ممیزی کتاب حذف نخواهد شد!

نمیدونم حالا این اولین باریه که روحانی رسماً زیر قول و قرارهاش میزنه یا نه، من زیاد اخبار ایران رو دنبال نمیکنم، ولی امروز متوجه شدم وزیر سانسور و تحمیل اسلام (فرهنگ و ارشاد اسلامی) اعلام کرده ممیزی کتاب حذف نخواهد شد.

این در حالیست که آقای روحانی قبلاً گفته بود ممیزی قبل از چاپ رو حذف خواهد کرد! جالب تر از این خبر دلیلی هست که وزیر سانسور آورده، گفته ممیزی یک اصل حاکمیتیست!

یعنی این آقایون مثل عمر ابن خطاب و اجداد واقعی و یا فکری عربشان همچنان در این دوره و زمانه معتقد به این هستند که دولت باید تصمیم بگیره مردم حق انتشار و خواندن چه کتابهایی رو دارند 🙂

بعد هم میگه ناشران و نویسندگان از ما خواستن اینکار رو بکنیم، احتمالاً رفتن با چهارتا از این دایناسورهای خودشون صحبت کردن اونها هم گفتن خوب اگر اینکار رو بکنیم که فردا چهارصد جور کتاب ضد اسلام چاپ میشه 🙂

یکی از حقایق تلخ و البته جالب روزگار ما اینه که حق با دایناسورهاست، یعنی اونها خیلی واقع بین هستند و میدونن جامعه با دادن کمترین آزادی به سرعت در نخستین فرصت دست روی نقطه حساس یعنی بیضه اسلام خواهد گذاشت 🙂

این در حالیست که توی غرب اصولاً چنین روشی وجود نداره، شما هر کتابی رو بخواهید میتوانید بنویسید و فردا توی آمازون بفروشید، اگر کتابتون خیلی مسئله دار هم باشه در نهایت آمازون قبولش نمیکنه و میتونید روی سایت خودتون بفروشیدش، دلیلش هم اینه که وظیفه حکومت در غرب ارشاد اسلامی نیست، برعکس وظیفه دولت اینه که مواظب باشه کسی به زور کس دیگر رو ارشاد نکنه و امنیت متفکرین و منتقدین رو تضمین کنه.

ولی خوب این غرب زدگی ها و آزادیهای بی مورد اصولاً به قیافه منحوس اسلام و اسلامگرایی نمیاد، میاد؟ اگر اینجور کارها رو بکنند در آن دنیا سر پل صرات پیامبرشون یقه شون رو میگیره میگه ما گفتیم شما سنگسار بکنید و دست و قلم بشکونید و چشم درآورید و با کفار جهاد کنید شما رفتید بجاش آزادی بیان آوردید؟ 🙂 بعد میندازنشون توی جهنم، جایی که خدا آنها را به شدت گاز خواهد گرفت.

Advertisements

33 پاسخ

 1. امامزاده عمه ! (صغری و کبری)

  http://geographic.org/geographic_names/name.php?uni=10202156&fid=2985&c=iran

  http://www.havairan.com/photos/Teheran/Em%C4%81mz%C4%81deh_%E2%80%98Ammah_%C5%9Eoghr%C3%A1_ow_Kobr%C3%A1

  میگویند پسری با عمهٔ خود راهی‌ سفر میشود و چند روزی در راه بودند، به جایی‌ میرسند که درختی آنجا بود و سایه بر زمین افکنده بود فراهم برای استراحت، پسر و عمه به زیرِ آن درختر رفته و دمی می‌‌آسایند که بعد از زمانی‌ کوتاه پسر با دیدنِ عمه در حا‌ل استراحت شهوانی گشته و با کلی‌ خواهش و تمنّا و اصرار عمه را راضی‌ به آن کار می‌کند، بعد از استراحت آماده برای ادامه سفر میشوند که عمه تکه پارچه‌ای به یادِ آن لحظه خوش به درخت آویزان می‌کند و میروند، آنها به مقصد میرساند و چند ماه بعد دوباره از همان راه باز می‌‌آیند، درخت پر بود از تکه پارچه‌هایی‌ که به آن آویخته و تبدیل شده بود به زیارتگاه و مردم برای حاجت به آن درخت تعظیم و تبّرک میکردند. و اینگونه امامزاده عمه به وجود آمد و بعد‌ها مرقد و بارگاه در آن ساخته شد و شجره نامه یافت و صاحبِ معجزه و شفا دهندگی شد.

  ———

 2. سلام آرش در مورد نرمش قهرمانانه که این روزا خامنه ای برزبون آورده هم مطلبی بنویش 🙂

 3. وقتی من خودم تنها هستم یک فیلم رو با تمام صحنه هاش میبینم ولی وقتی با خانواده هستم مجبورم صحنه هاش رو با کنترل دی وی دی رد کنم همون سانسور یا ماهواره باشه کانال رو عوض کنم
  حتی سانسور و همه دوست دارند مثلا بگن محمد فقط خدیجه رو داشته اما بگن چند تا داشته دوست ندارند بشنوند
  وقتی ما خودمون دوست داریم دروغ و سانسور بخونیم و بشنویم دیگه به نظر میرسه تقصیر دایناسورها نباشه اونها فقط هدایتگرند
  یک سوال امنیتی
  ایا ای پی من معلومه از کدام شهر ایران براتون نظر فرستادم?
  اگر بله اسم شهر گفته نشه.

  • >وقتی من خودم تنها هستم یک فیلم رو با تمام صحنه هاش میبینم ولی وقتی با خانواده هستم مجبورم صحنه هاش رو با کنترل دی وی دی رد کنم همون سانسور یا ماهواره باشه کانال رو عوض کنم

   نازنین این طبیعیه، منم اگر بچه دار بشوم همین کار رو خواهم کرد، توی غرب هم پدرمادرها این کار رو میکنن، حتی قوانین خیلی سفت و سختی در این زمینه وجود داره، همه برنامه های تلویزیونی و همه فیلمها و همه بازیها و حتی همه آهنگها یک Rating دارند، وقتی یک چیزی توش حرفهای زننده یا صحنه های خشن یا صحنه های جنسی وجود داشته باشه Rating اش رو میگذارن R، که یعنی بچه ها یا کسانی که دوست ندارن این جور چیزها رو ببینن خوب نبینن، همچنین روی دستگاه های الکترونیکی، اینترنت و غیره تدابیری برای این اندیشیده میشه که مصرف کننده بتونه چیزهایی که نمیخواد ببینه رو سانسور کنه!

   این کاملاً اوکی و طبیعی هست، مسئله اینجاست که دولت بی پدر مادر و آخوندهای نفهم با دین آشغالشان چه حقی دارند برای یک آدم بالغ تصمیم بگیرند او چه چیزی رو بتواند ببیند و بخواند و چه چیز رو نتواند ببیند و بخواند، اینها رهبر و گندشون خامنه ای هست که اندازه یک بز شعور نداره خودش اگر کمی عقل داشت باید میومد از یکی مثل من میپرسید که به نظر تو من چی نگاه کنم چی بخونم و چی نخونم 🙂 حالا آن رهبر الاغ و طرفدارانش نه تنها اینکار رو نمیکنند، بلکه با آن مغز اسلامی مزخرفشون برای تمام آحاد جامعه تصمیم میگیرند که البته جای تجعب هم نیست نظریه ولایت فقیه مبتنی بر اینه که مردم صغیر هستند و بچه هستند و نمیفهمند و آخوندها بالغ و خبره و نخبه و نابغه هستند بنابر این آخوندها برای همه تصمیم میگیرن 🙂 میگیری قضیه رو یا نه؟ اینه که حرفت کاملاً اشتباهه…

   در مورد امنیت هم من پاسخگو نیستم.

 4. سلام آرش جان چند وقت پیش که داشتم توییت های انگلیسی رو نگاه میکردم به یه قضیه جالب برخوردم یه مرد که از اسمو قیافش میشد حدس زد عربه داشت به یه مرد انگلیسی میگفت که چرا سفیدپوست ها اکثریت جامعه غرب رو تشکیل میدن و سیاست غرب هم بیشتر دست اون هاست خلاصه به اصطلاح خودش سفید پوست هارو به نژاد پرستی متهم کرد اون یارو هم گفت که چرا چینی ها اکثر جامعه چین رو تشکیل میدن از این مکالمه خندم گرفت یه مهاجر داره به یه بومی اون منطقه که بهش مهاجرت کرده میگه چرا شما تو اینجا اکثریت جامعه رو تشکیل میدید!!! یکم تحقیق کردم دیدم که بله به دلیل قوانین مهاجرتی کشورهای غرب اروپایی جمعیت مسلمون های مهاجر توی اون ها بسیار زیاد شده و روز بروز داره افزایش هم پیدا میکنه برای مثال تو کشور فرانسه تعداد مسجدها از کلیساها بیشتر شده و توی انگلیس هم برقع زدن چیز خیلی طبیعی شده. در کل آمار مهاجرین توی همه این کشور ها حداقل 20% روداره برای مثال فرانسه حدود 30% از مردمش رو مهاجرین تشکیل میدن البته من با این مشکل ندارم ولی بدبختی اینجاست اکثرا مسلمونن و میخوان قوانین اسلام رو توی کشور میزبان پیاده کنن خودم حساب کردم اگه بخواد با این وضع پیش بره تا ده سال دیگه مسلمین تو اون ناحیه اکثریت رو تشکیل میدن و مردم بومی این کشورها به اقلیت تبدیل میشن. بعدش هم که خودت بهتر میدونی. این مسئله منو خیلی نگران کرده یعنی ممکنه در آینده توی هلند شاهد اجرای قوانین اسلام باشیم؟ به اینم توجه کنید که رشد جمعیتی این کشور ها بر خلاف دوستان مسلمون منفی و نزدیک صفره.

  • ببینید نازنین البته جای نگرانی توی این زمینه وجود داره، و اسلامی شدن یک کشور آنقدر فاجعه بزرگی برای یک کشور هست که حتی اگر یک صدم درصد هم چنین ریسکی وجود داشته باشه بهتره که بسیار جدی گرفته بشه و راجع بهش فکر بشه و من به شما قول میدم که فکر شده و میشه و خواهد شد.

   اما واقعیت اینه که مسلمانان دنیا در حال حاضر حتی توی کشور خودشون بیشتر غربی هستند تا اسلامی 🙂 یادتون نره نظام آموزش و پرورش، داشتن پارلمان، تجزیه قوا، و تقریباً هر آنچه همه جای دنیا از دویست سی صد سال پیش شکل گرفته از غرب اومده، اینه که این مسائل تنها ظواهر امر هستند و برعکس اینی که شما میگید اکثر مسلمانها میخوان جامعه اسلامی باشه و شریعت پیاده بشه تجربه شخصی من نشون میده که اینطور نیست بلکه مسلمانها هم آدمند و مثل بقیه آنهاییشون که شعور دارند میفهمند غربی زیستن بهتر است و آنهایی که شعور ندارند هم خوب فقط مسلمان نیستند در بین بقیه خرده فرهنگهای جامعه هم بالاخره بیشعور پیدا میشه، اینه که من شخصاً از این قضیه زیاد نگران نیستم.

   یک سری واکنشهای اقلیتهای جامعه واکنشهای دوره ای هست، مثلاً طرف جوان هست و نه درس خوانده و نه کاری بلد هست، طبیعتاً دنبال این میگرده که حالا که توی زندگی واقعی هیچ چیز نشده حداقل برای خودش یک هویت الکی همینجوری درست کنه که دلش خوش باشه میاد میشه باحجاب 🙂 این مسائل زیاد مهم نیستند، ضمن اینکه بالاخره خوب آزادی اگر نه بیشتر از امنیت حداقل در همان حدود امنیت اهمیت داره و باید به انتخابهای شخصی افراد احترام گذاشت.

   طبیعتاً وقتی پا رو فراتر از این بگذارند جلوشون گرفته میشه، تصور اینکه مثلاً مردم انگلیس تحمل کنند که روزی کسی در انگلستان سنگسار بشه یا شلاق زده بشه یا چشمش در آورده بشه یا یک مرد 4 تا زن داشته باشه یا یک مسلمان با یک بچه 12 ساله ازدواج کنه تصوری بسیار دور از واقعیت هست به نظر من، مردم غرب هم بالاخره مردم هستند و اگرچه شاید قدر خودشون رو و دست آوردهاشون رو ندونن به دلیل اینکه این دستآوردها مفت و مجانی از نسل های قبلی به دستشون رسیده ولی من مطمئن هستم پاش که بیافته آنها نیز پتک خردگرایی را بر داشته بر سر محمد و آل محمد خواهند کوفت، انشاء الله.

   شما چی فکر کردی نازنین فکر کردی مردم غرب یک مشت بچه سوسول دست و پا چلفتی هستن؟ یادت رفته قوی ترین اقتصادهای دنیا، نظامهای قضایی دنیا و ارتشهای دنیا و دانشگاه های دنیا و مراکز هنری و علمی و کلاً تو همه چیزهای خوب ده ها اگر نه صدها سال از مسلمونها جلوتر هستن؟ 🙂 فکر کردی اینها میگذارن یک مشت گوسفند به لجن بکشن؟ 🙂 تخیل است نازنین.

   • ممنون از این که پاسخ دادید ولی فکر کنم به جز سوئیس هیچ کشور اروپایی دیگه این مسئله رو جدی نگرفته برای مثال دولت فرانسوا اولاند همون سیاست باز بودن کشور برای پذیرش مهاجران رو پیش گرفته فکر کنم بعد از چند سال، این دولت بلایی رو که محمود 8سال سر ایران آورد ایشون و حذبشون با این کار سر فرانسه بیاره چیزی که جالب هست اینه که تمام احزاب سوسیالیست اروپا سیاست های مشابه حزب سوسیالیست فرانسه رو دارن. در مورد غربی زندگی کردن مسلمین و غربی بودن نظام اداری ، آموزش پرورش و… کشور های اسلامی هم باید اینو بگم که این ها فقط ساختارش رو مثل غرب درست کردن ولی به همون باورهای احمقانه خودشون ایمان دارن توی مصر هنوز هم تعداد بسیار زیادی از دخترها ختنه میشن. یاد صحبت معروف سم هریس افتادم که میگفت یه انسان میتونه علم و دانش ساخت یه بمب اتم رو داشته باشه و همزمان هم به 72 حوری باکره تو بهشت اعتقاد داشته باشه این مسلمین اینجوری هستن. چیز دیگه ای هم که هست اینه که برای اعراب بر خلاف ایرانیها هویت ملی و مذهبیشون به هم گره خورده و رابطه تنگاتنگ داره بنابراین بر خلاف ایران ، ترکیه یا کشورهای اسکاندیناوی نمیشه با کمی تکیه بر ملی گرایی اونارو کمی از اسلام جدا کرد. در کل امیدوارم کشور های غربی مخصوصا اروپایی از این خواب غفلط بیرون بیان و یه تکونی از این لحاظ به خودشون بدن. ای کاش اشخاصی مثل شما پیدا میشد مردم اونجا رو هم از خطر اسلام آگاه میکرد.

   • آرش جان باید بگم اون قسمتی که گفتی مسلمانان اکثرا غربی زندگی میکنن کاملا اشتباست. جالبه بدونی توی یه نظر سنجی از بین مسلونای 16-24 ساله مقیم انگلیس 74% معتقدن که زنان «باید» حجاب اجباری داشته باشن. البته توی سن های بالاتر ابن درصد کمتر بود که این نشون میده نسل جوان مسلمانان مقیم انگلیس بسیار افراطی تر از نسل های قبلیشون هستن (دقیقا برعکس چیزی که توی ایران میبینیم) . متاسفانه هم باید بگم که احذاب سوسیالیست انگلیسی با این که به اصطلاح مدافع سرسخت حقوق زنان و اقلیت های جنسی هستن هر گونه ضدیت با اینا و قوانین مهاجرت رو مساوی بانژادپرستی میدونن طوری شده که تو انگلیس احزاب چپ حکم احزاب اسلام گرا رو دارن(تو آمریکا هم همینطور چند وقت پیش موقع انتخابات خیلی ها اوباما رو به اسلامگرایی و حمایت از اسلام گراها متهم میکردن) .

 5. آرش جان امکان داره methodological individualism را به زبان ساده (مثل بقیه مطالب وبلاگتان) توضیح بدهید و رابطه آن با تاریخ نویسی را و احتمالا مکتب های رغیب را.

  با تشکر

 6. راستی این عکسی که بالای وبلاگ هست…همین تنگ ماهیه، خیلی عجیبه
  یه ماهی که داره از تو یه تنگ پر از ماهی میپره تو یه تنگ بدون ماهی!
  آدم فکر میکنه ماهیه باید از تنگ فرار کنه بپره تو دریا مثلا!!!(یه همچین چیزی رو قبلا دیده بودم)
  ولی این چرا دوباره میپره تو تنگ؟؟؟هاع؟!

 7. سلام آرش!
  من مطالبتون رو تو سایت زندیق میخونم
  الانم دوتا چیزو میخواستم بگم
  اول از همه ماچت کنم و بگم دمت گرم که نذاشتی ما مشنگ باقی بمونیم و دست اسلام و ممد رو واسمون رو کردی…من خودم 19 سالمه.شاید اگر امثال شماها نبودن تا روشنمون کنن، تا 60 سال دیگه هم نمیتونستم مث الآن قاطعانه بگم که دیگه مسلمون نیستم و واسه هیچ دین دیگه ای هم تره خورد نمیکنم.منظورم اینه که نوشته هاتون باعث شده من از اون ترس و دودلی نجات پیدا کنم. آدم وقتی میبینه افراد باهوش و باخردی مث شماها چند سال قبلتر از خودش به این مسائل پرداختن و حالا تو این خفقانی که ج.اسلامی درست کرده یه عده آدم پیدا شدن که حرف حساب و عقل پسند میزنن و به سوالاش جواب منطقی میدن، کمتر احساس تنهایی و انزوا میکنه:)
  این اولیش بود
  دومیش یه سوال در مورد خودتونه…همیشه برای من جالب بوده که بدونم رشته دانشگاهی شما چی بوده؟ و حتی کدوم دانشگاه!
  اگه اسم دانشگاه رو نمیتونید بگید فقط لطفا بگید رشته تحصیلیتون چیه…سپاس

  • آرش می خوان رشته یی رو که خوندی و دانشگاه یی رو که بودی پیدا کنن،:)) این پسرای 18،19 اینجا اطلاعاتی های نره خری هستن،ماچ هم واست فرستاده که خام شی 🙂

  • درود نازنین، سپاس از مهری که ورزیدید،

   نه اسم دانشگاه رو میگم نه اینکه دانشگاه رفته ام یا نه، نه رشته تحصیلی نه مقطع، اینها همه مسائل خصوصی من هست.

 8. دهن عالی سرویس! زیبا ،مختصر و مفید نوشتی. روز و شبتون متعالی!

 9. >> کاملاً همینطوری که میگی مثلاً ماهیگلی با جستجو و کنکاش فراوان در ادیان به این رسیده که دین باید کامل باشه، یعنی باید حکومتی هم باشه و بعد فتوا صادر کرده که فقط تشیع اینجوریه لذا پس از تحقیق به تشیع ایمان آورده

  یه سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به دیگران!
  تو که اینقدر قمپز آزادی بیان و ادعای منورالفکری داری چرا جواب من در پست قبلی رو منتشر نکردی؟

  • پاسخ میدم نازنین، البته قبلاً هم پاسخ دادم آزادی بیان مسئله ایست بین ملت و حکومت، من با منتشر نکردن جفنگیات آزادی بیان کسی رو ازش نگرفتم شما میتونی بری جای دیگه حرفت رو بزنی، حکومت وظیفه داره شرایط مناسب برای آزادی بیان ایجاد بکنه، من یک حاکم نیستم اینجا هم وبلاگ حکومتی نیست نازنین وبلاگ شخصی است. وبلاگ شخصی قوانین شخصی داره، حکومت اما باید قوانینش مبتنی بر حقوق بشر و ضامن آزادی های فردی اشخاص باشه.

   • مشت نمونه خرواره

    خدا انسان را آفرید و …
    .
    .
    .
    انسان هم توجیه را
    مطمئن باش اگر خدای ناکرده شخصیتی مثل تو در ایران حاکم بشه اجازه نفس کشیدن به احدی از مخالفین خود را نخواهد داد.

    • >انسان هم توجیه را

     توجیه نیست نازنین واقعیت قضیه همینه شما هم چون خاور میانه ای هستی و از پشت کوه اومدی و از اون بد تر مذهبی هم هستی و محمد رسول الله در افکارت تاثیر بیابانی عربی گذاشته قضیه رو درک نمیکنی برو با چهارتا آدم باسواد تر از خودت صحبت کن کسانی که حقوق بشر رو تدریس میکنن نه طوطیوار نشخوار، اون موقع میفهمی قضیه دقیقاً همینه.

     >مطمئن باش اگر خدای ناکرده شخصیتی مثل تو در ایران حاکم بشه اجازه نفس کشیدن به احدی از مخالفین خود را نخواهد داد

     اشخاصی مثل من اصولاً دنبال حکومت نیستن نازنین، چون ما زندگی شخصیمون بسیار خوب و لذت بخشه حال و حوصه سر و کله زدن با مردم رو نداریم، اینجانب کاپیتالیست هستم یادت نره.

     ولی خوب به هر حال هر کسی سر کار بیاد ممکنه دیگران رو خفه کنه، به همین دلیل یک «کس» نباید سر کار بیاد بلکه «دموکراسی» باید سر کار بیاد و نهادهای مستقل و قوی، و قوه قضائیه و مجریه وظیفه دارند نگذارند احدی صدای دیگری را خفه کند. شما چون یک مقدار تفکر سیاسی تقریباً میشه گفت نداری قضیه رو انفرادی میبینی یعنی فکر میکنی بر اساس تعالیم ابلهانه اسلامی مثلاً حاکم باید عادل باشد فقیه باشد و غیره در حالی که سیستم و سخت افزار حکومت خیلی مهمتر از اینه که افراد دوره ای که روی کار میان که هستند و چه هستند و چه میخواهند و چه نمیخواهند.

     • 1- بدون فرض وجود خدا اصلا بشری قابل تصور نیست که نوبت به بحث در باره حقوق بشر برسه
      حق و حقیقت بدون وجود خدا توهم و خیالی بیش نیست لذا در این فرض قوانین و حقوق موجود، همان اصولی است که بچه ها هنگام خاله بازی به اون پایبند هستند!

      و با فرض وجود خدا، تنها حقی که برای بشر قابل تصور است حق ارائه راه هدایت و راه خروج از جهنمی به زمین و طبیعت است؛ قوانین و حقوق موجود اگر در این راستا باشند با ارزش و الا ارزشی واری ارزش قوانین خاله بازی ندارند.

      2-دموکراسی که بر اساس تفکر امثال تو به وجود بیاد دغدغه ای جز فراهم کردن سور و سات شهوت شکم و زیر شکم رو نداره لذا
      هر آنچه که مانع رسیدن به این دغدغه باشه بر خلاف اصول مسلم دموکراسی و محکوم به برخورد (درصورت لزوم خشن) خواهد بود.

      • خسته نباشی نازنین شما خودت رو با این استعداد و قدرت تفکر دست کم نگیر شما میتونستی به سادگی استاد امام صادق یا حداقل شاگرد او یا اگر اونهم نشد یک چیزی تو مایه های همین ازغدی باشی… فقط حیف که زنی و اسلام منحوس شما رو ناقص العقل میدونه و الا ممکن بود به یک جایی برسی 🙂

       • قانعععععععععععععععع شدم
        اونم اساسیییییییییییییییییییییییییی !!!!!!!!!!!!

        البته از مغز! متفکری چون شما انتظار چنین جواب محکم و کوبنده ای کاملا قابل پیش بینی بود!

        • ماهی جون عزیز دلم، بحث اقناعی یکی از مزخرف ترین نوع از انواع ارتباطات بین آدمهاست، اگر من و شما قرار بود باهم مناظره بکنیم اینجانب با شما بحث اقناعی میکردم، به شما این را عرض بکنم که دشمنی نیز راه و رسومی دارد، گفته اند دشمن خوب به از دوست نادان است، اینه که حالا که شما با دشمن خوب روبرو هستید تشریف بیاورید قطره ای از این دریای معرفت سکولار و انسانی را نوش بفرمائید چهار تا حرف حساب یاد بگیرید برای دوستاتون بگید عزیزان فکر کنن شما خیلی باسواط هستید و بر افکار دو طرف تسلط کافی دارید و از این طریق موجب نشر افکار ما شوید همانطور که برادران اهل پاسخ به شبهه گویی اینکار رو میکنن 🙂

         • 1- از آنجا که از منظر شما حقیقتی به جز واقعیت موجود (ملموس) قابل فرض نیست مزخرفه چون به دنبال کشف حقیقته
          2-سالهاست دنبال یک مادی منصف و معقول می گردم تا یه بحث جدی باهاش داشته باشم که متاسفانه هنوز پیدا نکردم؛ البته مزدک بامداد اگر یه مقدار دگم نبود بد نبود که اونهم رفت
          …..

          • ماهی گلی نازنین شما مشکلت اینه که با قضیه علمی برخورد نمیکنی برای خودت نشستی یک چیزی رو تعریف کردی به نام «مادی» و در دنیای واقعی دنبالش میگردی و پیداش نمیکنی 🙂 توصیه من به شما اینه که وقتی میخواهی چیزی رو بشناسی سعی کن خود اونرو بشناسی، شما بعد از این همه مدت در منبر ما نشستن هنوز نمیدانی که اینجانب لزوما نمیگویم «آنچه ملموس نیست وجود ندارد» و وقتی اینجانب و به همین دلیل برای اینجانب و آقای مزدک خیلی سخت است که بیاییم با شما «بحث جدی» داشته باشیم چون شما چیزی درک نمیکنی چون احساس نمیکنی که نیاز به درک چیزی داری چون جهل مرکب داری و فکر میکنی که میدانی 🙂

           اینه که ماهم کاری به کار شما نداریم نازنین ولی شما و امثال شما بام تا شام زیگیل میشوید که بیا با من بحث کن، نازنین شما برو دوتا مقاله بنویس و منتشر کن بعد بیا به کسی که ده ها مقاله نوشته پیشنهاد بحث بده 🙂

           اینه که اینجانب هم به شما توصیه میکنم زیاد برای مباحثه دنبال کسی نگرد چون پیدا نمیکنی مگر یک آدمی ابله و دیوانه یا بیکار باشه که وقت خودش رو بگذاره برای حضرت عالی.

           ضمن اینکه اینجانب تنها بیخدای کره زمین نیستم شما تشریف ببرید فیسبوکی فرومی چیزی شاید بیخدایان دیگر حوصله شما رو داشتن اینجانب واقعاً ندارم حالا شما میخواهی بگذار به حساب کم آوردن، باشه آقا ما کم آوردیم شما بردید 🙂

 10. این خبرها برای اون دسته افرادی جالبه که قبل از انتخابات دنبال این اخوند و اون اخوند میفتن و بعد از انتخابات میریزن تو خیابون و میرقصن انگار نه انگار که سی ساله دارن تو این سگ دونی زندگی میکنن

  • احسنتم، ولی خوب نازنین مسئله اینجاست که دایناسورهای مذهبی مطالبات خودشون رو به جد دنبال میکنن، روحانی حتی اگر واقعاً به حرفی که زده بود هم اعتقاد داشته باشه وقتی ببینه دایناسورها خیلی جدی دنبال مطالبات احمقانه خودشون هستند و طرف مقابل یعنی مردم و آدمهای حسابی زیاد قضیه رو جدی نمیگیرن طبیعتاً مجبور میشه برای هزینه کمتر دادن به دایناسورها گوش کنه و سیاست و سیاست مدار همواره همینطوری رفتار میکنه. یعنی اگر تونی بلر رو هم بیارن با روحانی عوض کنن تونی بلر هم همین کار رو میکنه 🙂

 11. آرش کبیر
  یه سوال در مورد روح داشتم
  اگر اینجا جاش بود جواب بدید در غیر اینصورت منبع معرفی بنمائید
  اینکه بعضی مواقع مثلا در زندگی روزمره مثلا در خیابان یا محل کار حادثه ای رو می بینیم که حس میکنیم قبلا دیدیم،صحنه ای که انگار توی خواب مشابه اون رو مشاهده کرده ایم و مکالماتی که میکنیم انگار کاملا تکراریه و قبلا اتفاق افتاده
  این ناشی از چیه؟ به کدوم عملکرد مغز برمیگرده؟
  نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه؟
  پیشاپیش از حسن توجه شما ممونم 🙂

 12. بله ظاهراً دیدگاه قبل انتخاباتی ایشون یه مفهوم کلی و مبهم رو بیان کرده تا بعد از انتخابات با خیال راحت تبیین کنه.
  و قبل از این هم گفته شد که ممیزی رو میخوان بدن به دست ناشر ه خیلی باز مبهم بود و در نهایت فکر نکنم زیاد فرقی کنه. شاید یک درصد بهبود نسبت به دولت قبلی

  • بله نازنین، گشت ارشاد رو هم دوباره از توی لونه آوردن بیرون که به مردم بگن چیزی فرق نکرده، یکوقت این شبهه پیش نیاد که خامنه ای آدم شده 🙂

هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: