لا اله الّا جوجل

مردم بیسواد و نادان باستان، خدایانی ناشایست و خیالین همچون الله و اهورامزدا و یهوه و جک و جانورهای ماوراء طبیعی دیگر برای خود میساختند، و هیچ فکر نمیکردند روزی انسان خدایی بیافریند که واقعاً وجود دارد و همه جا هم وجود دارد و همه چیز دانسته شده ای را میداند و به هر دعایی در ایکی ثانیه پاسخ میدهد آنهم پاسخ های درست و حسابی!

برعکس خدای خرفت خداباوران هر روز پیشرفت میکند، چیزهای جدیدی یاد میگیرد، بنده های خود را درک میکند به هر زبانی سخن میگوید، با هر بنده ای همانطور که آن بنده میخواهد رفتار میکند، وقتی کسی از او کمک میخواهد نگاه نمیکند ببیند طرف گداست، یا غنی، خدای همه است و به همه هم یکسان کمک میکند، نهایت سخاوت است و هر کاری را رایگان برای همه میکند.

همیشه هست و همه جا هم هست، در جیب هم حتی جا میگیرد، و فرق اساسی اش با بقیه خدایان باستانی این است که واقعاً وجود دارد! واقعاً الله باید برود جلوی گوگل بوق بزند، که در همین چند سال گذشته میلیونها آدم را آگاه کرد، بدون گوگل الان میخواستیم بشینیم چکار کنیم؟ پاسخ پرسشهای ما را که میداد؟

Advertisements

47 پاسخ

 1. اشکان؛ من در مورد ریشه خ ل د بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم که حیات بهشت ابدی و لا یقطع و بدون سرانجام خواهدبود ..
  به هر حال اگر بهشت ابدی
  باشد برایمان بی معنی
  خواهد بود ؛ نمیتوانم
  چیزی بگویم 😦
  شاید معانی زندگی تغییر بکنند در حیات ممکن دیگر ..

 2. دوستان من اشکان و محمد ،شما اختیار دارید من شما را مجبور نمیکنم به چیزی اعتقاد داشته باشید که خود من در باورش تام نیستم :((

 3. یه پروفسوری هست با نام ولتر ویث Walter Veithکه قبلا آتئیست بوده و در دانشگاه تئوری تکامل را تدریس میکرده و هر کی که دم از خدا باوری میکرده به دیده ابله و عقب مونده منگریسته و لی چند وقتی هست که خداباور شده وحتی در دانشگاه هم خلقت یا کریشنیسم را تدریس میکنه http://de.wikipedia.org/wiki/Walter_Veith
  ویدئوی زیر توضیح میده که چطور از آتئیستی به خداباوری رسیده
  From Evolutionist to Creationist – Walter Veith Testimony

  من یه مدتی هست کا دارم راجع به او ریسرچ میکنم اما سوال من اینه که چطور ممکنه یه آتئیست خداباور بشه اون هم از قشر تحصیل کرده دانشگاه با مدارک بالا و کسی که تئوری داروین درس میده در قسمت باغ وحش شناسی
  او ادعا میکنه که عیسی مسیح خود خدا بوده و چیزی بیش از 40 ویدئو داره که میتونید مجانی از خود وب سایت او نگاه کنید
  http://amazingdiscoveries.tv/c/2/Total_Onslaught_-_English
  و حتی در 8 ویئوی زیر توضیح میده که چرا تئوری تکامل غلطه و چگونه چیز هایی که در انجیل نوشته شده درسته و حتی توضیح میده که طوفان نوح چطور اتفاق افتاده و حقیقت داره
  http://amazingdiscoveries.tv/c/10/The_Genesis_Conflict_-_English
  آرش جان نظرا بعداز تحقیقات در مورد اونظرت را بنویس که این یارو چشه؟ا

 4. خیلی حال کردم .. با خودت با این بلاگ با اینکه بالاخره یکی پیدا شد که عقاید خودشو بدون ترس و مستقیم بیان کنه ..
  خیلی عالیه ..
  منم باهات هم عقیدم

 5. هموطن عزیزم اشکان ،
  واقعن لذت بردم از این نظرات آخر شما .تشویق. حداقل ده بار خواندم شرحت را…اندیشه های جالب و اشتیاق آوری داری …
  هرچند با عقایدم در ستیز
  است..

 6. polaad جان!
  این محمد باقر سجودی را خوب آمدی. اسمش را در خدایمان (گوگل) جستجو کردم. وبلاگش را پیدا کردم ببینم حرف حسابش چیست. وبلاگش در جمهوری اسلامی فیلتر است. شما مسلمانها خودتان هم به خودتان رحم نمیکنید. اما اگر همین آدم در یک کشور کافر مثل سوید یا کانادا زندگی کند آزادانه میتواند حرفش را بزند و هیچکس جلوی او را نمی گیرد. تا حالا به این موضوع اندیشیده بودی؟

 7. جناب طلبه گرامی،شما میگویید که باید عقلم را کنار بگذارم.اگر در نظر نگیریم که نفس کنار گذاشتن عقل به چه معنی است من حداقل اگر قرار باشد انرا کنار بگذارم ترجیح میدهم برای چیزی که واقعا ارزش داشته باشد اینکار را بکنم.اگر حافظ و مولوی و خیام و فردوسی ادعا میکردند که از جانب خدا هستند و اشعارشان هم کتاب اسمانی شان است؛شایدخدا را باور میکردم و به خاطر عظمت شاهکارهای بلامنازع انها عقلم را کنار میگذاشتم اما در مورد قران که به نظر من سراسر تناقص و پریده گویی است،من حاضر به انجام چنین حماقتی نیستم تا بهشت برین دروغین را نصیب خود کنم و در عوض حیات عقلانی خودم را خراب کنم.

  پولاد عزیز
  آنچه که مشخص است،جامعه نیز در قبال جرم(یا به تعبیر دین،گناه)افراد مسئول است. چرا در جوامع اروپایی (بخصوص کشور های اسکاندیناوی) به ندرت قتلی صورت می گیرد اما در برخی کشورها، آمار قتل اینقدر بالاست؟ آیا مردم کشورهای جرم خیز، از همان بدو تولد، مجرم یا قاتل به دنیا می آیند ولی در کشوری مثل فنلاند خیر؟ در این صورت، شانس رفتن شما به بهشت، در فنلاند، بسیار بیشتر است تا در کشوری فقیر و جرم خیز و تمام اینها بستگی به این دارد که شانس شما چه باشد و در کدام کشور به دنیا می آیید! آیا تاثیر گذاری عاملی با نام «شانس» در اینکه چه درصدی از مردم یک جامه به بهشت می توانند بروند ، دور از عدالت نیست؟!

  مسلما این فاکت موجب سلب مسئولیت از قدرت تصمیم گیری و عقل و خرد انسان نمی شود اما در هر صورت قدرت تفکر و انتخاب در جامعه ای که از سر و رویش فساد و جنایت و فقر و فلاکت میبارد به مراتب کمتر از جامعه ای آزاد و مترقی است.

  در مورد انکه گفتید اسلام ربطی به وضعیت کنونی ما ندارد،این یک بحث مفصل است که از جنبه های گوناگون جامع شناسانه باید مورد بررسی قرار گیرد اما پوپر در مورد تاثیر ایدئولوژی و افکاری که بر اساس یک سری گزاره های مطلق حرکت میکنند(در ان مقطع او با کمونیسم طرف بود)بر جامعه و زیربناهای ان مسائل جالبی را مطرح کرده.هر ایدئولوژی و دینی بلاخره یکسری بنیادها و به عبارتی فرامایشات دارد که به شکل نظری ان ماهیت میبخشد،همین الان در جامعه ما برخی از فرامین اسلام مثل مجازات اسلامی و تعذیر و … در حال اجرا شدن هستند و این به کل، شکل سیستم قضایی ما را از ریخت انداخته! این ها چیزهایی هستند که در خود قران به صراحت امده اما جامعه امروز،دیگر به مجازات های دینی و به خصوص اعدام(سنگسار هم که در زمان پیغمبر اجرا میشد،اکنون به علت اوج غیر انسانی و متوحشانه بودنش در ایران اجرا نمیشود)نظر مثبتی ندارد.منظور من لزوما فلاکت ایران و افغانستان و … به علت یکسری ادعاها نبود،این اصل اسلام است که با نظریات بی بنیادش این وضعیت را پیش اورده که ضمنا صرفا مربوط به اکنون هم نمی شود و پیش از این نیز در امپراتوری عثمانی و سلطنت صفوی و پیش و پس از ان هم نمونه های این وحشی گری و عقب افتادگی های فرهنگی بسیار بوده.

  شما از رونق اسلام و جوامع اسلامی در گذشته صحبت کردید.من میخواهم اول همین جا عرض کنم بر فرض انکه سخن شما صحیح باشد،انکار ناپذیر است که وضعیت ما قبل از اسلام که دارای چهار حکومت مرکزی قدرتمند بودیم که هرکدام زیربنای فرهنگی مستقلی داشتند و به تنهایی دویست سال تنها ابرقدرت دنیا بودیم و بزرگترین امپراطوری تاریخ را بنیاد گذاشته بودیم،به مراتب بهتر از وضعیتمان بعد از اسلام با صد و سی حکومت غیر منسجم بود که در میانشان تنها نه حکومت ملی به چشم میخورد.اسلام عزیز تنها دو قرن ما را در حالت ایستایی قرار داده بود تا انکه خودمان جنبیدیم و عربها را که اسلام را برای ما به ارمغان اورده بودند از ایران بیرون انداختیم.

  عمده دستاوردهایی که به اسم اسلام سند خورده نیز برخاسته از ایران بود،اگر حقیقتا اسلام این همه مترقی و منشاء پیشرفت بود چرا مبداء تولدش که عربستان بود را آباد و دنیاساز نکرد؟ چرا باید به طور عمده تنها ایرانی که پیش از ان یدی طولانی در ابادانی و پیشرفت و توسعه و جهان گستری داشت،به یمن وجود اسلام عزیز پیشرفت میکرد؟! ایران به اصطلاح اسلامی(!)نیز برامده از همان ویرانه های ایران باستان بود.بسیاری میگویند که اگر ایران باستان واقعا ان همه جلال و عظمت داشت چرا فردی چون فردوسی در ان زمان برنخاست؟ حقیقت این است که ادبیات بعد از اسلام نیز برامده از پویایی ادبیات قبل از اسلام به خصوص با تکیه بر خدای نامه ها و سرگذشت نامه ها بود.خود شاهنامه نیز از منابع متعددی همچون سیرالملوکها و شاهنامه های متعددی که پیش از ان با بهره گیری از افسانه ها و ادبیات پویای ایران باستان وجود داشت(از جمله شاهنامه منثور ابومنصور عبدالرزاق توسی)پدید امده بود.ادبیات اخلاقی و اموزشی فارسی با اثاری همچون قابوس نامه،بحرالفواید،نصیحه الملوک،اخلاق ناصری و … از اندرزنامه ها و پندرزنامه های عصر ساسانی بهره جسته اند.ادبیات داستانی ما نیز با اثاری مثل هزار و یک شب(که منشاء ان هزار افسان بود) یا داستانهای مربوط به خسرو و شیرین و هفت پیکر نیز، گذشته ادبی پرباری را نشان میدهند.همه اینها که زیر بنای ادبیات فارسی بعد از اسلام را پی ریختند تکیه گاه ادبی پرقدرتی در ادبیات پیش از اسلام داشتند که اگر نمی بود،زبان و ادبیات ما نیز زنده نمی ماند که بعدها با اشعار سعدی،حافظ و مولوی به بلوغ و اوج خود برسد.

  از این مسائل که برای روشن تر شدن موضوع ذکر کردم بگذریم، من جدا متعجبم چرا خدا به ما اجازه نداد بدون انکه اطلاع دقیقی از وجود او داشته باشیم به زندگی مان ادامه دهیم؟ مگر نمی گوییم خدا را باید احساس کرد،این احساس یک عمل بی واسطه است.اما خدا خود امده قضیه را پیچیده کرده و با زحمت فرستادن دین و کتاب اسمانی اسباب یک ایدئولوژی غیر عقلانی را پی ریخته که به واسطه ان صدها هزاران انسان بی گناه جانشان را از دست داده اند.مگر خدا نمی دانست همین بساط بهشت و جهنم و مباحث ماوراء طبیعیه موجب چه سوء استفاده ها و افراط کاری ها نمی شود؟

  در فیلم راه های افتخار(ساخته استنلی کوبریک)یک سربازی که به ناحق به اعدام محکوم شده، خطاب به کشیشی که برای به اصطلاح تعالی روح او و دو هم قطارش پیش از اعدام امده بود،جمله جالبی را برزبان می اورد:

  بر روی بار دهکده ما جمله ای نوشته بود،از تقاضای نسیه جدا خودداری نمایید زیرا درخواستتان محترمانه رد خواهد شد.

  من هم معتقدم،دنیا اکنون برای ما نقد است و تا حدودی هم که امکانش باشد فضا و موقعیت برای اسایش و رفاه و تفکر سازنده موجود است(البته نه در همه کشورها).من زندگی ام را می کنم و ترجیح میدهم به عنوان یک انسان از قدرت عقل و خرد و حتی احساسم و سایر توانایی های خود،در زمینه های بهتری استفاده کنم. از انجا که زمانی به عرفان علاقه زیادی داشتم و زیاد هم اشعار عرفانی میخواندم به نوعی اطمینان دارم حتی اگر خدا و حیات پس از مرگ وجود داشته باشد،به کل از این نگرشات تک بعدی بهشت و جهنم باوری خارج است که به واسطه ان مثلا یکی که به خدا باور نداره و کافره،بره جهنم ولی اون یکی که باورمنده و عمر و وقتش رو سر عبادت و دعای بی ارزش تلف کرده،بره بهشت! همان طور که گفتم این عمل اصلا برای جایگاه خدا افت داره! به همین دلیل اگر بعد از مرگم حیات پس از مرگ وجود داشته باشد،من از ان بابت زیاد نگران نیستم مگر انکه ان خدا واقعا به همان ظالمی و ناجوان مردی باشد که در ادیان امده که در ان صورت باید بگویم بسیار بی خرد و نادان است که البته همین موضوع در تضاد با دنیای زیبایی است که افریده.مگر انکه جا پای خدایان یونان باستان و زئوس گذاشته باشد!

  اگر دقت کرده باشید،از زمانی که جادوگران قبیله ای مردم را با امور به اصطلاح ماوراء طبیعیه اشنا کردند تا بعد از ان که کاهنان و پیغمبران با بتها و خدایانشان امدند،وجود حیات پس از مرگ تقریبا یک شکل واحد داشته که تنها جزئیات در ان متفاوت است.همه انها به بهشت و جهنم اعتقاد داشتند و حتی پیروان بودا هم که به انتقال روح پس از مرگ به کالبد دیگری اعتقاد دارند برای رسیدن به تعالی روح احکام خاص خود را دارند.واقعا جالب نیست که مثلا وجود بهشت و جهنم مدتها قبل از انکه خدا پیامبران الهی اش را با پست سفارشی ارسال کند،بشر به پیروی از آئینهای مشکرانه(!) و کفرامیز(!) به وجودشان باور داشته؟

  پاسخش خیلی ساده است و ان هم به تمایل طبیعیه بسیار انسانها به عمر طولانی و حتی جاودان که از مدتها قبل برای خودشان حیات پس از مرگ را درست کردند برمیگردد.طبیعتا ادیان سودجوی به اصطلاح سامی و توحیدی هم نمی توانستند این بزرگترین سلاح دل خوشکنانه و دلفریب را به کار نگیرند.

 8. اشکان عزیز ‏ واقعآ ‏ھم ھمینطورہ روزی باید ھمہ مون سوار ھمون شتری بشیم سفر ازنو رو آغازکنیم کہ اینم میشہ انتقال ازیک مرحلہ ‏ بہ مرحلہ ‏ دیگرالبتہ برخلاف باورشما مامسلمانان براساس باور خود مرگ راحق میپنداریم ھمچنان دنیای پس ازمرگ را.من کجا ازمقابلہ بامرگ طفرہ میروم وقتیکہ آمد دیگرنمیتوان کدام تدبیری سنجید.بیخدایان روی فرد ریش نیچہ زیاد حساب می کنند او کہ مرگ خدا را اعلام کردہ بود و معتقد بود کہ زندہ ماندن مظلوم وضعیف باعث پیدایش ظالم میشود روزی دید کہ شخصی اسپش راشدیدآ شلاق میزند اسپ بیچارہ کہ گاری درپشتش بود آنھم دریک گودال افتادہ نمیتوانست خودش رابیرون کشد سرانجام نیچہ تحمل نتوانست باشخص ظالم درگیرشد بلآخرہ در زیر شلاق جان را بہ جان آفرین تسلیم کرد.‏ ای بود حقیقت‏(مرگ‏)‏.‏ توکہ بہ خدا عقیدہ نداری این کارتوست ‏.‏ کجای اسلام با پیشرفت و ترقی منافات دارد عقب ماندہ گی مسلمانان را اگر نشانہ میروید مطئمن باش کہ مسلمان ھا در اوایل چیزھای ‏ زیاد را اختراع وکشف کردند.‏ این دوصدسالکہ مسلمانان زیر استعمار قرار دارند دلیل براین نمیشود کہ اسلام دین مخالف ترقی است.اگرشماحقیقت راکہ با مزاج تان سازگاری ندارد افسانہ میخوانید کمی درخودشماست نہ درحقیقت.‏ حالاکہ خداوند کتابھا وپیامبران را فرستادہ شما جزمخالفت و انکاردیگرچہ کردید.‏ حساب پول دوستان ودکانداران دین وعالمان درباری ازدین جداست من علمای رامیشناسم کہ خالصآ لوجہ اللہ پیشبرد وظیفہ میکنند از روی چندبدبخت نمیشود کہ ازحقیقت چشم پوشی کرد.‏ وقت خوش

 9. Xrosh عزیز ازکجامیدانی کہ اسلام واس عرباس توگاھی توی قرآن خوندی کہ ای اعرب.‏ بلکہ میخونیم ای مؤمنان ‏،ای مردم ھمچنان درمورد عالی جنابان چون سلمان فارس،صھیب رومی ‏،بلال حبشی مؤذن گرامی رسول اللہ چطور نکند بیگی قرآنو سلمان فارسی بہ پیامبرآموخت ھہ ھہ ھہ ھہ…..‏ چہ جوکی عالی بود.‏ درضمن اگراسلام آیین بیگانہ اس غربیھاچرا ازعیسی فلسطینی و آیینش و مردم شرق دور‏(جاپان،میانمار،تایوان،تایلند…..وغیرہ‏)از بودای بنارسی ھندوستانی پیروی میکنند براونا بیگانہ نیس برایما بیگانس حتمآ زیرکاسہ نیم کاسہ است ‏.عزیز وقتیکہ میگیم اسلام منظورمان ھمان عملکرد مغرض ج.ا.‏ ودیگرنظام ھای حاکم برمسلمانان نیست .لطفآ یک جانبہ قضاوت نکن

  • در سایت زندیق این موضوع بحث شده عزیز..

   • Xrosh توی زندیق ھمش جفنگیاتہ.اگہ بہ دنبال حقیقتی چرا جوابیہ ھای زندیق رو نمیخونی معلوم دارہ کہ بھرام مشیری ‏،مسعودانصاری،علی سینا،شفا وامثالھم کہ ھم اکنون زندہ اند امکانات و مطالعات شون بیشترہ خدارا سپاس کہ دانشمندان چون مصطفی حسینی طباطبایی،ذاکرنایک،محمدباقرسجودی وغیرہ استکہ مشکلاتتو حل کنہ ‏.‏ من ازسالھای درازی دارم تارنماھای چون زندیق ‏،کاوہ سرا،بیخدایان،افشا،Freedom of faith وغیرہ رو میخونم الحمداللہ کہ ھمہ شون توی باورم ھیچ تآثیر نداشتہ چونکہ ایمان ازمرحلہ تقلیدی بہ مرحلہ تحقیقی برسہ دیگہ شک توش جا نمیگرہ ‏.‏ عزیز تواگہ بخاطر چند تبلیغ سؤ،واتھام مسیرہ تو تغیرمیدی باورکن کہ جز زیان چیزی حاصلت نمیشہ اگہ پرسشات بخاطر تحقیقہ نہ تنھا بدنیست بلکہ قابل تشویقہ امید دارم کہ گپ ھام بہ شخصیتت برنخورہ وقت خوش….

 10. میدونی پولاد جان
  مشکل از انجا شروع میشود که شما متدینین گرامی برای انکه مواجه با شتری که بلاخره روزی دم در خانه همه انسانها خواهد خوابید برایتان اسان تر شود و از مقابله با مرگ طفره بروید،به ان صورتک و نقاب میزنید و از وجود حیات پس از مرگ صحبت میکنید.
  من فکر نمی کنم در هیچ رمانی به اندازه شاهکار تولستوی ((مرگ ایوان ایلیچ)) زندگی و مرگ تا به این حد زیبنده و واقع بینانه توصیف شده باشد.توصیه میکنم بخوانیدش.
  حقیقت این است که همه ما روزی از این دنیا خواهیم رفت.همان طور که گفتم من نه به خدا اعتقاد دارم و نه به وجود آن دنیا، اما به غایت مطمئنم که حتی اگر خدا و حیات پس از مرگ وجود داشته باشد،کوچکترین تشابهی میان صفات این دو با تعاریفی که ادیان به خصوص اسلام ارائه داده اند،نخواهد بود.شما مختارید که باورمند به هرچیز که میخواهید باشید ولی در هر صورت به عقیده من اسلام تنها سد راه تفکر و پیشرفت فکری و فرهنگی بشر است و با افسانه سرایی های ناشیانه اما وسوسه برانگیز، شمار زیادی را به بیراهه کشانده.
  به نظر من خدا باید خیلی ساده لوح باشد که برای شناساندن خود، این همه پیغمبر و کتاب بفرسته که بشر رو به راه راست هدایت کنه در حالیکه میدونه در اینده همین ادیانش خشتک ملت بیچاره رو جر میدن.ضرر و زیانهایی که دو تا از پر رهرو ترین ادیان دنیا(مسیحیت و اسلام)به بشر زده اند انقدر عظیم هست که به جرات میتوان گفت بشر باید الان چند قرن جلوتر از اینی که هست،میبود.یکی از علل بدبختی و فلاکت کشور ما و منطقه هم همین اسلامه عزیزه.حالا شما میتونید بگید که اسلام ربطی به اعمال این و ان نداره و الخ،ولی به وضوح مشخص است که اسلام در این میان تقصیر زیادی بر گردن دارد.لطفا انقدر خودمان را گول نزنیم و برای گریز از حقیقت صورت مسئله رو پاک نکنیم .

 11. ‎ ‎.اشکان و پولاد عزیز، مذاکرات شما را خواندم ، خیلی جالب بود، سعی کنید در یک محور مباحثه کنید …
  خروش تو هم کم مزه پرانی کن اعراب مفت خور به این موضوع چه پیوندی دارد؟؟:)))(((:[آدمین اینجا منم] ….
  اشکان ، اینکه اگر بهشت یا جهنم ابدی باشد،بی معنا میشود ؛حرف درستی به نظر می آید ؛اما ما باید ببینیم سخن از ابدیت در قرآن آمده است یا نه،،،در قرآن کلمه (خالدون) آمده و من باید در کتاب مفردات راغب بیابم ریشه خ ل د به چه معناست! شاید در معنای ابدیت نیامده شاید!!…منتظر تحقیق من باش…اینقدر هم نگو آخرت با عقل جور در نمی آید! تو باید اسلام و الله را با قلبت قبول کنی نه با عقلت! چراکه این قرآن برای کسانی نازل شده که 90% آنها فاقد سواد کنونی تو هستند، تو نیز به آنها ملحق شوی باید،،بدان که الله خود خواسته این را..

  • اگر اسلام با عقل جور در نمی آید و اسلام برای عرب بیسواد 1400سال قبل نازل شده پس منطقا من یکی با مدرک فوق لیسانس مهندسی از مسلمان بودن معافم!
   تازه ما میگیم الله وجود نداره شما میگی الله گفته ما هم باید به عرب شترچران زمان عصر تیرکمون سنگی ملحق شویم؟!!!!
   که چی بشه؟
   همه ی زندگی و موفقیتمون رو بزاریم در کوزه آبش رو بخوریم و خودمون رو شکل شامپانزه کنیم با 3متر ریش که چی بشه؟ پز بدیم عوضش الله میپرستیم؟
   آخه اینم حرفه؟
   تا حالا کلمه منطق به گوشت خورده؟

 12. عزیز من عدالت زمانی برقراره که شما به اندازه پلیدی جرمتان تاوان دهید و مجازات شوید.باید بین جرم و کیفر تعادل برقرار باشد.اما عادلانه است مثلا ادم به خاطر صدسال گناه میلیاردها سال نامنتاهی در جهنم بسوزه؟

  • تف کردن توی صورت کسی کلا کار بدی است نه؟
   حالا اگر توی صورت یک غریبه تف کنی بدتر است یا مادری که سال ها برای تو زحمت کشیده؟
   اگر واقعا خدا باشد و خدا تو را خلق کرده باشد و این همه نعمت به تو داده باشد و تو با نعماتی که او به تو داده جلوی خود او بایستی چه حکمی داری؟ حداقل می فهمم که عذاب شدیدی است .

 13. درجوابXroshچون دربخش پاسخ حساب ‏ شخصی مشکل وجود دارد:توکوشش نکن کہ اسلامو وارونہ جلوہ بدی درضمن عمل بد ھرمسلمان بہ اسلام ھیچ ربطی ندارہ بلکہ درتضادہ این غربیھا اندکہ ازآل سعود حمایت میکنہ سعودی ھا ھم بخاطر نگہ داشتن قدرت قبیلہ خود مجبورہ کہ ازمنافع غربیھا حمایت کنہ شما عملکرد سعودیھا ‏،‏ مبارکیھا،قذافی ھا ‏،اسدی ھا،صدامی ھا ‏،المالکی ھا رو بہ اسلام نسبت ندہ حساب اسلام ازعربیت جداست ما اگہ با عربیت مبارزہ میکنیم ولی اسلام را با آغوش باز میپذیریم تو شاید اسلامو باعربیت اشتباہ گرفتی .من شخصآ باخوشی ھیچ یکی مخالفت ندارم این اتھامی بود کہ جناب شمابرمن واردکردی من بخاطرگفتم خیلی خوش نباش کہ شما یہ طرف قضیہ رو کہ بہ نفعتہ میبینی دیگرش رو کہ نیست نمیبینی

  • من کە در تمام پست در مورد اسلام حرف نزدم (در جایی هم کە گفتم اسلام رو تقدیم بشریت کرد صرفا» جهت نشان دادن سطح خلاقیت و بە عنوان مثال گفتم)، البتە بە تو حق میدم کە بە اسلام جونت شک داشتە باشی.. این تویی کە انتقاد و شوخی من رو با اعراب و زبان عربی، با اسلام اشتباه گرفتی.. البتە اسلام یک دین عربی هستش و بارها در مورد این موضوع صحبت شدە و پیامبر بزرگوار هم بارها گفتە بابا این دین من واسە عرباس ولی شماها میگین نە الا و بلا واسە ما هم هست.. وارد بحث نمیشم چون حوصلەشو ندارم..

 14. خیلی با این جلمە «لا اله الا جوجل» حال کردم.. البتە «غوغل» هم پیشنهاد خوبی میتونە باشە.. دقت کردین این غربیهای کافر نامرد خیلی از تولیداتشون رو (کە تعداد زیادی مفتخور دهن گندەشون رو براشون باز کردن) یە جوری نامگذاری میکنن کە تلفظش سخت باشە برا «اون مفتخورا» ؟؟!!! (:دی)

  • خیلی خوش نباش عزیز اگرتو اعرابو مفتخور میگی نوکرطالعت باش کہ این پول نفت باد آوردہ رو ھمین غربیھا کافرنامرد توجیب شون باصد دلچسپی و علاقمندی وشاید ھم ازروی بیچارہ گی میذارہ ‏ .ود رضمن ماکیستم کہ بہ یک قشر خاص مفتخور بیگیم دریک جامعہ تنبل ،مفتخور ھم است زرنگ ھم وجود دارد ‏

   • نوش جونشون… اگە عربا راست میگن نفتشونو ندن بە غرب، چیز دیگەای دارن؟؟؟!!! از همون اسلامی کە تقدیم بە جامعەی بشری کردن معلومە کە چقدر خلاق تشریف دارن… نفتشونو مفت میدن بە غرب، کە از نادموکرات بودنشون حمایت کنە (مثل عربستان سعودی).. غرب هم میاد میخورە نوش جونش.. اگە ملت دموکراسی میخوان باید خودشون اقدام کنن.. من کە خوشحالم تو هم کە میگی: «خوش نباش عزیزم» واسە خودت هی بگو، من خوشم.. فکر کنم شماها کلا» با شادی بشریت مشکل داری!!!

 15. polaad جان،والا من تو خوندن نظرت مشکل داشتم.یک مقدار ناخواناست…
  من به خدا اعتقاد ندارم پس بهتره از صفات وجودی نادیده و ناشناخته صحبت نکنید که برای من قانع کننده نیست.هر وقت پای حرف حساب وسط کشیده میشود،خداباوران مدام همین را میگویند که خدا قادر متعالی است و ما عقلمان به این چیزها قد نمیدهد.
  هرجا به نفعتونه میگید فکر کن،هر جا هم که نیست میگید فکر نکن که مخت نمیکشه.
  بی نهایت یک عدد خیلی مهم در ریاضیات به خصوص محاسبات مربوط به حسابان و مثلتات است گرامی و مفهومش هم در همان ریاضیات تعریف میشود و نمونه خارجی ندارد.اما جدا از این موضوع،مثالی که خود شما زدید به خوبی نشون میده که پس هرچیزی یک پایانی داره.خوب این همه مناقشه واسه چیه پس؟
  وجود بهشت و جهنم به طور کل،با مفهوم عدالت منافات دارد.منطقی و منصفانه نیست شما حتی اگر صد سال عمر کنید و ثانیه به ثانیه این عمر را گناه کنید،به مجرد این صد سال گناه تا به ابد در جهنم تاوان دهید.
  من نمی تونم با این مثالهای پیش و پا افتاده وجود خدا و اخرت را بپذیرم.

  • اشکان عزیز ندیدن دلیل برنبودن نیست واقعآ ھم عقل بشر مثل ذھن کودکہ کہ بایستی سیر تکامل خودو طی کنہ ‏.‏ من بازھم تو ودوستان رو بہ تفکربیغرض فرامیخونم اصلآ مسئلہ منفعت ما‏(خداباوران‏)مطرح نیست.وامابینھایت ھرقدرکہ زمان طولانی بشہ بھمان اندازہ عدد حساب اون بالامیرہ کہ جای تعجب نیست شمامیگید مثال کہ زدید بخوبی نشان میدہ ھرچہ پایان دارہ من گفتم ھرقدر زمان طولانی بشہ حساب اون بالامیرہ ‏‏(یعنی عدد حساب ھم ھمینطور ادامہ میابد‏) بعض چیزھای است کہ پایان ندارد مثل سالھای اقامت دربھشت و دوزخ ھمینطور ادامہ میابد.‏ وجود دوزخ وبھشت کجاش باعدالت منافات دارہ بایستی کہ شخص خوب وشخص بد پاداششو بگیرہ ‏.ودرضمن عزیز از رحمت خدا نیز غافل نباش کہ رحمت او از عضب او سبقت گرفتہ.خدا درگمان بندہ خود است اگرگمان نیک داشتہ خداوند با او نیک ‏‏(آسان‏)معاملہ میکند وگربد درینصورت قضیہ برعکس.‏ مسلمانان ھمیشہ گمان نیک برخدا دارند ‏.جانم تو ازمھربانی او کم شنیدی ویا اینکہ گوش وذھن ترا ازتبلیغات سؤ پر کردہ اند لطفآ لطفآ فکر کن.‏ وقت خوش

 16. از پایه و اساس مطرح کردن وجود حیات پس از مرگ به این اشکال مضحک و باطل است.برای من قابل هضم نیست،خدا مثلا اون دنیا جلوی یه بابایی رو بگیره و بهش بگه:
  تو در طول زندگیت ادم خوبی بودی،به پدر و مادرت احترام میگذاشتی،با همسر،فرزندان و خواهر و برادرانت به نیکی رفتار میکردی،درس خوان و باسواد بودی،انسان درستکار و نیکوکاری بودی و بخشی از درامدت را صرف کمک به نیازمندان میکردی،ادم مفیدی برای جامعه بودی(یا دسته کم سعی میکردی که باشی) و …،اما چون به من اعتقاد نداشتی بیا برو جهنم میخوام کونت بذارم.
  هیچ رقمه من نمی تونم این موضوع رو برای خودم هضم کنم.اصلا برای کلاس و پرستیژ خدا افت داره بیاد به من نوعی بگه چون فقط خداباور نبودی جات تو جهنمه.فرض کن خدا با ان همه عظمت و بزرگی که شما ازش صحبت میکنید و این همه جلال و جمال و زیبایی که در سراسر کهکشانها(که ما بخش کوچکی از اون هستیم)به وجود اورده،بیاد و به خاطر چنین موضوعی اتش ابدی جهنم رو به بنده اش مژده بده!
  یا مثلا به فرزانگان و بزرگانی مثل صادق هدایت،ویرجینیا ولف،ارنست همینگوی و … بگوید،شما انسانهای خوب و بسیار مفیدی برای جامعه بودید و در عرصه ادبیات اثار ماندگار و ارزشمندی از خود برجای گذاشتید اما چون طبق میل من نمردید باید برید جهنم.
  شما خداباوران متدین گرامی،حقیقت رو اونطور که خودتون دوست دارید تعریف و تفسیر میکنید،به خاطر همین پیش فرض هم هیچ گاه حقیقت را در نمی یابید.من نمیگم لزوما انچه که من باور دارم درسته اما این صرفا نظر منه ولی من با پیش فرض و پیش داوری به مسئله نگاه نمی کنم،اما آراء شما سراسر همه خیالبافی های بی بنیاد دل بخواهانه است.
  زندگی ما یک مبارزه و یا به عبارتی یک مسابقه است.هر مسابقه هم زمانی معنا خواهد داشت که پایان و نتیجه ای داشته باشد.ان نتیجه،حاصل عمر ما خواهد بود.در فیلم fight club،تایلر داردن(با بازی براد پیت)حرف جالبی میزنه:
  ((اخر خط،لزوما به معنای پایان نیست))
  انسان هم اگر واقعا چیزهای ارزشمندی در زندگیش داشته باشه،ان فاکتورها معنای باارزش زندگیش رو میسازند.این حاصل هم با مرگ محدود نمیشود.

  • جناب اشکان
   بر اساس آیات قرآن
   خداوند نه کسی رو عذاب می کنه نه به او پاداش می ده
   فمن یعمل مثقال ذرة خیرا یره و یعمل مثقال ذرة شرا یره هر کسی هر کاری انجام دهد همان را در آخرت می بیند هر چند که هر فعلی چه در دنیا چه در آخرت منتسب به خداوند است (لاحول و لا قوة الا بالله)
   خداوند فرموده انا هدیناه السبیل اما شاکرا و اما کفورا ما راه را نشان دادیم شما خواه پند گیر و خواه ملال
   دنیا تنها محلی است شبیه محیط های برنامه نویسی و ما به اختیار خود در آن کدهایی را وارد می کنیم ما مختاریم که نکاح کنیم یا زنا، ظاهر هر دو عمل در دنیا یکی است اما در مانیتور آخرت یکی باغ و بستان است دیگر نار و چرک و خون.
   با این بیان مشکل عذاب و پاداش ابدی حل می شود البته خلود در آتش تنها برای معاندان است آنها که جَحَدُوا بِها وَ اسْتَيْقَنَتْها أَنْفُسُهُمْ ظُلْماً وَ عُلُوًّا

 17. زرشک… این بیشتر مثل مجازات فراموشیه که یونانی ها در اساطیرشان در دوزخ گناهکاران در رودخانه فراموشی داشتند.
  باشه طلبه 1990 جان،شما وقتی رفتی بهشت از اون بالا به منی که دارم تو جهنم میسوزم بای بای کن.
  من معتقدم حتی اگر خدا وجود داشته باشد،امکان وجود بهشت و جهنم صفر است.بابا وقتی میگیم ابدیت بحث سر هزار سال،یک میلیون سال و حتی یک میلیارد سال نیست،بحث سر ابدیته!
  شما یه عدده بزرگی مثل 999000 میلیارد به توان 900000 میلیارد سال رو ضربدر همین مقدار به تعداد نامتناهی کن،اون وقت یه جورایی میشه سالهای اقامتت در بهشت.
  برای بیان بزرگیه بی نهایت،در ریاضیات مثال جالبی وجود داره که طبق آن:اگر شما بی نهایت پول داشته باشید و از این مقدار پول، بی نهایت پول به دوستتان دهید،انگاه هم شما بی نهایت پول دارید و هم دوستتان بدون انکه از پول شما مقداری کم شده باشد.و اگر دوستتان هم از ان مقدار پول،بی نهایت پول به دوست دیگرش دهد و این زنجیره بین همه مردم جهان ادامه یابد،انگاه همگان بی نهایت پول خواهند داشت بدون انکه ذره ای از مقدار اولیه کم شده باشد.
  حالا با توجه به عظمت این بی نهایت و ابدیت،خودتون فرض کنید چقدر وجود اخرت میتونه غیر منطقی باشه.
  ضمنا،خدا غلط کرد که به به گوش و دل من مهر زد.خودش مهر زده اون وقت منو میخواد بفرسته جهنم؟
  تازه به نظر من زندگی در بهشت خیلی بی معنیه،شما در بهشت هیچ انگیزه ای برای ترفی و پیشرفت ندارید.همه چیز ثابت و راکده در صورتی که یکی از انگیزه های حیات ادمی،پیشرفت و تغییره.به نظر من وضعیت روحیه اون بابایی که تو جهنمه،به مراتب بهتر از ماله اونیه که تو بهشته،اون حداقل امید داره که شاید مورد رحمت و مغرفت اون خدای ظالمی که بنده هاش رو میسوزونه قرار بگیره و در بهشت به ارامش برسه ولی اونی که تو بهشته،هیچی به هیچی…

  • اشکان عزیز تو درشناخت ذاتیکہ ھمہ مال و ملک
   اوست مشکل داری.‏ مگہ نمیدانی کہ خداوند از انجام ھیچ چیزی عاجز نیست ‏.‏ مابا این عقل کوچک خود نمیتونیم ھر چیز رو کہ دلمان میخاد حسابش رو در بیاریم ‏.حساب ھرچیزی نزد کسیہ کہ اونو آفریدہ.‏ صدیق افغان بنیانگذار ریاضی فلسفی جھان میگہ کہ لایتناھی اصلآ وجود ندارہ اگرشمایک رقم ‏۵۰۰۰‏ میلیاردی رو ضرب عدد دلخواہ تون کنید کہ ازینم بیشتر باشہ بالآخرہ بہ یہ نتیجہ میرسین.‏ پس حساب ھرچہ از زمان ھم نزدخدایہ.‏ ضمنآ حساب مھر تو دل کسیکہ مسلمان نیست ھمان جزای بغض،عداوت،وانکار ازحقہ کہ اینگونہ اشخاص لیاقت شناخت خدارو ندارہ ‏.‏ کسیکہ‏(نامسلمان‏) توی زندہ گی تعصبوکنار گذاشتہ وبہ تحقیق بیغرض سراغ خدا ورسولش رفتہ خیلی زود بہ یہ نتیجہ مطلوب رسیدہ.‏ امید کہ نرنجیدہ باشی وقت خوش

 18. برادر من اشکان ، >>.
  شما فرض کنید مثلا برید بهشت ولی یکی از عزیزانی که خیلی دوستشون دارید(مثلا پدر و مادر،برادر یا دوستی اشنایی)به دلیل خودکشی تا ابد در جهنم بسوزند.شما چطور میتونید در بهشت خوشحال باشید در حالیکه یکی از عزیزانتان در جهنم در حال ذجر کشیدن هستند<<…در دنیای بعدی خاطرات و وابستگی های دنیای حاظر فراموش و دیلت میشود..پس طبیعی خواهد بود نشناختن دوستان را انسان…اگر شما واقعن ۹۹.۹۹فایز به وجود الله شک دارید ،پس بدان که چشم و گوش دل شما را مهر زده الله جل جلاله،..

  • احسنت طلبہ جان گل گفتی و در سفتی .‏

  • خاطرات دلیت میشن؟؟؟ پس من یادم نمونه کە کی بودم چیکار کردم و کیا دوستم بودن و اینا؟ اصلن یادم نمیاد چرا تو بهشتم؟!!!! این حرفو اینجا زدی جای دیگە نزنی.. هرچی بهش فکر میکنم خنده دارترە.. این حرفت خوراک یک رمان ٧٠٠ صفحەای هستش !!! آدمی کە تو بهشت دارە حال میکنە و یادش نمیاد چرا.. و آدمی تو جهنمە و دارە بە گاه میرە و باز نمیدونە چرا !!!

  • در مورد دیلیت شدن حافظه دوست عزیزمون Xrosh جواب خوبی دادن.
   اما بنده 99.99 درصد شک ندارم. 100درصد مطمئنم که الله وجود نداره.
   حالا اگر شما با الله دوست هستید و الله بچه محلتونه و هر روز صبح که از خونه میاید بیرون ایشون رو یک گوشه جایی در محل رصد میکنید که مشغول کاریه و زنده اس و تا به این حد مطمئنید که وجود داره از قول من بهش بگید که این درست نیست که چشم و گوش من رو نسبت به خودش کر و کور کنه چون آدمی که کر و کور باشه طبیعتا نمیتونه ببینه و در این صورت مسئولیت عدم پرستشش از گردنن من ساقط میشه و خودش مقصر میشه.

   اون موقع روز قیامت اون باید بره جهنم

 19. سلام جناب آقای آرش،
  اول از همه برای این که با خداپرستان به یک چوب نرانیدم، می گویم که به این خدایی که هست اعتقادی ندارم و درباره ی وجود خدا شک دارم، لاادری هستم.
  در و دیوار وبلاگ تان و همین نوشته یی که دیدم نشان از طرز تفکر سیاه و سفید دارد و درست و نادرست، و شما با پیش فرض این که همفکرتان خوب است و مخالف تان بد، به خودتان اجازه ی تمسخر مخالف تان را می دهید «اگر تحمل خواندن مطالب توهین آمیز رو ندارید و بچه سوسول تشریف دارید به شما توصیه میکنم از وبلاگ من دیدن نکنید که یک وقت چیزهای بد بد نخوره به چشمتون و النگوهاتون نشکنه! » یا «هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.»
  مسلماً نویسنده ی وبلاگ حق دارد به کامنت های مخاطبینش جهت بدهد، اما می تواند به نرمی در جواب کامنت بی ربط این کار را انجام بدهد.
  اما چرا گفتم سیاه و سفید می بینید. دینداری بخشی از تکامل فکری انسان هاست، تاریخ تکامل ذهن انسان مانند رشد کودک است که دریافت ها و استنتاجاتش می تواند با خطا همراه باشد. آیا به کودکی که حرف بی ربط می زند می گویید بیسواد نادان؟ دین وسیله یی برای تبیین قوانین فیزیکی و اجتماعی بوده و پاسخ قانع کننده یی به سوال بعد از مرگ چه می شود به بسیاری از افراد داده که آرامشان می کند. حال اگر جواب ها با منطق یک انسان تکامل یافته ی قرن بیست و یک نمی خواند باید پیروانش را احمق خطاب کرد؟ مثل این است که نیوتن را احمق خطاب کنیم چون نظریاتش در حوزه ی محدودی کاربرد دارد.
  من خودم با مذهب و چنین خدایی مشکل دارم، اما بعضی ها بهش نیاز دارند. مذهب و اعتقادات براشان مثل دو چرخ اضافی برای دوچرخه است که برای کودکان می گذارند. حال بدون این که بچه آمادگی برداشتن دو چرخ را داشته باشد بهش بگوییم تو احمقی که این دو چرخ را استفاده می کنی. برش داریم. خب زمین می خورد. بعد بیشتر به وجود آن دو چرخ ایمان می آورد.
  در ضمن کارل پوپر فیلسوف پوزیتیویست و منطق دان معروف می گوید «خدا وجود دارد گزاره یی بی معنی است چون نه می توان اثباتش کرد و نه می توان ابطالش کرد»
  موفق باشید.

 20. آقا شما یک احمق تمام عیار هستی. از بیکاری به جای اینکه به مملکتت خدمت کنی داری چرند می نویسی. خدا شما را شفادهد. همون سازندگان گوگل از خمینی هم با خدا تر هستند ابله. برو یک فکری کن از جلوی دماغت بیشتر ببینی.

 21. سال نو مبارک حالا من از زرتشت دفاع نمیکنم
  ولی انصافا با سه جمله پندار نیک گفتار نیک و کردار نیک اومده دهن قران رو سرویس کرده
  اقا ارش به نظرتون منظوردوستان از نزدیکی با خدا
  همون سکسه?

  اخه داستان مریم مقدس و جریان باردارشدنش به وسیله خدا رو شنیده بودم و بعدش هم در زبان عربی خدا رو مونث فکر کنم میدونند

  اینم واسم معماست خدا که مونثه چطور تونسته مریم مقدس رو باردار کنه

  • ؟
   اولا: مسیحیا می گن خدا حضرت مریم را باردار کرده ( معاذ الله) که تازه زبانشون عبری است نه عربی
   ثانیا : از هر مسلمانی می پرسیدی می فهمیدی که خدا در قرآن از افعال مذکر برای ذات خودش استفاده کرده است ( کافی بود قرآن رو باز می کردی فقط!)

 22. عزیز من حالا چه اصراریه شما میخواید به زور بکنید تو پاچه ارش بیخدا که به خدا اعتقاد داره؟
  من خودم طبق هر انچه در زندگیم دریافتم میگم که به احتمال 99.9 درصد خدا نیست،اگه طبق اون یک دهم درصد هم وجود خدا محتمل باشه به نظر من منطقیه که به این باور برسیم که خدا به ما عقل و منطق داده تا زندگیمون رو پیش ببریم و خودش به کارای دیگش میرسه!در واقع خدای ما عقل و خردمونه نه اون وجود خودشیفته و متکبری که ادیان به ما معرفی کردن و 24 ساعته ما رو میپاد که چیکار میکنیم و چیکار نمیکنیم.خدا به ما وسیله گذران زندگیمون رو داده،استفاده از اون به عهده خودمونه و ثمر این استفاده هم با در نظر گرفتن نحوه به کارگیری اون به اشکال مختلف در زندگیمون اشکار میشه.
  همیشه هم برای دیدن این ثمر نباید ظاهر قضیه رو نگاه کرد.زندگی چیز سطحی و ساده ای نیست،برای اینکه معنای زندگی یک انسان دریافته بشه باید خیلی عمیق و معناگرایانه بهش نگاه کرد.بهشت و جهنم هم شاید تمثیلی از همین معنای زندگی ما باشد.برای مثال یه مادر قحبه ای مثل استالین بعد از مرگش تا مدتها در جهنم بدنامی خواهد سوخت چرا که هرکس اسمش را میشنود بابت ان همه جنایت و سفاکی هرچه فحش ابدار از دهانش درمیاید نثار اون بیشرف میکنه و در ازا کسانی مثل ادیسون یا اینشتین بابت خدمات و دستاوردهایی که به بشر هدیه کردند تا دراز مدت در بهشت نیکنامی خواهند ماند.
  جدا از این موضوع شما باید نگاه کنید در زندگی تون چه چیزها داشته اید،ممکنه زندگی تون سراسر فلاکت و بدبختی بوده باشه ولی مثلا این وضعیت به خاطر ازادی خواه بودنتون بوده و همین موضوع زندگی شما رو معنادار میکنه.یا مثلا در زندگی تون به چیزهایی برسید که درد و رنج زیادی رو واستون به بار اوردن ولی هرکسی قادر به دست یابی بهشون نیست(مثل یک عشق واقعی).
  زندگی فیزیکی ما محدود به همین دنیاست ولی نتیجه و ثمر اون و معنای نهفته اش دارای یک ارزش انکار ناپذیر و عمری طولانی است.

 23. آقای آرش شما اگر گوگل را معادل خدا بدانید که( البته به نوعی میتوان گفت حرف بی ربطی هم نیست) ناخودآگاه به یک خدای غیر فیزیکی اشاره کردید که از عوارض ذاتیه آن میتوان به وجود آن پی برد و این همان نظر خداباوران است !!! ( خدا وجودی برتر است که اثباتش با عوارض وجودش ممکن است ) …

 24. تو عمرم آدمی به این طنز پردازی و باهوشی وبا استعداد در هنر نوشتار ندیده بودم :)) شیر مامان عریزت حلالت نوشت باددددد

 25. البته آرش جان الان ما ایرانی ها یه خورده مورد غضب گوگل قرار گرفتیم باز جای شکرش باقیه که عذاب برامون نازل نمیکنه تازه بدون اینکه روی شونه های چپ و راستمون فرشته گذاشته باشه تمام اعمال خوب و زشتمون هم ثبت میکنه
  چند وقت پیش داشتم توی قسمت تنظیمات حسابم میگشتم یهو دیدم عبارت هایی رو که سه سال پیش جستجو کردم جلوم ظاهر شد واقعا کفم برید!
  این ملت کسخل شوخی هم حالیشون نیست اینا چیه نوشتن؟

 26. آقا من یه سوال داشتم از اون کسایی که میگن خدا هست و اخرت هست.
  شما فرض کنید مثلا برید بهشت ولی یکی از عزیزانی که خیلی دوستشون دارید(مثلا پدر و مادر،برادر یا دوستی اشنایی)به دلیل خودکشی تا ابد در جهنم بسوزند.شما چطور میتونید در بهشت خوشحال باشید در حالیکه یکی از عزیزانتان در جهنم در حال ذجر کشیدن هستند؟

  • ببینید، شما در بهشت به دلیلی نزدیکی بیش از حد و اندازه با خدا اصولاً دیگه غمی ندارید، هروقت مشکلی در شرف شکل گیری در ذهن شما باشه باز با خدا نزدیکی میکنید مسئله حل میشه، در بهشت سگ صاحابش رو نمیشناسه از شدت این نزدیکی

 27. دھریون بی انصاف ھمہ وقت ادیان خرافاتی وباطللہ را درقطار ادیان حقیقی بشمار می آورند وانگہ باچنگال ھای درندہ گی خود بہ جان آن میفتند فرق بین حقیقت و باطل نمیکنند.افسوس کہ جز ھتک حرمت،دشنام،اتھام،ویاوہ گوی چیزی دیگر یادندارند این ھم شد خرد‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏‏!‏؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • خونسرد باش نازنین اینقدر هم زیاد پست نزن این اباطیل رو توی یک پست هم میتونی بگی… منم فعلاً حوصله حرفهای زیر دیپلمی رو ندارم شاید اگر خیلی بیکار شدم به نظراتت پاسخ دادم

   • آرش بیخدا قھرنباش حقیقت تلخ است معذرت میخواھم ازینکہ ازبیان حقیقت می رنجی .وای چقدر عصبانی .لوووووووووول

 28. مشکل شما اینست کہ شما درپی رد وجود خداھستید نہ درپی اثبات وجود خدا ھرچندکہ آفتاب رحمت وی برھمہ گان میتابد توھم بہ گونہ از آن مستفید میشوی.‏ اگرچہ زبان ناسپاسیت ھر روز دراز تر میشود

 29. آرش بیخدا تو اگر دانشمندان را کہ بہ دانش شان ھیچ شک نیست وبہ خدا عقیدہ دارند و توآنانرا احمق میپنداری درینصورت توکہ جز یاوہ گویی دیگر کارنداری مطمئن باش کہ قضیہ معکوس است ‏.

هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: