دکتر امیر صبوری و دکتر آرمان

در دوران بسیار سیاهی زندگی میکنیم،

حکومت ایدئولوگ اخلاق را در جامعه از بین میبرد، در دورانی زندگی میکنیم که پر است از خیانت و بی اخلاقی،

چاپلوسان، حرّافان و یاوه گویان بالاترین جایگاه های اجتماع را به دست گرفته اند، در این روزگار سیاه، باید خود نباشی، باید نقش بازی کنی، اگر پا روی اخلاق نگذاری، کارت پیش نخواهد رفت و زیر پای گله بوفالوها له خواهی شد، و این داستان مملکت ما در زمان حاضر است، در جهنمی که اسلام وعده داده است و امروز محقق شده است، انسان ماندن دشوار است، کافی است عطر انسانیت یکبار به مشام آدمی بخورد تا بوی تعفن اسلام در ایران امروز مشامش را بیازارد. بسیاری دروغ میگویند، بسیاری دروغ شنیدن را دوست دارند، همه دنبال زرنگی و لگد مال کردن دیگران هستند، احترام و کرامتی برای انسان باقی نمانده است، عدل و اخلاق برای ایرانی ها به مفاهیمی نسبی و سست تبدیل شده اند، آنچه مهم است برای ما شده است تداوم زندگی خوکیمان، بقاء در این پستی ژرف.

انسانیت اما گاهی چون حیات، از لابلای بلوکهای سیمانی پیاده رو جوانه وار میروید. سبزینگی در جایی که سیمان بودن رسم و هنر هست، نامتعارف ولی ارزشمند و امیدوار کننده است.

در ماجرای آمنه، قربانی یک جنایت که قصاص را دنبال میکرد، دو پزشک حضور داشتند، دکتر امیر صبوری و دکتر آرمان، آمنه در مصاحبه اش گفته است:

دکتر امير صبوري و دکتر آرمان، بارها از من درخواست کردند که از قصاص بگذرم و يکي از علت‌هايي که من از اجراي اين حکم گذشت کردم، سخنان اين دو عزيز بود، همين جا از آنها تشکر مي‌کنم.

Advertisements

42 پاسخ

 1. خانم …iran
  من تعصبی بر روی این قضیه ندارم. گفتم که با معیری موافقم. یعنی اگر کسی به این کار مایل است من منعی برای وی ایجاد نمی کنم. ولی صحبت من چیز دیگری است. در حیوانات اگر این اتفاق می افتد ناشی از خطای تشخیص است. کتابی می خواندم که در آن آزمایشی انجام شده بود که یک غورباغه نر به اشتباه با یک دمپایی ابری جفت می کرد. قضیه این است.

  متاسفم ولی من هیچ کتابی که واقعا بار علمی داشته باشد و از لحاظ علمی همجنس گرایی را توجیح کرده باشد ندیده ام. کتابهایی به ظاهر علمی در این خصوص خوانده ام ولی واقعا علمی نیستند.
  در ایران طبق آمار بهزیستی سه هزار نفر دوجنسه داریم. یعنی تقریبا کمتر از 0.00005 درصد که با پیشبینی نظریه فرگشت مطابقت دارد.

  نظر شخصی من اینست که اگر همجنس گرایی در جامعه ای گسترش یابد نشانه ای از مشکلات روحی می تواند باشد. این نظر شخصی ام است و بر طبق شواهدم است. معمولا هرکسی برای نظرهایش شواهدی هم دارد.

  بدرود

 2. فکر کنم منظور شما از طبیعی، «عادی» است. بله. من هم می دانم امروزه در تمام دنیا همجنسگرایی عادی شده است.

 3. خانم ایران…
  مقاله‌های وبلاگ شما بیشتر از یک سری تعاریف و اصطلاحات خالی نیستند. فکر کنم شما تعریف رفتار طبیعی را نمی دانید. شما دوست دارید لز باشید یک سری روانشناس هم رفتار شما را بررسی کرده اند و چون به کسی غیر از خودتون آسیب نمی رسونه، به کسی هم مربوط نیست. ولی هرگز طبیعی قلمداد نخواهد شد چون در قانون طبیعت نیست.
  به همین سادگی، به همین خوشمزگی. پس بیخود دنبال سرپوشهای علمی نگردید. قطعا گسترش چنین رفتار خارج از قاعده و قانون طبیعی یی، در مقیاس کلان و در سطح جامعه نشانه نوعی بیماری روحی و روانی است. شاید همان چیزی که گذشتگان به تجربه دریافته بوده اند و نشانه از هم گسیختگی و زوال جامعه می دانسته اند. در ضمن در هیچ حیوانی همجنسگرایی مشاهده نشده است چیزی که مشاهده شده «خطای تشخیص» است.
  در هر حال امروزه سیاست کشورهای غربی بر تشویق و حمایت همجنسگرایان است !!!

 4. آقا آرش کجایی عزیزم؟ دیشب 20:30 خبری اعلام کرد مبنی بر دستگیری یک شبکه ی دین ستیز که توی فضای مجازی فعالیت میکردند..یادت افتادم…زود بیا ما رو از نگرانی بیرون بیار

 5. در دوره ي سياهي زندگي مي كنيم ، خيلي سياه ! ولي به خاطر داشته باشيد طلوع آفتاب هميشه بعد از سياهي شب رخ مي دهد

 6. آقا آرش توهین به مقدسات چقدر حبس داره؟ نمی دونی؟ توهین به مقدسات +توهین به مقامات نظام چی؟ 2 سال بیشتره؟!

 7. آرش خان چرا زندیق از دسترس خارج شده؟آدرس جدیدی نداره؟

 8. درود بر آقای آرش؛ می خواستم اگه برات مشکلی نیست نحوه مطالعه کتب و یادگیری شما را بدونم و بکار برم . یاشا

 9. اين گسترش شديد جميعت تو كشوراى عقب مونده و خونواده هاى محروم نسبت به جوامع مدرن يه سير معكوس داره،كاملا در تضاد با برخوردارى از دانش و بيشرفت و رفاه وامكاناته.فكر ميكنم يا بايد تو زمينه زادوولد يه تعادلى ايجاد بشه يا در اينده انسان ها حتى واسه براوردن نيازهاى اوليشون به مشكل بر ميخورن.

 10. درود

  1-چه بلایی بر سر سایت گفتگو آمده است ؟

  2- نمی خواهید یک فکری به حال مین پیج زندیق بکنید؟

 11. عالی هستید [img]http://qsmile.com/qsimages/193.gif[/img]

 12. آرش جان آیا این درسته که وقتی پیغمبر تو اسارت بوده چیزی نداشتن بخورن ماه رمضان رو ساخت ؟ چون فکر نمی کنم همینجوری یهو از خودش دراورده باشه

 13. اینم نظرات آمنه بهرامی!!!!!
  http://rajanews.com/Detail.asp?id=98261

  • سایت رجاپفیوز آلوده به نرم افزار جاسوسی است. کاربران حواسشون جمع باشه روی لینک بالا کلیک نکنند
   خودتون می تونید آلودگی لینک فوق رو توی این سایت امتحان کنید
   http://www.urlvoid.com/
   آرش جان تاکیدی هم برای پاک کردنش نیست. کاربرا خودشون حواسشون رو جمع کنند

   • بهترین کار از نظر من بستن جاواست.
    اگه از فایرفاکس استفاده میکنید از افزونه ی NoScript برای بستن جاوا روی یک سایت، و یا بستن جاوا بروی تمام سایت ها و باز کردن آن بروی سایت های قابل اعتماد استفاده کنید.
    اگر از chrome استفاده میکنید از مسیر زیر میتونید باز یا بسته بودن جاوا روی یک سایت رو مدیریت کنید:
    Option > Under the Hood > Content Settings > JavaScript
    اگر هم از اینترنت اکسپلورر استفاده میکنید همون بهتر که گه بگیره به سیستمتون lol

 14. Vaghti tavahome dini dastmaye bozorgtarin khodkoshie tarikhe bashar mishavad
  http://iranianatheistsagnostics.blogspot.com/2011/08/blog-post_5853.html5853.html

 15. ملت قاطى كردن،سرگرميشون شده اب بازى تو پارك و شوشول فرنود،صفحه فيس بوك فرنود شوشول از مرز 30000 نفر كذشت!

 16. درود.من از اون دسته آدمهایی بودم که راستش از زندون و سپاهی می ترسم.تو ایران پلیس بودم و از نزدیکترین دوستام و فامیلهام رو تو هواپیماهای روسی متعلق به ایران از دست داده ام. روسم رو تو دانشگاه کشیدن. زمانی که رییس دانشگاه روز 16 آذر گفت چرا نمیری شعار بدی؟؟ کتاب 1200 صفحه ای رو گرفتم جلو گفتم من به کشور این دانشمندا توهین نمی کنم. اما آقای آرش. امروز واسم یه مطلب فرستادی و از کثافات ایدولوژی در ایران گفتی. ترس و واهمه ای که من از حضور بیگانه تو مملکتم دارم هزاران بار بیشتر از آخوند هاست.من اینها رو تو مملکت خودشون دارم می بینم.نیت اینها رو هم می بینم. وقتی من از ایران واسه این غربی ها می گم باور کن که باور نمی کنن. یه خرفتی از من پرسید< ایران گیلاس هم داره؟؟!!! رفتم از صادرات گیلاس ایران به اتریش و آلمان چند تا کپی گرفتم دادم بهش و اظافه کردم< من از آخون و مسلک او آواره ی دنیا شدم!!! اما اگر یه بیگانه پاشو بذاره تو مملکتم توبه می نویسم و بر می گردم. تو از فساد حکومت ایران می گی !!! خوبه اما سعی کن تطبیقی کار کنی نه فقط تشریحیه یه طرفه!!! کسافات دستگاه انگلیس یا … به کسی مکتوم نیست. بالاخره ایران الآن مثل یه کرم ابریشمه.داره یه تار می تنه و صدها اشتباه دیگه داره!!! خب مگه کجای دنیا حکومتها فساد یا … ندارن!! کو لیبی ؟؟ کو مصر ؟؟ کو … وطن رو به خاطر خاین نفروش!! قبل از اینکه بی بی سی و بلند گوهای دیگه از موسوی بد بگن و مردم ایران هم بالنسبه از این دو تا روی برگردونن من اینجا واسه ایرانی ها گفتم که این دو تا جز کشتار جوونهای ما سودی ندارن. خیلی ها قربانی اختلاف موسوی و … شدند که ریشه در زمان جنگ داشت. والا اگه یه کسی تو این اروپا بتونه به راحتی حزبی تشکیل بده.چرا… !! چرا …!! خوب تو کس و کون هم می کنن و اسمشو گذاشتن آزادی!! والا من از هر اروپایی پرسیدم تو گی هستی یا نه سرخ شد گفت چرا می پرسی؟؟!!! گفتم < می پرسم که اثباتت بشه این یک آزادی دستچین شه ی تولید کنندگان فکر هست که اون بالا بالا نشسته اند.من با همو مخالف نیستم. اما اینکه یکی بیاد بکنه تو مخ من که این رابطه ی جنسی نرماله من میگم < این مسخره ترین و آنورم ترین شکل یک منطق جدیده. خلاصه یه طرفه نرو قاضی. می دونم دفتر و دستکی راه انداختی و محیطت تو رشدت موثره ! اما تو هم مهره ای هستی که برخی ها به دیدن جملات تو بدون فکر اونها رو تو مخشون انبار می کنن بعد هم به اسم خودشون توی بحث های روزانه جولون می دن. لطفا از تمام زوایا به قضیه نگاه کن و تولید سندروم فکری نکن. حرف زیاد دارم اما باید زبان بخونم. قربانت مری

  • چی مصرف کردی عزیزم؟ یه دوره طولانی مدت سیتالوپرام بزنی بد نیست ها… از ما گفتن بود.

  • fekr konam in dustemoon ya shizoferni dare ya hashishi chizi zade LOL

  • در زمینه همجنس بازی کاملا با شما موافقم. هیچ منطقی پشتش نیست. طبیعت همجنس بازی را قبول نمی کند. تنها موجودی شانس بقا دارد که تمام انرژی اش در جهت بقا باشد. بنا براین به صورت ژنتیکی همجنسگرایی در هیچ موجودی دوام نمی یابد.
   حالا هر که خواست بکنه ها من مشکلی باهاش ندارم ولی می گم که منطقی پشتش نیست.

   • نخست اینکه بازی نیست، گرایش هست.
    ببینید نازنین همه لازم نیست بچه دار بشوند، چطور شما میتونید بگویید طبیعت همجنسگرایی را قبول نمیکند، پس چطوری در طبیعت همجنسگرایی وجود داره؟

    • آرش گرامی در زمینه همجنسگرایی من هم فکر میکنم بنا به انتخاب طبیعی به تدریج ژن یا ژن هایی که مسوول این گرایش هستن نابود بشن در یک جمعیت چون قادر به تولید مثل نیستن و همچنین اگه بچه ای رو هم به فرزندی قبول کنن احتمال اینکه همجنسگرا بشه مساوی با سایر افراد جامعه هست.

    • بنا بر نظریه فرگشت، طبیعت، به درست یا غلط بودن، پیچیده یا ساده بودن و … اهمیت نمی دهد، فقط و فقط به چیزی اهمیت می دهد، یعنی چیزی را انتخاب می کند که شانس بقای آن موجود را در رقابت با سایر موجودات بالا ببرد. همین قانون باعث تکامل موجودات به مرور زمان می گردد. طبیعت به قدری در این زمینه سخت گیری می کند که کوچکترین مقداری از انرژی هیچ موجودی تلف نمی شود و همه‌ی آن مستقیم یا غیرمستقیم صرف بقا می گردد. به عبارتی موجودی حق بقا دارد که بیشتر برای بقا تلاش می کند.
     این قضیه در مورد انسان نیز تا همین شش هزار سال پیش صدق می کرده است. از آن تاریخ به بعد که مغز، تکامل بشر را به دست گرفته کمی روند فرگشت انسان نسبت به موجودات دیگر فرق کرده و غیرعادی شده است.
     البته جنگهای بین انسانها نیز در طول تاریخ در نهایت باعث افزایش جمعیت قوم قویتر شده است، یعنی همون قوم وحشیتر. ظاهرا طبیعت خیلی تمدن برایش مهم نیست. چیزی که برایش مهم است فقط و فقط افزایش جمعیت افراد قویتر است.

     خلاصه میلیونها سال، زمان کافی ای بوده است برای ناپدید شدن ژنهای همجنسگرایی.

     با این اوصاف به نظر من بیشتر همون همجنس بازیه تا همجنس گرایی.ممکنه حالا یک تعداد ناچیزی نقص ژنتیکی داشته باشند ولی قاعدتا اونقدرها نیست که به چشم بیاد.

     • نخست اینکه «نظر» یک نفر در این میان اهمیت نداره، باید دید واقعیت علمی چیه
      دوم اینکه از روی انتخاب طبیعی Natural Selection نمیشه احکام اخلاقی صادر کرد، ربطی نداره
      سوم اینکه همجنسگرایی لازم نیست ژنتیکی باشه تا طبیعی باشه
      تازه وقتی یک چیزی طبیعی هست هم لزوماً اخلاقی نمیشه، مثلاً
      چهارم اینکه اگر شما فکر میکنید یک بازیه خوب خیلی اطلاعاتتون در این زمینه ناقصه و مثل آدمهای باستانی زمان تیر و کمان در این مورد فکر میکنی نه مثل یک آدم امروزی
      پنجم اینکه به زور نمیشه به یک نفر گفت بیا گرایش جنسیت رو عوض کن
      ششم اینکه به زور هم نمیشه به یک نفر گفت باید بچه دار بشی
      هفتم اینکه همجنسگرایان هم میتوانند بچه دار شوند، فراموش نکن زنان همجنسگرا هم وجود دارند میتوانند بروند لقاح مصنوعی کنند
      هشتم اینکه بعضی از زوجهای همجنسگرای مرد مایلند بچه داشته باشند و adopt میکنند

     • باید کمی بیشتر توضیح بدهم:
      بقا به معنی «زنده ماندن و تولید مثل کردن» است. زنده ماندن به تنهایی بقا محسوب نمی شود ولی تولید مثل به تنهایی بقا محسوب می شود.
      همجنسگرایی حتا اگر به میزان یک هزارم درصد شانس تولید مثل را کم کند هزاران نسل و میلیونها سال زمان کافی ای است برای حذف اینگونه ژنها. برای حفظ انسجام مطلب بخوانید نوشته قبلی ام را در ادامه.

      اخلاق نیز ریشه در ژنتیک دارد. طبیعت اخلاق را در یک موجود زنده تعریف می کند. اخلاق، تعاملی است در بین موجودات که شانس بقای ژن صاحب آن را افزایش می دهد. درانسان اخلاقی که متاثر از مغز باشد وابسته به اجتماع و زمان است و بعد از مدتی تغییر می کند اما اخلاقی که ژنتیکی است در طول تاریخ ثابت است و تغییر آن تابع قوانین فرگشتی است. اخلاق ژنتیکی لزوما با عقل ما همخوان نیست. کانت اولین نفری بود که تلاش کرد اخلاق ژنتیکی را شناسایی نماید.

      همجنسبازی نشانه زوال یک تمدن است. چیزی که اروپایی ها تازه به آن رسیده اند ما صدها سال پیش به آن رسیده ایم. درایران قبل از حمله مغول همجنس بازی کاملا آزاد و عادی بوده است.

     • به نظر من هم حرف های ابوالعلای معری در این زمینه (همجنس بازی) مخصوصا بسیار مستدل تر و خردپسندتر هست تا پاسخ های آرش که اتفاقا اینجا (برخلاف گفتارهای نقد دین)به نظر می رسه که بیشتر احساسی و جدلی است و پشتوانه عقلی و علمی کمتری داره. در زمینه ی اخلاق انسانی به نظر من هم پشتوانه اش تکامل و انتخاب طبیعی یا همان «بهدیسی» است. همون جهش ژنتیکی و انتخاب طبیعی محیط صفاتی رو در انسان برتری داده که در شرایط کلی و بحرانی هم نوعش رو حفظ کنه تا به بقای خودش کمک کرده باشه. چیزی که آخوندا اسمش رو فطرت می ذارن و اغلب هم ویژگی های نامربوط و احمقانه و تلقینی رو هم بهش نسبت می دن!

 17. دوست عزیز ممنون از مطلبت
  کتاب هایی که هر ایرانی‌ باید بخواند
  دانلود همهٔ کتاب‌های ممنوعه در ایران به صورت رایگان و با لینک مستقیم
  http://www.azadieiran2.wordpress.com

 18. به استناد این دو جمله , آمنه نباید کسی را عفو میکرد .

  » در این روزگار سیاه، باید خود نباشی، باید نقش بازی کنی.
  اگر پا روی اخلاق نگذاری، کارت پیش نخواهد رفت …..»

 19. ژان ژاک روسو حرف قشنگی زد وقتی گفت:

  «اگر دروغ تنها ناجی ما است، دیگر همه‌چیز نابود و ما فنا شده‌ایم.»

  واقعاً اگه اخلاقیات و انسانیت رو نادیده بگیریم، دیگه نابود شدیم و چیزی برای از دست دادن نداریم.

 20. واقعا که این پزشکان خوی ایرانی ندارند پسرک تیزهوش

 21. زیبا نوشتی و دقیقاً حرف دلمو زدی…
  ممنون.

هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: