زندیق در فیسبوک فعلاً غیر فعال شد

شوربختانه به دلیل مسائل امنیتی جدیدی که با راه اندازی سرویس Facebook Graph Search ایجاد شده است، تا اطلاع ثانوی برگه زندیق در فیسبوک غیر فعال شد.

بررسی های ما نشان میدهد که فیسبوک محیط امنی برای فعالیت های گروه هایی شبیه زندیق نیست، یا دستکم در حال حاضر نیست.

در صورتی که این مشکل امنیتی برای دوست داران زندیق در فیسبوک حل نشود امکان پایان فعالیتهای زندیق در فیسبوک به دلیل نا امن بودن فیسبوک برای کاربران وجود دارد.

 

Advertisements

44 پاسخ

 1. درود آرش عزیز…من پیرو خط شما هستم و در اینستاگرام با همین نام فعالیت دارم…پاسخ هات جامع و کامله .موفق و سربلند باشی . خوشحال میشم به پیجم سر بزنی

 2. با اینکه بارها به این موضوع در مقالات زندیق پرداخته شده و هم در کامت ها شاید این نوشته تکمیلی خواندنش خالی از لطف نباشه !@

  نظریه اعجاز عددی در قران در میان عوام و حتی بخش تحصیل کرده مسلمانان طرفدار بسیار دارد. اما این ماجرا از کجا آغاز شده و چقدر واقعیت دارد؟

  ﻓﺮاﮔﯿﺮ ﺷﺪن راﯾﺎﻧﻪﻫﺎ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎی ﻧﺮم اﻓﺰاری، در ﭘﮋوﻫﺸﻬﺎ و ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت دﯾﻨﯽ ﻧﯿﺰ، ﺗﺤﻮل ﺑﺰرﮔﯽ ﭘﺪﯾﺪ آورد. ﺑﺮای اوﻟﯿﻦ ﺑﺎر، اﯾﻦ اﺳﺘﺎد ﻋﺒﺪاﻟﺮزاق ﻧﻮﻓﻞ (ت 1984) ﺑﻮد ﮐﻪ واژۀ «اﻋﺠﺎز» را در زﻣﯿﻨﻪ ﺗﻨﺎﺳﺐ اﻋﺪاد در ﻗﺮآن ﺑﻪ ﮐﺎر ﺑﺮد و در ﮐﺘﺎب «واﻻﺳﻼم دﯾﻦ دﻧﯿﺎ» ﭼﻨﯿﻦ آورد ﮐﻪ دو واژۀ دﯾﻦ و دﻧﯿﺎ در ﻗﺮآن ﺑﻪ ﺗﻌﺪاد ﺑﺮاﺑﺮ ﺑﻪ ﮐﺎر رﻓﺘﻪاﻧﺪ؛ اﻣﺎ ﭘﺮ ﺳﺮ و ﺻﺪاﺗﺮﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺸﻬﺎ را دﮐﺘﺮ ﻣﺤﻤﺪرﺷﺎد ﺧﻠﯿﻔﻪ، ﺷﯿﻤﯿﺪان ﻣﺼﺮی ﻣﻘﯿﻢ آﻣﺮﯾﮑﺎ اﻧﺠﺎم داد و ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از راﯾﺎﻧﻪ، ﻣﺪت 4 ﺳﺎل ﺑﻪ ﭘﮋوﻫﺶ درﺑﺎرۀ ﮐﻠﻤﺎت ﻗﺮآن ﭘﺮداﺧﺖ. وی ادعا نمود که با بکارگیری از رایانه ارتباط عددی ویژه‌ای را در متن قرآن یافته‌است که با عدد ۱۹ارتباط دارد. حروف مقطعه یکی دیگر از اساس نظریه اوست.

  http://sedayeshia.com/showdata.aspx?dataid=6943

  همچنین گفته شده که رشاد خلیفه پس از مدتی با استناد به همان فرمول خود را رسول خدا نامید و چندی بعد توسط گروهی از مسلمانان افراطی پاکستانی در مسجدی در آریزونا با ضربات چاقو به قتل رسید:

  http://www.arabtimes.com/osama2/doc29.html

  در ایران نیز این نظریه بست یافته و عده ای در تکاپوی یافتن اعجازهای عددی دیگر به تلاش هایی دست یازیدند:

  http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=4383

  اما پس از مدتی عباس یزدانی استاد حوزه علوم دینی دانشگاه نقدی جامع بر این نظریه نوشت و آن را فاقد ارزش دانست و گفت: » اين جريان ، انحرافى بوده وکسانى که در اين وادى افتادند، جز سرگردانى و ناکامى چيزى عائدشان نشد واشکالات نقضى و حلى فراوانى بر دعاوى آنها وارد است .»

  http://www.asriran.com/fa/news/160851

  پس از آن محققان حوزه دین جسارت بیشتری یافتند تا بر این ادعا بتازند. دکتر منصور پهلوان (استاد دانشگاه تهران) در مقاله ای با کمک سعید شفیعی این نظریه را به شکل مبسوط نقد کرد و آن را دارای مشکلات فراوان دانست. او در مقاله خود نشان داده که نظرات رشاد خلیفه و معتقدان به او جدا از اشکالات مبنایی، دارای ایرادات بنیادین آماری است. همچنین او ثابت کرده که خلیفه هم مثل بسیاری از متوهمان دیگر با بررسی غیرمنطقی و گزینشی هرجا به موردی برخورده که تئوری او را نقض کرده آن را نادیده گرفته است:

  http://www.ensani.ir/storage/Files/20120326101516-1079-4.pdf

  دکتر محمّدنبی احمدی استاد دانشگاه رازی نیز در مقاله ای با ذکر اشکالات و مثال های فراوان اعجاز عددی را مردود دانست:

  http://www.miracleofquran.org/index.aspx?pid=99&ArticleID=26084

  به نظر می رسد پژوهش های چند دهه اخیر نشانی از اثبات اعجاز ریاضی یا عددی متون الهی نیافته اند.

 3. با سلام آرش جان وب سایت زندیق 5 سال است که مطلب جدیدی نگذاشته است و آپدیت نشده است آیا این امکان وجود دارد که زندیق با کلیپ،نوشتار،کتاب ها و عکس های تازه باز گردد؟؟

 4. حسین صفار هرندی در جلسه هفتگی انصار حزب الله از ابطال سحر جن گیر دستگیر شده خبر داد.

  به گزارش جهان، حسین صفار هرندی كه عصر دیروز در جلسه هفتگی انصار حزب الله سخن می گفت، در بخشی از صحبت های خود به جن گیر دستگیر شده توسط نیروهای امنیتی اشاره كرد و گفت: این شخص برخی قدرت های شیطانی محدود را از طریق اهانت به مقدسات و اقداماتی مانند لگد زدن به قرآن به دست آورده بود.

  وی افزود: این شخص حتی در مواجهه با بازجویان نیز از طریق همین قدرت های محدود خود منجر به اتفاقاتی نظیر سردرد در بازجویان می شد كه البته نیروهای امنیتی نیز با تلاوت قرآن كریم كه باطل السحر محسوب می شود با اقدامات ایذایی وی مقابله كرده و در ادامه از او بازجویی به عمل آورده اند.

  جن گیر : عباس غفاری !!

  جنگ ستارگان از نوع جن و پری!

 5. اعجاز ریاضی در «اتل متل توتوله»

  در جمله‌ی اتل متل توتوله، حرف «ت» چهار بار تکرار شده است که تعداد 4 فصل سال است.
  حرف «ل» 3 بار تکرار شده است که تعداد ماه‌های هر فصل است.
  از حاصلضرب این دو 12=4*3 تعداد 12 ماه سال بدست می‌آید، و مهمتر اینکه تعداد تمام حروف «اتل متل توتوله» 12 حرف است
  اگر 4 و 3 را باهم جمع کنیم، از حاصل جمع 7=3+4 تعدد 7 روز هفته بدست می‌آید.

  حال تعداد روزهای هفته را در تعداد بیشترین روزهای یک ماه ضرب می‌کنیم، به عبارتی می‌کند: 217=31*7 عدد 217 حاصل می‌شود، این عدد به صورت رمزآمیزی در عبارت «اتل متل توتوله» نهفته شده است، که فرمول بدست آوردنش اینچنین است:

  الفبای فارسی تشکیل شده از 32 حرف است، اگر در عبارت «اتل متل توتوله» بجای حروف شماره هر حرف را قرار دهیم، به طرز شگفت‌انگیزی از حاصل جمع این اعداد به 217 می‌رسیم.

  الف = 1
  ت = 4
  ل = 27
  م = 28
  ت = 4
  ل = 27
  ت = 4
  و = 30
  ت = 4
  و = 30
  ل = 27
  ه = 31
  217 = 31 + 27 + 30 + 4 + 30 + 4 + 27 + 4 + 28 + 27 + 4 +

  • واقعاً این نظم نمیتونه کار یک انسان باشه اونهم آن آدم بیسوادی که اتل متل توتوله رو کشف کرد. این نظم عجیب تنها میتونه کار یک جانور ماوراء طبیعی نظیر خدایی الهه ای فرشته ای چیزی باشه.

   یه چیزی که شما از قلم انداختید اینه که هم 7 هم 31 جفتشون اعداد اول هستن، در نتیجه حاصلضربشون دیگه یک عدد اول بلکه یک نیمه اول (Semiprime) است، خود این اعجاز جا داره که آدم خودش رو جر بده.

   پروفسور مارکس لندن استاد دانشگاه لندن پس از شنیدن این ارتباط خفن ریاضی کف کرد.

   • نمیگم خدا وکیلی چون تو خدا رو قبول نداری منم به وجود خدا و صداقتش مشکوکم ولی حقیقتا کجای روابط ریاضی اتل متل توتوله با بسم الله الرحمن الرحیم یکیه؟ روابط ریاضی بسم الله الرحمن الرحیم بدون اغراق معجزه واره اما روابط ریاضی اتل متل توتوله رو فقط میشه به عنوان یک سرگرمی مطرح کرد.
    حقیقتش من هم دوست ندارم مسلمون باشم چون اکثر مسلمونا آدمای عقب مونده ای هستن (ایران ما جای خوبشه برو تو پاکستان وقتی دیدی یارو بقل خیابون کشید پایین رید بعد برای این کارش حدیث هم اورد میتونی عمق عقب ماندگی مسلمین رو ببینی) اما این باعث نشده که من چشمم رو روی حقایق ببندم.

    • نازنین همونطور که خودتون هم اشاره کردید قضیه اتل متل توتوله یک سرگرمی یا بهتر بگویم یک طنز برای خندیدن به ریش برخی مسلمانان هست و الا قرار نبوده یک پاسخ منطقی باشه، هرچند به اراجیفی نظیر آنچه بدان اشاره کردید حقیقتاً نمیتوان پاسخ منطقی هم داد لذا همین تمسخر بهتری عکس العمل هست،

     در مورد این اعجازهای قرآن من حدود 16 ردیه رو جمع آوری کردم:
     http://www.zandiq.com/articles/0000000093.shtml

     که یکیش مربوط به همین ادعای «بدون اغراق معجزه وار :)» شماست:
     http://www.zandiq.com/articles/0000000098.shtml

     در ضمن این شلوار پایین کشیدن هم دلیل مناسبی اتفاقاً هست برای دین اسلام رو کنار گذاشتن به این دلیل که اگر قرار باشه خدا یک پیامی برای بشر بفرسته که بشر بتونه اینجوری اینقدر بد تفسیرش بکنه پس یا اون خدا ابله هست که نمیفهمیده نتیجه کارش چی میشه، و یا اون دین از طرف خدا نیست.

     ممکنه بگید تقصیر خدا نیست تقصیر ماست، چون ما نمیفهمیم، ولی بازهم تقصیر خداست که برای ما که نمیفهمیم چیزی فرستاده که ما نفهمیدیم و نخواهیم هم فهمید، کلاً این قضیه پیام فرستادن و پیامبر فرستادن خیلی مسخره هست حتی اگر آدم به خدا هم اعتقاد داشته باشه.

     این مثل اینه که یه آدمی یک سری ربات درست کنه بعد بهشون دستور بده که برید به گل ها آب بدید بعد 90% اون رباتها نفهمن قضیه چی بوده یه عده شون میرن روی گلها جیش میکنن یک عده گلها رو گاز میگیرن یک عده… خوب اینجا اون آدم یا نتونسته پیامش رو به اون رباتها درست برسونه یا اینکه خیلی ابله بوده که فکر میکرده رباتهاش دقیقاً میرن به گلها فقط آب میدن.

    • بزرگوار بنده یک جای دیگر هم گفتم(در همین وبلاگ) که بسم الله الرحمان الرحیم نوزده حرف نیست.
     رحمان بر وزن فعلان — رحیم بر وزن فعیل
     این دو وزن صفت مشبه میسازند
     جیزی که باعث میشه شما آنرا نوزده حرف بدانید اینه که رحمان را رحمن مینویسند (بجای الف بلند که از حروف زاید وزن فعلان است یک الف کوتاه خنجری مینویسند)
     ضمنا واژه ی الله هم یک الف کوتاه هم دارد.
     مثال: سماء —-> سماوات(سموات – بجای الف بلند یک الف کوتاه روی «م» میگذارند)

 6. جایگزینی برای گفتگو دات کام میشناسید؟

 7. سلام
  آرش من ((آزادی)) بودم که ازت خواستم هر موقع وقت شد به اون نظر قبلیم پاسخ بدی ولی اسمم عوض شده بود نمیدونم چرا اسمم یهویی تغییر کرد
  درمورد حالت چند علت العللی پرسش کرده بودم

 8. آرش جون هروقت تونستی یه جوابی به اون نظر قبلی من تو همین پست بده مرسی

 9. پس گفتگو دات کام چی شد شونصد ساله منتظریم در کف پس کی ظهور میکنی قربون؟ بیا که کام عطشناک بیخدایی در انتظار زلال حضور تو به تمنا نشسته است.

  • نازنین گفتگو رو من ندارم که بخوام کاریش بکنم من گفتم شاید (به احتمال کم) یک چیزی شبیه گفتگو یعنی جایی برای مبحاثه ایجاد بکنم.

 10. در پاسخ به سوال هر چیز افریننده ای دارد پس افریننده خدا کیست?
  جواب داده شده که

  خدا افریدگار و افریننده نیست مانند علت شوری هر چیز نمک است پس علت شوری نمک چیست

  یا علت روشنایی هر چیز نور است پس علت روشنایی نور چیست

  یا رطوبت هر چیز از آب است علت رطوبت آب چیست

  رطوبت و نور و شوری در ذات انها است

  اقا ارش پاسختون در باره این سوال چیه

  البته بعد از خوندن پاسخ سوال یک شبهه دیگر هم برام بوجود اومده

  که مثلا نمک و نور و اب همانند خدا هستند

  در صورتیکه خدا گفته همانندی ندارد

  ایا این شبهه هم میشه رفع کنین

  و در پایان با تنظیمات شخصی سازی در فیسبوک
  دیگه مشکلی از لحاظ امنیتی گمون نکنم پیش بیاد
  حالا نمیدونم

  • >در پاسخ به سوال هر چیز افریننده ای دارد پس افریننده خدا کیست?
   جواب داده شده که
   >خدا افریدگار و افریننده نیست مانند علت شوری هر چیز نمک است پس علت شوری نمک چیست
   >یا علت روشنایی هر چیز نور است پس علت روشنایی نور چیست
   >یا رطوبت هر چیز از آب است علت رطوبت آب چیست
   >رطوبت و نور و شوری در ذات انها است
   >اقا ارش پاسختون در باره این سوال چیه

   خدا افریدگار و افریننده نیست؟!

   به نظر من این سبک نگاه به مسئله علیت نگاهی باستانیست، مثلاً علت شور بودن نمک رو میشه با نگاه به خواص مولکولی نمک فهمید، همچنین اینکه آب چرا رطوبت دارد! و این حرفها در کل بی معنی هست در کامنتهای دیگر توضیح دادم که نگاه امروزی به علیت چگونه است و چرا خدا در این نگاه نمیگنجد.

   • اقا برای منم سوال شد, اگر خواص ملکولی شوری شور هست پس دلیل شور بودنش چیه؟

    اینو بعضی از خداباوران بکار میبرن تو جوابش میمونم :-<

    • >اقا برای منم سوال شد, اگر خواص ملکولی شوری شور هست پس دلیل شور بودنش چیه؟

     سوال رو من متوجه نمیشم یک بار دیگه مطرح کنید.

     • نمک که شوره این شوریشم مال خواص ملکولیشه خوب این خواص ملکولیشو از کجا میاره؟

      • علت خواص مولکولیش خداوند است. 🙂

      • خواص مولکولی باید از جایی بیاد که شما میپرسید اونجا کجاست؟

       ویژگیهای مولکولی مواد باعث میشه خواص مختلفی داشته باشند اینکه شما میگید از کجا میاد شبیه اینه که بپرسید علت پنج ضلع داشتن پنج ضلعی چیه؟ یا شمال قطب شمال کجاست؟

       توی فلسفه علم یک موضوع مطرح هست به نام پارادایم، در یک پاراداین اسلوبی برای شناخت طبیعت به رسمیت شناخته میشوند و این پارادایمها هر چندین سال یکبار ممکن است تغییر بکنند، هر پارادایمی چهارچوب ها و زبان خاص خودش رو داره، قرار نیست هر سوالی که از نظر دستور زبانی سوال درستی هست، دارای مفهوم و معنی نیز باشد. خیلی از پرسشهای احمقانه در واقع پرسشنما هستن چیزی که ما الان راجع به مواد فکر میکنیم اینه که از اتمها تشکیل شده و از خواص اتمی میشه ویژگیهای مواد رو تشریح کرد!

       حالا ممکنه یک نفر که شیمی یا زیست شناسی بهتر بدونه بتونه بیاد از نظر علمی توضیح بهتری در مورد این قضیه ارائه بده ولی از نظر من درک این مطلب که اینگونه پرسشها اصولا نمیتونن چیزی شبیه خدا رو اثبات کنن در سیاقی که من در آن سخن میگویم مهمتر است.

       در زمان مرحوم ارسطو این دیدگاه به نوع فعلی وجود نداشته، حضرت ارسطو اشیاء رو ذات و عرضی میدید، به همین دلیل زبان خاص خودش رو که مخصوص آن پارادایم بود استفاده میکرد که این نوع نگاه به علیت یادگار آن دیدگاه غلط باستانیست! علم پیشرفت کرد و هیچ آدم عاقلی در این دوره ویژگیهای طبیعت را با آن نگاه نمیبیند، ولی چون این دیدگاه ها به درد خداپرستی میخوردند خداپرستان از آنها همچنان استفاده میکنند.

       برای درک مفهوم پارادایمها به زبان کودکان توجه کنید، در زبان کودکان لولو و اخ وجود دارد، حالا ممکنه یک بچه بیاد از شما بپرسه «چرا لولو اخ است!»، شما میتونید سعی کنید به این پرسش پاسخ بدهید ولی دارید وقتتون رو تلف میکنید.

       یک نکته اخلاقی رو هم من به شما بگویم، وقتی کار به جاهای باریک تر و بالاتر در مسائل فلسفی و علمی میرسه دیگه جایی برای بحث و جدل باقی نمیمونه، یعنی طرفین باید از خودشون اخلاق علمی و شعور فراوان نشون بدهند و سعی کنند همدیگر رو درک کنند نه اینکه حال همدیگر رو بگیرند. اینه که وقتی با یک خداباور صحبت میکنید و او چنین پرسشی از شما میکنه به دلیل اینکه درک این مسئله زیاد آسون نیست و به پیش زمینه های فکری و مطالعه نیاز داره دیگه اونجا وقتشه که به طرف نگاه عاقل اندر سفیه بکنید و راتون رو بکشید و سقراط وار بروید! شما اصولاً نباید نگران کم آوردن در مقابل خداباوران باشید بلکه باید نگران این باشید که افکار غلطی دارید یا نه و سعی کنید بیشتر بفهمید اینکه در یک جدال لفظی ظاهراً پیروز شوید یا نه زیاد مهم نیست. همونطور که میبینید من در پاسخ دادن به بسیاری از پرسشهای احمقانه عزیزان خداباور و سایر عزیزان عمداً کوتاهی میکنم. شما هم باید همین رویه رو پیش بگیرید.

  • مشکل اینجاست که من نمیتونم همرو مجبور کنم تنظیمات شخصیشون رو درست کنن، من هرچقدر هم اطلاع رسانی بکنم بالاخره یک سری آدمها جا میمونن و این برای من یک مقدار مسئولیت اخلاقی به بار میاره که مایل نیستم آنرا بپذیرم چون هم مجبور نیستم هم اینکه منفعت زیادی برای من نداره.

   من در واقع بیشتر میخواستم ببینم ما حدوداً ده هزار نفر طرفدار داریم که براشون کار کنیم یا نه، الان فهمیدم که بله البته که داریم.

   ضمن اینکه توی فیس بوک صفحات دیگری هستند که همفکر ما هستند و حتی از ما هم بهتر و بیشتر کار میکنن من اصولاً نیاز چندانی به فعالیت در فیس بوک نمیبینم بخصوص که این اتفاق جدید افتاده من به احتمال زیاد فیس بوک رو ترک خواهم کرد.

 11. آقا آرش واقعا دمتون گرم

  خسته نباشید از این همه مطلب زندیق. من اکثرشونو خوندم و لذت بردم, سال نو بر شما مبارک باشه و امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشید.

 12. استاد ببخشيد كه نظرها ربطي به بحث نداره -ولي اين سايت نشون ميده كه چقدر فكر ملاها ديني اسلامي فاسد است – و تمام فكرشون از كمر به پايين كار ميكنه –
  در اين سايت به خدمات 3g حمله كردند –
  saraberightel.com

  حالا واقعا دارم درك ميكنم كه محمد چطوري با وحي ها و ايه ها و حديث هاي دروغين مردم رو گول ميزد – و هركي از دستور دروغينش پيروي نميكرد ميكشت

 13. هی چیزی که مفت و مجانی باشه، امنیت رو به خطر میندازه ! گربه در راه خدا موش نمیگیره.قبلشم اینقدر باگ از فیس بوک اومده بود بیرون که خواص!!! تو هر پروفایلی میچرخیدن!

  گفتم یا نگفتم ، گفتم یا نگفتم ، گفتم یا نگفتم

 14. مسلمون ها اين مطلب رو بخونن واقعا ٥دقيقه پيش خودشون فكر كنن محمد و دارو دستش چه كمكي به دنيا كردن كه طرفدارش هستند؟- به جز خون ريزي ؟ –
  narenji.ir/10550-tech-billionaires-favorite-causes-2013

 15. …..
  فكرشو بكنيد …. اداره و حاكميت و تصميم گيري اصلى امور نظامى و اقتصادى و سياسى و مخابراتى و كشاورزى و معمارى و آموزش و پرورش و بيمه خدمات درمانى و امور بهداشتى و فرهنگى و هنرى و جنگلبانى و راهدارى و تمام و تمام اين مملكت افتاده دست يه مشت فسيل و دايناسور ماقبل تاريخ و آخوند روضه خون : مثل جنتى و خامنه اى و خاتمى و كروبى و واعظ طبسى و امامى كاشانى و مهدوى كنى و جوادى آملى و حسنى و كوفت و زهرمار ….
  عه عه عه …. خاك تو سرمون …. چقدر ما ايرانيها بدبختيم !!!! آخه چرا ما بايد در قرن ٢١ حكومت قرون وسطايى و تئوكراتيك داشته باشيم … …. ….
  چقدر دلم خوش بود كه داره زنديق ١٠،٠٠٠ تايي ميشه تو فيسبوك 😦

 16. Facebook Graph Search کاش در مورد این قابلیت توضیحی مرحمت بفرمایید

 17. آرش میتونی راجع به حالت چند علت العلل یه مثال ساده بزنی؟
  من کمی فکر کردم مینویسمش ببینیم به چه نتیجه ای میرسیم
  من فکر کردم که میشه دامنه علتها و در پی اون علت العلل رو کاهش داد مثلا در این که یک گیاهی به رشد کامل برسه چند علت باید کنار هم قرار بگیرن مثل خاک و آب و نور خورشید و در موارد زیادی انسان
  حالا تک تکِ این علتهارو نمیشه علت العلل برای رشد اون گیاه فرض کرد؟؟
  مثالهای زیادی به این شکل میشه زد مثلا این که یه کشکی به دست ما برسه چندین مرحله رو باید طی کنه اما باید دید نظر تو چی هست
  احتمالا سوالام داره کمی عجیب غریب میشه شایدم سوالام داره ابتدایی میشه نمیدونم ولی اشکالی نداره پرسیدن هر سوالی برای بیشتر دونستن کار خوبیه
  خب حالا میخوام یه مطلبی رو به عنوان یه دوست برات بگم:
  من خداباورانی که واسه بحث کردن توی وبلاگت میان رو در حال حاضر به 2 دسته تقسیم کردم اول کسانی که محتوای بحثهاشون ارزش چندانی نداره و دسته دوم کسانی که بحثهای مفیدتری رو مطرح میکنن
  به نظرم با دسته اول باید طوری حرف زد که دیگه نتونن بحث کردن رو ادامه بدن مثلا تو با افرادی مثل big show نباید جوری بحث کنی که از توی بحثهای خودت برات نکات حاشیه ای دربیارن اما بحث با افرادی مثل حسین خیلی ارزشش بیشتره و من برای این تیپ افراد حالا با هر انگیزه ای که میان واسه بحث احترام خاصی قائلم به هر حال همین که یک خداباوری میاد با یک بیخدا بحث کنه خودش یک گام به جلو هست و به نظر من کلی ارزش داره
  به big show هم پیشنهاد میکنم به جای این بحثهای بیخود بیاد راجع به مسائل مفیدتری بحث کنه مثلا همین وجود خدا که بهش معتقده رو اگه مطرح کنه خود من هروقت فرصت بشه میام که باهم بحث کنیم

 18. با این اوصاف مضلین دیگری در راه است. باید اطلاع رسانی کنیم.
  http://nariman.me/?p=639

 19. درود-سال نو مبارک
  همون فروم گفتگو دادت کام را راه بندازی دوباره بهتر نیست؟

 20. آرش جان به جای فیس بوک صفحه ی زندیق در فرند فید را فعال تر کن.
  http://friendfeed.com/zandiq
  درست است که مخاطبان در فرندفید به اندازه ی فیس بوک نیستند اما شبکه ی اجتماعی پرطرفداری است و امنیتی خوبی هم دارد.اکثر کاربران هم با نام و نشان واقعی خود فعالیت نمی کنند.

 21. قسمت اینه که بیاین گوگل پلاس. شما توکل کن بیا ما پلاسی ها هوای زندیق رو داریم.

 22. پس قضیه 10.000 هم مالیدست؟

 23. گوگل پلاسی ها استقبال میکنن از زندیق 🙂

  • اتفاقا گوگل پلاس اصلا پرايوسي خوبي نداره – به اين علت كه توي ايران جيميل به شدت كنترل ميشه و تمام گوگل پلاس به اكانت جيميل متصل است – زماني كه ايران بودم با اينكه گوگل پلاس فيلتر بود ولي بعضي مواقع اخرين پست ها بدون هيچ فيلترشكني وارد برنامه ميشد- جدا از اين بحث ها تنظيمات پرايويسي دقيق و خوبي نداره گوگل پلاس -گراف سرچ فيسبوك هم اگر تنظيمات رعايت بشه مشكلي نداره – با يك جستجو تمام تنظيمات را ميتونيد ببينيد

هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: