قتل قذافی

پس از اینکه پست پیشین را منتشر کردم، اطلاعات جدیدی در مورد قذافی منتشر شد.

یکی از صحنه های بسیار عجیب و تاریخی که باقی ماند توجه من رو به خودش جلب کرد

اینطور که اطلاعات جدیدتر نشون میده به ناحیه پیشانی قذافی گلوله ای شلیک شده بود

قذافی که در شوک و گیجی به سر میبره گویا هنوز نفهمیده که به سرش گلوله ای شلیک شده، دستش رو به صورتش میکشه، و بعد به دست خونیش نگاه میکنه، در آن یک ثانیه از فیلم، یک هزار داستان حرف است، در ذهن آن مرد در آن لحظه چه میگذشت؟

آن نگاه آخرین نگاه معنی دار یک جانی به زندگیش است، در آن لحظه است که واقعاً دیگر هیچ ندارد که بگوید، عمری ظلم کرد و سر برید و سوزاند و تکه تکه کرد، و در آخر یک سرباز معمولی اینگونه او را کشت، آیا در آن لحظه همچنان باور داشت که شکست ناپذیر است؟

این شاید اولین بار و آخرین باری باشد که یک دیکتاتور گرفتار عدالت خیابانی میشود، و صحنه قتل فجیع او فیلم برداری میشود.

برگه های تاریخ باستانی پر است از این صحنه ها، اما این صحنه اولین بار شاید باشد که ثبت میشود، و آخرین بار شاید باشد چون نسل دیکتاتورها مدتهاست که در سیاره ما در حال انقراض است و اینها آخرین باقی مانده های داستان تلخ دیکتاتوری در تاریخ بشر هستند.

تا اینجای قضیه مسئله هنوز برای من گنگ بود، چون من به این فکر میکردم که ممکن است قتل او تصمیم درستی بوده باشد، شاید باید کشته میشد در آن شرایط تا نتواند فرار کند، منتظر انتشار اطلاعات بیشتر بودم اما امروز این انتظار به سر رسید، امروز ویدیوی تازه ای در آمده است که نشان میدهد سربازی چاقویی را در ماتحت قذافی فرو میکند، و نتیجه منطقی اینکه شلیک به سر او هم احتمالاً دلیل موجهی نداشته است، او در واقع سلّاخی شد.

یک عده هم دچار افسردگی شده اند که چرا دنیا همخوانی با آرمانشهر روشنفکری ما ندارد.

یک عده هم خوشحال شده اند و در قلبشان میگویند کار من هم بتوانم همین کار را با خامنه ای انجام بدهم، چون قذافی حقش بود پدرسگ!

اینجا یک سری اختلاف نظر ها بین گروه های مختلف پیش آمد،

یک عده «انقلابیون» که تخصص شگفت انگیز در زایش توهماتی که در آنها هر چیز بدی بگونه ای جادویی به ریش آمریکا و صهیونیسم عزیز ما بسته میشود دارند از این فرصت استفاده کردند و میگویند که طبق معمول تقصیر آمریکاست، مثلاً آقای بنی صدر اگر تا الان این کار رو نکرده باشه من به شما قول میدهم بزودی خواهد کرد، و البته نشریات دو سه نفری که صدها ارگان چهار پنج نفری کمونیستی ما منتشر میکنند و هر آدمی که زیاد تلویزیون نگاه میکند.

اتفاقی که در مورد قذافی افتاد یک جنایت جنگی بود،

حالا اتهام این جنایت با کیست؟

با آن سرباز جانی که با این کار عدالت را خدشه دار کرد، خودش را جای قاضی گذاشت و متهم را در چند دقیقه محکوم کرد و مکافات او را هم تشخیص داد و آنرا اجرا هم کرد. افزون بر آن سرباز اطرافیانش هم که باید جلوی او را میگرفتند، و مقامات و مسئولین نظامی بالاتر از آن سرباز نیز متهم هستند.

ولی مهمتر از آن این است که چرا این اتفاق افتاد؟ من به چند عامل اشاره میکنم

1- در بین اعراب مسلمان چنین رفتاری چندان شایان نکوهش نیست، مگر اینکه ما منکر آن باشیم که اسلام و فرهنگ اسلامی مروج توحش است، و طبیعتاً بخشی از مسلمانها هم بواسطه پیروی از اسلام وحشی هستند که ما بهشون میگیم بنیادگرایان. اینها وقتی پیامبرشون چنین کارهایی میکرده چرا خودشون نکنن؟ این زبان و فرهنگ مردم خاور میانه است، واقعیت تلخیست که باید پذیرفت. اما چیزی که ما باید درک بکنیم این است که این زبان، زبان خود قذافی هم هست، یعنی قذافی هم با مخالفانش همینگونه رفتار میکرد البته این به آن معنی نیست که حقش بود، چون عدالت حق هر بشری است، ولی به آن معنی هست که همچنان میتوان از مرگ او شاد بود چون او انتظار چنین چیزی را خود داشت. شاید فرهنگ ما توی ایران یکم بهتر باشه ولی خوب نه زیاد چون ما هم زمان انقلاب قبلیمون چنین کارهایی کردیم، انقلابیون 57 و کمونیست ها یک اسم برای اینکارداشتند بهش میگفتند اعدام انقلابی.

2- با آن میزان ظلمی که قذافی به مردم لیبی کرد، باید انتظار میداشت که در حداقل توده های مردم تشنه به خون او باشند، چند ماه پیش عکسهایی از جنازه های سوخته شده در یک بیمارستان در لیبی منتشر شده بود، من نمیخواستم این عکس را ببینم که تصادفاً در یکی از روزنامه هایی که میخوانم منتشر شده بود و دیدم. چه انتظاری از عوام هست؟ عوام اگر اینقدر از مدنیت و حقوق میفهمیدند که دیگر عوام نبودند.

3- وضعیت خاصی در آن منطقه حکم فرما است، از این  نباید قافل بود که عدالت خیابانی (Vigilante) در همه جای دنیا وجود دارد، وقتی نیروی قوی اجرائی و قضائی در صحنه وجود نداشته باشد مسلم است که یک عده از مردم مسئولیت اجرای فهم خود از عدالت را به دست خواهند گرفت. این وضعیت بد را هم خود قذافی بوجود آورده. همین وضعیت رو اگر توی پاریس هم بوجود بیاورید یعنی پلیس را از میان بردارید، حکومت را از میان بردارید، ارتش منظم را از میان بردارید و صحنه بازی بماند دست شورشیان و دیکتاتور خون آشام، پایان آن قصه تنها میتواند مرگ دلخراش یکی از طرفین باشد.

حالا چیزی که ما الان باید نگرانش باشیم در واقع حفظ تمامیت کون آقای خامنه ای است.

یعنی ما چکار باید بکنیم که کسی چنین کاری رو با ولی امر مسلمین کل دنیا و تاریخ بشر و نماینده امام زمان نکنه و کسی که عادل و مدبر و داهی و عظیم هم هست نکنه.

ببینید به نظر من ایران بهتر به دست آمریکا آزاد بشه، خامنه ای توی یک سوراخ سگ مثل صدام و البته قذافی قایم بشه و وقتی میاد بیرون با یک سری سرباز آمریکایی باکلاس بچه نیویورک روبرو بشه، چون اگر این اتفاق نیافته اون سربازها احتمالاً بچه های میدون شوش و نازیاباد خواهند بود و آنها ممکن است زیاد با حقوق بشر و کنوانسیون ژنو و عدالت و دادگاه و اتهام و وکیل و هیئت منصفه و این حرفها رابطه خوبی نداشته باشند.

در ضمن یادتون نرفه قذافی 42 سال حکومت کرد و شوروی 69 سال، بعضی ها به این نتیجه رسیده اند که چون جمهوری اسلامی 30 و چند سال مانده عمرش بی نهایت خواهد بود.

Advertisements

12 پاسخ

 1. من آلان از كجا بفهمم تو آرش خودمون هستي و دستگيرت نكردن؟!!
  ممكنه يك كس ديگه اي خودش رو آرش معرفي كنه؟
  شما پشت وبلاگ من اين ور، شما اون ور.
  هههه هههه هههه هههه هههه

 2. http://www.kayhannews.ir/900810/2.htm#other211

  کیهان: «آرش هنرور شجاعی» همان » آرش بی خدا» ست!

  اگر نیستی تکذیبیه بنویس

 3. کیهان: «آرش هنرور شجاعی» همان » آرش بی خدا» ست!

  http://www.kayhannews.ir/900810/2.htm#other211

  اگر نیستی یک تکذیبیه بنویس

 4. http://rajanews.com/detail.asp?id=106357
  پس از باز شدن تالار آرش بیخدا ، جمهوری اسلامی باز خبر دستگیر شدن آرش را منشر کرد

 5. آرش جان مثل اینکه برای پست دادن در ورد پرس و وبلاگ شما جدیدا باید با یوزر فیسبوک یا توییتر یا ورد پرس وارد شد و دیگه سیستم قبلی کار نمیکنه که بدون ثبت نام هم میشد پست داد و کارها منظم شده که من مجبور شدم فقط برای پست دادن در وبلاگ شما یک اکانت هم در ورد پرس باز کنم
  از بس گلی
  🙂

  • آره اینجوریش کردم که یک مقدار حملات استشهادی کم تر بشه، بصورت آزمایشی هست فعلاً. من زیاد دنبال کامنتهای زیاد نیستم ترجیح بر این است که کامنت ها کمتر ولی سنجیده تر باشند.

 6. بارها پيش اومده كه منافع ملى و دكترين سياست خارجى امريكا كه بطور شگف انگيزى با ميليتاريسم و هولوگانيسم عجين شده، باعث نابودى ديگر ملتها و جنگها و خونريزى ها شده. ليتل بوى ها و فت من ها منفجر كرده، انواع و اقسام سلاح ها بر سر غير نظاميان ويتنام اوار كرده، كودتاها كرده ديكتاتورهاى خون اشام به قدرت رسانده…
  در اين شكى نيست كه فاضلاب اسلام داره تمام دنيا رو به گند ميكشه اما عقل سليم كه خوشبختانه جنابعالى از اون برخوردار نيستى، حكم ميكنه هيچوقت نبايد به امريكا خوشبين بود و اينطور فكر كرد كه امريكا و ناتو خيلى شيك به ايران حمله ميكنند و ملت ايران رو از شر اوباش اسلامى راحت ميكنند و توى ايران دمكراسى بوجود مياد. وقتى وزير خارجه امريكا وانمود ميكنه فهمش از حكومت ايران از يك بچه دبيرستانى ايرانى كمتره، بايد از اين امريكا ترسيد بايد بهش بدبين بود و بايد اونقدر منتظر بود تا شعور اندك خود مرد ايران به اين نتيجه برسه كه بايد اين حكومتو سرنگون كنه. وقتى شعور ملتى مثل افغانستان و عراق به حدى نرسيده كه علاوه بر احزاب اسلامى سنى يا شيعه، احزاب سياسى ديگرى هم ميتونه وجود داشته باشه، چه فايده اى داره امريكا اونا رو از شر صدام يا طالبان نجات بده؟ خود اين مردم مولد ديكتاتورى هستند و امريكا هم صرفا خودشو از شر يك دوست تاريخ گذشته ديروز و دشمن خطرناك امروز نجات داده! اصولا از نظر امريكا هميشه بايد چندتا حكومتهاى عقب افتاده اينطورى وجود داشته باشه تا دمكراسى نيم بند امريكايى معنا داشته باشه و دهان مردم امريكا بسته بشه!
  اما قذافى: قذافى در حقيقت يك ديكتاتور سكولار و با كمى چاشنى سوسياليسم بود كه بدست ارتجاعى ترين و خشن ترين گرو ههاى ليبى كه دست بر قضا مسلمان هم بودند، سرنگون شد! برخلاف انچه كه هميشه خودشو رهبر جهان اسلام ميدونست، در حقيقت هيچگاه در ليبى اجازه اجراى قوانين شريعت اسلامى رو نداد.

 7. سلام جناب بیخدا
  کتاب رو دوباره براتون اپلود کردم!
  http://www.mediafire.com/?dxa4l9j865n9mqf

 8. شد یک مطلبی بنویسی توش آرزوی حمله آمریکا به ایران نباشه
  عمو سام فعلا به این آرایش مهره ها در خاورمیانه دست نمیزنه حالا تو برو جلوی کاخ سفید هر روز عربده بکش که آی حمله
  آمریکا هنوز باید از اسلام ناب محمدی انتقام 11 سپتامبر را بگیره و چه سیاستی بهتر از اینکه شیعه و سنی را مثل حیوانات بندازه به جون هم، عراق میدان جنگ بسیار خوبیه که بین ایران و عربستان قرار گرفته و بعد از خروج ارتش آمریکا خواهیم دید که چه پیش میاد
  این سد علی چلاق ترسو هم روزی که حکومتش به هر دلیلی در معرض سقوط باشه چند بار سکته زده پس بیخود از این رویا پردازیهای مسخره نکن که یک سرباز آمریکایی با کلاس بیاد دستگیرش کنه
  فعلا امام خامنه ای آرزوی تاجگذاری دارن و دنبال یک نخست وزیر مناسب میگردن ولی قبلش باید همه چیز جور بشه و از ملت صدایی در نیاد
  اکثریت مردم ایران فعلا نیاز به فشار شدید و همه جانبه دارن تا به حد کافی از دین و مذهب نکبت متنفر بشن و هیچ چیز بهتر از فقر اقتصادی نمیتونه تربیتشون کنه پس فعلا بهتره آمریکا تحریمها را به حد ماکزیممش زیاد کنه و این تحریم بانک مرکزی اگر عملی بشه چنان اثر وحشتناکی خواهد داشت که اقتصاد ورشکسته ایران تحملش را نداره
  در تکمیل فرمایشات خودم حدیث متواتری از مولای مسهلیان علی سگ کش نقل میکنم که چنین قال کرده: «از هر دری که فقر وارد شود از در دیگر ایمان بیرون میرود»
  میدونم باز هم میگی این حرفها عامیانه ست و تو اصلا فهم سیاسی نداری و … اصلا اهمیتی نداره
  مومنین معمولا با هم مشکل زیادی ندارند چون همه مخها تعطیله و جواب مسائل هم در دین مشخصه ولی اتئیستها به غیر اصل عدم وجود خدا که براشون اثبات شده سر هر چیز دیگری مجادله بسیار دارن
  من کامنت میگذارم که وبلاگت پرمحتواتر بشه (حالا خوشت نمیاد که نیاد) فقط برای خوانندگان مینویسم و گرنه تو که هیچ نظری جز نظر خودت را بر نمیتابی

  • آقای رند،
   بیا توافق کنیم که باهم اختلاف نظر داریم شما این وبلاگ من رو یا دوست داری یا نداری اگر نداری لطف کن ویزیت نکن.

   شما اینجا داری حرفهات رو میزنی آزادانه دیگه من نمیدونم باید چکار کنم که شما بگی من حرف مخالفم رو بر میتابم، یک چیزی که باید بهش توجه کنی اینه که هدف این وبلاگ جلب رضایت مشتری نیست جلب رضایت منه من برای دل خودم مینویسم.

   مخالف آمریکا که زیاد هست نازنین برو با اونها حال کن.

   من اصلاً کم آوردم تو من رو شکست دادی.

هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: