پوچی زندگی جاودانه

فرض کنید مردید و رفتید بهشت.

و امروز روز پنجاه میلیاردیومی است که از خواب پا میشید، دست راستتون پنجاه تا حوری هستند، و بیست و دو تا حوری دیگر هم چون شما تصمیم گرفتید دیشب رو برای تنوع هم که شده در کاخ کوچکتری بخوابید توی اتاق جا نشدند و توی راهرو منتظرند.

از اتاق خارج میشوید و با امام حسین دیدار میکنید، به امام حسین  سلام میکنید و برای بار پنجاه میلیاردیوم بهش میگید که واقعاً شما در کربلا کولاک کردید.

هیچوقت هم نمیتونید برگردید بهش بگید خودمونیم حالا همچین کار خاصی هم نکردی… دعوا کردی کتک خوردی

حالا معلوم هم نیست کی به کیه تو بهشت، فقط شما و امام حسین که توی بهشت نیستید میلیاردها نفر دیگه هم هستند، کسانی که موقعیتشون در پنجاه میلیارد سال گذشته از شما بخاطر اینکه مثلاً در هیژده سالگی رفته اند جبهه و کشته شده اند برای همیشه بهتره و شما هم هیچ تلاشی برای بهبود نمیتونید بکنید!

اونطرف تر هم جمعی نشسته اند و به درسهای قرآن آقای قراعتی که هیچوقت تموم نمیشوند گوش میکنند

خدا هم چند وقت یکبار میاد و یک سخنرانی شبیه کنسرت برگزار میکنه، همه هم همیشه با خدا موافقند، همه با هم بلند میشوند شعار میدهند نه اپوزیسیونی هست نه چیزی

روزی هشتصد بار هم به حوری ها و غلمان تجاوز میکنید، هر روز هم غذاهای خفن میخورید،

رود شیر و شراب هم که دیگه تکراری میشه، بهشت شمال و اسپانیا و هند و آفریقا هم نداره که برای تغییر آب و هوا بروید آنجا، یا چیز جدیدی ببینید، چیز جدیدی یاد بگیرید

اینقدر هم سنتون بالا رفته که تقریباً همه چیز رو میفهمید، همه اهالی بهشت بعد از دویست سیصد سال دانشمند میشن، نه مشکلی هست که حل کنید، نه چالشی پیش رو دارید، مثل یک شاهزاده میشوید که تازه باباش خداست، شاهزاده ها توی همین دنیا هم زندگی مزخرفی دارند چه برسه به اینکه باباشون خدا هم باشه و سقوط هم نکنه.

واقعاً این ایده بهشت و خوب بودن بهشت خیلی کوته بینانه نیست؟ آخه میشه اینجوری زندگی کرد؟ من تضمین میکنم هرکی بره بهشت آرزوی اینکه بتونه خود کشی کنه به دلش میمونه، ولی حتی حق خود کشی هم نداره.

از این مضحک تر اینه که زنها چنین داستانی رو باور میکنند،

من نمیدونم کسانی که حیات پس از مرگ رو اختراع کردند چرا فکر میکردند محدود بودن زندگی، آنرا بی ارزش میکند

چون در واقع ارزش هر چیزی اتفاقاً به خاطر محدود بودنشه، کسی توی دنیا نمیتونه هوا به دیگری بفروشه چون خیلی زیاده، ولی الماس توی دنیا کمه به همین دلیل با ارزشه، بنابر این اتفاقاً این مرگ هست که زندگی رو با ارزش میکنه.

Advertisements

105 پاسخ

 1. انسان خودش بدی وخوبی را به رو تجربی شناخت حالا دنبال منشا خوبی میگرده

 2. مثل اینکه ….

  • سوال رو یکبار دیگه بخونید و سعی کنید جواب بدید، اگر جواب ندارید از بزرگترتون بپرسید، این اشعار رو برای من ننویسید.

 3. سلام. خوبه که اینقدر با حوصله هستید پس لطفا سوال من رو هم جواب بدید. چرا شما به این جملات معتقدید؟:
  «من شخصاً معتقدم نوعی عدالت در طبیعت وجود داره، به این معنی که آدمی که کار بد میکنه سرانجام در زندگی خودش تاوان کار بدش رو میده، به دلیل اینکه کار بد بر اساس مکتب Utilitarianism به این دلیل بد هست که نتایج بدی به همراه می آورد.»
  خب اعتقاد به وجود عدالت در طبیعت رو از کجا آوردید؟ درسته که کار بد نتایج بد داره، اما آیا اون نتایج بد به خود شخص می رسه لزوما؟ کسی که فرضا چند نفر رو کشته و دست قانون هم بهش نمیرسه و بعد تا آخر عمرش با خوشحالی زندگی میکنه وآخر هم با آرامش میمیره، چه عدالتی در موردش اجرا شده؟ بله کار این قاتل نتیجه بد داشته، اما این نتیجه بد به دیگران که از قضا بی گناه بوده اند میرسه، نه شخص قاتل. اینجا عدالت چه جایگاهی داره؟
  شما به درستی نمی خواهید عقاید مذهبی را بدون دلیل بپذیرید، آیا درباره این اعتقادتان نیز دلیل قانع کننده ای دارید؟

  • >خب اعتقاد به وجود عدالت در طبیعت رو از کجا آوردید؟

   توضیح دادم یکبار دیگه بخونید، اگر عمل بد رو اینطور تعریف کنیم که عملی بد است که نتایج بدی به همراه داشته باشد، آنگاه این پرسش شما مثل اینه که ما بگیم مثلث شکلی است متشکل از سه پاره خط، بعد شما بیایید بگویید از کجا میدونید مثلث سه ضلع داره…

   >درسته که کار بد نتایج بد داره، اما آیا اون نتایج بد به خود شخص می رسه لزوما؟ کسی که فرضا چند نفر رو کشته و دست قانون هم بهش نمیرسه و بعد تا آخر عمرش با خوشحالی زندگی میکنه وآخر هم با آرامش میمیره، چه عدالتی در موردش اجرا شده؟

   عدالتی که توی طبیعت وجود داره مکمل قانون هست و قانون رو غیر ضروری نمیکنه نازنین، یک قاتل همچنان باید بر اساس قانون مجازات بشه، ولی اینکه میگویید شخصی قتل انجام میده و با آرامش میمیره درست نیست نمونه های زیادی هست از کسانی که سالها پیش مرتکب قتل شده اند و بعد خودشون اومدن بدون اینکه کسی بفهمه اعتراف کردن، زندگی یک قاتل پس از لحظه قتل متفاوت میشه و بطور منفی هم متفاوت میشه.

   >شما به درستی نمی خواهید عقاید مذهبی را بدون دلیل بپذیرید، آیا درباره این اعتقادتان نیز دلیل قانع کننده ای دارید؟
   شما اینطور برداشت میکنید که اینها عقاید من هست به این معنی که ساخته و پرداخته من هست، در حالی که اینها اصول اولیه علم اخلاق هست شاید بد نباشه شما توی این زمینه مطالعه کنید.

   • این دوست ما به نکته خوبی اشاره کرد به نظرم . بیاید این تعریف از کار بد رو قبول کنیم:کار بد کاریست که نتایج بدی دارد.خوب حالا این سوال پیش میاد که نتایج بد برای چه کسی ؟ آیا این نتایج لزوما برای همه بد است؟ بگذارید سوال رو این طور مطرح کنم :
    آیا کارهایی نیست که برای خود شخص نتایج خوبی داشته باشد اما برای جامعه نتایج بدی داشته باشد؟
    (تعریف من از نتیجه بد نتیجه ایست که باعث کاهش شادی شود.و به همین شکل نتیجه خوب نتیجه ایست که در دراز مدت به شادی بیشتر منتهی شود)

    • شما سوال خوبی رو مطرح کردید نشون میده دستکم دوزار به قضیه فکر کرد اید. اصل نظریه Utilitarianism که اگر شما بتونید ردش بکنید من بهتون قول میدم نامتون در فلسفه تاریخ ثبت میشه، میگه که نتیجه برای اکثریت مردم.

 4. درود
  من با بسیاری از نظرات شما موافقم و سالهاست مطالب شما را دنبال میکنم اما همیشه با این نظر شما مخالف بوده ام که جاودانگی پوچی به همراه دارد و همه چیز در صورت جاودانه بودن عادی میشود
  با شناختی که از شما پیدا کرده ام مطمئنم نه در دنیایی دیگر و خیالی ، در همین دنیا و در همین کره زمین خودمان اگر به شما بگویند فقط شما جاودان هستید آیا زمانی برایتان پوچ و بی معنی خواهد شد؟
  من مانند خود شما خردگرا هستم چیزی که همیشه برای یک خردگرا مهیج است علم است و علم حداقل در این دنیا که انتهایی ندارد
  شما با جاودانگی میتوانید سر از اسرار مختلف زیست شناسی در آورید و حلقه های گمشده تئوری داروین را یکی یکی کشف کنشد . هر چقدر زمان باشد دنیای علم جای برای آموختن به امثال ما دارد
  سخن من جنبه شعاری ندارد . تنها می خواستم بگویم جاودانگی حداقل برای امثال ما خستگی به همراه ندارد
  اما مسلما برای کسی که دائما در حال بخور و بخواب است یک سال زندگی هم کسل کننده خواهد بود

  • برادر نبی اکربم، مسئله مسئله ای شخصی نیست، بله اگر داروی جاودانگی ای بوجود بیاید من هم مثل هر آدم دیگری مایلم آنرا شاید مایل باشم از آن استفاده کنم، و البته مایل نیستم، ولی ما در اجتماع زندگی میکنیم، تنها نیستیم رفتار و زندگی بقیه روی زندگی ما تاثیر میگذارد، اینه که باید وقتی راجع به مسائل اخلاقی فکر میکنیم توجه داشته باشیم که بقیه هم مثل ما ممکنه دوست داشته باشند از این دارو استفاده کنن چه اتفاقات و پیامدهایی به دنبال خواهد داشت، آن پیامدها خوب خواهند بود یا نه؟

   به کامنت آقای سالار توجه کنید، چنین وضعیتی در واقعیت کاملاً قابل پیشبینی است.

 5. اتفاقا امثال شماچنان خود راگم کرده اید که همه چیز را وارونه می بینید چطور شد که اسلام که منبع پاکی و عرفان, راستی ودرستی بوده وهست یکباره مورد انتقاد مشتی ناپاک وعقده ای قرار گرفته که می خواهند خود را ازقید وبند اخلاق وانسانیت وترس ازعاقبت کارهای زشت خود(عرق خوری وزشتکاری و…)برهانند وبی پروا هرکاری میلشان می کشد انجام دهند .چطور شد که این فرومایگان خردگرا شدند وبه پیامبر عزیز میلیاردها انسان توهین می کنند.با شما حرفها دارم ولی اکنون به علت عصبانیت وکمی وقت به وقت دیگر موکول می کنم.

  • آره خیلی فکر خوبیه، فعلاً شما رو نادیده میگیریم وقتی عصبانیتتون فروکش کرد و تونستید مثل یک آدم قابل احترام حرف بزنید سخنان شما را جدی تر خواهیم گرفت.

   و من اتبع الهدی
   آرش البیخدا

   • آرش جان با تشکر از پاسخ هایی که در آن پیج ها دادید .

    در جواب جناب رحیمی

    در مرحله اول درود و سلام.
    توهین به اسلام کاملا آزاد هست و با منطق ناسازگاری ندارد, برای درک بهتر به این نوشته مراجعه کنید:
    http://zandiq.com/articles/0000000079.shtml

    • درود برعلیرضا وآرش نوشته را خوانده ام نوشته ی بدی نیست .ممنوعه رادیدی چه جوابی به من داد .بنده باایشان بحث هایی داشتم ایشان بی پروا به اعتقادات مسلمانان توهین کرد وبه قول خودش آن را مقدس زدایی نام گذاشت .من درپایان یکی دو سوال ساده کردم ایشان نتوانست جواب دهد بعد ازآن من ازوبلاک اخراج شدم وبه قول ایشان مدال هرزنامه گرفتم.بعدازشصت سال عمر وچهل سال تدریس وخواندن انواع واقسام کتب دینی وغیر دینی برای اولین بار باوبلاکها ی این چنینی آشنا شدم .

     دلم سوخت به حال جوانانی که باازدست دادن اعتقادات مذهبی همه چیز برایشان بی معنی می شود وآزادانه بدون ترس از عاقبت تبدیل به افرادی شیطان صفت می شوند وبرای رسیدن به امیال خود از هیچ کاری ابا ندارند.بنده یک آدم عادی هستم به آفریننده ی دنیای بی انتها اعتقاد دارم به پیامبر اسلام وشریعت اسلام منهای خرافات سخت پایبندم به انسان وانسانیت عشق می ورزم .از مسخرگی وهزل نویسی خوشم نمی آید .

     دراین وبلاگها آدم به نوشته هایی بر می خورد که ازخواندن آنها شرم دارد.حالا عزیزان شما قضاوت کنید .سوال من از ممنوعه این بود :آیاخائنان وقاتلان و تبهکارانی که از چشم قانون مخفی می مانند ازنگر خداناباوران چه حکمی دارند ؟اگر بگویید بازخورد قانون طبیعت آنها را مجازات می کند, می پرسم آیا قانون بدون قانون گذارخود بخودبه وجود می آید؟ شما وآرش وممنوعه هرکدام می توانید جواب بدهید.

     فکر می کنم هدف از این وبلاگها تبادل افکار باشد .تازه ما به سختی به اینها دسترسی داریم .آنوقت تا مطلبی به نوش ممنوعه نیست فوری حذف می شودکه این کار خلاف آزادی بیان است .ومتاسفانه آزادی بیان هم مثل اینکه درهمه جا همین رنگ است.به کار بردن ال به عنوان تمسخر از جانب آرش هم کار خوبی نیست.اگر دوست داشتید درمورد اصول بحث می کنیم.درغیر اینصورت به قول ممنوعه خودتان را خسته نکنید ودرلیست هرز نامه تاج افتخاربرسرم بگذارید .خدانگهدارشما

     • >درود برعلیرضا وآرش نوشته را خوانده ام نوشته ی بدی نیست .ممنوعه رادیدی چه جوابی به من داد .بنده باایشان بحث هایی داشتم ایشان بی پروا به اعتقادات مسلمانان توهین کرد وبه قول خودش آن را مقدس زدایی نام گذاشت

      ما حق داریم به اسلام توهین کرده و یا آنرا تمسخر کنیم:
      http://www.zandiq.com/articles/0000000079.shtml

      البته شما هم حق دارید مطالب توهین آمیز و یا تمسخر آمیز ما را نخوانید ولی حق ندارید جلوی ما را بگیرید.

      >دلم سوخت به حال جوانانی که باازدست دادن اعتقادات مذهبی همه چیز برایشان بی معنی می شود وآزادانه بدون ترس از عاقبت تبدیل به افرادی شیطان صفت می شوند وبرای رسیدن به امیال خود از هیچ کاری ابا ندارند.

      معنی دار بودن یا نبودن زندگی یک آدم زیاد به این ربطی نداره که به خدا اعتقاد داشته باشه یا نه، معنی یافتن برای زندگی مسئله ایست که هر انسانی با آن روبروست:

      https://arashbikhoda.wordpress.com/2011/08/30/%D9%87%D8%AF%D9%81-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

      > پیامبر اسلام وشریعت اسلام منهای خرافات سخت پایبندم به انسان وانسانیت عشق می ورزم

      نمیشه یک آدمی هم به انسانیت عشق بورزه هم به تبهکاری مثل پیامبر اسلام، پیامبر شما دست به کارهای زیر زده:
      ترور، شکنجه، قتل عام، کودک آزاری، تجاوز و دزدی، اینه که یا پیامبر اسلام رو واقعاً نمیشناسید یا به انسانیت واقعاً علاقه ای ندارید.

      >دراین وبلاگها آدم به نوشته هایی بر می خورد که ازخواندن آنها شرم دارد

      در وبلاگ من سمت چپ نوشته شده که اگر تحمل خواندن مطالب رو ندارید نخونید، کار شما یک مقدار ضد آزادی هست نازنین… حرف شما این است که کسی نباید آنچه من میپسندم را تمسخر کند یا بر آن ایراد بگیرد، شما یک جورایی به «جرم فکری» معتقدید نازنین گویا… همانطور که شما به خودتان حق میدهید روزی چندبار از بلندگوهای همه جا بگویید الله اکبر، ما چطور حق نداریم بگوییم اللهی نیست؟! شما اندیشه خود را برتر از دیگران میدونید؟ خوب همه میدونن!

      >آیاخائنان وقاتلان و تبهکارانی که از چشم قانون مخفی می مانند ازنگر خداناباوران چه حکمی دارند ؟اگر بگویید بازخورد قانون طبیعت آنها را مجازات می کند, می پرسم آیا قانون بدون قانون گذارخود بخودبه وجود می آید؟ شما وآرش وممنوعه هرکدام می توانید جواب بدهید.

      منظور شما از اینکه چه حکمی دارند چیه؟ کسی که جرمی مرتکب بشه و از چشم قانون مخفی بمانه حکمکش طبیعتاً همچنان این است که او یک مجرم است!

      ولی اگر منظور شما اینه که در دیدگاه اسلام این شخص در قیامت همچنان مجازات میشه در حالی که مجازاتی از جانب دیگران برای او در نظر گرفته نمیشود، در این باره باید به چند موضوع توجه کرد

      1- بحث ما با یکدیگر سر این نیست که کدام نظام فکری (خداباوری یا بیخدایی) اگر درست بود بهتر بود، یعنی حتی اگر شما یک بیخدا را متقاعد کنید بهتر است آخرتی باشد، و یا بهتر است خدایی باشد، از این نمیتوان نتیجه گرفت که واقعاً خدایی هست! توجه بفرمایید بحث بر سر حقایق است، نه بر سر اینکه خدا باشد بهتر است یا نه.

      2- شما اگر نمیدانید بدانید که هر نوع خداباوری به شیوه اسلام به حیات پس از مرگ نگاه نمیکند، مثلاً در باور بسیاری از مسیحیان قضاوت بر روی شما در آخرت بر اساس عشق و اراده شما با عیسی مسیح است نه اعمال شما! شما اگر آدم خوبی باشید و به مسیح اعتقاد نداشته باشید به جهنم میروید و برعکس! لذا این بحث میان خداباوری و بیخدایی نیست میان اسلام و بیخداییست.

      3- در عمل جرم و بزه ربطی به باورهای آدمها نداره، اگر اینطور که شما ظاهراً فرض میکنید اخلاقمداری آدمها زیاد به دیدگاه های دینیشون ربطی نداره، یعنی مثلاً در یک کشور تکثر گرایی مثل آمریکا که همه جور نژاد و رنگ و مذهب و باورها وجود داره، آمار نشون نمیده که بیخداها نسبت بالاتری در جرم و جنایت نسبت به خداباوران دارند! ولی رابطه مستقیمی میتوان دید بین میزان جرم و جنایت و میزان سواد، میزان رفاه، میزان ثروت و غیره، اینه که کلاً نگرانی شما بیهوده است که آدمهای بیخدا بی اخلاق نیز میشوند.

      4- شما حتماً قبول دارید که خداباوری به خودی خود موجب اخلاقمداری نمیشود، اگر قبول ندارید میتونید برید زندان از زندانیها بپرسید چند تاشون به خدا اعتقاد دارند 🙂

      5- من شخصاً معتقدم نوعی عدالت در طبیعت وجود داره، به این معنی که آدمی که کار بد میکنه سرانجام در زندگی خودش تاوان کار بدش رو میده، به دلیل اینکه کار بد بر اساس مکتب Utilitarianism به این دلیل بد هست که نتایج بدی به همراه می آورد.

      6- قانون بی قانونگذار ممکن است؟ بله ممکن است، مثلاً قوانین هندسه اقلیدسی، قوانین حرکتی نیوتون، قانون جاذبه، شاید بگید این قوانین رو هم خدا خلق کرده، خوب ما میدونیم شما اینطور فکر میکنید ولی ما معتقد نیستیم یک موجود زنده فراطبیعی نشسته این قوانین رو وضع کرده، معتقد هم نیستیم به دلیل اینکه شواهد معتبری برای اثبات این ادعا موجود نیست! لذا اگر شما تصور کرده اید که با این سوال که قانون بی قانونگذار ممکن است یا نه خدا را اثبات کرده اید مرتکب مغلطه مصادره به مطلوب شده اید:
      http://moghaletat.wordpress.com/2008/03/01/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B7%D9%84%D9%88%D8%A8/

   • آرش گرامی پیشنهاد میکنم زمان ارزشمند خود را برای پاسخ دادن به مهملات این شخص اسلامگرا هدر ندهی. از نگر این شخص ما مزدوران اسرائیل و آمریکا و باقی ممالک غربی هستیم 🙂 و همانطور که میبینی هنوز هیچی نشده زمین و زمان را به باد توهین گرفته و روضه های پامنبری تلاوت می کند! اگر گفتگوهای فرسایشی من با ایشون در وبلاگ من را دنبال کنی متوجه میشوی این شخص چیزی از احترام و استدلال و منطق در گفتگو نمی داند و هر چقدر هم که کتاب و نوشتار و منبع حتی از کتاب های اسلامی به وی نشان میدهی، جفنگیات خودش را از دوباره تکرار می کند دست آخر هم ماهیت اصلی خود را نمایان کرده و مانند محمد در مواقع تنگنا، همه را به باد فحاشی می گیرد: این یک نمونه از استدلال های اسلامی ایشون!
    حالا پس از اینکه در وبلاگ من به لیست هرزنامه پیوست، بساط روضه خوانی اش را اینجا پهن کرده! گفتم پیشاپیش در جریان باشی تا زمان خود را هدر ندی.

    • این قسمت هم در جواب جناب رحیمی.

     «می خواهند خود را ازقید وبند اخلاق وانسانیت وترس ازعاقبت کارهای زشت خود(عرق خوری وزشتکاری و…)برهانند وبی پروا هرکاری میلشان می کشد انجام دهند»

     در جواب شما این نوشتار را توصیه میکنم.
     آیا دین ضامن اخلاق است؟
     http://www.zandiq.com/articles/0000000092.shtml
     http://www.zandiq.com/articles/0000000183.shtml

     • آیا دین ضامن اخلاق درجامعه است ؟بله مگر خردی فراموش کرده ای که درشتی می کنی قربانت برم؟!!! خوبی خوب است وبدی بد است یک پند بدون پشتوانه نیست .دین اسلام طوری انسانها رابا ایمان به توحید نبوت معاد (عدل وامامت شیعه)به وسیله ی عبادت خدا وعرفان بار می آوردکه خدا رادرهمه جا حاضر وناظر بر خود می داند به او عشق می ورزد .عشق به خدا انسان راپاک ومنزه می کند .از طرفی پاداش نیکوکار وجزای بدکارهم علاوه برقوانین دنیا به آخرت هم هشدار می دهد .اتفاقا این گفته ی معروفی است که اگربه زندانها مراجعه کنیم هیچ دینداری به جرم دزدی وجنایت و…درآنجا نمی بینی .عبادت ودعا ونیایش عاشقانه نیز تمرینی برای یادآوری وعدم فراموشی است که روزانه انجام می گیرد.مانور درداشتن اخلاق نوین یک نوع حلوا حلوا کردن است که دهان را شیرین نمی کند .ما ازبرابری وحقوق زن وخردگرایی وقسط وعدالت استقبال می کنیم ولی جدا خود شما هم از برگشت به زمان لوط تنفر داریدمگرنه؟ ازآیات قرآن من وشما نمی توانیم ایراد کنیم چون هرکدام به گوشه ای ومسائلی از مسائل انسان درادوار مختلف مربوط است وراهگشای مشکلات بشر.سلامت وتندرست باشید

      • علیرضا ی عزیز من همان رحیمی هستم بانام دیگر اردلان درجواب دوستانه ی شما.

      • >آیا دین ضامن اخلاق درجامعه است ؟بله مگر خردی فراموش کرده ای که درشتی می کنی قربانت برم؟!!! خوبی خوب است وبدی بد است یک پند بدون پشتوانه نیست .دین اسلام طوری انسانها رابا ایمان به توحید نبوت معاد (عدل وامامت شیعه)به وسیله ی عبادت خدا وعرفان بار می آوردکه خدا رادرهمه جا حاضر وناظر بر خود می داند به او عشق می ورزد .عشق به خدا انسان راپاک ومنزه می کند

       به نظر میاد شما مرتکب مغلطه «اسکاتلندی واقعی» شده اید
       http://moghaletat.wordpress.com/2009/12/26/no_true_scotsman/

       یعنی اول گفته بودید خداباوری موجب اخلاقمداری میشود حالا میگویید خداباوری راستین (یعنی همراه با عشق به خدا و غیره) موجب اخلاقمداری میشود، این مغلطه یک مقدار حرف نخستین شما رو بی معنی میکنه و نشون میده که از حرفتون کوتاه اومدید، مثلاً ابن ملجم نیز حافظ قرآن بوده و خیلی مذهبی و در راه عقیده اش بسیار راسخ! تا جایی که وقتی با شکنجه او را میکشتند کوچکترین اعتراضی نکرد!

       ابن ملجم حالا آدم خوبی بوده یا نه؟ خدا رو قبول داشته یا نداشته؟ عشق به خدا داشته یا نداشته؟ معاویه چطور، خمینی چطور، خامنه ای چطور؟ خلخالی و لاجوردی چطور؟ همه این دزدان و قاتلانی که اکنون در ایران بر سر حکومت هستند چطور؟ شما آیا اینقدر ظاهر بین و سطحی و دور از واقعیت هستید که فکی میکنید هرکی مذهبی هست آدم خوبیه؟ 🙂

       >اتفاقا این گفته ی معروفی است که اگربه زندانها مراجعه کنیم هیچ دینداری به جرم دزدی وجنایت و…

       گفته معروفی نیست اتفاقا گفته غلطی هم هست چون آماری که در این زمینه وجود داره متفاوته،
       http://www.adherents.com/misc/adh_prison.html

       >ما ازبرابری وحقوق زن وخردگرایی وقسط وعدالت استقبال می کنیم

       چجور مسلمانی هستید شما که از برابری حقوق زن و مرد استقبال میکنید نازنین، شما حاضرید زنتون چهارتا شوهر داشته باشه همونطور که اسلام به شما حق میده چهارتا زن داشته باشید؟ اگر نه پس چرا میگویید از برابری دفاع میکنید؟ هروقت حاضر شدید تعداد همسر رو برای زن و مرد برابر در نظر بگیرید اونوقت میتوانید ادعا کنید که به دنبال برابری حقوق زن و مرد هستید، بعد من مایلم بدانم چگونه این برابری با قرآن جور در میاد 🙂 اسلام شما اسلام محمد است یا خودتان پیامبرشید و اسلام ساخته اید؟

       > خود شما هم از برگشت به زمان لوط تنفر داریدمگرنه؟
       «زمان لوط» وجود نداره چون این داستانهای قرآن تخیلی هستند، ولی ما مایلیم همجنسگرایی چون از لحاظ علمی یک انحراف جنسی حساب نمیشه (در حالی که بچه بازی که دین شما آنرا درست میداند یک انحراف جنسی است) به رسمیت شناخته بشه و همجنسگرایان که آدمهایی معمولی ولی با گرایش جنسی متفاوت از بقیه هستند در جامعه از حقوق برابر با بقیه برخوردار بشوند و بتوانند مانند بقیه در جامعه زندگی کنند. اگر این معنیش بازگشت به زمان لوط هست بله ما مایل هستیم به زمان لوط برگرده جامعه.

       > ازآیات قرآن من وشما نمی توانیم ایراد کنیم چون هرکدام به گوشه ای ومسائلی از مسائل انسان درادوار مختلف مربوط است وراهگشای مشکلات بشر

       قوانین اسلام برای «آن دوران» نبوده اند:
       http://www.zandiq.com/articles/0000000087.shtml

       قرآن به روشنی به تغییر ناپذیری خود و قوانینش اشاره دارد هیچ کجای قرآن هم گفته نشده این قوانین و حرفهایی که ما امروز میزنیم مال الان هست بعداً خودتون بهترش رو پیدا کنید 🙂

       • دین جدید آرش بیخدا-تساوی زن ومرد یعنی هرکدوم بتونند هرچقدر همسر خرد وکلون دا شته باشن.2-برگشت به زمان حضرت لوط اصل همجنسگرایی علمیه وماازون پیروی می کنیم.3-همونطور که مرد می تونه چندین زن داشته باشه زنش هم میتونه باهر که بخاد دوس باشه .4- درحوضه علوم -قانونا خودبخود به وجود میان وقانونگذاروکاشف ماشف مغلطه س.5- دین مین مال قد یمه البته مین الانم هس.دیندارا بیخودی به پرپاآدم میچسبن .6-عرق وشراب ومواد جیگرو حال میاره وبه هپروت میبره اونوقت میتونه حرفای آرش وجدی بگیره وتعصب وغیرت میرت وبذاره کنار.

        • آقای مرادی عزیزم خوب مطلب را گرفتی ولی خواهش می کنم اینجا رامحل مسخرگی نکن می دانم نتیجه را ازجوا ب آرش به بنده گرفته ای ولی نیازی نیست سبک سنبلعلی و…دراینجا پیاده شود .ممنونم

         • آقای رحیمی فکر میکنم شما نمیدونید «آیپی» چیه، آیپی شما و مرادی یکی هست به این معنی که خودتون این چیزها رو با اسم دیگری نوشتید، البته ما به این جنگولک بازی های مخاطبین عزیز عادت داریم ولی خوب سعی کنید یک مقدار روی فیلم هایی که بازی میکنید دقت کنید نازنین.

          • می دانم ip چیست ایکاش جهت تذکر به دیگران لو نمی دادی.یکی ازدوستان بادستگاه من فرستاد.گفتم شایدجواب برای وبلاگ مفید باشد .جنگولک بازی واین چیزها بلد نیستم .صداقت را ازمذهبم آموخته ام.معذرت می خواهم.

          • آره جون خودت، مذهبت یکی به تو صداقت آموخته یکی به محمد و بن لادن و خمینی و خامنه ای 🙂 میبخشیمت چون بیش از این ازت انتظاری نداریم.

        • >دین جدید آرش بیخدا-تساوی زن ومرد یعنی هرکدوم بتونند هرچقدر همسر خرد وکلون دا شته باشن

         اینطور نیست من چند همسری رو غیر اخلاقی میدونم تا حدود زیادی.
         توضیح دادم که این سخن برای نشان دادن غیر ممکن بودن سازگاری اسلام و برابری زن و مرد هست. در واقع این شما هستید که معتقدید زن و مرد باید برابر باشند و از طرف دیگر به اسلام معتقدید، پس اگر راست میگویید باید اجازه بدهید همسرتان نیز همسران دیگری اختیار کنند.

         >برگشت به زمان حضرت لوط اصل همجنسگرایی علمیه وماازون پیروی می کنیم

         کلاً غیر از یک عده آدم وحشی و عقب مانده الان همه جای دنیا حقوق همجنسگرایان رو دارن به رسمیت میشناسند، شما به دلیل پیروی از اسلام دارای فساد اخلاقی هستید یعنی یک چند قرن از اخلاقیات بشر عقب هستید، الان اگر ما 300 سال پیش باهم بحث میکردیم شما مدافع برده داری میبودی و من باید با شما سر اینکه چرا برده داری بده بحث میکردیم، چون یادتون نره دینتون و پیامبرتون نیز برده داری رو مجاز میدونن. اینه که دلیل مخالفت شما با همجنسگرایی همان عقب ماندگی شماست نازنین.

         >.4- درحوضه علوم -قانونا خودبخود به وجود میان وقانونگذاروکاشف ماشف مغلطه

         قانون «بوجود نمی آید»، قوانینی که وجود دارند کشف میشوند. قانون خود وجود عینی ندارد پدیده ای ذهنیست.

         >5- دین مین مال قد یمه البته مین الانم هس.دیندارا بیخودی به پرپاآدم میچسبن

         دین بازمانده حماقتهای نسل های گذشته است درسته…

         >6-عرق وشراب ومواد جیگرو حال میاره وبه هپروت میبره اونوقت میتونه حرفای آرش وجدی بگیره وتعصب وغیرت میرت وبذاره کنار.

         برداشت بسیار احمقانه ایست از سخنان من که خوب البته زیاد با بقیه برداشتها فاصله نداره.

    • سپاس از هشدار، نازنین جواب دادن به کامنت ها همواره وقت گذاشتن برای کامنت دهنده نیست، دیگران نیز کامنتها را خوانده از آنها ممکن است سودی ببرند.

     • آرش جان با دیدگاه شما کاملا موافقم و دلیل ادامه گفتگوی من با وی نیز همین بود فقط برای آگاه شدن خوانندگان از دروغهای اسلامی (تقیه) ایشان اشاره کنم، پرسش هایی که این شخص ادعا می کند من پاسخ ندادم! یکیش همین سفسته نخ نما شده توهین به مقدسات بود که لینک نوشتار شما به همراه لیست فحاشی های قرآنی را چندین بار برای مطالعه ایشان قرار دادم اما نه تنها ایشان پاسخی نداشت بلکه با وقاحتی که در ذات مسلمین هست آنها را صفات و تعابیر درستی از سوی خداوند نسبت به ما کفار بیخدا توصیف کرد 🙂 پرسش دیگرش نیز همین چگونگی مجازات قانون گریزان در فقه بیخدایی!! و اخلاقیات بود که جالب است من نیز مشابه پاسخ های شما بویژه عدالت در طبیعت و فایده گرایی را دادم (اشاره وی به بازخورد قانون طبیعت از همینجاست) اما ایشان بجای گفتگو به سیم آخر زد که نمونه اش را دیدید. البته از کسی که بقول خودش «برای اولین بار با وبلاگها و اندیشه های این چنینی آشنا شده» دور از انتظار نیست که دچار شوک شده باشد و دگراندیشان را عقده ای خطاب کند اما اکنون دوباره پس از آنهمه گفتگو و لینک به نوشتارها و کتاب، این دور باطل و تکرار مکررات آغاز شده! امیدوارم دستکم در وبلاگ شما بیاموزد که شیوه گفتگو چگونه است و آن چیزی که ایشان توهین به مقدساتش می شمارد، «نقد» اندیشه و قوانین عقب افتاده ایست که ایران را به نابودی کشانده. بسیار مشتاقم بدانم حالا که شما پاسخ پرسش هایش را دادید، چه چیزی در چنته خواهد داشت.

      • ممنوعه جان به قول خودتان کلوخ انداز راپاداش سنگ است ولی من باتازه آشنا شدن با این وبلاگها دچارشوک نشده ام .به شما کفتم چیزی درچنته ندارم جز دلی مملو ازمحبت به انسانها وانسانیت وعشق به خدای آفریننده ی من وشما وهمه ی جهان هستی .دوست دارم هرچند ضعیف نوری باشم وفرا راه هرکس که لازم باشد بتابم .ویا درزمان کنونی وباز نشستگی مانند آن مدادسفید درمیان مدادهای رنگی اقلا شب هنگام درسیاهی آنقدر ماه وستاره بکشم تاخسته وکوفته به خواب روم.خدانگهدار

       • شما نمیتونید هم علاقه مند به انسانیت باشید هم علاقه مند به اسلام، به چندین و چند دلیل، از جمله اینکه اسلام میان آدمها تبعیض قائل میشود، فراموش نکنید شما خدایی را پاک مینامید که او با برده داری مشکلی نداشت، پیامبر شما و امامان شما خود برده دار بودند، با برده های مونث تماس جنسی داشتند (یعنی متجاوز بودند)، جدا از تبعیضی که اسلام میان برده و آزاد قائل میشود از طرف دیگر میان مرد و زن، مسلمان و نامسلمان، نیز تبعیض قائل میشود یعنی دینتان کاملاً غیر انسانی و ضد بشر است کسی که به انسانیت علاقه داشته باشد به تبعیض علاقه ندارد.

        مشکلی که به نظر می آید در دیدگاه شما وجود دارد این است که احساسی با قضیه برخورد میکنید یعنی اول رفتید عاشق الله و محمد و اینها شده اید بعد میخواهید آنها را انسانی و پاک جلوه بدهید در حالی که در واقعیت میان انسانگرایی و اسلام سازگاری وجود ندارد.

        • آرش جان ظریف گویی وسبک نوشتارتان وتاحدی احترام ,باعث شد که جواب همه ی آنها رابدهم .ازآخر به اول. عزیز ,این آزادی وبی بند وباری غربی هم خوب شما راسرگردان کرده.درمیان همه ی حقوق انسانی چرا فقط پولیاندری وهمجنسگرایی راگرفتید؟مگر شما حاضرید مادر ,خواهروخانمتان چند تا …داشته باشد؟حتی علمی بودن این فساد شنیع هم حکم قتل لواط رامنتفی نخواهد کرد .پدوفیل هم هرگزدراسلام رسمیت نداشته ودرهمان ردیف است .تفاوت بین انسانها با تبعیض فرق دارد چرا قاطی کردی؟درمورد یک ایدئولوژی باید ازمنابع وسایتهای مختلف ومعتبر عمقی مطالعه وتحقیق کرد. درکامنت اولتان به چند مورداشاره می کنم.1- شمامی گویید بحث برسر وجود حقایق است.حقیقت چیست؟آیا وجود خدا که قبلا توضیح دادم ضامن اخلاق خوب زندگی پاک ودرست و…می باشد حقیقت نیست؟2-گفتیدکسی که جرمی مرتکب شودوازچشم قانون مخفی بماند حکمش طبیعتا همچنان است که اویک مجرم است.این سخن یعنی چه ؟قاتل, فاسد,سارق ,مجرم راحت درخانه اش نشسته وزندگیش رامی کند تا بمیرد.چه فایده که اسمش مجرم باشد؟دردین مسیح مورد اشاره ی شماهم مانند اسلام پاداش وجزای اخروی برای نیک وبد کار هست.3-بانظرشمادرردیف سوم موافقم الا اینکه عزیزم ,جرم وبزه به باورهای آدمها خیلی ربط دارد .حتما مزاح فرموده اید.4- بیش از95درصدانسانها به خدااعتقاد دارند .کسانی که واقعا مذهبی هستند به خاطر جرم وجنایت به زندان نمی افتند.5-حق باشماست ,نوعی عدالت درطبیعت وجود دارد,اما سوال این است که آیاهمان بدکار وزشتکار (مخفی ازقانونهای بشرودنیا)نباید هیچ مجازاتی داشته باشد؟(معاد)6-می فرمایید قوانین هندسه اقلیدسی وحرکتی وجاذبه ی نیوتن بدون قانون گذار است.این دیگر حتما شوخی یامغلطه است.هرکدام از قوانین (اقلیدس انیشتن نیوتن لاوازیه فیثاغورث ووو…)راکاشفان آنهاکشف وگذارده اند .قانونهای جزایی وکیفری وحقوقی وحقوق بشر وو….راهم قانونگذاران تدوین میکنند .قانون طبیعت مورد اشاره ی شما هم نمی تواند بدون قانونگذار(آفریننده ی طبیعت)باشد.قربان آن استعدادخدادادی شما شوم بیهوده تلفش نکن .

         • >درمیان همه ی حقوق انسانی چرا فقط پولیاندری وهمجنسگرایی راگرفتید؟مگر شما حاضرید مادر ,خواهروخانمتان چند تا …داشته باشد؟

          بحث رو به بیراهه نبرید شما گفتید از برابری زن و مرد استقبال میکنید من هم گفتم یک مسلمان نمیتونه چنین حرفی بزنه چون یک مسلمان معتقده بر اساس قرآن یک مرد میتونه چهارتا زن داشته باشه، شما زمانی میتوانید بگویید طرفدار برابری هستید که همین حق رو برای زنان نیز قائل باشید، یا اصولاً چند همسری رو لغو کنید و الا طرفدار برابری نیستید، نتیجه منطقی این است که اسلام متضاد برابری است!

          >حتی علمی بودن این فساد شنیع هم حکم قتل لواط رامنتفی نخواهد کرد

          اگر شما نمیفهمید که همجنسگرایی یک انحراف جنسی نیست به تاریخ و گذشته تعلق دارید، بروید مشکلتون رو حل کنید نازنین، همجنسگرایی بین آدمها وجود داره و یک مسئله کاملاً طبیعی هست بعضی آدمها همجنسگرا هستند برخی نیستند.

          >2-گفتیدکسی که جرمی مرتکب شودوازچشم قانون مخفی بماند حکمش طبیعتا همچنان است که اویک مجرم است.این سخن یعنی چه ؟قاتل, فاسد,سارق ,مجرم راحت درخانه اش نشسته وزندگیش رامی کند تا بمیرد.چه فایده که اسمش مجرم باشد؟

          شما پرسیدید حکمش چیست من هم گفتم حکمش تغییری نمیکنه، حکمش همچنان مجرم است.

          >اما سوال این است که آیاهمان بدکار وزشتکار (مخفی ازقانونهای بشرودنیا)نباید هیچ مجازاتی داشته باشد؟(معاد)

          مگه دست من و شماست که بگوییم باید و نباید داره؟ ما در موضع شناخت دنیا هستیم نه در موضع خلق، شما میتوانید خرافات و تخیلاتی مثل معاد رو تصور کنید ولی وقتی در واقعیت وجود ندارند چه فایده؟

          >6-می فرمایید قوانین هندسه اقلیدسی وحرکتی وجاذبه ی نیوتن بدون قانون گذار است.این دیگر حتما شوخی یامغلطه است.هرکدام از قوانین (اقلیدس انیشتن نیوتن لاوازیه فیثاغورث ووو…)راکاشفان آنهاکشف وگذارده اند

          کاشف یعنی کسی که چیزی که وجود دارد را پیدا میکند، اگر اقلیدس یا نیوتون نبودند هم آن قوانین همچنان پابرجا میماندند، شما پرسیدید قانون بدون قانون گذار میشه یا نه؟ منم گفتم بله میشه، قوانین هدنسه اقلیدسی رو کسی «نگذاشته» به این معنی که دستور داده باشه که دایره از این به بعد فلان ویژگیها رو داشته باشه یا اشیاء به فلان شکل از این به بعد حرکت کنند، بنابر این سوال شما که پرسیدید قوانین طبیعت رو کی درست کرده همینه! پای کسی در میان نیست، قوانین و الگوهایی در طبیعت وجود دارند که توسط برخی کشف میشوند یعنی به دیگران شناسانده میشوند.

          >قربان آن استعدادخدادادی شما شوم بیهوده تلفش نکن .

          سعی کنید منطقی تر و بدون حاشیه تر بنویسید.

          • اگر خداوند محمد و آدم به چند همسری اعتقاد داشت ، برای آدم چند حوا می فرستاد !

          • باسلام آیاوحشی ها وعقب مانده هاهمجنسگرایی ولواط رابه رسمیت نمی شناسند؟ آ یاپیروی ازاسلام فساد اخلاقی می آورد؟ راستی آنطرف دنیا چه شده که ارزشها به ضد ارزش تبدیل شده؟اینجا که همه معتقدیم وحشی ها به هم می پرند کارهای زشت مال آنهاست.انسان دوستی ,پرهیزکاری ,تقوا,راستی ودرستی جزء واجبات مذهبی هاست. آرش جان به ما بگو چه اتفاقی افتاده ؟ما درتلویزیون ورایانه فیلم مستهجن و…می بینیم ولی پنداشتیم فیلم است وواقعیت نداردودنیای متمدن این کارها راننگ میداند.جوابهادرموردهمین مسائل ومجازات مجرمان وبودن قانونگذار رابه قضاوت خودت میگذارم تایک باربیطرفانه آنها رامرور کنی وبه خودت جواب بدهی. هر چند لفظ نامفهوم وغیرواقعی بیخدا رایدک میکشی. خدانگهدار

          • به نظر میاد ممنوعه درست میگفت، شما اینکاره نیستی نازنین… حرف خودت رو تکرار میکنی و یک جورایی خیلی خاله زنکی بحث میکنی بجای اینکه بطور جدی به موضوع بپردازی و مسائل رو تحلیل کنی میای چهارتا متلک سبک می اندازی…

 6. […] جاودان بودیم قطعاً زندگی بی معنی میشد، قبلاً در پوچی زندگی جاودانه در این مورد توضیحاتی داده […]

 7. آخه چه جوری هم طرفدار دموکراسی هستی هم جمهوری؟!! کتاب جمهوری افلاطون رو خوندی؟ تا حالا جمهوری دیدی که دموکراسی هم باشه؟

 8. آرش جون اشتباه نکن!
  انسان وقتى به آن هدف واقعى مى‏رسد، معنى ندارد از هدف خودش تنفر پيدا كند. انسان از چيزى تنفر پيدا مى‏كند كه هدفش نيست.
  قرآن هم ظاهرا براى همين نكته بوده است كه اين تعبير را درباره بهشت مى‏كند: لا يَبْغُونَ عَنْها حِوَلًا «كهف/ 108» يعنى برعكسِ نعمتهاى دنيا كه انسان وقتى داشته باشد خسته مى‏شود و طالب تحول و تغيّر و تجدد مى‏شود و مى‏گويد: «لِكُلِّ جَديدٍ لَذَّةٌ»، آنجا ديگر بحث «لِكُلِّ جَديدٍ لَذَّةٌ» مطرح نيست و تحول و تغيّر و خستگى و دلزدگى در آنجا وجود ندارد. به هرحال اين مسأله، مسأله بسيار جالب توجهى است.
  در انسان همين استعدادِ بى‏نهايت بزرگ بودن يا آرزوى كمال بى‏نهايت را داشتن وجود دارد، اعم از اينكه شما اين را به صورت آرزوهاى پراكنده در نظر بگيريد يا بگوييد انسان در عمق شعور و باطن خودش [آرزوى كمال بى‏نهايت را دارد.] عجيب بودن انسان اين است كه در عمق شعور خودش غير از خدا كه كمال مطلق است، هيچ چيز را نمى‏خواهد و به هيچ محدودى راضى نمى‏شود، و اين گنجايش يك گنجايش فوق‏العاده‏اى است كه با حسابهاى مادى هرگز جور درنمى‏آيد.
  اگر تحليل فرضى قدما را قبول كنيم، اين طور مى‏گويند: اگر انسان فلان چيز را بخواهد و به او بدهيم، آيا از آن خسته مى‏شود يا نه؟ بله. يك چيز ديگر [مى‏دهيم،] از آن خسته مى‏شود يا نه؟ بله. يك چيز ديگر و … ولى اگر به انسان چيزى بدهيم كه ماوراى آن، ديگر چيزى نيست و همه چيز است و آن را كه داشته باشد همه چيز را دارد، آيا باز هم خسته مى‏شود؟

  • بله آقای کریمی عزیز،
   حقیقتاً پاسخ نابی را از کیسه حکمت اسلامی در آوردید،

   حق با شماست، آدم در اون دنیا دیگر دنبال تحول و تغییر نیست بخاطر همین دلزده و خسته نمیشود، مثلاً شبیه یک کرم، یا ماهی های توی یک آکواریوم شیک، که همیشه غذاشون سر موقع میاد و اسباب بازیهاشون هم عوض نمیشه، مثلاً آب حوض کوثر رو فکر نکنم هیچوقت عوض کنند یا حوض رو جمع کنند یک استخر آبی با سر سره های زیبا درست کنند، انسان چون نا انسان میشود همانند کرم خاکی و ماهی ها با همان چیزهایی که دارد تا ابد حال میکند.

   من فکر میکنم زندگی ماهی های آکواریوم برای هیچ آدمی معنی دار و دلخواه نیست، خود شما حاضرید تبدیل به ماهی شوید در آکواریوم من؟ تضمین میکنم هر روز بهترین غذا رو به شما بدهم، روزی 72 تا ماهی ماده هم میگذارم توی آکواریومتون باهاشون جماع کنید.

   بنابر این با توجه به میل به تغییر، بهشت معنی دار نیست، و همین که شما میگوید قرآن هم همین نکته را گفته درستی این نکته را ثابت میکند.

   حالا شما میگوید میل به تغییر در بهشت وجود ندارد، پاسخ من هم این است که بله برای همین آن زندگی پوچ است، به دلیل اینکه ما فقط با این نوع زندگی انسانی آشنا هستیم و تجربه اش را داریم، زندگی در چنین بهشتی در بهترین حالت شبیه زندگی ماهی های آکواریوم هست. اصولاً اگر به بهشت با دقت فکر کنید و یک مقدار دورنگری داشته باشید مثلاً بتوانید شانزده میلیون سال بعد از زندگی در بهشت رو تصور کنید خواهید فهمید چیز مالی نیست بلکه خیلی کارتونی و مسخره و داستانوار است.

   مگر اینکه شما فرض را به این قرار بدهید که انسان ناانسان میشود، به چیز دیگری تبدیل میشود،
   البته حتماً میدونید که از نظر من این دنیا بسیار زیبا و این زندگی بسیار جالب و مهم است، یا شاید بتوان گفت مهمترین چیز است، ولی خوب شما اون زیباییهایی که من در دنیا میبینم رو نمیبینید به دلیل اینکه تربیت شده اسلام هستید

   البته من از خوندن کامنتتون لذت بردم نازنین ما رو یاد گذشته ها انداختی، بازهم تشریف بیاورید.

   • استاد ، ماهم تربیت شده اسلام هستیم ! یعنی در واقع اول بهمون تحمیل شد بعد به فرستادیمش به جایی که متعلق بهشه : فاضلاب

 9. با سلام
  از جوار کعبه معظمه برای دوستان مسلمان آروزی خیر دنیا و آخرت و برای کفار و معاندین هدایت و رهنمون شدن به راه حق را خواستارم.
  به نظر می رسد این پست در جواب کامنت من در پست https://arashbikhoda.wordpress.com/2011/09/06/%da%86%d8%b1%d8%a7-%d9%85%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a8%d9%88%d8%af%d9%86%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%b1-%d9%85%db%8c%da%a9%d9%86%d9%85%d8%9f-%db%8c%da%a9/ ارسال شده باشد و من با کمی تاخیر به علت مسافرت به سرزمین وحی جواب را ارسال می کنم.

  * فرض کنید مردید و رفتید بهشت.
  —————-
  فرضی در کار نیست مرگ حتمی است و حداقل در حال حاضر گریزی از آن نیست اما فرضی بودن قسمت دوم را موقتا می پذیرم.

  * و امروز روز پنجاه میلیاردیومی است که از خواب پا میشید، دست راستتون پنجاه تا حوری هستند، و بیست و دو تا حوری دیگر هم چون شما تصمیم گرفتید دیشب رو برای تنوع هم که شده در کاخ کوچکتری بخوابید توی اتاق جا نشدند و توی راهرو منتظرند.
  ———————————–
  اولا اگر پنجاه میلیارد سال وضیعت بهشت قابل تحمل بوده تقریبا مشکل حل است و تحمل پانصد میلیارد و پانصد هزار میلیارد سال دیگر هم قابل تحمل است و همین جا شبهه شما پاسخ گفته شده است.
  ثانیا در دنیای مادی ما لذت بردن و نبردن مشروط به وجود اشتها و عدم آن است یعنی تا زمانی که اشتها وجود دارد میل به ادامه لذت نیز باقی است و در بهشت فرضی ما با توجه به اینکه دسترسی به هر چیزی به مقدار نامحدود وجود دارد فرض از بین رفتن اشتها و در نتیجه بی معنا شدن لذت منتفی است.
  ثالثا بیان لذت های مادی یا شبه مادی برای بهشت تنها جهت ترغیب انسانهای مبتدی به انجام اعمال صالح است و الا هدف از رفتن به بهشت بسیار بالاتر و والاتر از مشغول شدن به نعمت های بهشتی است:
  وَعَدَ اللَّهُ الْمُؤْمِنينَ وَ الْمُؤْمِناتِ جَنَّاتٍ تَجْري مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدينَ فيها وَ مَساكِنَ طَيِّبَةً في‏ جَنَّاتِ عَدْنٍ وَ رِضْوانٌ مِنَ اللَّهِ أَكْبَرُ ذلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظيم‏
  هدف اصلی رسیدن به مقام رضوان است که قابل مقایسه با نعمت های بهشتی نیست؛ مانند کودکی که برای رسیدن به دوچرخه ای که پدر به عنوان جایزه قبولی او تعیین کرده درس می خواند اما در نهایت هدف پدر که باسواد شدن کودک است تامین می شود هر چند دوچرخه هم در ضمن حاصل می شود و بعضی از این کودکان دیروز در آینده چنان عاشق علم و تحصیل می شوند که هیچکدام از نعمت های دنیا نمی تواند مانعی در برابر لذت بردن از علم آموزی آنها شود و عبادت عبید و تجار و احرار در کلام مولای متقیان علی علیه السلام اشاره به همین موضوع است.

  * حالا معلوم هم نیست کی به کیه تو بهشت، فقط شما و امام حسین که توی بهشت نیستید میلیاردها نفر دیگه هم هستند، کسانی که موقعیتشون در پنجاه میلیارد سال گذشته از شما بخاطر اینکه مثلاً در هیژده سالگی رفته اند جبهه و کشته شده اند برای همیشه بهتره و شما هم هیچ تلاشی برای بهبود نمیتونید بکنید!
  ———————–
  نعمت های بهشت همچون لباسی است که بر قامت افراد دوخته می شود و همانطور که یک انسان با قامت 150 سانتی متر هرگز آروزی پوشیدن لباس یک انسان دو متری را نمی کند بهشتی ها هم به آنچه دارند راضی و خوش اند و لازم نیست تلاشی جهت رسیدن به مقامات بالاتر کنند.

  * خدا هم چند وقت یکبار میاد و یک سخنرانی شبیه کنسرت برگزار میکنه، همه هم همیشه با خدا موافقند، همه با هم بلند میشوند شعار میدهند نه اپوزیسیونی هست نه چیزی
  رود شیر و شراب هم که دیگه تکراری میشه، بهشت شمال و اسپانیا و هند و آفریقا هم نداره که برای تغییر آب و هوا بروید آنجا، یا چیز جدیدی ببینید، چیز جدیدی یاد بگیرید
  ————————–
  تزاحم و تغییر مربوط به عالم ماده است و نیاز به تزاحم و تغییر جهت رسیدن به لذت بیشتر در جهان آخرت خلاف فرض است.

  * اینقدر هم سنتون بالا رفته که تقریباً همه چیز رو میفهمید، همه اهالی بهشت بعد از دویست سیصد سال دانشمند میشن، نه مشکلی هست که حل کنید، نه چالشی پیش رو دارید، مثل یک شاهزاده میشوید که تازه باباش خداست، شاهزاده ها توی همین دنیا هم زندگی مزخرفی دارند چه برسه به اینکه باباشون خدا هم باشه و سقوط هم نکنه.
  ———————————-
  این یکی رو خوب اومدی
  همه حرف ما هم همینه که دنیا به صرف دنیا بودنش و منتهی نشدن به آخرت کلا چیز مزخرفیه و در هیچ صورتی ارزش وقت گذاشتن و پرداختن به اون رو نداره و بهترین کار اینکه که آدم خودش رو آویزون کنه و برا همیشه بره مرخصی!

  * واقعاً این ایده بهشت و خوب بودن بهشت خیلی کوته بینانه نیست؟ آخه میشه اینجوری زندگی کرد؟ من تضمین میکنم هرکی بره بهشت آرزوی اینکه بتونه خود کشی کنه به دلش میمونه، ولی حتی حق خود کشی هم نداره.
  —————————-
  تمام این موضوعات در فرضی است که بهشت هم تابع قوانین عالم ماده باشد وقتی فرض باطل است این اشکالات نیز باطل اند

  * من نمیدونم کسانی که حیات پس از مرگ رو اختراع کردند چرا فکر میکردند محدود بودن زندگی، آنرا بی ارزش میکند
  چون در واقع ارزش هر چیزی اتفاقاً به خاطر محدود بودنشه، کسی توی دنیا نمیتونه هوا به دیگری بفروشه چون خیلی زیاده، ولی الماس توی دنیا کمه به همین دلیل با ارزشه، بنابر این اتفاقاً این مرگ هست که زندگی رو با ارزش میکنه.
  ———————————–
  چون درست رو تو دوران ابتدایی خوب یاد نگرفتی
  اگر اون روزی که معلمت داشت توضیح می داد که ضرب هر عددی در صفر مساوی با صفر است حواست را جمع کرده بودی و منظورش رو فهمیده بودی دیگه لازم نبود این خزعبلات رو سر هم کنی و به آخرت گیر بدی و سعی می کردی مشکل این دنیا را فعلا حل کنی تا نوبت به اخرت برسه

  • ماهی گلی عزیز،
   من الان یک مقدار حالم خوش است به لطف شراب ناب، حوصله خواندن مطالب شما را ندارم، ولی خوب دیدم حاجیه ماهی گلی شده اید خواستم مراتب تبریک و تهنیت خدمتتون عرض کنم.

   و همچنین تشکر برای این رکورد جدید که وبلاگ اینجانب در سفر حج یک حزباللهی منور به یک کامنت شد. وبلاگ وزین ما در آن مملکت سانسور نبود؟ یا حضرت عالیه هم مثل ما معاندین نظام اکنون به یک متخصص عبور از فیلتر تبدیل شده اید؟

   ما را هم ای کاش در کنار خانه خدا دعا میکردید بلکه اشعه هایی از نور الهی بتواند از عینک دودی گوچی ما رد شود و بر چشم دل ما بنشیند.

   امیدوارم از سفر عربستان سلامت برگشته باشید و زیر پای گری گوری ها از کشورهای پرت و پلا له نشوید و برای گریه در بقیع شما را آزار نداده باشند جانم. در ضمن شما انگار آب و هوای بیابان بهتون ساخته است نازنین حسن خلق پیدا کردید ماشاالله (البته من هنوز بقیه کامنت رو نخوندم ولی اولش خیلی عرفانی/رومانتیک شروع شد)، نازنین چرا همون جا نمیمونید در محله خدا اینها، والله العظیم هم برای شما و سلامتیتون خوبه هم برای بقیه ملت ایران.

   • آرشی که دنیای مادی فقط دنیای مادی رو قبول داره چه طور به خودش اجازه می ده که در مورد دنیای فرا مادی نظر بده؟
    آرشی که تمام عالم بعد از مرگ رو می بره زیر سوال چرا به خودش جرأت میده که در موردش بحث علمی بکنه؟
    آرش جان! امیدوارم که متن رو متوجه نشده باشی تا نیاز به توضیح باشه اما اگه متوجه شدی و داری مغلطه می کنی، دیگه بحث علمی می ره کنار
    اینکه گفتم اون دنیا دیگه دلزدگی معنی نداره نه اینکه خصوصیات نفسانی انسانی رو زیر سوال برده باشم، بلکه می گم دلزدگی موقعی اتفاق می افته که آدمی به اون حد نهایت از لذت و آرامش نفسانی نرسیده باشه، اما وقتی رسید، وقتی نهایت آرامش رو بهش دادن، به نظرتون بازم درخواست آرامش بیشتر رو می کنه؟ یا اینکه وقتی رسید اشباع میشه؟ حالا میلیاردها سال هم که بگذره؟ (درسته بحث یه ذره سنگینه اما با تامل روشن میشه)
    براتون یه مثال می زنم: شما وقتی یه فرمول فیزیک رو کشف کنید که از هر لحاظ تام و تمام باشه و مشکل چندین ساله شما رو بر طرف کنه، بازم سراغ کامل تر از اون رو می گیرید؟ یا اینکه با این سوال مواجه می شید که این فرمول وقتی کاملترینه دیگه کاملتر از اون معنی نداره!

   • خر چه داند قدر نقل ونبات آرش . نام خانوادگی بی موردی انتخاب کردی.بنده حتی از نوشتن آن هم ابا دارم .توچه باشی چه نباشی خدا هست .این حرف را با دتوجه به خواندن همه ی اراجیف ومهملات مغرورانه ات وخواندن اکثر کتابهای ممنوعه و…ازسالها پیش تا کنون گفتم.توباخوردن شراب ناب وغرق دراوهام تحت تاثیر نیچه وامثالهم که شاید خوب هم آنها رادرک نکرده ای خزعبلات می گویی.آری خدای تو همینها بودند که مردند خودت هم می میری .

 10. asheghe jahanam hasam barha gofam
  shabe aval banoo hayede conseret dare
  shabe dovom vigen
  shabaye dige ham az banovan jenifer lopez va … davat mikonim
  jessica robkins bazigare filmhaye sexy ham has
  hala shoma talebi kare khoob kon boro behesht
  124000ta payambar hey bas pashi salam koni
  to jahanam kasi koone payambar nemizare hame lato loota jaman ba khodam atisham has ghelioon ina hame chi has ridam be eslamo gheyre rida dahane harchi payambare

 11. با اجا زه میخواستم به دوستانی که اینجا کامنت میگذارند و احیاناً صفحه فیسبوک دارند پیشنهاد کنم کامنتها را در صفحه آرش بیخدا هم بگذارند چون استفاده از فیسبوک کامنت گذاری را تسهیل می‌کند و پخش و تقسیم پستهای نوشته شده توسط آرش را بین دوستان و شرکت آنها در بحثها را هم به همان نسبت آسانتر.

 12. مرسي بابت پست جالبتون! ( مي دونستم اينقدر حرف گوش كن هستيد زودتر ميگفتم پست جديد بزاريد!! )
  حرف دل منو زديد … در مورد اينكه گفتيد عجيبه كه خانوما اين داستان ها رو باور ميكنن هم من كه خودم يه خانوم هستم ميگم اين بهشت اصلا و ابدا براي خانوما جذابيت نداره البته من الان هيچ اعتقادي به اين مزخرفات ندارم ولي همون زمان هم كه اعتقاد داشتم به خاطر اين بهشت نبود بيشتر به خاطر ترس از جهنم بود!!!
  اون جهنمي كه ما از بچگي توصيفشو شنيده بوديم و مو به تن آدم سيخ ميشد!!! مخصوصا اين كه مي گفتن تو جهنم اينجوري نيست كه يه بار تو آتيش جزغاله بشي و ديگه تموم! خدا دوباره بهت پوست تازه ميده و دوباره و صد باره ميندازتت تو آتيش و بايد تا ابد تو اين آتيش بسوزي ديگه خودكشي هم كه معني نداره همچين جايي!! در كنارش ميگفتن 124 هزار تا پيامبر اومدن و از يه همچين مصيبتي ملت رو ترسوندن عقل حكم ميكنه كه آدم جانب احتياط رو رعايت كنه! چون اگه يك درصد هم حرفشون راست باشه يه عمر كه هيچ تا ابد دهنتون سرويسه!! با اين حرفا منطق آدم رو از كار مينداختند!! ما هم مي گفتيم ما كه تو اين دنيا همش داريم بدبختي مي كشيم بزار اون دنيا ديگه زجر نكشيم!! يادمه 10-12 ساله بودم شبا كه نمازمو از تنبلي نمي خوندم يه كابوسايي وحشتناكي ميديدم از خود جهنم بدتر!! از خاب مي پريدم پا ميشدم نصف شب نمازمو مي خوندم و دوباره ميخابيدم … اون موقع ها همش آرزو مي كردم كاش جهنمي در كار نبود بهشت هم ما نخاستيم ارزوني خود خدا!

  • رابین عزیز
   بسیار لذت بردم، احسنتم، انفسکم…

  • خواهر رابین واقعا از گفته های شما دلم سوخت .دنیای وسیع کوچکیت خیلی شیرین تر به نظر می رسد تا دنیای کوچک بزرگیت .

 13. عطش نسل جوان برای دریافت چنین مطالبی خیلی زیاده و متاسفانه کسانی مثل شما کم هستند,بنابراین انتظار از شما بالا میره که بیشتر بنویسید.
  اما من درخواست دارم به صرف اینکه خوانندگان از شما میخواند بیشتر مطلب بنویسید و زودتر وبلاگ رو آپدیت کنید,این کارو رو انجام ندید چون احتمالا سطح مطالبتون پایین میاد

 14. جناب ممنوعه به شما توصیه می نمایم که اگر مایل به بحث در مورد عقاید رائلیان هستید ابتدا کتابهای رائل را بطور کامل و با دقت مطالعه کنید سپس در مورد راستی یا ناراستی چنین باوری اظهار نظر نمایید. هر چند که در هر صورت هر گونه اظهار نظری حق شماست اما بدون اطلاع دقیق از پایه های اعتقادی رائلیان اظهارات شما ارزشی نخواهد داشت.
  در ضمن رائلیان عقیده دارند که دوران ادیان سامی مانند اسلام و مسیحیت ویهود و … بسر آمده. این ادیان مختص دوران طفولیت بشر هستند و به درد امروز بشر نمی خورند. در واقع بشر امروزی بقدری رشد کرده که نیاز به کتاب یا دستوراتی آسمانی برای زندگی خود ندارد بلکه باید زیست خود را بر اساس علم و عقل ادامه دهد.

  • زیاد جای بحث نیست نازنین در مورد رائیلان، عقایدتون رو مطلقاً نمیشه جدی گرفت.

  • بنده آثار رائلیان را خواندم گر چه وقتم تلف شد ولی ارزشش را دارد یک نویسنده مخش داغ شده افسانه ای نوشته .وبه احتمال زیاد افرادی یا جریانی آن را برای تحمیق وانحراف وسرگرمی تشخیص داده اند ومحکم حمایتش می کنند شما به اصطلاح رائلیان چرا سر کار رفته اید ؟

 15. رائلی جان!
  این حرفات محض خنده بود دیگه نه؟ منم محض خنده چند تا نکته بگم بد نیست.
  یه بابایی بوده به اسم داروین که به استناد کلی شواهد بیولوژیکی و کلی فسیل تئوری اولوشن رو جهت خنده مطرح کرده که نشون می ده چطور موجودات زنده و از جمله انسان حاصل تکامل طبیعی هستند.
  قضیه این مواد طبیعی یا همون طین رو هم کولاک کردی آخه ما همه قبل از این که حضرت رائول علیه سلام این کشف بزرگ رو به اطلاع بشریت برسونه فکر می کردیم انسان از مواد غیر طبیعیی که احتمالا اصلا توی جدول مندلیف نیستند ساخته شده.
  این انسان های بالدارت هم که دستشون درد نکنه احتمالا دیگه همه مشکلاتشون رو حل کرده بودند دیگه بیکار شده بودند حوصله شون سر رفته بوده گفتن بیایم بچه ها بریم چند صد سال نوری اونورتر یه سیاره پیدا کنیم توش با مهنذسی ژنتیک یه سری موجودات شبیه خودمون بسازیم آخر خندس. بعد هم یه سری رسول می فرستیم که مردم رو سر کار بدارنو اراجیف بارشون کنن و زر مفت بزنن و مجبورشون کنن بیفتن به جون هم همدیگه رو لت پار کنن تا کلی بخندیم به ریششون.
  معاد هم که بشه قرار برگردن و بگن لبخند بزنین! شما در مقابل دوربین مخفی قرار دارین! اون قسمت کلونینگ و مهندسی ژنتیکش هم که توی لینکت بود خیلی توپ بود. فقط گویا رائول جان قضیه رو درست نگرفته که اگر از شما بیان کلونینگ کنند موجودی که درست می شه خودتون نیست بلکه چیزی شبیه برادر دو قلوی شما می شه. رائول رو دیدی سلام برسون بگو زحمت نکشه لازم نیست الوهیم ها بیان وقتی مردم از روم کلونینگ کنن چون خودم یه برادر دوقلو دارم واسه هفت پشتم کافیه.
  ضمنا دلم سوخت آخه بشر هنوز این گناهی الوهیم ها رو درک نمی کنه! خوب آخه سخته دیگه. احساسات لطیفی دارن. گیرشون هم اینه که هیچکس پیدا نمی شه درکشون کنه. روشون هم که نمی شه خودشون مثل بچه آدم بیان دوباره زمین و ما نادان ها رو از واقعیات مطلع کنن لز زور خجالت مجبورن یواشکی و مخفیانه بیان این دور و ور ها یوفو سواری. ایندفه یه الوهیم دیدی بقرست پیشم یه روانکاو خوب سراغ دارم بره پیشش شاید جواب دلد و یه کم اعتماد به نفسش تقویت شد و زود تر قیامت شد ما خیالمون راحت بشه. رائول هم راستی بفرستی پیش روانپزشک بد نیست. الان کلوزاپین می خوره یا روی الانزاپینه؟

 16. در نظر بگیرید که ما بطور خارق العاده ای خلق نشده باشیم بلکه در یک محیط ایزوله ی آزمایشگاهی (باغ عدن) از مواد موجود در طبیعت (طین) آفریده شده باشیم.توسط انسانهایی (ملائکه – فرشتگان- انسانهای بالدار) که به همراه فرمانده شون (الله-یهوه) از یک سیاره ی دور دست (جنت- بهشت) به زمین آمده باشن و ما رو مانند خودشون خلق کرده باشن (نفخت فیه من روحی) و برگردن به سیارشون و ما رو از راه دور تحت نظر بگیرن و در هر منطقه و هر زمانی کسی رو (رسل- پیامبران) برای هدایت زمینی ها از بین خودشون برگزینن و با او از طریق وحی (تله پاتی) و یا حضوری (موسی در کوه طور – محمد در غار حرا – بودا زیر درخت دانش) در ارتباط باشن. وقتی هم که بشر به اندازه ی کافی رشد کرد و تونست اونها رو درک کنه به زمین برگردن(قیامت – معاد). آیا یک هزارم درصد امکان وقوع چنین مسئله ای وجود دارد؟
  پس لطفا این مطلب را بخوانید. این یک افسانه نیست بلکه بزرگترین افشاگری تاریخ است:
  http://iraelian.wordpress.com/2010/04/27/publish/

  • شما رائلی ها ظاهرا در متوهم بودن و باور به قصه های اتل متل روی دست پیروان ادیان سامی بویژه شیعه ها بلند شدین 🙂
   خوب اگر بقول شما چنین جانوران هوشمندی وجود دارند که ما رو در آزمایشگاه!! خلق کردند، مگه مرض داشتن این همه دردسر به خودشون راه بدن و بعد هم حیواناتی مثل محمد و عیسی و موسی بفرستند تا ما به رشد فکری شتری برسیم و آنها را درک کنیم (مثلا راز پدوفیلی و زنبارگی محمد و قوانین جنایی تازینامه را درک کنیم). از همون اول هزاران نسخه کپی برابر اصل از خودشون درست می کردند حالشو میبردن lol

 17. behesht va jahanam pasokhi be sooale man ke chera inghadr na edalati dar in donya hast nemidahand!

 18. یاد کتاب خیام و ان دروغ دلاویز افتادم

 19. سپاس
  جالب بود
  واقعیت اینه که در همه مفروضات دینی مثل معاد و ظهور و غیبت و… هزاران سوال هست که مسلمون ها نمیتونند جواب بدند
  مثلا ایا دز بهشت کسی میتونه اختراع کنه؟
  ایا در بهشت کسی ایده نوعیی داره یا میتونه یه مقاله انتقادی بنویسه
  ایا در بهشت ادم ها خنگ یا باهوش داریم؟
  ایا در بهشت سیاه پوست یا سفید پوست داریم؟
  ایا در بهشت اینترنت و فوتبال و… داریم؟
  و…

 20. استاد! شما دیگر چرا؟ ایا لنتظارداشتید محمد عرب سوسمارخور،چگونه ملخ خورهای تازی را گول بزنه؟ بهشت انها زنان سفیدوجوان وتمیزوزیاد با غذاهای شیر وعسل وشراب واب است لا غیر. چیز دیگری نه میدانستند ،نه میخواستند

 21. سلام

  چهار نکته:

  ۱) نعمت های بهشت اینجوری که شما توصیف کردین نیست.درسته از رود شیر و شراب حرف زده شده ولی دیگه سخنرانی قرائتی قرارنیست باشه.ضمنا حوری رو زن معنی کردند در حالی که حور با محاوره یک ریشه داره.ضمنا کی گفته غلمان ها برای مردها هستند مگر اینکه قبول کنیم (با فرض اینکه حوری زن است) زنها هم با حوری ها ارتباط جنسی برقرار می کنند
  اما در کل اینها مثال هایی است از آنچه می تواند در بهشت باشد توصیف درست بهشت آیه ۱۵ سوره آل عمران است . و آیات مشابهی که در مورد رضایت خداوند از مومنین و رضایت مومنین از خداوند صحبت کرده است(سوره مائده آیه ۱۱۹)در قرآن از رابطه جنسی با حوری و غلمان سخنی به میان نرفته و برداشت مسلمون ها بوده. در همون سوره آل عمران از ازواج مطهره صحبت می کنه یعنی زوجهای پاک نموده شده.و خب ازدواج تنها در سکس خلاصه نمیشه.

  ۲)بهشت و جهنم تا زمانی هستند که آسمانها و زمین هستند( سوره هود آیه ۱۰۷و ۱۰۸)

  ۳)زندگی ارزش داره ولی تا چه اندازه؟ سوال من اینه که شما در چه مواردی حاضری از زندگیت بگذری؟

  ۴)امام حسین هیچی که نباشه برای عقیده اش جنگید و کشته شد و خانواده اش هم اسیر شدند وحرف حق رو زد حتی به قیمت جانش

  • محمدعزیز
   جای بحث برای این مطالب زیاد هست،

   ولی شما بیا برای من روز پنجاه میلیاردیومت در بهشت رو توصیف کن من دوست دارم ببینم به چی بهشت شما دل بستید، سکس رو هم که یک دل خوشی خیلی از مسلمونها در بهشت بود از بهشت حذف کردید حالا دیگه من موندم این رضایت خدا و این حرفها چطوری میتونه برای فاطی تمبون بشه؟

   • سلام

    ۱)نکته در ارتباط میان انسان و خداست.اعتقاد به خدا قبل از قرآن بوده و مردم تصاویری از خدا داشتند.یکی از کارهای قرآن اصلاح این تصاویره .در واقع بهشت جایی است که نه فقط خداوند از ماراضی میشه ماهم از اون راضی هستیم.

    ۲)ترجمه بعضی از ایاتی رو که بهشت رو توصیف می کنن اینجا می گذارم.

    نه می شنوند در آن یاوه ای و نه دروغ گفتنی () مگر گفتنار سلامتی داری(نبا ۳۵)
    ما اولیاء شما در دنیا و آخرت هستیم و برای شما در آن هرچه خودهاتان(انفس) بخواهد و برای شما در آن هر چه در خواست می کنید(فصلت ۳۱)

    رود شیر و شراب یکبار تو قرآن آمده.ازحوری دوبار صحبت شده
    در واقع به نظر تنها چیزی که ارزش اینهمه رنج کشیدن رو داره در دستان خداونداست شاید برای همین رضایت ما از خدا رو وعده داده.

    ۳)حرف مصطفی درسته باید اول به خدا اعتقاد داشت بعد از قرآن صحبت کرد ولی شناخت درست هم لازمه.

    ۴)روحانیت به این نحو تورات رو رد می کنه مثلا می گن خدا تو تورات با ایوب کشتی گرفته
    ولی این حرف تورات نیست (البته موارد دیگر هم مطرح می کنند) داستان تورات طولانیه اگر دوستان تمایل دارن تو مطلب بعدی داستان واقعی رو بنویسم.

    ۵)ترسیدم فکر کردم واقعا قراره قرائتی تو بهشتم سخنرانی کنه(جهت شوخی)

    • ۶)نمی دونم تو بهشت اصلا روز و شب هست یا نه یا گذشت زمان احساس میشه؟چون بهشت تو زمین نیست اما بهرحال اون بهشتی رو که قرآن توصیف می کنه این نکته رو هم داره که:
     ماندگارند در أن و تغییری را نمی جویند.(کهف ۱۰۸)

     ۷)یک نکته بگم اگر به تفاوت قتل احمد کسروی و خسرو گلسرخی نگاه کنیم می بینیم خسرو گلسرخی رو حکومت کشت یالااقل ماموران حکومتی کشتند اما احمد کسروی رو یک دسته غیر حکومتی با حمایت دربار کشتند و این یک فاجعه است.اما در مورد امام حسین ابتدا مردم این مرد رو تشویق به قیام کردند بعد در حمایت از حاکمی که قبولش نداشتند به میدان آمدند و اورا کشتند و باقی ماجرا .قتل امام حسین از این جهت اهمیت داره که مردم هنوز از این کار دست برنداشتند گرچه هزارو چهارصد سال به خاطر عملی که مرتکب شدند گریه کردند.به نظر من منظور این جمله که مسیح به خاطر گناهان ما کشته شد همینه.

     ۸)با عرض پوزش اون آیه اول نکته دوم سوره واقعغ آیه ۲۵ است نه سوره نبا

  • امحمد!
   اگر اجازه بدی می خوام به مواردی که مطرح کردی جواب بدم.
   مورد اول. تو توصیفت از بهشت رو استناد کردی به نص قرآن. خودت به عنوان مسلمون باید بدونی که در دینت اصول دین که معاد یکیش هست تحقیقی هست نه تقلیدی. یعنی تو قبل از این که به قرآن باور بیاری باید به خدا و معاد و نبوت باور بیاری از روی تحقیق بعد که به اینها ایمان آوردی و نبوت پیامبر رو قبول کردی می تونی بری قرآن رو بخونی. در غیر این صورت افتادی توی دور باطل. مثل این می شه که بگی خدا و معا د و نبوت رو قبول داری چون توی قرآن نوشته و قرآن رو قبول داری چون خدا گفته. پس لطفا برای اثبات معاد و زندگی جاوید در بهشت دلیلی غیر از استناد به متون دینی بیار.
   دوم ارزش زندگی تا جاییه که (من) ارزش داره. هر جا چیزی پیدا کنیم که برامون از خودمون با ارزش تر باشه می تونیم زندگیمون رو فدای اون چیز بکنیم. حالا اون چیز می تونه خانوادمون باشه یا آبرومون باشه یا حقیقت باشه یا عقیدمون باشه یا دوستمون باشه یا انسانیت باشه و یا علم باشه.
   سوم اینکه امام حسین برای عقیذه اش کشته شد. خوب که چی؟ توی قسمت قیلی گفتم هر کسی ممکنه چیزی رو با اهمیت تر از زندگی خودش بدونه و خودش رو بتونه فدای اون چیز بکنه. مثلا سامورایی ها هم انقدر برای آبروی خودشون ارزش قائلند که اگر در یک نبرد شکست بخورن خودکشی می کنند یا جاهل ها برای ناموسشون حاضرند خود کشی کنند. خسرو گلسرخی هم مثلا جونش رو بخاطر عقیده اش داد تازه کارش از حسین با ارزش تر بود چون اگر فرض کنیم حسین به بهشت و آخرت ایمان داشته با خودش فکر می کرده چیز زیادی از دست نداده در حقیقت مرگ براش نیستی نبوده چونفکر می کرده در عوض می ره بهشت. اما گلسرخی کمونیست و بی خدا بود و اعتقاذی به آخرت نداشت و حاضر بود هستی خودش رو فدای عقیذه اش کنه.
   ضمنا جان فدا کردن در راه عقیذه هم لزوما کار با ارزشی نیست و می تونه گاهی خیلی کار نادرستی باشه. بر فرض اگر زنگی مستی تیغ برانی بر کف راه رو ببنده و هر کسی عقیده داشته باشه زندگی زیباست رو بکشه تو بهش چی جواب می دی؟ اگر عقیده داشته باشی زندگی زیباست آیا حاضری به خاطر این عقیده بدست زنگی مست کشته بشی؟

   • من هم به یک مورد پاسخ بدهم:

    ۱) نعمت های بهشت اینجوری که شما توصیف کردین نیست.درسته از رود شیر و شراب حرف زده شده ولی دیگه سخنرانی قرائتی قرارنیست باشه

    عزیز من اون بخش طنزه، شوخیه

 22. khersatool@ قصد من توهين نبود ، شما يه دوتا چکش به اون دوزاری کجت بزنی ، مسئله حلّه ، ببين اون ورامينی ميتونه هرچيزی باشه ، مثل شخ حسن جوری ، عبيد زکانی ، آشيخ عبّاس قمی ، ميرزای شيرازی ، ، شما تو مطالب من چسبيدی به ورامين ، آقای ادمين لطفاً ورامين رو بکن خاور ميانه ، که بطور کلی توهين کرده باشيم ، اين دوستمون هم شاکی نشه .

  ((( چو يونان و مغرب زمين نباشد تن من مباد به اين خاور ميانه بوگندو و شاعر پرور و شعر دوست و از منطق بدور ، زنده يک پشکل مباد)))

  • غربگرا من خودم رو نه یک غربگرا بلکه یک غربی/ایرانی میدونم،

   یعنی من خودم غرب رو خیلی دوست دارم ولی این کاری که تو داری میکنی یک جورایی بوی عقده ای بودن میده، ضرورتی نداره شما اگر غرب رو دوست داری بیای در این جمع که همه ما ایرانی هستیم برگردی این حرفها رو بزنی، انتظار داری حالا ما چی بیایم بهت بگیم؟ اگر تو از غرب خوشت میاد و از خاور میانه بدت میاد، خوب بیا توضیح بده بگو نقاط قدرت غرب اینه نقاط ضعف ما اینهاست، با این ادبیاتی که استفاده میکنی کسی حرفت رو جدی نمیگیره فقط به دیده یک آدم ناراحت و شاکی از کنارت رد میشوند ملت.

   این کاری که الان تو داری میکنی یک کار بزدلانه هست، آدم ارزشمند کسیه که مشکلات رو میتونه حل بکنه نه اینکه فقط تحقیر کنه و تمسخر.

   • آرش بيخدا ، اين حرفت تاثير عميقي روم گذاشت ، دقيقا همينطوره كه ميگي ، من هم از ته دلم از ايران بدم نمياد ، و تمام اين عقده ها و تند گويي هام از همون دوست داشتن ناشي ميشه ، و به عنوان يك ايراني وقطي ميبينم در آستانه قرن بيست ويكم سردمدار سياست و حكومت كشورمون يك آخوند فسيل ابله بي سواد مثل جنتي و خامنه اي و كوفتي و زهرماريه كه نه تحصيلات آكادميك دارند نه روابط ديپلماسي حاليشونه نه اقتصاد نه …. فقط يه مشت چرنديات اسلامي ، و با اين دانش مملكت رو اداره ميكنند ، احساس حقارت ميكنم . ولي حق با شماست ، سعي ميكنم هم اين آي دي رو عوض كنم هم ديگه به ايرانيها گير ندم ، به هر حال مرسي و اون متانت و جواب منطقيت تو حلقم .

 23. خوب اينجور بهشت تصاوير ذهنی مسلمونهای مدل پايينه مثلا اصغر سلّاخ مداح اهل بيت بچه شوش ،
  اما يسری مسلمون مدل بالا هم داريم مثل يک مشت دانشجوی اسکل که از مريدان سروش و کديور و اينجور گوساله ها هستند , که اگه بهشون اينو بگی, يه دستی به محاسن کريه شون ميکشند و ميگند عزيز برادر بهشت يک امر جسمانی نيست ، بهشون ميگی آخه عبدول شاسکول بن کلنگ ميرزای ورامينی، اينها حرفای قران و اون پيامبر پفيوزته … بعد ميگه اون بايد برای حرفاش از تمثيل و ايهام و استعاره و کنايه استفاده ميکرد تا مردم گوسفند اون زمان حاليشون بشه … بعد ميگی خوب حالا منظور اون پيامبر کودک نوازت چی بوده … ميگه بهشت يعنی آرامش ابدی ، يعنی يک نوع لذت معنوی ،… من در اينجور مواقع عسبی ميشم و ميخوام با کلّه برم تو ديوار ، لطفاً من را با يک پاسخ منطقی و استدلال محکم برای اين جور جونور های موزی راهنمايی کنيد .

  قبلاً از شما سپاسگزرم

  پاينده لوکزامبورک ، پيروز هلند ، جاويد پرتقال

  • shoma yek payam gozashty be tamame noghat Iran va tehran tohin kardi, va be asami mardom iran ham tohin kardi, shoma balad nist dorost harf bezani?

   masalan agar kasi bache varamin bashad che eshkali dare? in che tarze harf zadane?

  • به نظر من با این افراد بحث نکنید بهتره، این افراد در نهایت وجودشون و تفکراتشون به نفع ما تموم میشه نازنین بگذارید بروند به مومنین بگویند در بهشت از خانم مانم خبری نیست. اونوقت همون اصغر آقا که اکثریت اجتماع رو تشکیل میده بیخیال دین میشه کم کم در طول یکی دو نسل.

   • آرش با نظرت در مورد مفید بودن مسلمانان روشنفکری که بهشت رو روحانی تفسیر می کنند مخالفم به شدت. اول از همه اینکه باوری که دروغ باشه در هر حال دروغه فرق نمی کنه که دروغش مضحک باشه و مسخره یا خوشگل و خوش آب و رنگ. بر عکس دروغ خوش ظاهر و خوش آب و رنگ باور کردنش دلپذیر تره و گمراه کننده تره. من اگر فردا فرزندم بیاد برام سخن از بهشت مدیفاید شده بزنه سخت تر می تونم قانعش کنم تا زمانی که بیاد و از بهشت سنتی حرف بزنه. دوم اینکه نهایتا نتیجه بهشت مدیفاید شده و سنتی یکیه و اون هم اینه که بالا خونه رو باید تعطیل کرد و هر چی آقایون در قالب احکام فرمودند رو باید رعایت کرد. اتفاقا نقطه قوت اسلام همینه که خیلی چیز های نادرستش رو می شه جور دیگه ای معنی کرد که ظاهر بهتری به خودش بگیره و باور پذیر تر بشه. هر کسی از ظن خودش یار می شه و برداشت خودش رو اسلام فرض می کنه که البته در اساس همه این تصورات بر پایه یک باور موهوم بنا نهاده شده و از این رو هیچ کدام راه به واقعیت نمی بره.
    نمونه اش هم همین محمد خودمون که توی کاممنتش بهشت رو آب و جارو کرده و با توجه به شخصیتش که به نظر من باید انسانی پایبند به اخلاق و خانواده دوست و متین و مخالف رابطه جنسی بی بند و بار باشه، بهشت رو محیطی خانوادگی و روحانی معرفی کرده. این حالت شترمرغیی که اسلام داره باعث می شه نشه عملا اون رو نقد کرد چون دائم تغییر ماهیت می ده و واریانهاش به تعداد مسامونهاست. درست مثل ویروس آنفولانزا می مونه که دائم دی ان آ ش تغییر می کنه و بنابر این نمی شه واکسن براش ساخت چون تا یک واکسن براش می سازی ویروس به شکل دیگه ای در می آد که اون واکسن روش اثری نداره.

    • مصطفی گرامی

     ببنید اینجور قضایا رو از دو بعد میشه بررسی کرد، یکی بعد فلسفی یکی بعد سیاسی.

     از نظر فلسفی حق با شماست، من هم به همین دلیل این همه وقت برای رد این اراجیف و دروغها گذاشته ام، برای اینکه در بعد فلسفی این حقیقت است که اهمیت دارد، و فیلسوف وفادار به حقیقت است.

     اما بعد فلسفی این قضیه، تنها بعد آن نیست، بعد سیاسی عملاً بسیار مهم تر است.

     از نظر سیاسی به نظر من ما باید تمام تلاشمون را متوجه بنیادگرایان بکنیم، برای اینکه روشنفکران مذهبی دستکم از نظر من دارای موضع فلسفی همچین عمیقی نیستند، یک جورایی واضح البطلان هستند، به این معنی که نسخه آنها کار نخواهد کرد، حال آنکه نسخه بنیادگرایانه قرنهاست کار کرده. بنابر این آدمهای ضعیفی هستند که وجودشان بیش از اینکه برای ما تهدیدی باشد تهدیدی برای دشمن اصلی ماست. آنها بر ما پیروز نخواهند شد ولی بر بنیادگرایان خواهند شد.

     من با این حرف که شما گفتید «من اگر فردا فرزندم بیاد برام سخن از بهشت مدیفاید شده بزنه سخت تر می تونم قانعش کنم تا زمانی که بیاد و از بهشت سنتی حرف بزنه»
     کاملاً مخالفم، چون جواب دادن به بچه شما خیلی ساده است شما قرآن را برای او باز میکنید و میگویید قرآن گفته است زبانش ساده است تا همه بفهمند و این آن چیزی است که قرآن میگوید حالا تو میخوای برای خودت داستان بسازی بساز به درک!

     این نوشته من رو بخونید:
     http://www.zandiq.com/articles/0000000087.shtml

     هم من و هم شما و هم خود روشنفکران دینی میدانند که این داستانها ماست مالی هست، ماست مالی هم دوام و اهمیت زیادی ندارد در مقابل ما غول بنیادگرایی وجود داره حالا بیاییم وقت خودمون رو با این افراد بگیریم که چی بشه؟

     افزون بر این چالش ما با بنیادگرایان دینی آنقدر گسترده هست که خود به خود بطلان باورهای «روشنفکران دینی» را هم نشان میدهد.

     اینه که رد کردن حرفهای این دسته از آدمها به نظر من اتفاقاً خیلی ساده است، موضعشان به دلیل نفاق درونی دیدگاهشان بسیار ضعیف و شکستنیست، در بعد جهانی هم کوچکترین جایگاهی ندارد، اینه که من اصلاً در حال حاضر نگران این گروه نیستم، تنها دلیلی که باعث میشه آنها مطرح تر از ما باشند اینه که در تقابل با دین به اندازه ما جدی نیستند همین و بس، و الا حتی توی جامعه آکادمیک ایرانی هم در حال حاضر یک هجمونی عجیب علیه اسلامگرایی وجود دارد.

     بنابر این در بعد سیاسی به دلیل محدود بودن امکانات و غیره به نظر من بهتره که روشنفکران دینی بروند با برادران دینیشان بجنگند تا اینکه ما هم با آنها وارد یک جنگ فکری بشویم و ضعیف کشی کنیم.
     همچنین بازهم از نظر دیدگاه های سیاسی تفاوت فاحشی بین ما و روشنفکران دینی وجود نداره، الان جو حاکم بر جامعه سیاسیون ایران لیبرالیسم هست.

     در سیاست همچنین باید واقع بین بود، نه ایده آلیست، همین که آقای گنجی میاد و میگه قرآن چیزی محمدی و نه الهی هست و امام زمان کشک هست، برای ما کافیه دیگه، انتظار دارید دیگه بیاد چی بگه؟

     • به نظر من وجود امثال گنجی و کدیور و اینها پروسه جدایی دین از سیاست را اگر نگیم غیرممکن حد اقلش این هست که عقب میندازند. تاثیر کسانی‌ امثال دکتر شریعتی‌ که برای اسلام آبرو خریدند و در آشتی‌ دادن قشر جوان دانشگاه رفته کنده از مذهب, آبرو خریدند و پیامد آن در دام حکومت مذهبی‌ افتادن این قشر اظهرالمن الشمس است به نظرم. این آقایان که به شدت طالب قدرت هم هستند با بند و زیر ابرو کردن اسلام دست و پا میزننند که تجربه بد حکومت مذهبی‌ را تعدیل کنند و باز مردم خسته از مبارزه و خشونت را دعوت به تن دادن به یک حکومت مذهبی‌ متعادل می‌کنند غافل از آنکه مذهب قاطی شده با سیاست حکم غده سرطانی که فعلا وخیم نیست را دارد و با شرایط سیاسی و جغرافیای ایران لاجرم بد خیم خواهد شد به افراط کشیده میشود.

     • روشنفکر مذهبی
      نسبت روشنفکر به مذهبی مثل نسبت مرغ است به شتر؛ حاصلِ جمعشان موجود خودفریفته‌ی بی‌خاصیتیست که نه بالِ پرواز دارد و نه کمرِ سواری دادن.

      az weblag tazad

     • arash aziz man chand bar comment gozashtam ke dar saf entezar nemibinameshan, agar dar hal daryaft shodeh v saf momayezi hastand lotfan faghat in ra up konid:
      به نظرم اتفاقا وجود آخوندهای فکل کرواتی همواره باعث شده نسل جدید نتواند بند ناف ذهنی‌ خود را به کل از مذهب جدا کند. مجمع تضاد روشنفکر مذهبی‌ یا همان پیتزای قورمه سبزی همواره با بند و ابرو کردن اسلام، نسل جوان آماده برای استقلال فکری را از نیمه راه برگردانده و با مذهب آشتی‌ داده. فکر نکنم بشود مثلن نقش امثال شریعتی‌ را در اسلامی شدن انقلاب ایران یا نقش گنجیها و کدیورها را در دچار تردید و دل‌ سرد کردن خیزشیان جنبش سبز نادیده گرفت. البته اگر منظور همان بحث‌های دور هم جمع شدنها و مهمانیهای خصوصی هست به نظر من هم بحث کردن بی‌فایده و طلف کردن وقت است و اغلب باعث دلخوری. فقط با کسی‌ که به قولی آنتن هاش بالاست و اشتیاق دانستن داره میشه گفتگوی مفیدی داشت.

 24. منم با اينكه يك زنم
  اما اعتراف ميكنم كه خرافات مذهبي ميان زنها بيشتر پذيرش داره .
  اما دليلشو نميدونم .

  پتیشن: اعدام اسد تقی زاده محیط بان ایرانی را متوقف کنید

  http://www.gopetition.com/petitions/stop-execution-of-assad-taghizadeh.html

 25. In ghesmat tozih bishtar lazem dare, albtaeh manzoore toro gereftam:
  از این مضحک تر اینه که زنها چنین داستانی رو باور میکنند،

  • توضیحش اینه که این بهشت کاملاً یک ایده مردونه هست من نمیتونم تصور کنم برای یک زن این بهشت چجور جذابیتی میتونه داشته باشه،

   درست میگم یا نه؟ شما بعنوان یک زن اگر میخواستید یک بهشت زنانه ایجاد کنید توش چی میگذاشتید؟

 26. اينقدر طولش داديد فكر كردم پست بعدي يه مقاله تخصصي بي خدايي هست…
  من قبل از اشنايي با زنديق و بي خدايي به بهشت فكر مي كردم به حوري نه بيشتر تو فكر سلام دادن به حسين بودم، بعد از بي خدايي فهميدم زندگي جاودان همش كشكه.
  اين داستاناي مذهبي توقع منو از دنيا بالا برده بود بعد كه فهميدم دروغه بد جور حال گيري شد.

  «هرکی بره بهشت آرزوی اینکه بتونه خود کشی کنه به دلش میمونه، ولی حتی حق خود کشی هم نداره.»

  من تو يه كتاب بي خدايي خوندم عمل «خودكشي» يكي از كارهايي كه خود خدا نمي تونه انجام بده، خدا نمي تونه خودكشي كنه ولي انسان مي تونه خودش رو نابود كنه، اينم يه برتري ديگه انسان
  در برابر خدا!

  • توانایی بر نقص عجز است نه قدرت
   مانند کسی که قدرت مقروض شدن را دارد
   همیان طور است مسئله خودکشی خودکشی کردن نقص است نه کمال
   وقدرت بر نقص هم نقص است
   در ضمن شما چرا بی خدا شدید؟

 27. این پست من رو به یاد داستان هاکلبری فین انداخت. شاید حدود ده دوازده ساله بودم که این کتاب بدستم رسید. هک پسری بود بی سرپرست که تحت سرپرستی یک پیردختر مدهبی قرار گرفت. ولی عقاید مذهبیی که سعی می کردند بهش تحمیل کنند رو نمی تونست قبول کنه. در یک جای داستان با اون پیر دختر بحث می کنه که جیمی که برده بود حق داره آزاد باشه و اگر کسی کمکش کنه که فرار کنه نباید کارش رو دزدی فرض کرد. در جای دیگه ای هم دقیقا همین مسئله پوچ و بی محتوا بودن بهشت و زندگی جاودانه در اون رو مطرح می کنه و ادعا می کنه که اصلا علاقه اب به چنین زندگی مزخرف و خسته کننده ای نداره و به نظرش چنین زندگیی خیلی کسالتباره..

 28. آرش جان ، خیلی مطالبت کم شده . من تازه با وبلاگت آشنا شدم و مطالب زیباتو دنبال می کنم ، اگ میتونی بیشتر این وبلاگ رو آپدیت کن و ما رو از نوشته های سرشار از حکمتت دریغ مکن
  ممنون

 29. سیاست من در مورد دیدگاه ها
  من هیچ دیدگاهی رو حذف نمیکنم مگر اینکه 1- اسپم باشه 2- حرف خیلی رکیک توش باشه 3- نژاد پرستانه یا خشونت آمیز

  پس چی مونده تو که همه را حذف می کنی کامنتی که تویش فحش نباشه کامنت نیست!

  راستی من از امروز بی خدا شدا قبلا خیلی به وجود خدا اعتقاد داشتم ولی حالا هم دارم اما چه خدایی بودن و نبودنش یکی هست

  • بعضی کامنتها مانند جنتی بیشتر به هذیان شبیه است .آرش هم که خدایش (نیچه) مرده .کسی که خدایش(نیچه)روسپی باز باشد خودش هم مشروبخوار و………..از اب درمی آید.من یکی دو روز وقتم راکامل صرف خواندن اراجیف مهملات هرزنامه ها ومسخرگی های آرش وامثالهم کردم .البته بد نبود فایده اش این بود که پی بردم اینها ادای خردگرایی وروشنفکری درمی آورند.علم زدگی وغرب زدگی وعقده های سیاسی وآزادی درهوسرانی وجوانی وناپختگی دل واندیشه ی اینها رااز ارزشهای دینی وانسانی غافل نموده .کسی که ازخدا ودین خود را جدا کند گستاخانه به اعتقادات پاک میلیاردها انسان توهین می کند . پاکی ها ودرستی ها را برعکس می بیند واین همان معنی قفل قلوب است که باعث ندیدن ونشنیدن ونفهمیدن می شود.

   • پاکی و اسلام دو واژه هستن که توی یک جمله نباید بیان، شما یا پاک رو نمیفهمی یا اسلام رو، البته شاید هم جفتش رو 🙂

    بیا برای ما توضیح بده لطفاً پیغمبر پست و فرومایه ات چجوری سر 600، 700 نفر رو توی یک روز بریده و آدم پاکی هم هست؟

    • ارش توکی هستی که اینقدر به خودت می نازی .نخود هر آش شدی .درهمه چیز دخالت می کنی بدون اینکه عقیده یدرست وثابتی داشته باشی ؟ازدوست دخترت ازشراب خوردنت از….وخیلی چیزهای پست ودورازشان انسانی که آدم فکر می کند همیشه درحالت مستی می نویسی.هر وقت می خواهم چیزی بنویسم که جواب مهملات شمارا بدهم نوشته هاومطالبتان به قدری آبکی است که می مانم چه بگویم!!!!!!یک مشت هزل وحرفهای بی سر وته وضدونقیض دربرابرخود می بینم که ارزش جواب ندارد.

     • >ارش توکی هستی که اینقدر به خودت می نازی.

      در برگه «درباره من» درباره خودم نوشتم میتونید پاسخ سوال رو از اونجا پیدا کنید.

      اینکه میگویید به خودت مینازی یعنی چه؟ من اعتماد به نفس بالایی دارم و برای اینکه به اینجا برسم هم خیلی زیاد تلاش کردم ولی خوب جای پیشرفت هم نیاز دارم نازنین شما با این مسئله مشکلی دارید؟!

      >نخود هر آش شدی .درهمه چیز دخالت می کنی بدون اینکه عقیده یدرست وثابتی داشته باشی ؟

      دخالت من در چیزهای مختلف بیشتر به این دلیله که بفهمم عقاید درست چیا هستن دیگه نازنین شما مخالف آزادی بیان هستی؟ مخالف این هستی که هر کسی بیاد عقایدش رو توی وبلاگ خصوصی خودش بگه؟ مشکل اصلیتون چیه؟

      >ازدوست دخترت ازشراب خوردنت از….وخیلی چیزهای پست ودورازشان انسانی

      دوست دختر و شراب خوردن دور از شان انسانیه نازنین؟ 🙂

      > که آدم فکر می کند همیشه درحالت مستی می نویسی.

      من مثل بقیه شراب میخورم الکلی نیستم که نازنین 🙂 جمعی باشه پارتی باشه بزن و برقصی باشه بزمی برای پای کوبیدن باشه ما هم میریم پای میکوبیم و شمع محفل میشویم.

      >هر وقت می خواهم چیزی بنویسم که جواب مهملات شمارا بدهم نوشته هاومطالبتان به قدری آبکی است که می مانم چه بگویم!!!!!!

      وقتی میگی «هر وقت» یعنی اینکه مطالب من رو دنبال میکنی، خوب همین نشون میده که در واقع برای مطالب وزین من ارزش قائل هستی و الا اینترنت پر است از پرت و پلا، چرا من نمیام وبلاگ شما یا وبسایتهای هم عقیده شما رو بخونم؟ چون مهملات هستند و ارزش توجه ندارند، اما رفتار شما با گفتار شما در این باب همخوانی ندارد، چرا؟!

      >یک مشت هزل وحرفهای بی سر وته وضدونقیض دربرابرخود می بینم که ارزش جواب ندارد.

      منم راستش زیاد منتظر نیستم شما بیایید جواب بدهید، جوابهاتون برای من تکراری از پیش پاسخ داده هستند، من توی زندیق چندین نوشتار با عناوین «پرسشهای رایج» و «سفسطه ها» دارم، شما نمیخواد زیاد تلاش کنید جواب منطقی به چیزی بدید اگر خیلی علاقه مند به نقد هستید سعی کنید یک سفسطه جدیدی چیزی مطرح کنید 🙂

      • در برگه «درباره من» درباره خودم نوشتم میتونید پاسخ سوال رو از اونجا پیدا کنید.

       اینکه میگویید به خودت مینازی یعنی چه؟ من اعتماد به نفس بالایی دارم و برای اینکه به اینجا برسم هم خیلی زیاد تلاش کردم ولی خوب جای پیشرفت هم نیاز دارم نازنین شما با این مسئله مشکلی داری؟ اتفاقاباتوجه به برگه واین همه منم منم وتعریف وتمجید این سوال مطرح شد .برای ما ایرانیها خیلی ازعقاید وصفاتی که برای خودت ذکر کرده ای زشت ودارای بارمنفی است.طرفدارکاپیتالیسم همکه جزءافتخارات شماست برای ما منفوراست.دیگرجنسگراودختر بازی هم که ازصفات باارزش شماست (هرچنداخلاق شما برعکس آن رانشان می دهدیا حداقل جدیدااینجوری شده)هنرنمی باشدنازنین. می گویی:من مثل بقیه شراب میخورم الکلی نیستم که نازنین 🙂 عرق وشامپاین وبقیه ی هم برای شما بد نیست .بخور وبرقص وباروسپی ها…..ومطالب وزین بنویس .منتظر هم نباش کسی ارزش قائل شود یا نشود .بخواند نخواند ترااحمق بداند یانداند .توکه داری حال می کنی با…ازپیش جواب همه درمقالات سفسطه وپرسشهای رایج داده شده چون زرنگ وپرکارو…هستی .من فقط دوست دارم درمورد اصول دین باشما بحث داشته باشم اگرحاضری بدون توهین ومسخرگی مثلادرمورد معاد وعاقبت کارانسان وامثال اینها بحث شود باشما بحث می کنم .

       • >فاقاباتوجه به برگه واین همه منم منم وتعریف وتمجید این سوال مطرح شد .برای ما ایرانیها خیلی ازعقاید وصفاتی که برای خودت ذکر کرده ای زشت ودارای بارمنفی است

        برای ما ایرانی ها نه، منم ایرانی هستم، باید بگی برای ما عقب مانده های مذهبی 🙂 که اینم لازم نیست بگی چون معلومه خودش 🙂

        >طرفدارکاپیتالیسم همکه جزءافتخارات شماست برای ما منفوراست

        خوب به احتمال زیاد نمیفهمی کاپیتالیسم یعنی چی، کاپیتالیسم برای حضرت عالی چه معنای مسخره ای میده؟

        >دیگرجنسگراودختر بازی هم که ازصفات باارزش شماست (هرچنداخلاق شما برعکس آن رانشان می دهدیا حداقل جدیدااینجوری شده)

        دگر جنسگرایی هم چیز بدیه نازنین؟ شما هم دگرجنسگرایی، من اتفاقا زیاد دختر باز نیستم یعنی اصلاً نیستم…

        >عرق وشامپاین وبقیه ی هم برای شما بد نیست

        درسته برای من و بقیه مردم کره زمین بد نیست، شما مسلمانان دیوانه هستید که خود را از شراب که نقشی اساسی در تمام فرهنگها حتی فرهنگ خود ما داره محروم میکنید، مشکل از شماست نازنین.

        >من فقط دوست دارم درمورد اصول دین باشما بحث داشته باشم اگرحاضری بدون توهین ومسخرگی مثلادرمورد معاد وعاقبت کارانسان وامثال اینها بحث شود باشما بحث می کنم

        من زیاد علاقه ندارم با شما بحث کنم شما که تا اینجا اومدی به مشروب خوردن و دختر بازی و سایر مسائل به اصطلاح «خاله زنکی» گیر نابجا دادی فکر نمیکنم چیزی در چنته داشته باشی که ارزش بحث کردن داشته باشه جدا از اینکه من وقت برای اینکار ندارم.

        • من هم فکر می کردم شما وقت …..

         • وقت من رو بیهوده نگیر کَل کَل کافیه پرسشی چیزی بکن مرتبط با موضوع تا بیخودی وقت همدیگر رو نگیریم.

          • آرش گرامی این یارو مانند آن یکی که چند وقت پیش اسپم وار دیدگاه های مهمل میداد و فحاشی میکرد به وبلاگ من نیز حمله ور شده دقیقا مانند الان بجای گفتگو و بحث منطقی یاوه های خاله زنکی و پامنبری تلاوت می کند و همانگونه که خودت هم اشاره کردی هیچ چیزی در چنته ندارد بجز تکرار سفسته های آخوندی. گفتم در جریان باشی گرامی 😉
           از نوشتارهای تازه ات همواره بهره مند میشوم. شاد باشی

          • کدام موضوع ؟شما موضوعی را مشخص نکردیدکه راجع به آن سوال شود .اصلی ترین موضوع مورد انکارشما خدا وآخرت است…

          • خوب بگذار من از شما سوال بکنم، از بحث های شخصی و انحرافی خود داری کنید که بتونیم در این فرصت کوتاه از بالاخره یک تبادل فکری کرده باشیم، پرسش من از شما اینه:

           قوی ترین دلیل شما برای اثبات اینکه آخرتی وجود داره چیه؟ فقط یک دلیل یا برهان بیاورید که مشخص شود اعتقاد شما به آخرت عقل محور است نه تقلیدی…

هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: