ده هزار نفر شدیم :)

پنج روز دیگه میشه یک سال از روزی که تصمیم گرفتم بگم اگر دوستان زندیق در فیسبوک به ده هزار نفر برسند زندیق رو بازسازی خواهیم کرد.

و امروز زندیق به ده هزار نفر رسید 🙂

تبریک میگم به خودم و به شما نازنینان.

Advertisements

41 پاسخ

 1. مهدی خلجی مقاله در مورد بچه باز بودن محمد نوشته. نظرتون چیه؟
  http://mehdikhalaji.com/archives/1063

 2. استاد نظرتون در مورد برادران لاریجانی ها میشه بگید

 3. دست و کف و جیغ و هوراااااااااااااااا!!!!

  خوب به لطف قدرتمندترین و مخربترین و مخوفترین سلاح دنیا یعنی قلم و به لطف جون هایی مثل آرش و مثل شاهین نجفی و خیلی های دیگه الله عزیر که خوب یروزی منم خیلی دوستش داشتم و کلی براش نماز خوندم و روزه گرفتم و اینا و کلی از روزهای کودکی و نوجونیم رو واسش تلف کردم داره نابود میشه و دروغی بودنش معلوم میشه.. خوب که نگاه کنی برای خیالی بودن همه این قصه های خدا و پیغمبر خیلی هم نیاز به کار خاصی نداری کافیه چشمتو باز کنی ، مثل روز روشنه که هم اینها الکی بوده ، زندگی هم همینه با همه سختی هاش.

  خلاصه بچه ها شمام دست رو دست نزارید و سلاح ها (قلم) رو بردارید و باهاش ذهن بقیه جونها رو قلقلک بدید..کاری هم به بابا و مامانا نداشته باشید ، دیگه از اونها گذشته ، خود بخود وقتی بخاطر قانون بیرحم طبیعت کم کم از پیشمون برن اون عقاید سنتی هم میره و چیزی که میمونه ما هستیم و نسل های بعدی و کاری که الان میکنیم.

  خلاصه ای برادر ارزشی من میخوام هفت جات بسوزه که هر کاری کنی جلوی گسترش اندیشه ها رو نمیتونی بگیری و ما داریم آگاه میشیم ، بالاخره یروزی میرسه که همه ازاد باشیم که به چی اعتقاد داشته باشیم یا نداشته باشیم ، چی بخوریم و چی بخونیم ، کجا بریم یا نریم ، آره عزیزم اون روز دور نیست که هیچکس نتونه میلیونها انسان رو مجبور کنه که چی رو بپرستن و چی رو نپرستن ،

  ای شیطان لعنت بفرست بر محمد و آل محمد و علی خصوص سید ومولای خود برگزیده ی ما سیدعلی خامنه ای تک دست.

  راستی بچه این ویدئو رو هم ببینید ، بیاد بچه گی هامون و اون معصومیت از دست رفته :

  http://www.youtube.com/watch?v=PgYAZyuwGmE

 4. آرش بیحدا درود.
  امان از عفیریه و شمقدریه.
  امروز برای زیارت حضرت عباس به فیسبوک رفتم دیدم برادران گمنام آقا امام زمان کمپین را هک کردن!!!
  به امام نقی هم هتاکی کردن ایشان را با نام مجعول و مستهجن هادی یاد کرده اند.

 5. آقا آرش من یه سوال فلسفی‌ دارم.من با یه خدا باور مناظره کردم در مورد وجود یا عدم وجود خدا.طرف از برهان صدیقین برای اثبات وجود خدا استفاده کرد.منم این برهان رو نقد کردم و گفتم علیت جهان شمول نیست و در ابعاد کوانتوم و زیر اتمی‌ علیت برقرار نیست, این جهان هم در ابتدای به وجود آمدن در ابعاد کوانتوم بوده.و برهان صدیقین در صورت جهان شمول بودن علیت فقط اثبات می‌کنه که تسلسل علل ممکن نیست و باید در جایی قطع بشه ولی‌ هیچ اثباتی نمی‌کنه که علت العلل چیزی غیر این جهانی‌ و فرا طبیعی‌ است.اون طرف گفت:[ در مورد این جهانی‌ بودن علت العلل باید عرض کنم که آیا طبیعت که جهان ما هم بخشی ازطبیعته قدیمه؟در صورت قدیم بودن طبیعت اثبات کنید که طبیعت قدیم است.]می‌خواستم ازت بپرسم نظر فلاسفه در مورد قدیم بودن طبیعت که جهان ما هم بخشی از طبیعته چیه؟نظر دانشمندان و فیزیک دان‌ها در این مورد چیه؟البته من فکر می‌کنم بررسی‌ طبیعت خارج از جهان ما برای فیزیک دان‌ها باید خیلی‌ سخت باشه یا حتی غیر ممکن؟منظورم کل طبیعته نه فقط این جهان ما که با بیگ بنگ به وجود اومده.

  • نازنین من منظور شما رو از این واژه های طبیعت و جهان نمیفهمم شما این واژه ها رو بصورت موهومی استفاده میکنید «منظورم کل طبیعته نه فقط جهان» یعنی اینکه شما طبیعت رو یک کل میدونید و جهان رو یک جزء و خوب حتماً میدونید که من اینجا سعی نمیکنم ملا لغتی باشم ولی خوب در فلسفه که باید موشکافانه عمل کرد این تعاریف خیلی مهم هستند که جهان یعنی چه، کائنات یعنی چه؟ طبیعت یعنی چه؟ و پاسخ هر پرسشی رو با توجه به این تعاریف میشه داد.

   بطور کلی از نظر فلاسفه ای مثل راسل واژه «جهان» واژه گنگی میتونه باشه، واژه سودمندی مثل «اگر»، که ما معنیش رو کم و بیش میفهمیم ولی بر چیزی خارج از ذهن نمیتونه دلالت داشته باشه، من نیز این نظر را میپسندم، بنابر این این پرسش که آیا «جهان قدیم است؟» یک پرسشنما است شبیه «اگر قدیم است؟» میباشد.

   فیزیک دانان نیز وقتی اظهار نظر میکنند معمولاً روی این ابعاد فلسفی دقتی ندارند یعنی چون برای عوام سخن میگویند واژه های جهان و طبیعت و غیره را همانگونه که مردم استفاده میکنند، بکار میبرند.

   اما اگر جهان را به «هر آنچه در اطراف ماست» تعریف کنیم، آنگاه این پرسش که «آیا جهان قدیم است؟» تبدیل میشود به «آیا همیشه چیزهایی بوده اند؟»، در مورد این پرسش دو حالت پیش می آید که هیچکدام با بیخدایی تضادی ندارند یعنی چه جهان آغازی داشته باشد چه نداشته باشد در هر دو حال نیازی به وجود یک خدا نیست.

   همه فیزیک دانها معتقد نیستند که بیگ بنگ آغاز «همه چیز» بوده است:
   http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=the-myth-of-the-beginning-of-time-2004-04-26

   اما این مسائل از نظر اینجانب ربطی به برهان صدیقین ندارد نازنین، برهان صدیقین یک بازی کلامی هست و به همین دلیل در منابع روز فلسفه دین در دنیا نامی از آن آورده نمیشود و کسی آنرا جدی نمیگیرد. این برهان یک ویژگی زبانی در زبان عربی (واژه «وجود») را گرفته و میگوید چون وجود وجود دارد، و وجود همان خدا است پس خدا وجود دارد 🙂 😀 😀

   • ممنون از وقتی‌ که برای جواب دادن به من گذاشتین.من تو اون مقالهٔ شما تو زندیق(دلیل بیگ بنگ چه بوده است؟)خوندم که هستی‌ یا وجود همیشه بوده یعنی‌ به اصطلاح قدیمه.من الان یه مقدار گیج شدم.تصور من این بود که همیشه چیز‌هایی بوده و این جهان ما هم در ابتدا از اون چیز‌ها بوجود اومده.منظور من از طبیعت همون هستی‌ یا وجوده.همون جور که خودتون گفتین تصور من این بود که طبیعت(هستی‌) رو یک کل میدونستم و جهان رو یک جزء . یعنی‌ جهان رو بخشی از طبیعت(هستی‌) میدونستم که اون طبیعت(هستی‌) همیشه بوده.اگر همیشه چیز‌هایی نبوده پس نتیجه میگیریم این جهان از عدم بوجود اومده.آیا امکان داره چیزی از عدم بوجود بیاد؟آیا این جهان از عدم بوجود اومده؟البته من میدونم عدم یه واژه ایدئالیستیه ولی‌ اینکه عدم ,باطل نما بنظر میاد بخاطر نبود کلمه مناسبه و این یه مساله زبانیه.

    • >خوندم که هستی‌ یا وجود همیشه بوده یعنی‌ به اصطلاح قدیمه.

     همونطور که گفتم برای دفاع از بیخدایی لازم نیست جهان لزوماً قدیم باشه چون حادث بودن جهان نیز وجود خدا را نتیجه نمیدهد. اصولاً حادث یا قدیم بودن جهان ربطی به وجود خدا بطور مستقیم نداره هم فلاسفه خداباوری میتوان یافت که قائل به قدیم بودن جهان بودند و هم فلاسفه بیخدا، همچنین در مورد حادث بودن.

     باید توجه کنید که من از دو موضع توی نوشته هام برخورد میکنم یکی موضع جدلی یکی فلسفی، در موضع فلسفی هدف روشن کردن آنچه حقایق هستند میباشد در موضع جدلی دفاع از یک سری مواضع همچون بیخدایی.

     در موضع فلسفی من اصولاً متافیزیک را ابطال وقت و تا حدود زیادی بازی با کلمات میدونم، من Empiricism رو برای شناخت جهان مفید تر میدونم. اینه که اگر اینجانب رو یک آبجو میهمان کنید و از من بپرسید هستی قدیم است یا نه من میگویم «هستی چی بید؟»، یعنی این واژه برای من واژه ای بی معنی اما مفید است.
     >آیا این جهان از عدم بوجود اومده؟

     جهان اگر معنیش «همه چیز» باشه، نه.

     اصولاً خلقت یا بوجود اومدن هم مثل هستی موهوم هست، چیزی که ما در دنیا میبینیم تغییر چینش مادی است، یا تغییر، فرق خلقت با تغییر چیه؟

     به نظر میاد در ادبیات اسلامی خلقت یعنی همین «هست شدن از نیستی».

 6. آرش یه سوال داشتم. من فکر می کنم خدا رو انسان ها خلق کردند، برای خودفریبی و توهم نیروی پشتیبانی برتر ، و داشتن حس جاودانگی و زندگی ابدیت در دنیای دیگر … خب من الان به هیچ دینی اعتقاد ندارم، یه جورایی حس ترس و ضعف می کنم، چطوری می تونم از این احساس تنهایی و بی پشتیبانگی خلاص شم ؟ چطور می تونم با مرگ (فنا شدن) کنار بیام ؟

  • >چطوری می تونم از این احساس تنهایی و بی پشتیبانگی خلاص شم ؟

   شما نازنین از اولش هم زمانی که فکر میکردید خدایی وجود داره پشتیبانی نداشتید، پشتیبان شما خودتون بودید، الان هم چیزی تغییر نکرده. احساس تنهایی رو خیلیها میکنن نازنین طبیعیه. ولی خوب اینجانب روانپزشک نیستم اگر احساس میکنی افسرده هستی میتونی بری پیش روانکاو.

   >چطور می تونم با مرگ (فنا شدن) کنار بیام ؟

   نگران مرگ نباشید نازنین چون بعد از مرگ شما شما نیستید که قرار بشه چیزی رو احساس کنید اینه که خیالتون از این نظر راحت باشه.

   اگر خواستید بیشتر توضیح بدهید مشکلتون با فنا شدن چیه که من بدونم به چی باید پاسخ بدم.

   • منظورم اینه که منم مثل خیلی ها به جاودانگی علاقه مند هستم. دوست دارم زندگی ابدی داشته باشم، نه اینکه نابود بشوم. این فکر فنا شدن و مرگ، منو خیلی آزار می دهد.

    • نازنین عمه اینجانب هم جاودانگی رو دوست داره، خوب مرگ چیز تلخیه دیگه، در واقع دارم به قول معروف بهت میگم «همینیه که هست»، سعی کن درکش کنی و باهاش کنار بیای.

     توی زندگی مثبت دیدن هنره و الا مگه مشکلات پایانی دارند؟ :)، مشکلات رو میشه به فرصتها تبدیل کرد، مثلاً مشکل مرگ رو میشه به فرصت «خوبتر زیستن» تبدیل کرد، از هر لحظه بهترین استفاده رو کردن، آرزوهای بزرگ داشتن و اونها رو بر آورده کردن، لذت بردن از روابط با دیگران، تشکیل خانواده دادن و بچه دار شدن، در واقع مرگ به نظر من چیز خوبیه و مرگ رو مثبت دیدن زیاد سخت نیست، به این دو نوشته نگاه کنی:
     https://arashbikhoda.wordpress.com/2011/10/08/%D9%BE%D9%88%DA%86%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%87/

     https://arashbikhoda.wordpress.com/2013/02/14/%D9%85%D8%B1%DA%AF/

     اتفاقاً کسانی که خودشون رو خر میکنند که حیاتی پس از این حیات وجود دارد مشکل اصلیشون اینه که اهمیت زندگی رو درک نمیکنن و خوب زندگی نمیکنن 🙂 به همین دلیل جلوی خوب زندگی کردن ما رو هم میگیرند، مثلاً ما دوست داریم یک جایی با امنیت و رفاه و آزادی خوب زندگی کنیم این عزیزان با کس و شعرهای دینیشون سنگ لای چرخ میکنن.

     و جدا از این اصولاً زیاد منطقی نیست آدم از مرگ بترسه، سقراط در اینباره حرفهای زیبایی داره چون به شاگرداش داشته پیش از روز اعدامش راجع به مرگ و مراسم تدفین و اینها حرف میزده، به شاگرداش میگه من از مرگ نمیترسم چون من بعد از مرگ نیستم که بخوام نگران چیزی باشم، بعد بهش میگن مراسم تدفینت دوست داری چجوری باشه؟ گفت برام مهم نیست جسد من پس از مرگ من مال شماست، مال من نیست، اینه که هرکاری خواستید باهاش بکنید.

 7. امام زمان به فدایت باد. پیروزی ات مبارک. بیرق زندیق در سر سرزمین اسلام زنان بسیجی و حزب اللهی برافراشته باشد.

 8. عاشقتم آرش جون :دى
  اميدوارم هميشه موفق باشى.به اميد پيروزى تمام کفار مخصوصا در ايام تخمى اربعين

 9. پیشنهاد میکنم موزیک ویدئوی ضد دین و عالی بهرام رادان رو حتما نگاه کنید:
  از لینکی که میزارم میتونید با بهترین کیفیت دانلود کنید.همچنینو توی یوتیوب هم هست. نقد های ایم ویدئو رو هم میتونید توی گوگل پیدا کنید.

  کار خوبی اونم از یه هنرمند که توی ایران داره کار میکنه برای مبارزه با دین.این قدرت هنر رو نشون میده.

  [video src="http://www.dl3.downloadkral.com/music/2013/feb/downloadkral.com-bahram-radan-jigh.mp4" /]

 10. آقا تکلیف من چیه که ذاتا به خدا اعتقاد ندارم ؟
  خوندن زندیق به چه درد من میخوره ؟

 11. با عرض درود خدمت آقا آرش
  شما با تأسیس سایت زندیق کار بزرگی‌ کردین.این همه مطالب ضدّ دین و روشنگرانه یک جا و شسته رفته کار رو واسه انسان های حقیقت جو خیلی‌ راحت کرده.من از بچگی‌ کلا به دین ومسائل دینی و این حرف‌ها شک داشتم و هرچی‌ پیش خودم دو دو تا چهار تا می‌کردم میدیدم یه جای کار میلنگه.وقتی‌ هم سوالات و شبهاتی که تو ذهنم بود رو ازمادرم یا معلم‌های دینی یا آخوند‌ها می‌پرسیدم جواب های قانع کننده ای نمی‌دادند.چند بار هم سعی‌ کردم تحقیق کنم ولی‌ مطالب سود مندی پیدا نکردم که جواب سوالات منو بده.تا همین چند سال پیش مطالب منسجم و دسته بندی شده ای برای مطالعه درمورد دین در دسترس نبود.زندیق برای اولین بار این کار رو کرد و شما گام بزرگی‌ در راستای روشنگری نسل‌های آینده برداشتین که این کارتون شایسته تقدیره و شما باید به خودتون ببالین و به این کارتون افتخار کنید.من دورا دور از تهران دستتون رو به گرمی‌ میفشارم و بهتون خسته نباشید میگم.

 12. شادباش بسیار آرش گرامی
  البته مدتی هم پیج زندیق تعطیل بود وگرنه زودتر از اینها به ده هزانفر می رسیدیم
  راستی درباره افزودن کتاب های تازه به زندیق که پیشتر اشاره کرده بودم بنده اعلام آمادگی می کنم.
  در فیسبوک در خدمت هستم.

 13. سلام
  من ازکجا میتونم تمامی نوشته های زندیق رو دانلود کنم ؟ لینکو وقتی میزنم میگه صفحه پیدا نشد

 14. فرخنده باد میگم آرش خان

 15. بهههههه تبریک آرش
  سال پیش هی میگفتم اخ کی این 10.000 تا میشه؟ سال پیش همشو خوندم دمت گرم. تو و شاهین با من کاری کردین که الان میگم
  برین به دین برین به دین 🙂

 16. امام نقی یاورت باشد.

 17. منم تبریک میگم به همه خیلی حرکت قشنگی بود امیدوارم روزی به 10 میلیون برسه و من و کسانی که مطالب زندیق رو میخونن بتونن طرز فکرشون رو به نقطه ای برسونن که یه عزم ملی به وجود بیاد برای بیرون اومدن از لجن زاری که هزار و اندی سال هست توی اون گیر کردیم

 18. مبارک باشه من فقط دوتا ارزو تو عمرم داشتم یکی اینکه عروسی نتیجمو رو ببینم، دوم اینکه وقتی فیسبوک زندیق ده هزار نفر شد من زنده باشم و اون روز ببینم!

هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: