تبریک به شاهین نجفی

من از اون دست آدمهایی نیستم که معتقد باشم هنرمند حتماً باید به قول حزبلی ها متعهد باشد و دردی داشته باشد و در سیاست هم دخالت بکند، به نظر من برای هنرمند باید و نبایدی نمیتوان رسم کرد، هنرمند تنها زمانی هنرش به دل مینشیند که واقعاً از دلش برخواسته باشد.

ولی خوب من بعنوان یکی از ایرانیهایی که بالاخره علاقه ای به مسائل اجتماعی و سیاسی کشورمون دارم برای شاهین نجفی احترام زیادی قائل هستم، چون برای ندا، و فرزاد نیز خواند، و بسیار زیبا و دلنشین نیز خواند.

چند روزی پیش در فضای مجازی با آهنگ جدید او، نقی آشنا شدم که کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان را بار دیگر بر سر زبانها آورد. ظاهراً اهمیت این آهنگ و تاثیر آن، به قدری زیاد بوده است که حتی یکی از  از دایناسورهای عهد بوق، آقای آیت الله کجی، خُرده مرجع بی اهمیت شیعه را نیز از لانه اش بیرون کشانده و ایشان پس از فشار بسیار به مغز خود به این نتیجه بزرگ رسیده اند که او مرتد است!

خوب واقعاً خسته نباشید، کی مرتد نیست این روزها؟ خوب شد شما گفتید که او مرتد است اگر شما نمیگفتید ممکن بود ما فکر کنیم حزب اللهی و اهل ایمان و مسجد برو و خمس و زکات بده و اهل صیغه و حمایت از دیکتاتور و خون آشام است. اگر ما چنین فضلا و دانشمندانی با این حد از ادراک و شعور و فهم در کشورمان نمیداشتیم همچون آمریکا و اروپا ملتی بدبخت میبودیم، لطفاً یک نفر از جانب من به رسم قدر دانی لپ آن آیت الله را بکشد.

کسانی که این موج عظیم امام نقی را طراحی کردند، واقعاً شاهکار کردند، چونکه همان حزب اللهی ها و معتقدین هم وقتی این جوکها را میشنوند یواشکی میخندند. طنز به زیباترین شکل حقایق را منتقل میکند. واقعاً دست مریزاد! همچنین انتخاب امام نقی بعنوان یک امام دست چندم و بی اهمیت که نه کسی برایش قسم میخورد نه برای عذاداری میکنند خیلی انتخاب هوشمندانه ای بوده است.

چند وقت پیش با یکی از دوستان مسلمانم صحبت میکردم، میگفت من امام علی را خیلی دوست دارم، بعد من گفتم خوب محمد رو چی؟ محمد رو هم دوست داری؟ گفت آره، گفتم کدوم رو بیشتر دوست داری؟ گفت سوال سختیه، بعد گفتم امام دهم را چی دوست داری؟ گفت آره، گفتم کی بوده امام دهم؟ گفت نمیدونم، گفتم کسی که نمیشناسی رو چجوری میشه دوست داشته باشی؟ گفت گیر دادیا، ظاهراً حتی علی اصغر و فک و فامیل چهارده تازی رو هم خیلی همینجوری الکی دوست داشت، بعد گفتم خوب حالا من رو بیشتر دوست داری یا امام دهم رو، دیگه بحث داشت به جاهای باریک میکشید گفت از من دیگه از این سوالها نکن… ما هم که خانوادتاً زن ذلیل تشریف داریم گوش کردیم.

طنز ننوشتن و شوخی نکردن با اسلام خیلی سخت است، چون واقعاً با دین و افکار مسخره ای روبرو هستیم، زیاد هم لازم نیست کسی تلاش کنه هر کتاب دینی که بخونید خودش یک جوک هست.

خلاصه اینکه من به شاهین نجفی کسب این عنوان بزرگ را تبریک میگویم، تعداد کسانی که اینگونه خواب دایناسورها را به هم زده اند در طول تاریخ خیلی کم است.

این فتوا در یاد تاریخ خواهد ماند

Advertisements

109 پاسخ

 1. سلام من میخام اطلاعاتی درمورد نهج البلاغه بدونم ..اینکه واقعا نوشته کی هست و ایراداتشو علمی بدونم ..اخه این مسلمونا یسره از علی قتال دفاع میکنن میگن تو نهج البلاغه کشفیات علمی الان دانشمندا وجود داره ..به جواب منطقی وعلمی واسشون میخام که بعشون ثابت کنم این عربای ملخ خور این کاره نبودن و جز شکم وزیرشکم وقدرت چیزی نمیفهمیدن ..ممنون

 2. از شاهین نجفی نه به خاطر خوندن اهنگ نقی بلکه به خاطر توهین به رضا شاه بزرگ متنفرم

 3. شماها بیشتر از اینکه بی خدا باشین مریضین!!! از هیچ دکتری هم کاری بر نمیاد!!!

 4. آقای آرش لطفا یک مطلب راجع به تفسیر قرآن در سایت بگذار و اشکالات آن را ذکر کن. چون هر چیزی از قرآن را برای کسی مثال میزنیم ، میگوید تفسیر آن چیز دیگری است

 5. سلام شاهین جان تا بحال همه آهنگاتو تاجایی مه در دسترس بود گوش کردم میدونی به هر سی دی فروشی که میرفتم میگفتم شاهین نجفی نمیدادن یا میگفتن که نداریم حالام فقط بخاطر تو باهر بدبختی باکمی سرعت اینترنت ایران با زور تونستم دانلود کنم تاحالا از سال خون.ندا.دکتر.سارینا وچن تایه دیگه خیلی حال کردم.بازم ممنون.

 6. شاهین نجفی آهنگ های زیبای زیادی خونده، نمی دونم از کدومشون اسم بیارم که حقش ضایع نشه، ولی من بعد از آهنگ مطرب های وطن فروش (لس آنجلسی ها)، آهنگ قسم و سارینایش را خیلی می پسندم . این پسر بالفطره نابغه است.

 7. حــــــــــروم زاده رو سفیده جلو این به خدا
  یعنی حیف اسم حیوون که بزارم رو این
  فقط یه آشغاله حرومیه
  مادر عوضی و جنده ات و پدر کثافت ات با خودت باهم برین به درک

  • ممنون از اینکه کمک میکنید نشون بدیم اسلام یک آدم عادی رو به چه و به چه ادبیاتی تبدیل میکنه. از همکاری شما صمیمانه سپاسگزارم.

   • بله بله این نظر کاملا مشخصه که چقدر بار علمیش بالاست که تایید شده.

    • بار اخلاقیش بالاست نازنین،

     نازنین شما اگر فکر میکنی بهتر از من میتونی یک وبلاگ رو بگردونی چرا اینکار رو نمیکنی بجای اینکه بشینی از شیوه خفن مدیریتی من ایراد بگیری؟ حیف نیست یک نفر که بتونه بهتر از من بنویسه و مدیریت کنه بی وبلاگ بمونه؟ به بشریت رحم کن

  • اخه ابله چرا گوه گوه می کنی . حرفی داری مثل ادم بزن ارش جوابتو بده

 8. شاهین نجفی آخر هرچی مرده
  اینقدر توی فیس بوک کامنت زدم که حوصله کامنتم نمیاد. ولی اگه یه مرد باهوش توی خواننده هامون داشته باشیم اون کسی نیست جز شاهین نجفی که هیچ حد و مرزی نمیشناسه و هیچوقت از کسی نمیترسه

  • نازنین کسی که کار هنری یا فرهنگی میکنه باید هم اینجوری باشه یعنی باید چیزی که دل خودش میخواد رو با شجاعت بگه، البته خوب این در شرایط ایده آل هست.

 9. تو و همه طرفداراي شاهين نجفي ولدالزناييد شك نكنيد

 10. خب اینجا گویا هیچ کس جبهش با من یکی نمیشه پس هر دوطرف فکر کنم بخوان بزنن لهم کنن ….شاهین نجفی به نظرم ….میدونین خوبه ها ولی کافی نیست!!!!
  البته برای مغزایی که تا به حال کاری به جز شبیه سازی سکس نکردن حرفاسش تازست و حتی سنگین …البته مغز منم سکسو شبیه سازی میکنه ها ولی خب وسطش گاهی اوقات روم به دیوار کتابم میخونم ….

 11. shahin jan duset darim reza pishro ham ghalat karde un sage ki bashe behet tohin karde bashe ma migim un bangiye???nemigim ke unam beshineh khunash gohe khodesho bokhore

 12. من عاشق شاهین نجفی هستم.اگه دوست داشتید به وبلاگی که برای شاهین زدم یه سر بزنید.entezar3202.blogfa.com
  با تشکر نفس

 13. برای اینکه با بقیه فرق داشته باشی باید عقاید متفاوت باشه و تابو شکن باشی که شاهین میخواد بگه من هستم و مخالفت می کنم وفرق دارم در حالی بیشتر حرفاش بدون فکره.

 14. درود به داش ارش اسم خودمم ارشه و دورود بیکران بر شاهین نجفی انزلی چی شجاع سرزمین پارس.و عرض تسلیت به هموطنان عزیز اذری زبان بابت زلزله ویرانگر روز شنبه.ساعتی که من متوجه شدم زلزله اومد حدود 8 شب بود و جالب اینجاست که قبل از 8 یعنی از ساعت 5 به بعد کانال های تلویزیون که بالا پایین میکردم خبری از زلزله تو تی وی نبود تا اینکه اول تو سراسر وب چرخید بعدم bbc اعلام کرد تا تی وی به خودش زحمت داد که این خبرو بگه ننگ بر صدا سیما اینا که فقط تو سر هم زدن و گریه کردن و بلدن نشون بدن امام علی 1000 سال پیش مرد یا به شهادت رسید هنوز دارن مثل عصر حجر تو سر وکله هم میزنن ننگ بر اینان باد .ودرودبر سرزمین پرشیا .سپاس .بدرود.

  • بله خیلی غم انگیز بود، اینها براشون اسلام از همه چیز مهمتره، از ایران مهمتره، از انسان مهمتره…

 15. با جسارت وجود خدا را به پرسش بگير؛ چرا که اگر خدايی باشد، بايد خرد را بيش از ترس کورکورانه ارج نهد!

  توماس جفرسون

  مطمئن هستم، اگه آقای امام نقی حضور فیزیکی می داشت، دست به پشت شاهین می زد و یه لبخند تحویلش می داد، شاهین نه به هیچ امامی و نه به هیچ مرامی توهین نکرده، بخدا همه چیز خیلی ساده و واضح و مشخصه، این همه قال و مقال بابت چی آخه؟

 16. مرگ بر شاهین و طرفداران احمقش.

 17. آرش جان میشه بدونم چرا کامنت اینجانب رو تأیید نکردی؟!

 18. %%توهین به اعتقادات ایرادی نداره توهین به اشخاص ایراد داره که اسلام دقیقاً همینکار رو میکنه%%
  آرش اول فکر کن بعد حرف بزن .
  مگه نقی شخص نیست ؟
  مگه امام زمان شخص نیست ؟
  خب شاهین به اونا توهین کرده
  انسانیت نوشتنی نیست که بری بخونی انسانیت درک انسان بودن طرف و احترام گذاشتن به انسان بودن است

  • شخص = شخص حقیقی/حقوقی

   آدم مرده دیگه شخص نیست، تازه این قاعده در مورد افراد معمولی هست نه کسانی که مسئولیت سیاسی دارند یا حتی Public Figure هستند.

   شما فکر کن بعد حرف بزن، قرآن شما به کافران گفته نجس یا نگفته؟ توهین هست یا نه؟ اگر توهین هست چرا انتظار دارید دیگران به شما توهین نکنن؟ اگر توهین نیست پس خودتون نجسید و نقی و تقی و علی و مملی!

   • ﺍﻭﻻ ﺟﻮﺍﺏ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﺭﻭ ﺑﺎ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﻧﻤﯿﺪﻥ ﺍﮔﻪ ﻗﺮﺁﻥ ﯾﺎ ﺍﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻫﺎﯾﯽ ﻣﺜﻞ ﺷﻤﺎ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺧﻮﺑﯽ ﺩﺭ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﺳﮑﻮﺕ ﮐﻨﯽ ﻧﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻫﻢ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﮐﻨﯽ ﻭ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺑﺮﺗﺮﯼ ﻫﻢ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯽ ﺁﺭﺵ ﺟﺎﻥ .
    ﺍﻧﺴﺎﻧﯿﺖ ﻭ ﻟﮑﻪ ﺩﺍﺭ ﻧﮑﻦ ﺁﺭﺵ . ﻋﻘﺪﻩ ﺍﯼ ﻧﺒﺎﺵ . ﺩﺷﻤﻨﯽ ﻧﻮﺭﺯ . ﺗﻮ ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﻭ ﺑﺮﻭ ﻣﺎ ﻫﻢ ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩﻣﻮﻧﻮ . ﺗﻮ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺍﻋﺘﻘﺎﺩ ﺧﻮﺩﺕ ﺑﺎﺵ ﻣﺎ ﻫﻢ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺍﻋﺘﻘﺎﺩ ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ. ﺍﮔﻪ ﻣﺪﺍﻓﻊ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺸﺮ ﺑﻮﺩﯼ ﻫﺮﮔﺰ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﺭﻭ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﻤﯿﮑﺮﺩﯼ

    • >ﺍﻭﻻ ﺟﻮﺍﺏ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﺭﻭ ﺑﺎ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﻧﻤﯿﺪﻥ ﺍﮔﻪ ﻗﺮﺁﻥ ﯾﺎ ﺍﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻫﺎﯾﯽ ﻣﺜﻞ ﺷﻤﺎ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺧﻮﺑﯽ ﺩﺭ ﺍﯾﻨﻪ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﺳﮑﻮﺕ ﮐﻨﯽ ﻧﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻫﻢ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﮐﻨﯽ ﻭ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺑﺮﺗﺮﯼ ﻫﻢ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯽ ﺁﺭﺵ ﺟﺎﻥ .

     بحث این نیست که ما باید توهین کنیم یا نه، بحث این است که شما زیاده خواه و دو رو تشریف دارید، کتاب شما و دین شما سرتاسر اهانت به دیگران است در عین حال با کمال پر رویی مدعی هستید که ما باید به دین سراسر توهینتان احترام بگذاریم. ما هرگز چنین نخواهیم کرد.

     کوچکترین احترامی برای اسلام قائل نیستم همانطور که بارها گفته ام احترام به اسلام یعنی احترام به توحش و حماقت.

     > ﺍﮔﻪ ﻣﺪﺍﻓﻊ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺸﺮ ﺑﻮﺩﯼ ﻫﺮﮔﺰ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﺭﻭ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﻤﯿﮑﺮﺩﯼ

     هیچ جای بیانه حقوق بشر ذکر نشده که «به عقاید دینی» باید احترام گذاشت. حقوق بشر رو هم لازم نیست ما از کسانی که در دینشان انسانها از همان ابتدا نابرابرند یعنی زن با برد نابرابر است، مسلمان و کافر نابرابر است، برده و آزاد برابر است یاد بگیریم.

  • توهین به افراد زنده ایراد داره نه افراد مرده. من الان به فردی توهین کنم که زنده هست، بهش برمیخوره، این حق رو داره که از خودش دفاع کنه. خشونت و صدور حکم قتل برای کسی که اعتقاد حاکم بر کشورش را (اعتقادی که ایران را به این روز درآورده!) در تکست آهنگهایش با زبان طنز به چالش میکشد، ایراد داره. حالا لابد الان اینقدر فکرتون باز هست میگید توهین به پدر و مادر کسی که مرده است چطور ایراد ندارد؟! فرض کنید پدر و مادر همون فردی که بهش بهش توهین میشه، دنباله رو اجداد قاتل و و خونخواهشان هستند و اعتقاد آنها را پذیرفته اند و راه آنها را ادامه داده اند. از این گذشته سرنوشت آدمهای زیادی را تغییر داده اند و زندگی ها زیادی را از هم پاشانده اند. آیا شما توهین به چنین اشخاصی را نادرست میدانید؟! کسانی که کشور شما را تصرف کرده اند و تاریخ پر است از اعمال ننگیننشان، آیا توهین به این آدمها را کار ناشایستی میدانید؟!!به ادامه دهندگان و ترویج دهندگان دینی که برای مخالفش حکم قتل صادر میکند؟!! کسانی که ریشه بدبختی امروز ایران هستند و ایران را با آن تمدن و افتخارش به این خفت درآورده اند، توهین و تمسخر اینها کار بدی است؟!

   >انسانیت نوشتنی نیست که بری بخونی
   شما با خواندن نوشتارهای مربوط به درک انسانیت، با درک و بررسی آدمهای با سواد تر و بزرگتر آشنا میشی که اینطوری به 4 نفر تازی بیابانی احترام بیجا نزاری!

   >انسانیت درک انسان بودن طرف و احترام گذاشتن به انسان بودن است
   نقی و امام زمان از نظر تو خیلی انسان شریفی بودن؟! درک تو اینطوریهه؟!! lol!

   شما فکر میکنی حرف میزنی نه؟!!

 19. شاهین عزیز هیچگاه فراموشت نخواهیم کرد .. در فلب تک تک ما جای داری .تا کور شوند این متحجران که نمی توانند ببینند

  و همچنین با سپاس از آقا آرش گل !

 20. جناب alec چرا پیش داوری می کنی ؟! چه کسی شاهین رو فراموش کرده ؟!! حالا اگه کمی سر و صداها کمتر شده این یعنی فراموشی ؟!! اگه یه طرف میگن قضیه رو کش ندید تا اوضاع برای شاهین بدتر نشده ، از یه طرف هم ما رو محکوم به فراموشی می کنند .. این حرکت ایشون بسیار بزرگ و ارزشمند بود و به این سادگی ها از اذهان پاک نمیشه

  درود بر شاهین نجفی و همچنین آرش بیخدای کبیر !! :دی

 21. هر کسی معتقد به انسانیت باشه به هیچ انسان دیگه ای توهین نمیکنه

  • نظرت راجع به کشتن چیه؟ هر کسی معتقد به انسانیت باشه فتوای قتل برای بقیه صادر میکنه یا نه؟

   • شاهین معتقد به انسانیت بود نه اون کسی که فتوای قتل رو صادر میکنه

    • خوب دیگه، تموم شد رفت.

     قضاوت در مورد شاهین نجفی چه اهمیتی دارد او یک نفر است، ممکن است به قول شما معتقد به انسانیت باشد ممکن است نباشد، چیزی که مهم هست این است که کشور ما زیر نفوذ فرهنگی بیابانی (اسلام) است و این مشکل اجتماعی و سیاسی ماست در این روز، دستکم از نظر من و بقیه منتقدان اسلام

  • پس باید بپذیرید که در اسلام چیزی به نام انسانیت وجود ندارد، چون محمد و الله اش تمام انسان های غیرمسلمان را مورد توهین و فحاشی قرار داده:
   آیا سگ، خوک، بوزینه، خران وحشی، چهارپا، نجس و زنازاده خطاب کردن انسان ها در آیات قرآن توهین نیست؟

   • اصلا فکر کن در اسلام چیزی به نام انسانیت وجود نداره . شاهین که معتقد انسانیت بود . چرا توهین کرد . توهین کردن نشانه ی ضعف و پوچیه .

    • اصلاً فرض کن شاهین معتقد به انسانیت نیست، شاهین به عنوان یک نفر مهمه یا یک دین که بر کشوری حاکمه بر اساس فرض شما چیزی به نام انسانیت رو هم قبول نداره؟

     • خب وقتی فرض کنیم شاهین معتقد به انسانیت اون حرفایی که میگه همون کس شعر میشن . و وقتی هم فرض کنیم معتقد به انسانیت هست اولا نباید توهین کنه ثانیا اینکه مشکل شاهین اون کسانی هست که به نام دین به مردم ظلم میکنند دقت کنید اون دین اعتقاد یک ملته وتوهین به اعتقاد مردم در کدام کتاب انسانیت نوشته شده که باید تبریک گفت ؟

      • من نمیدونم راستش، من سه چهار جلد از کتابهای انسانیت دارم توی جلد سوم نوشته…

       در مورد اینکه آیا آخوندها از دین استفاده میکنند یا سوء استفاده این رو بخونید:
       http://www.zandiq.com/articles/0000000082.shtml

       توهین به اعتقادات ایرادی نداره توهین به اشخاص ایراد داره که اسلام دقیقاً همینکار رو میکنه.

    • یکم اینکه در میدان مبارزه بویژه با خرافات و بربریت موجود در دین انسان ستیز اسلام، بقول سعدی: کلوخ انداز را پاداش سنگ است. پس دینی که در کتاب به اصطلاح آسمانی اش ناباوران را حیوان خطاب می کند و پیروانش هم به تبعیت از این آیات همه عیرمسلمانان را نجس می دانند و مورد توهین های دیگر قرار می دهند و از همه بدتر حکم قتل صادر می کنند، باید هم منتظر پاسخ متقابل باشند. هرچند هیچ توهینی در سروده شاهین نجفی وجود ندارد.
     و دوم اینکه بله توهین نشانه ی ناتوانی است چون محمد هم وقتی در برابر همان اعراب 1400 سال پیش که مخالفش بودند کاری از پیش نمی برد، به توهین و فحاشی و لعن و نفرین متوصل میشد!
     القلم – آیه 13:
     عتلّ بعد ذلك زنيم
     گستاخ [و] گذشته از آن زنازاده است.
     انفال – آیه 55:
     إنّ شرّ الدّوابّ عند اللّه الّذين كفروا فهم لا يؤمنون
     به یقین، بدترین جنبندگان نزد الله، کسانی هستند که کافر شدند و ایمان نمی آورند.

 22. درود بر شما
  درود بر شاهین نجفی
  ای ایرانیان همگی از خواب غفلت بیدار بشید
  انتقام جنگ قادیسه از این اسلام بگرین
  و با نوشتن شعار بر در و دیوار شهر(مرگ بر اسلام و غیره)
  برویم وایران خود را از دست اعراب نجات بدیم
  بر ایرانیان زار گریان شدم
  ز ساسانیان نیز بریان شدم
  از این پس شکست آید از تازیان
  ستاره نگردد مگر بر زیان

 23. 1. فرض کنید ما مسلمون نبودیم، مثلا دینمون زرتشتی بود و فکر می کریدم خدای واقعی خدای ماست،
  حالا یه سری آدم تو یه مملکت دیگه برفرض مسلمون بودن و یه سری کارهایی که میکردن که برای ما خیلی خطرناک و ترسناک بود مثلا سنگسار می کردن یا قربانی میکردن برای خداشون مثلا آدمها رو و حیوانات رو و… اگه ” کسی هم حرفی می زد می گفتند تو داری به مقدسات ما اهانت می کنی سرتو الان با چاقو تا ته می برم،کسی حق نداره بگه حرفی بزنه و اگه افشاگری بکنه به دشتور خدی ما که خدای واقعی هست کشته میشه،
  2. خوب ما نمی گفتیم چرا؟ نمی گفتیم این خلاف انسانیت و را خدا هست؟
  یا اگه کاری نمی تونستیم بکنیم شاید به ناسزا هم می گفتیم تا جون و روح انسانها رو حفظ کنیم
  نمی گم اسلام اینطوریه ولی شرایط بقیه نسبت به ما اینطوری شده،

  حالا خدا به این عظمت و بزرگی با آفرینش این نطام بزرگ بیاد بگه هر کی حرف زد سرشو ببرید، میشه؟!!!
  این کسایی هم عقده های خون و کشتن و… را دارن با طالبان هیچ فرقی ندارن

  شاهین جان خداوند یارو یاورت، انشالله خوبی ها با تو همراه خواهد بود وروشنایی روزی بر تاریکی غلبه خواهد کرد
  شاهین جوان و عزیز با وجود اینکه این جهنمیان قاتل رو می شناختی باز از درد و رنج مردم گفتی،از گشنگیمردم بیچاره تو ایران ثروتمند از دزدی های میلیاردی از فساد از فرهنگ نادرست از آزار انسان و حیوان، از سنتهای خطرناک تا اوین و کهریزک و دانشجو و مادر بیچارش
  درود خداوند بر تو

  و این شهامت و روح بزرگ تو رو نشون میده البته چشمان اینها از گناه پره و اصلا درک نمی کنن،واقع درود بر شرفت
  خداوند همیشه یارو یاورت هستن و کل ایرانیان پاک و همینطور مردم دنیا

  به 12 نسل بعد از پیامبر بیشتر اهمیت میدن از خدا برای همینه که خود مسلومنهاکه دینشون رو به ایران با حمله گسترش دادن به ما شیعیان میگن کافر

  البته مطمنا پیامبر و امامان هم اینها رو جزو کافران و شیاطین می دونه
  ممنون

  • بسیار سفر باید، تا پخته شود خامی

   حتی لازم نیست ما زیاد فرض کنیم و به مغزمون فشار بیاریم تا شرایط فرضی را تصور کنیم، کافیه یک مسافرت بکنیم به هند و چین و ببینیم گاو پرستی و بودیسم (دینی بدون خدا) چجوریه، بعد خیلی روشن میفهمیم که فرق است میان آنچه محیط ما به ما آموخته (دین و خدا) و آنچه واقعی است و همه جا یکجور هست (علم، فیزیک، شیمی، ریاضی)…

 24. شاهین خسته نباشی دمت گرم.

 25. با این آهنگش طوفان کرد. آی لاو یو شاهین

 26. دم شاهین نجفی گرم با این ترانه…کارش خیلی درسته.

 27. من فقط می خوام بگم مسلمونها گوه می خورن که گاو بخورن مگه نمی دونن تو دنیا یه عده گاو پرست هستن؟؟؟/ بعدشم پیامبرشون بسیار بیجا کرد که بت هارو شکست مگه نمی دونست داره به اعتقاد بت پرستهای ابله توهین می کنه حالا اون اعتقاد اشتباه بود که بود ولی اعتقاد بود دیگه پس بسیار بیجا کرد.
  البته این منطق همون منطقیه که که میگه چون من اعتقاد دارم کسی حق اوهین نداره.
  حالا اگه خامنه ای جنایتکاره کسی حق توهین نداره چون به اعتقاد یه عده مشنگ اون نماینده خداست.

 28. تبریک به آرش نازنین بابت مطلبش که برترین لینک دیروز سایت آزادگی شد !

 29. محض اطلاع سايت شيعه آنلاين جايزه ي 100 هزار دلاري براي كشتن شاهين تعين كرده و آخر مطلب هم گفته اين پول رو يه باباي ديگه قراره پرداخت كنه كه ملت يه وقت اشتباهي فكر نكنند كه از جيب بيت المال در مياد!
  http://www.shia-online.ir/article.asp?id=22927&cat=1

 30. هنرمند اول از همه باید خودش باشه، خود خودش! براش مهم نباشه کی چی داره براش می گه. اگه صداش فرق داره اگه نگاهش فرق داره با دلش که باشه کافیه!!!! به دل هم می شینه! همه کارهاش رو دوست ندارم… اما چون خودشه و فیلم بازی نمی کنه قابل احترامه.

 31. ما ایرانی ها کلن جوگیر هستیم و وقتی یه اتفاقی میافته همه در موردش اظهار نظر میکنیم و موضوع رو داغترش میکنیم اما کمی بعد همه چی یادمون میره و مثل آرمش بعد از طوفان میشیم. انگار نه انگار. بعدش هم اگه کسی مثل شاهین پدرش توی این موضوع دربیاد، عین خیالمون هم نیست که طرف رو دهنشو سرویس کردن بخاطر….. اینجور وقتها تبدیل میشیم به یه آدم بی خاصیت که هیچ عکس العملی از خودش نشون نمیده. و این است خاصیت ما ایرانیها، جوگیر شدن سریع و فراموش کردن سریعترموضوع. نمونه اش هم رو کم نداریم اگه حافظه ی تاریخی داشته باشیم.

 32. درود
  اين حضرات جوش آورده، اگر بجز قران چيز ديگری هم خوانده بودند الان وضع ما شايد بهتر از اين بود
  خواندن اين مطالب را در وبلاگ پيشگام به شما توصيه ميکنم
  روند پیدایش «الله»‏ در قرآن
  چگونه انسان خدا را آفريد؟
  نگاه كوتاهی به قتل‌ها یا ترورهای سیاسی در صدر اسلام
  نخستین ترورهای فردی سیاسی و کشتارهای جمعی در جامعۀ مدنی اسلامی

 33. این استدلال واقعا مزخرف و چرندی است که به علت پشتیبانی عمومی از یک باور و عقیده صلاح نیست اون رو نقد کرد یا بهش توهین کرد.
  اگر اینجوری بود گالیله هم میتونست با خودش استدلال کنه اگر بیاد الان از حقایق علمی صحبت بکنه با توجه به اینکه اکثریت دنیا، باوری خلاف کشفیات اون داشتن احتمالا خیلی ها از علم برمیگشتن.پس بگذار مردم تو خریت و جهلشون بمونن مبادا که کمی ازرده خاطر بشن که عقایدشون غلط از اب دراومده و ممکنه نسبت به علم بدبین بشن!
  قضیه الان ما هم همینه…

 34. کوتاه میگم؛خوشحالم امثال شاهین و شما و قشری نوپا به نام ازاد اندیش شکل گرفته!ممنون

 35. در كشورهاي مدرن و پيشرفته غربي مثل كشور دانمارك ، سوئيس ، سوئد ، فرانسه ، آلمان ، هلند ، انگلستان ؛ چيزي به عنوان «توهين به مقدسات» جرم نيست .
  هر كسي ميتواند به هر شيي و هر موجودي اعم از موجودات عيني (آبجكتيو) و موجودات ذهني (سابجكتيو) مانند : دوچرخه ، ميز تحرير ، كتاب بينوايان نوشته ويكتور هوگو ، كتاب قرآن ، تورات ، انجيل ، عيسي ، پينوكيو ، حضرت يونس ، پدر ژپتو ، شيطان ، خدا ، جن ، اژدهاي هفت سر ، اسب بالدار امام نقي ، امام حسين ، پاپا نوئل و …… هر چه كه دلش ميخواهد بگويد ، ميتواند حتي به آنها فحش هم بدهد !
  تبصره شماره يك : فحشهاي ركيك و يا تصاوير و فيلم و اصوات ركيك در ميان افراد زير ١٨ سال منتشر نشود و حتماً برچسب «١٨+» روي آن بصورت تصويري و يا صوتي قيد شود.
  تبصره شماره دو: موجودات مورد اهانت قرار داده شده نبايد در اين جهان داراي مالكيت حقيقي و يا حقوقي باشند ، وگرنه مالك خصوصي حقيقي و حقوقي ميتواند از هتاك به دادگاه شكايت كند و از هتاك (اهانت كننده) ادعاي خسارت نمايد .

  مثال: اگر شما كتاب قرآن يا تورات يا كتاب شنگول و منگول و يا مجسمه بودا و مسيحي را كه خودتان خريده ايد بسوزانيد ، مجرم نيستيد . اما حق نداريد قرآن آقاي سماواتي و يا انجيل آقاي پتيبل و يا كتاب شنگول و منگول دختركي بنام سارا و مجسمه بوداي خانوم چانگ و مجسمه مسيح كليساي سانتا باربارا را بسوزانيد.
  در مورد موجودات عيني و ذهني مثل : پرچم فرانسه ، مجسمه ژاندارك ، امام باقر ، مريم باكره ، ناپلئون ، صليب ، خدا ، جن ، اسب تك شاخ هم تا زماني كه كسي سندي مبني بر داشتن حق مالكيت شخصي به عنوان شخصيت حقيقي و حقوقي ارائه ندهد ! شما آزاديد كه به آنها توهين كنيد .
  قابل ذكر است كه در اكثر كشورهاي مدرن شخصيتهاي معروف سياسي و مذهبي و هنر پيشگان سينما ، با اينكه ماكيت شخصي حقيقي و حقوقي خود را دارند ! اما باز هم ( تا حدودي !) افراد جامعه حق دارن آنها را مورد تمسخر قرار دهند ، مانند : ملكه انگلستان ، پرنس چارلز ، نيكولاي ساركوزي ، پاپ بنديك شانزدهم و غيره

  اما در كشورهاي عقبمانده و توسعه نيافته ، مثل افغانستان ، ايران ، تركمنستان، عربستان ، شما حتي حق توهين به نماينده مجلس شهرستان اراك را هم نداريد ، چه رسد به ائمه اطهار !!!!!

 36. merci shahin jann
  taze fahmidam 100 sal az donya aghabim doolatemun khube moshkel az mardomemune
  chetor mitunid be shahin tohin konid o tarafe naghio begirid aslan tohin kard delesh khast
  mage tu donya kam masih o khar o gavo hatta khodaro maskhare mikonand?
  south parko bebinid?ye filme jaleb ham be name Invention of Lie o hatman tosie mikonam bebinid

  • من اتفاقاً فکر میکنم مردم ما خوب از این امتحان در آمدن، حداقل روی اینترنت که البته نماینده خوبی برای مردم ایران نیست ولی دستکم نماینده خوبی برای طبقه الیت جامعه هست به نظر میاد اکثریت حق را به شاهین نجفی بدهند تا آن آیت الله بد اندیش.

   • Arash jan moshkele ma hamin mardomand tedade kasayi ke be ghole shahin ketab mikhunand oo un adamaye bi shouri ke fohsh midand kam nist ke 100 albate kheili bishtar az in tedade ke tu internet mibini ta in mardomo darim o ba in tarze fekr hamin ashe o hamin kaseee merci az bloget

 37. آقای صاحب وبلاگ! خودتم نفهمیدی چه تحلیل مزخرفی کردی!

  • آقای صاحب کامنت، از کار شاهین ناراحتی سر من و وبلاگ وزین من خالی نکن نازنین…

   • واي من منفجر شدم از خنده 🙂 🙂 اين تيكه رو خيلي باحال اومدي آرش 🙂

   • آقا حال کردم خوب انداختی بهش!
    وبلاگت بیسته، به همراه زندیق منو از اسلام نجات دادی، همچنین از خدا(به لطف داوکینز البته!!)

 38. این موضوع دارای دو مسئله ی جدا اما به هم وابسته است.و این وابستگی باعث شده که مردم دچار درک غلطی بشن.در واقع مسئله ی اول کار شاهین نجفیه و مسئله دوم انتشار حکم ارتداده.اشتباه اونجاست که برای تأیید کار شاهین نجفی استناد به انتشار حکم ارتداد میکنیم و مثلا میگیم که کار شاهین نجفی نتیجه داد و تأثیر گذاشت و اینکه این حکم نشون میده مسلمونا خشک مغزن و این مهر تأیید کار شاهین نجفیه.غافل از اینکه هر دو عمل اشتباه بود.و طرفداران این آهنگ یادشون رفته که چه بسیاری از مذهب دوستان مخالف رژیم هستند و تازه اعتقاد دارن رژیم نه تنها اسلام رو مصادره کرده بلکه اون رو لجن مال هم کرده.بنابراین این آهنگ به هیچ وجه پایه های نظام رو نمی لرزونه چون این نظام از اول هم اعتقادی به خدا و پیغمبر و امامان نداشته.و اتفاقا الان میاد از این آهنگ پیراهن عثمانی میسازه که بکوبه توی سر مذهبیهای طرفدار تغییر و فضای باز اندیشه و تکثرگرائی.ما شاهین نجفی رو دوست داشتیم و همیشه از لحن تندش دفاع میکردیم اما الان کاری کرد که باید از موضع ضعف دفاع کرد.مطمئن باشید همین امام هادی زیر بدترین فشار سیاسی و دیکتاتوری زمان خودش رهبر مخالفین بود و حالا بی انصافیه که اونو به یک رژیم دیکتاتوری معاصر نسبت بدیم و برای مبارزه با فساد این رژیم،شخصیت اون رو تخطئه کنیم.باور کنید این تابو شکنی نیست.من اعتقاد دارم شاهین نجفی از عمد قصد تخطئه و توهین رو نداشته و خودش هم راضی به توهین به افکار و عقیده ی هیچ گروهی نبوده.

  • ببینید دوست عزیز، ظاهراً تئوری شما این است که ما بچه های خوبی باشیم و بهانه به دست آدمخواران ندهیم، با ساز آنها برقصیم، بعد آنها کم کم آدم میشوند و کسی را نمیخورند.

   این تئوری شما بعنوان یک دیدگاه سیاسی در جای خودش محترم هست، ولی خوب باید بپذیرید که مورد تایید همگان نیست، از نظر بقیه آدمخواران بالفطره به دلیل اسلامگرا بودنشان آدمخوارند و اینکه با بهانه ندادن ما به آنها ناگهان سکولار و انسان میشوند یک مقدار زیادی رویایی و تخیلی است، ما نمیتوانیم بنشینیم و سخن نگوییم تا برنامه های شما پیش برود، البته نام افکار شما را واقعاً نمیتوان برنامه گذاشت شما فقط یک سری حرفهای کلیشه ای میزنید، معلوم نیست این تفکرات شما کی قرار است نتیجه بدهد و کی قرار است شما با رقصیدن به ساز آخوندها آنها را آدم کنید.

   همیشه برای روشنگری و مبارزه با طاعون اسلام دیر است، به نظر من اختلاف نظر ما با شما بر سر رفتار نیست، اینکه شما فکر میکنید آن امام آدم مظلوم و خوبی بوده و با خامنه ای و خمینی خیلی فرق داشته خودش شاید بزرگترین اختلاف نظر ما باشه، آن امام هم مثل امامان دیگر یک اسلامگرا بوده، اگر خود بر سر قدرت می بود فرقی با اجدادش علی و محمد نمیکرد، امام علی، خودش هزاربار بدتر و جنایتکار تر از تمامی اوباش جمهوری اسلامی بوده، پیامبر اسلام نیز به همین سبک. این است که این اختلاف نظر ها موجب تفاوت رفتاری ما و شما میشود.

   ما جمعیت کوچکی نیستیم، میتوانیم آدمخواران را بیازاریم، ما به عقاید سیاسی شما که به نظرمان غلط هستند احترام میگذاریم و معتقدیم که حق دارید اینگونه فکر و رفتار کنید، شما هم البته همین حالت را نسبت به ما دارید، که خوب این خوب است.

   از همه اینها گذشته قرار نیست همه آدمها سیاسی باشند و با برنامه شما رفتار کنند، بشر باید آزاد باشد آنچه میخواهد بگوید! شما میتوانید به شاهین نجفی و من توصیه کنید که نگوییم ولی خوب ما هم میتوانیم گوش نکنیم و نخواهیم کرد.

   این کارها باید هزار سال پیش انجام میشد تا کار به امروز نمیرسید، آنقدر باید اسلام را مورد تمسخر و نقد قرار داد که واقعیت پلید آن برای نسل های فردا آشکار شود، ما داریم تلاش میکنیم کشورمان را از اسلام پس بگیریم

  • امين@ برو يك وبلاگ بساز و توش راهكارهاي ٣٣ ساله مبارزاتي براي سرنگوني رژيم آخوندي رو بنويس
   نوشتي ؟!؟
   خوب … حالا اين كامنت منه تو وبلاگت زير پستي كه نوشتي :
   راهكارهاي مبارزاتي امين براي براندازي :
   —————————————————–
   نظرات (يك نظر)
   سالار رادپور : امين @ اين راهكارها رو انجام نده بيا راهكار منو انجام بده اين ره كه تو ميروي به تركستان است ٣٣ساله چه غلطي كرديد !! بيخيال شو بيا از راهكار من استفاده كن چون كاري كه تو ميكني بيفايده ست !!!

 39. آقای آرش من گمان میکنم هسته اصلی اختلاف ما این باشد که :
  رفتاری میتواند شجاعانه باشد اما عاقلانه نباشد و بلعکس رفتاری میتواند عاقلانه باشد ولی شجاعانه نباشد .

  الف ) : شما زندگی تان را فدای آرش بیخدا نمیکنید عاقلانه است اما شجاعانه نیست .( و این منطقی ست)

  ب) : شاهین نجفی شجاعت این را دارد که زندگی اش را فدای کاری کند معلوم نیست خیلی هم عاقلانه باشد . (و این غیر منطقی ست )

  • من فکر نمیکنم این هسته اختلاف ما باشد چون مسلم است هر کار عاقلانه ای لزوماً شجاعانه نیست و برعکس، اختلاف ما بر سر این است که این کار «خوب» بوده یا «بد»، به نظر من کار خوبی بوده، به نظر شما احتمالاً نبوده.

   قضاوت بر سر اینکه اینکار خوب بوده یا نه بر میگرده به تبعات آن، به نظر من تبعات خیلی مثبتی داره از جمله شکستن قداست خرافات و حماقت هایی که ابزار کار دایناسورها هستند، آنهم توسط هم زبانان و هم میهنان خودشان، مسئله کوچکی نیست.

   به نظر من بهترین نتیجه کار شاهین این بوده که «حکم ارتداد» بازهم وارد بحث های جامعه ما خواهد شد، آدمهای عاقل و بالغ حکم ارتداد را که بخشی از فقه شیعه حاکم بر ایران است را به نقد خواهند کشید و جامعه از زوایای مختلف این حکم بزدلانه و ابلهانه آگاه تر خواهد شد.

   به نظر من اگر حتی شما معتقد باشید که کار شاهین نجفی کار بدی بوده، بازهم باید بپذیرید که کار اسلامگرایان خیلی بدتر بوده، یکی داره دیگری را مسخره میکنه و دیگری داره دستور قتل وی را صادر میکنه، کشتن آدمها بدتر است یا تمسخر آدمها؟ واقعاً این دو کار به یک اندازه بد هستند؟

   به نظر من پاسخ خیلی روشن است، تمسخر کردن حق آدمهاست، کشتن دیگران حق آدمها نیست، یکی بزرگترین جرم ممکن را مرتکب شده است دیگری در نهایت بهتر بود آنکار را نمیکرد!

 40. من از سبک و سیاق آوازه خوانی شاهین نجفی زیاد خوشم نمیاد،یک مقدار ناموزونه.اما از نظر معنا و مفهوم چند سر و گردن از بقیه رپرها بالاتره.این کار اخرش هم واقعا جالب و تاثیرگذار بود و حسابی حزب اللهی رو به جز و ولز انداخت.احتمالا بعد از این کسای دیگه ای هم حرکتهای مشابهی انجام میدن.
  این رو هم بگم که همه قرار نیستن شیوه مبارزه یکسانی داشته باشن.موسیقی هم تاثیر خودش رو همیشه به بهترین شکل نشون داده.شاید خیلی از مذهبی هایی که طرفدار شاهین اند بعد از این اهنگ به دنبال تحقیق بیشتری در مورد اسلام برن.جدا از این موضوع طنز و تمسخر در بیشتر مواقع اون عظمت پوشالی باورهای ارتجاعی و پوچ و بی ارزش رو به شکل جالب و تاثیرگذاری خرد میکنه و یکسری مسائلی که خیلی ها فکر میکنن نمیشه باهاشون شوخی کرد رو دست میندازه و اونها رو از تختشون به زیر میکشه(مشابه این کار رو چارلی چاپلین در دیکتاتور بزرگ کرده بود).

 41. آرش جان عجب توقعاتی داری ها ! من یکی که می ترسم حتا نزدیک این دایناسور ترسناک و خونخوار بشم ، چه برسه به اینکه برم جلوش و لپشو هم بکشم !!

  • حق با شماست، قیافه بسیار دوست داشتنی داره شبیه بابانوئل میمونه، ولی نزدیکش بشی ممکنه یهو گازت بگیره یا حکم ارتداد برات صادر کنه

 42. من به تمام جامعه روشنفکری ایران تبریک میگم.

  باور نمیشه!!!! خیلی خوشحالم.

  • خفشو اشغال.شما همتون ي حرامزده ايد مثل اون.هيچ كدومتون بابا ك نداريد .مطمئن باشيد همتون مثل سگ به هلاكت ميرسيد.خاك بر سرتون ك دينتون رو باختيد حرامزاده ها.شما روشن فكر نيسشتيد ي مشت حرامزاده ايد. ولي عيبي نداره هركس با ال علي در افتاد ورافتاد.
   اگه تخم باباتونيد ك خودتونو معرفي كنيد تا با بروبچ حرومتون كنيم.

   • شیخی به زنی فاحشه گفتا مستی
    هر لحظه به دام دگری پــا بستی
    گفتا شیخا هر آن چه گویی هستم
    آیا تو چنان که می نمایی هستی؟

    خیام

    حالا من میپذیرم که حرامزاده و غیره هستم، شما برای اینکه اثبات کنی نیستی و خیلی گردن کلفت هستی بیا نشان بده آنچه مینمایی هستی، یعنی خودت رو معرفی کن با توجه به اینکه با آل علی در نیافتادی و تازه حکومت هم پشت سرته… 🙂

    • >مطمئن باشيد همتون مثل سگ به هلاكت ميرسيد

     سگ. جالبه! نمیدونم اگه بفهمی رسول اکرم با آیه های آسمانیش همین لحن سگ و حرامزاده رو برای مخالفینش به کار میبره خوشحال میشی یا تعجب میکنی. اگه خوشحال بشی که شاید طبیعی باشه. اما تعجب کنی، این نشون میده که آیات و حرفهای خدا! آنقدر هم که فکر میکنی پاک و عمیق نیستند؛

     آيه 13 سوره القلم (68:13)
     عُتُلٍّ بَعْدَ ذلِكَ زَنِيمٍ

     كسانى كه متكبر و سركشند و اصل و نسب خود را بديگران منسوب ميسازند. (حرام زاده- اند).

     سوره مائده – آیه 60:
     قل هل أنبّئكم بشرّ من ذلك مثوبة عند اللّه من لعنه اللّه و غضب عليه و جعل منهم القردة و الخنازير و عبد الطّاغوت أولئك شرّ مكانا و أضلّ عن سواء السّبيل

     بگو : آیا شما را از کسانی که در نزد الله کیفری بدتر از این دارند خبر بدهم: کسانی که خدایشان لعنت کرده و بر آنها خشم گرفته و بعضی را بوزینه و خوک گردانیده است و خود بت پرستیده اند؟ اینان را بدترین جایگاه است و از راه راست گمگشته ترند.

     بله!

     اینها فقط نمونه ای هستند از لحن زیبایی که الله محمد برای مخالفینش به کار میبره.
     خوب. درباره ی به هلاکت رسیدن، همانطور که از لحن خودت هم پیداست و بیشتر برای پاچه گرفتن اینجا اومدی، این اسلام هست که داره به هلاکت میرسه! مخالفان اسلام هم مانند آرش بیخدا که حرفی برای گفتن دارن، مانند الله و پیروانش فحاشی نمیکنند. و از اون گذشته میبینی که فحاشی و بی ادبی شما رو هم به پشم خودشون حساب نمیارن. پس بیخود جلزولز نکنید. این عصبانیت نشون میده که بسیار ستم دیده اید و برای دفاع از اسلام و الله حقیرتان حاضرید ادب و شعور خودتان را کنار بگذارید و این چنین فحاشی کنید. نمیدونم الان چقدر عصبانی هستی اما اگه شدتش زیاده یه کاری میتونی بکنی که الله هم برای عصبانیتش میکنه:

     آيه 67 سوره الانبياء (21:67)
     أُفٍّ لَكُمْ وَ لِما تَعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ أَ فَلا تَعْقِلُونَ

     تف بر شما و بر آنچه جز خدا مى‏پرستيد! پس آيا نمى‏انديشيد؟

     خوب تو هم میتونی این کارو با صفحه ی مانیتور انجام بدی.
     از بروبچ هم کمک بگیر. اینقدر تف کنید شاید بقول خمینی آب وردپرسو برد. lol!

 43. من از اولشم از این مرتیکه شاهین نجفی خوشم نمیومد آدمی که به عقاید و اعتقادات مردم خودش توهین میکنه واقعا شرم آوره بدم میاد از آدمهایی که به خاطر پول وشوهرت دست به هر کثافت کاری میزنن

  • توهین به عقاید غلط و غیر انسانی و خرافی که جان بسیاری را گرفته و زندگی میلیونها نفر را تباه کرده کار خیلی خوبیه عزیز من.

   شما چرا به عقایدی که تبعیض آمیز و خشن و غیر انسانی هستند احترام میگذارید؟ احترام گذاشتن به اسلام برابر است با احترام گذاشتن به اعدام و سنگسار و دست و پا قطع کردن و چشم در آوردن.

   یک مقدار به عقاید دینی توهین بفرمایید هم کار نیکو و پسندیده ای هست هم حال میده.

   • یه از سوال از یه ابله ! اگه خودت هم اعتقادی داشتی خوشت میومد بهش توهین کنن گلابی‌؟؟؟

    • پاسخ :
     نه ولی حق آزادی بیان برای طرف قائل میشدم، بخاطر انسان بودنش، برایش حکم قتل صادر نمیکردم،

     لازم نیست که من حتماً اعتقاد داشته باشم نازنین، شما خودت الان برگشتی به من گفتی ابله و گلابی، من هم با این زیاد حال نمیکنم ولی نمیام شما رو بکشم! حتی پاسختان را هم با فحش نمیدهم، شما نخستین آدمی نیستی که به من اهانت میکنی، آخریش هم نیستی، نسبت به بقیه هم تازه خیلی مودب هستی!

     در نهایت با خودم میگم خوب طرف عصبانیه، یا چه میدونم خل هست، تموم شد رفت. شما فکر کردی فقط به عقاید مسلمانها توهین میشه؟ نه به عقاید همه توهین میشه بقیه فهم و شعور دارند ولی در اسلام اثری از آن نیست! اسلام دین توحش است، به هیچ عنوان نمیتوان کشتن یک آدم به جرم اهانت را توجیه کرد این کار بربریت و توحش محض است.

 44. آرش ‏…..‏ جا داشت کہ بجای این ازمحمودشکرایہ کاریکاتوریست چیزی مینوشتید

 45. آرش جان خیلی از مطالبت را خواندم و مشترک وبلاگت شدم واقعا که درست میفرمائید
  موفق باشید و پیروز

 46. شاهین نشون داد واقعا باهوش هست .
  دستش رو نقطه ی درست گذاشت .

 47. سوای اینکه بخواهیم موضوع نقد نقی و اسلام رو بپذیریم باید ببینیم این کارعقلا صحیح بود یا نه….!

  به نظر من نه …..

  شاهین نجفی با این آهنگ در حقیقت خودش رو خراب کرد نه نقی و اسلام رو . به زعم من هر نوع توهین و حتاکی به هر گزاره غیر اخلاقی و حتی غیر انسانی میتونه نتیجه عکس داشته باشه . توهین و حتاکی و مسخره کردن نه نشانه عقله نه نشانه شجاعت ….
  حتی اگر گفته شود اسلام به حقوق انسانها و در کل انسانیت توهین میکند پس من هم حق دارم بکنم , معنای واقعیش این است که من هم تفکر اسلامی دارم اما از جنسی دیگر …

  جماعتی که این مدل رفتار رو تابو شکنی میدونن در حقیقت همون هایی هستند که ممه بیرون انداختن خانم گلشیفته رو هم تابو شکنی و مبارزه قلمداد میکردند اما دیدیم که طرفداران این خانم به شدت ریزش کردند . دست بر قضا این آقا ( شاهین نجفی) از همون طرفدار های پرو پا قرص کار خانم گلشیفته بود که حتی متون ادبی هم برای به قول خودش تابو شکنی گلشیفته نوشته بود و اکنون در یک اقدام نمادین علاوه بر منفور کردن بیشتر خودش نزد برخی طرفدارانش که عرق مذهبی دارن , یک سلسله دشمن بی عقل و معاش که حسرت شهادت و بهشت هم در سر دارن برای خودش دست و پا کرده و همین روزهاست که سرش رو ببرن بزارن بغل دست سگ سیاهش .

  فلذا این کار عقلانی نبود …

  اگر این کار عقلانی بود صاحب همین وبلاگ (آقای آرش) با توجه به رفتار مشابهی که در این زمینه دارند هویت واقعی خودشون رو فاش میکردند اما عقلا چنین کاری نمیکنند . ولیکن میبینیم که مثلا فردی مثل مشیری بدون حتاکی و مسخره بازی با هویت واقعی فعالیت میکنه و برنامه های آنچنانی راه میندازه و اتفاقا اسلام گرایان را به یک منازعه عقلی دعوت کرده که قطعا هم تا الان در این راه موفق بوده .
  بنده بسیار آدمهایی رو میشناسم که از طریق حتاکی و توهین و مسخره و طنز پردازی نسبت به اسلام متعصب تر شدند اما نسبت به مواضع فردی مثل مشیری سر فرود آوردند و عقلا باور کردند که اسلام آنقدر هم که میگویند رحمانی نیست …

  • آدمها سلیقه های مختلفی دارند، آقای مشیری مخاطبان خودش را دارد و شاهین مخاطبان خودش رو به نظر من مقایسه کردنشون کار غلطیه، قیاس مع الفارق است نازنین.

   شما (و من) به بحثهای منطقی علاقه داریم و آنها را دنبال میکنیم، دیگرانی هم هستند که از چیزهای دیگر و شیوه های دیگر علاقه دارند مسئله به نگر من اینقدر که شما میفرمایید سیاه و سفید نیست و این دید طیف گسترده ای از شیوه های برقراری ارتباط فکری رایج در میان آدمها را نادیده میگیرد.

   همه هم قرار نیست یکجور رفتار کنند، به نظر من آزادی بیان دارای «مرز» هست، ولی خوب این مرز در موارد بسیار مشخص مثل ترویج تنفر و تحقیر و خشونت علیه یک گروه از آدمها است، این دست کارها آن مرزها را زیر پا نمیگذارند، مثلاً اگر مسلمانان هم جمع شوند یک آهنگ رپ علیه بیخدایی بخونند من همچین زیاد بهم بر نمیخوره.

   از این گذشته عملاً کار شاهین از کار من و آقای مشیری و دیگران تاثیر بیشتری داره، نشان به این نشان که در یکی دو روز حکم ارتداد گرفت و ما همچنان در انتظاریم.

   اینکه من بی نام و نشان مینویسم نیز لابد به این دلیل هست که آرش بیخدا بخشی از زندگی من هست، و بخشی نسبتاً کوچکی از آن من مایل نیستم زندگی ام را فدای آرش بیخدا کنم، دیگران اینگونه ممکن است نباشند.

   از این گذشته میزان شجاعت هم میان افراد متفاوت است شاهین از من شجاع تر است، همین نیز او را برای من ارزشمند میکند.

   • هر چند این حرکت شاهین برای بعضی ها که توی خانه نشستند تحسین برانگیز هست اما با این کار شاهین امنیت جانی خودش رو هم بخطر انداخته. یه چهره ی شناخته شده، نه چندان مجبوب و معروف (مردم محسن یگانه را بیشتر میشناسند تا یه خواننده ی رپ بد دهن!) و توهین به اعتقاد طیف زیادی از مردم(جنبش سبز همان کسانی که برای جریان انتخابات به خیابان آمدند، خیلی از شعارهایشان مذهبی بود).

    !شجاعت در کنار واقعیت و عقلانیت به هدفش میرسه. خصوصا» وقتی حق انتخاب و اختیار کاملا دست خود شخص باشه. کسی شاهین رو مجبور نکرده با شعرها و آهنگهاش زندگی خودشو بخطر بندازه. اونهم برای مردمی که هنوز نمیدانند چه چیزی آنها را به این روز رسانده و فقط به آخوند فحش میدهند. مردمی که برای اعتراض به تقلب و پایمال شدن حقشان، «علی» و «حسین» را در شعارهایشان می آوردند، غافل از اینکه فطرت و قوانین همینها آخوند را تعریف میکند. به خیالشان میگویند نه این آخوندها هستند که اسلام را خراب کرده اند

    اگر بخواهیم شاهین را در با یک دید عمومی تعریف کنیم یک خواننده ی شجاع هست. و شوربختانه همین دیدگاه عمومی کار دست بعضی ها چون شاهین میدهد. توی یکی از آهنگهاش یادمه میگفت «یه وقت فردا نگن شاهین هیچی نگفت ..». خوب؛ چرا فردا یا وقتی ایران به اصطلاح آزاد شد مردم بگویند شاهین چیزی گفت یا هیچی نگفت؟! تو هم مانند هزاران خواننده یا افراد دیگر! حالا با شعرهای تو چه چیزی میخواد عوض شه؟! جز entertaining و گوش دادن به یک موزیک رپ چه چیز مفیدی میخواد حاصل بشه؟ شاید بگید مگه قرار هست چیزی حاصل بشه؟!! برای شمایی که فقط به آهنگ گوش میکنید نه؛ اما برای کسی که از وقت و زندگی خودش مایه میذاره آره. حالا منظور این نیست که شاهین سرزنش بشه برای شعرها و آهنگهاش، قضیه اینه که کارش هر چند شجاعانه به نظر میاد اما میبینید که آخر خوبی براش نداشت. تا وقتی زنده هست چشم یه مشت آدم وحشی و دیندار دنبالش هست.

    آرش جان، اینکه تو اینچنین فعالیت میکنی دلیل بر بر کم بودن شجاعتت نیست.
    خیلی وقتها شهامت بیشتر به حماقت مینجامد. اینکه فریاد بزنی و هویت واقعی خودت رو علنی کنی شجاعت نیست. آنهم برای شخصی با موقعیت تو! زندیق، نوشته های همین وبلاگ و.. اندیشه و زندگی خیلی ها رو تغییر داده و خواهد داد. نتیجه ی نوشته های تو تغییر اندیشه های جوان و به چالش کشیدن ریشه ی بدبختی مردم و زندگیشون هست. هیچوقت فکر نکن بخاطر پنهان بودن هویت واقعیت بعضی ها فکر میکنند شجاع نیستی. این بعضیها اگه حاصل کارهای تو رو نمیبینند یا پیش بینی نمیکنند که شخصی مانند تو با معرفی واقعی خودش چه عواقبی در انتظارش هست، بهتر هست دیدگاهشان نادیده گرفته شود.
    زنده باشی آرش جان @};-

    • سپاس از نظرات شما

     نخست اینکه گفتن اینکه شاهین نجفی شجاع تر از من هست برابر با اینکه من شجاع نیستم نیست، همونطور که گفتن اینکه انیشتن از ماها باهوش تر بوده به این معنی نیست که ما همه خنگ تشریف داریم. اینه که درست میفرمایید.

     دوم اینکه من اگر قرار بود برای جلب رضایت دیگران حرف بزنم باید به این عزیزانی که میگویند به عقاید نادرست و عقب مانده و غیر انسانی هم میهنانت توهین نکن و به دین ارتداد و سنگسار و توحش احترام بگذار گوش میکردم

     توهین به عقاید مردم اصولاً از نظر من کار غلطی نیست، به حیثیت مردم نباید توهین کرد و کرامتشون رو نباید زیر پا گذاشت، همانطور که میتوان کمونیسم و کاپیتالیسم را تمسخر کرد باید بتوان اسلام را نیز تمسخر کرد این از نظر من جزو حق آزادی بیان است.

    • ولی الان نیاز هست که کسانی که میدانند به کسانی که نمیدانند آگاهی بدهند
     نمیدونم چرا شما مخالف این هستی. واقعا نیاز هست که یکی این مردم رو از این جهل و از این تابوهایی که برای خودشون ساختن نجات بده. لازم هست که یکی عقایدش رو از ته دلش بیان کنه. لازم هست که یکی تابوشکنی کنه تا شاید قبح این مسائل ریخته بشه و مردم بتونن افق دورتری رو ببینن و روشنتر فکر کنن

 48. […] در همین رابطه بخوانید از آرش بیخدا Share this:توییترفیسبوکدوست‌داشتن:دوست داشتنیک وب‌نویس این نوشته را دوست دارد. این ورودی در دسته‌بندی نشده فرستاده شده است. پیوند پایدار به آن را نشانه‌گذاری کنید. […]

 49. سپاس. انتظار داشتم در مورد شاهین نجفی بنویسید.
  همینطور که گفتید کارش واقعا شاهکار بود. ایشون واقعا تابو شکنی کردند. امیدوارم هنرمندان دیگری نیز وی را همراهی کنند.
  به نظر من امام نقی واقعا ظهور کرده . باید به این نتیجه برسیم که امام موعود همون امام نقی است.
  اما نکته جالب در مورد امام نقی بیشتر واکنش مسلمانان به این موضوع است. بنظر من اونا الان خیلی گیج و اشفته به نظر میرسند. زیرا عملا هرچه مینویسند و هرچه میگوییند یک نوع تبلیغ هست برای امام نقی و نتیجه عکس میدهد. مثلا عده ای از انها دهه بزرگداشت امام دهم را در فضای مجازی برگذار کردند. اما همین مسعله باعث شد عده ای بسیاری که از ظهور امام نقی بی اطلاع بوده اند از مسعله باخبر شوند. همین حکم ارتدادی که صافی گلپایگانی صادر کرد خودش بیشتر از هر چیز دیگری به شهرت امام نقی میافزاید.
  پس انها نمیدانند چیزی برای امام نقی بنویسند یا ننویسند. چون اگر ننویسند احساس ضعف میکنند و اگر بنویسند عملا برای امام نقی تبلیغ کرده اند

 50. من شاهین رو دوست دارم .از کارهاش خوشم میاد.
  این ایده نقی هم خوبه.
  ولی یکم ریادی از بقیه مایه میذاره.گلشیفته دیگه این وسط چی کار داره!
  مثلا فردا من بیام یک تکست بنویسم و از ممه های زن شاهین بگم.خوبه؟
  ببینین داریم تو یک دنیایی که فرهنگش روز بروز داره بهتر می شه زندکی می کنیم.
  فرهنگ هم که جیزی بجز احترام گذاشتنن به حریم شخصی افراد نیست.
  ….

  • من این انتقاد رو وارد نمیبینم حریم شخصی اینجا زیاد مطرح نیست گل شیفته با آنکار تبلیغی که انجام داد مسئله را در عمومی کرد، البته بستگی داره که حرف با چه لحنی و چه نیتی زده میشه، حرفی که شاهین زده چندش آور و در سیاق جنسی نیست، بنابر این از نظر اینجانب مشکلی نداشت از این نظر…

   اگر همسر شاهین هم چنین کاری میکرد، به دیگرانی که در آثارشان به آن اتفاق اشاره میکردند نمیشد گفت به حریم خصوصی کسی تجاوز کرده اند.

   از این گذشته موسیقی رپ معمولاً اینجور چیزها توش هست دیگه نازنین، حرف شما مثل اینه که به یک سری بوکسور بگی آقا چرا دعوا میکنید بیایید صلوات بفرستید باهم دوست باشید به صورت هم مشت نزنید.

   البته این حرف در مورد شومبول فرنود شاید درست باشه، به شومبول بچه چیکار داری؟

   • من هم موافقم، به نظر من شاهین سعی داشته از نظر هنری به اثری که کار گلشیفته داشته اشاره کنه تا به چیز دیگه … به زبون دیگه، با اشاره به «ممه های گلشیفته» قصد داره توی شعر مخاطب رو از جنبه های مختلف (مثل اعتراض گلشیفته به محدودیتهای زنان، نگاه جنسی به زن، …) همراه خودش کنه و تصویر خیالی مناسبی رو برای مخاطب به تصویر بکشه.
    نکته ای که قابل بحثه اینه که چقدر تونسته هنرمندانه به اصل موضوع بپردازه، تا اینکه از مباحث حاشیه ای مثل اینی که ما توشیم دوری کنه.

    درکل، دمش گرم، نسل ما داره گذر از دین گرایی کورکورانه رو به یه جامعه جدیدتر طی میکنه. ما به افراد شجاعی مثل شاهین نیاز داریم.
    شاهین دمت گرم!

    • ولی من می ترسم این گذر بجای اینکه یه هدف خوبی مثل بی خدایی برسه به هرزگی برسه.
     نمی دونم مگه واسه اعتراض به اونها باید ما هم خودمونو هم سطح اونها بکنیم؟
     چرا هنر رو اینقدر کثیف می کنیم؟یا این کار ما هم با اونها هیچ فرقی نداریم.هنرمند تو ذهن من یک معنای دیگه داره.
     البته این مواردی که درستن.ولی ….

 51. متن كامل ترانه جنجالي «نقي» از شاهين نجفي :
  ——————————————————-

  نـــــــقی

  نقی تو رو قسم به شوخ طبعیت

  به این بیرون از گودِ تُو تبعید

  به این آلتِ بزرگ زندگانی

  که پشت ما نشسته رو به تحدید

  نقی تو رو به طول و عرض تحریم

  دلارِ رو به رشد و حس تحقیر

  نقی تو رو به امام مقوایی

   به طفل علی گوی توی رحم گیر

  به درس فقه تُو اطاق عمل بینی

  به آقا و تسبیح و جا نماز چینی

  نقی تو رو به انگشت شیث رضایی

  به دینی که اوت شد و فوتبال دینی

  آی نقی!

  حالا که مهدی خوابه ,ما تو رو صدا میزنیم

  آی نقی!

  تو ظهور کن که ما آماده تُو کفنیم

  آی نقی!

  نقی تو رو قسم به عشق و ویاگرا

  تو رو به لنگای هوا شده وچاکرا

  تو رو به سنگک و مرغ و گوشت و ماهی

  سینه ی سیلیکُنی  و بکارت راه راه

  نقی تو رو به ممه های گلشیفته

  به آبروی نداشته که از ما ریخته

  نقی تو رو به نژاد آریایی

  به پلاکی که به گردن آویخته

  نقی جون من تو رو به شوشول فرنود

  سه هزار میلیارد زیر گنبد کبود

  خلیج فارس و ارومیه هم قصه بود

  راستی اسم رهبر جنبش سبز چی بود؟

   آی نقی!

  حالا که مهدی خوابه ,ما تو رو صدا میزنیم

  آی نقی!

  تو ظهور کن که ما آماده تُو کفنیم

  آی نقی!

  به رحلت جانگوز امام امّت

  به سیاسیون فسیلی تُو غربت

  به بیوه های با کلاس پلاس دیسکو

  به بحثای روشنفکری تُو چت

  به غیرت مردای اون کاره

  به زنان مدافع حقوق مرد

  به انقلاب رنگی از تُو تلویزیون

  به سه درصد جمعیت کتاب خون

  تو رو به شعارای آبکی و تُو خالی

  نقی تو رو به این جماعت حالی به حالی

  صبح زنده باد میگن و شب مرده باد

  به قهرمانای قصه های خیالی

  آی نقی!

  حالا که مهدی خوابه ,ما تو رو صدا میزنیم

  آی نقی!

  تو ظهور کن که ما آماده تُو کفنیم

  آی نقــــــــــــی!

  وای نقــــــــــــــی!

 52. خواننده باید هوای طرفداراش و داشته باشه . اگه یه خواننده ی با وجود باشه شاهین نجفیه که وقتی همه از عشق و عاشقی و دل و دلبر می خونن حواسش به واقعیت هایی که طرفداراش درگیرشن هست. جلزق و ولزق معتقدین دیدن داره .
  بعد از مدتها یه حال اساسی بردیم . دمش گرم .

هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: