اگر جوابی ندارید بهتر است بگوئید جوابی ندارم .
  ( مانند بی شمار آخوند ) دیگران را مورد توهین و اتهام قرار ندهید .

  آرش بی خدا :
  من از شما و کس دیگری دعوت نکرده ام که افکار مرا قبول کند لذا من به شما چیزی بدهکار نیستم مطالب من همین است که هست، اگر خوشتان می آید بخوانید اگر نمی آید تشریف ببرید از میلیاردها سایت و وبلاگ دیگر دیدن کنید.

  < شما از هویت واقعی بسیاری افراد که ممکن است از وبلاگ شما دیدن کنند نا آگاه هستید . بنابراین اگر به هویت برخی از ایشان پی ببرید مطمئنا بسیار شگفت زده و خوشحال و مفتخر شوید . کسی نگفت شما بدهکار هستید . شما خود این واژه رو در فکرتون پرورده و بکار بردید . باز هم تکرار میکنم که مهر فرموده و یا پاسخ بفرمایید با به قول خودتون » سفسطه » نکنید . که شوربختانه پاسخی ندادید .
  بله صد در صد یقین داشته باشید که اگر قرار باشه با همین روش ادامه دهید من به هیچ وجه وقت خودم رو تلف نخواهم کرد و به عنوان منتقد اسلام از شما برای تلاشتون در انتقاد سازنده ( البته نه توهین ) و بیان گوشه هایی از حقیقت در نقد اسلام سپاسگذاری میکنم و بیش از این وقتتون رو نمیگیرم . به وبلاگ و سایتهای موسیقی مورد علاقه ام رفته و لذت میبرم .

  آرش بی خدا :
  در ضمن شما مثل اینکه خیلی از تاریخ عقب هستید من مدت زیادیست که دیگر روی افشا چیزی ننوشته ام.

  < از شما بیش از این انتظار داشتیم .
  اینکه من مدت زیادی است مطالب شما رو دنبال میکنم و خوانده ام نشان دهنده ی از تاریخ عقب بودن من هست ؟
  پس اگر از شما بی دلیل تعریف و تمجید میکردم حتما میشدم طرفدار و دوست و یار قدیمی و با وفا … نه ؟
  در این مورد سخنی نمی گویم و قضاوت رو به عهده ی خوانندگان گرامی میگذارم .

  • اینکه شما گفته «آرش بیخدا برای شما باید به یک مجموعه افکار باشد» را به مخالفت با دموکراسی تعبیر کرده اید شبیه شوخی است. گفته اید اگر پاسخی ندارید بگویید پاسخی ندارم، من قبلاً در همان صفحه ویکیپدیای خود نیز اینرا گفته ام که توضیحات من در مورد خودم تمام آن چیزی است که مایلم با دیگران به اشتراک بگذارم.

   «شما از هویت واقعی بسیاری افراد که ممکن است از وبلاگ شما دیدن کنند نا آگاه هستید . بنابراین اگر به هویت برخی از ایشان پی ببرید مطمئنا بسیار شگفت زده و خوشحال و مفتخر شوید . کسی نگفت شما بدهکار هستید . شما خود این واژه رو در فکرتون پرورده و بکار بردید . باز هم تکرار میکنم که مهر فرموده و یا پاسخ بفرمایید با به قول خودتون ” سفسطه ” نکنید . که شوربختانه پاسخی ندادید .»

   تکرار میکنم من به هیچ پرسش شخصی پاسخ نخواهم داد.

   «بله صد در صد یقین داشته باشید که اگر قرار باشه با همین روش ادامه دهید من به هیچ وجه وقت خودم رو تلف نخواهم کرد و به عنوان منتقد اسلام از شما برای تلاشتون در انتقاد سازنده ( البته نه توهین ) و بیان گوشه هایی از حقیقت در نقد اسلام سپاسگذاری میکنم و بیش از این وقتتون رو نمیگیرم . به وبلاگ و سایتهای موسیقی مورد علاقه ام رفته و لذت میبرم .»
   خوش گلدین lol

 3. اگر مقایسه ای بین صفحه ی معرفی خودت در ویکی پدیا با دیگر صفحات کنی متوجه میشی که حتی در ویکی پدیا هم شما بجای معرفی خودت بیشتر به معرفی افکارت پرداختی . برای نمونه پرسشی برای من درباره شما وجود داشت که فکر میکردم با مطالعه صفحه ی ویکی پدیا به پاسخی خواهم رسید که شوربختانه اینطور نبود .
  خیلی مایل هستم بدونم شما در چه رشته ی تحصیل میکنی ؟ و به چه کاری مشغول هستی؟
  اصلی ترین دلیلش هم این هست که بدونم شما درآمدتون از کجا هست که سوادت در چه حد ؟
  درآمد واسه اینکه برای نوشتن یا اظهار اینگونه نظرات ( به نظر من بی پایه و اساس و کاملا شخصی ) که شما در وبلاگت داری یا در گذشته همین مطالب رو در افشا میگذاشتی ( البته با احترام به افکار شخصی شما )
  نمیتوان درآمدی داشت و زندگی کرد .
  پس قبول بفرمایید این پرسش در ذهن مردم بوجود میاد .
  مورد دیگر که میخواستم خدمتتون عرض کنم این بود که :
  شما اشاره کردید از نوشتن لذت میبرید .
  چیزی که شما از آن با واژه نوشتن نام بردید …
  چیزی نیست به جز کپی برداری از مطالبی که بیشتر توسط یهودی ها تهیه و به زبان فارسی ترجمه شده ( همانطور که پیشتر عرض کردم که در افشا نیز کپی میکردید )
  اگر بخواهم صادقانه و بدور از تعارف بگویم این که :
  آقای آرش بی خدا … از نتیجه فکر و تجربه و تحصیل خودت چی برای گفتن داری ؟
  از تکرار مکررات . دور باطل زدن پیرامون مباحثی که حتی یک بار هم توان مباحثه و درگیری فلسفی در دفاع از آنان را نداشتید … خسته نشدید ؟

  • آرش بیخدا برای شما باید یک مجموعه افکار باشد، هر چیز در مورد من که قرار است بدانید باید در مورد افکار من باشد نه خود من، هر آنچه بیشتر بخواهید بدانید هم در واقع زیاده خواهی و به قول رایج «فضولی» است. من از شما و کس دیگری دعوت نکرده ام که افکار مرا قبول کند لذا من به شما چیزی بدهکار نیستم مطالب من همین است که هست، اگر خوشتان می آید بخوانید اگر نمی آید تشریف ببرید از میلیاردها سایت و وبلاگ دیگر دیدن کنید.

   در ضمن شما مثل اینکه خیلی از تاریخ عقب هستید من مدت زیادیست که دیگر روی افشا چیزی ننوشته ام.

 4. سلام
  برخی لینک های سایت زندیق درست کار نمی کنند.
  بخصوص در این بخش http://www.zandiq.com/articles/0000000194.shtml لینک هایی که به براهین داده شده اند.

  با تشکر از زحماتی که برای سایت زندیق می کشید.
  نوید

  • سپاس از توجه شما
   میدونم که اینجوری هست ولی درست کردنش کار بسیار سختیه به مرور درست میشه.

 5. سلام آرش جان من نظري نوشتم كه متاسفانه نمي آد چيكار كنم

 6. ba dorood arash jan agar ino khoondid ba man yek tamas begirid ke motmaEn besham ke khoondid kami karetoon daram
  mamnoon va bedrood

  • Salam Arash jaan
   This is the First time I am checking your website it is fantastic, There are lost of bulshit it CHirsitianity and Judaisim too ,Possible you are not familiar with them ,but if possible please write about other none sense from other Religious too,PAYANDEH BASHID

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: