چه زمانی میتوان به یک آخوند احترام گذاشت؟

بعضی وقتها بعضی ها به من میگویند همه آخوندها آدمهای بدی نیستند،  و شما نمیتونید همه افراد یک صنف را محکوم کنید، ولی من فکر میکنم که چرا میتوانیم، مثلاً میتوانیم بگوییم همه افراد صنف دزدها آدمهای بدی هستند. چون کار دزدی کار بدی هست، لباس متفاوتی از دیگران پوشیدن و خود را روحانی نامیدن و دیگران را عامی نامیدن و گول زدن افراد ساده اندیش و تحمیق افراد نادان فی ذاته کاری قبیح و کریه است. همچون دزدی. من همونطور که به سختی میتوانم قبول کنم همه قاتلها آدمهای بدی نیستند، به سختی هم میتونم باور کنم یک آخوند ویژگیهایی داشته باشد که او را به یک انگل برای جامعه تبدیل نکند.
به همین دلیل اینجانب داشتم به این فکر میکردم که چه شرایطی میتواند یک آخوند را حداقل شایسته احترام کند، مثلاً مثل رابین هود که هم دزد بود هم مقداری قابل احترام؟ به نظر میاد 4 شرط زیر کافی باشند:
 1. افکار و افعال ضد حقوق بشر را ترویج ندهد
 2. لباس آخوندی را خارج از مسجد و در اماکن عمومی نپوشد، از اموال عمومی برای تبلیغ عقایدش سوء استفاده نکند
 3. آخوند بودن شغل او و منبع درآمد او نباشد
 4. بیش از یک زن نداشته باشد و صیغه هم نکند! با بچه هم ازدواج نکرده باشد و بچه هایش را هم با کسی نیزدوجاویزاند!
به نظر میاد همچنین جامعه ما داره آخوندها رو به این سمت با لقد هدایت میکنه. شاید نسلهای آینده آخوندها این شکلی بشوند… احتمالش هم زیاده… همین الان هم آدمهای اینجوری هستند…
هرچند این منش با اسلام جور در نمی آید ولی خوب هدف برای این عزیزان اسلام که نیست هدف زندگی است.
چرا این موضوع اهمیت دارد؟ به دلیل اینکه این عزیزان اگر آخوند نباشند کار دیگری که نمیتوانند بکنند، مثلاً این رهبر انقلاب اگر آخوند نبود میخواست چکار کند؟ به درد چه حرفه ای میخورد؟ به درد حمالی هم نمیخورد به دلیل دست ناقصش! برای همین خوبه که یک سری شرایط پیش پای آخوند ها گذاشته بشه و راه انسانیت و راه کسب احترام در مقابلشون گذاشته بشه…
Advertisements

78 پاسخ

 1. مرگ بر ضد ولایت فقیه. آرش خان بنظرم تو یک شیطان خائن وطن فروشی.یادت باشه که تو از برکت اسلامه که زنده ای بدبخت.از برکت سایه رهبری شجاع و فرزانه هست که نفس میکشی بی وجدان…رهبرا جانم فدایت.

  • بانو مرضیه نظرتون راجع به اینکه حضرت علی میفرماید زنان ناقص العقل هستند چیه؟ درست میفرمایند یا غلط میفرمایند؟

  • 1- اسلام را پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) آورد نه این آخوندها
   2- طبق گقته قرآن : اِنَّ اَکْرَمَکُم عِنْدَاللهِ اَتْقيکُم.- همانا گرامیترین شما نزد خدا پرهیزکارترین شماست . بنابراین آخوندها حتی اگر دانشمند و عالم هم باشند ( دانشمند علوم دینی ) حق ندارند خود را برتر از مردم بدانند همچنان که مثلا پزشکان نمی توانند به صرف دانش و علمشان خود را برتر از مردم دانسته و حکومت و اقتصاد و مملکت را ارث پدرشان بدانند
   3- ترویج دین و راهنمائی مردم و…. کسب علوم دینی لازمه ان پوشیدن این لباس نبوده و در انحصار آخوندها هم نمی تواند باشد خیلی ها بوده و هستند که از نظر علوم دینی از هر آخوندی بالاتر و برترند و لباس هم نپوشیده اند و خود را برتر از مردم نمی دانند همچنان که برداشت های متفاوتی از دین وجود دارد هیچ گروهی حق ندارد برداشت خود را تنها برداشت واقعی از دین نشان بدهد و نه تنها حق ندارد برداشت خود از دین را به مردم تحمیل کند بلکه نمی تواند همان اسلام ناب محمدی را هم به مردم تحمیل کند چون در قران صریحا گفته شده : لا اکراه في الدین
   4- در اسلام برخلاف مسیحیت روحانی نداریم روحانی به معنی این که من روحانی و تو جسمانی من الهی و خدائی وتو…. معنائی ندارد و همانگونه که گفته شد ارزش انسانها فقط به تقوی آنها بستگی دارد
   5- بنابراین حکومت تنها باید با رای مردم و نظام دموکراتیک تعیین شود و اگر مردم خواستند نمایندگانشان احکام شریعت را پیاده کنند و اگر نخواستند طبق آیه «لااکراه فی الدین » آزادند هر نوع قانون و نظامی را ولو ضد دینی باشد پیاده کنند .
   6- از نظر تاریخی در اوائل دوران اسلامی و در مدت زندگی ائمه معصومین و بعدها همچین برداشتی از اسلام نبوده حضرت علی (ع) (که فقط با رای مردم به خلافت مسلمین انتخاب شد )و بقیه ائمه که تقوی و دانش دینی آنها بر همگان واضح و مبرم است هیچگاه با پوشیدن لباسی بخصوص و …. در صدد اثبات برتری خود بر خلق برنیامده و پیشوائی دینی را هم خود شیعیان پذیرفتند …. همچنان سایر بزرگان و دانشمندان علوم دینی و…
   7- در قرآن حتی صریحا قید شده : و ای پیامبر وکیل مردم نیستی و ترا نشاید که عهده دار و اختیار دار آنان باشی و ما ترا نفرستاده ایم که وکیل مردم باشی. تو فقط وظیفه ات را که ابلاغ رسالت است برسان و ما خود برای کارگزاری و کفالت امور مردم کافی هستیم.
   8- پدیده آخوندها و تقلید و… از زمان شاه اسماعیل صفوی بخاطر سوء استفاده از دین و بعد در دوران قاجارها توسط انگلیسیها گسترش یافت و طبق اسناد و مدارک کمپانی هند شرقی کرور کرور پول برای بسط و گسترش روحانیت و تفکرات روحانیون خرج می کرده و بعد آخوندها ادعا می کردند این مبالغ را مسلمان های هندوستان فرستاده اند این عده بعد از سالها تلاش برای حکومت و مال دنیا بالاخره با فاجعه 57 ( انقلاب خمینی ) موفق شدند به اهداف پلید خود برسند.
   9- در مورد این که از لباس روحانیت پول دراورند به نظر من هیچ اشکالی ندارد به شرط آنکه از راه حلال باشد نه با رانت خواری و سوء استفاده از بیت المال و … انواع حقه بازی ها مثلا آخوند می تواند بابت خواندن خطبه عقد و روضه خوانی و حتی نماز خواندن در مساجد و… پول بگیرد که با رضایت کامل پول دهنده همراه باشد که البته دیگر ثوابی هم ندارد
   10- بین آخوندها آدم های خوب هم بوده و هستند کسانی که از ابتدا با ولایت فقیه و با تفکرات فاشیستی خمینی ملعون و خامنه ای جنایتکار مخالف بوده و هستند بسیاری از آنها اعدام شده و در زندان ها هستند و عده ای هم برای خلاص شدن از ننگ این لباس داوطبانه لباس خود را کنار گذاشتند عده ای شغل و کار وکسب آبرومند و حلال دیگر دارند و…
   11- ازجمله می توان به : آیت الله منتظری و آیت الله خوانساری و قمی و شریعتمداری و.. می توان نام برد
   12- اگر به عملکرد روحانیت قبل ازانقلاب نگاه کنید متوجه می شوید که این تفکرات فاشیستی و این سوء استفاده ها از زمان پیروزی انقلاب خمینی بوجود آمده کسانی که بعد از انقلاب در حوزه های علمیه تدریس کرده و این جماعت را می پرورانند همان شاگردان و دست پرورده های خمینی و بعد خامنه ای هستند خمینی و خامنه ای نه تنها اسلام را لکه دار و بد نام کردند بلکه روحانیت را هم بی آبرو کردند .
   13- بنابراین خانم مرضیه مومن زاده این رهبر پوشالی توو دنباله روهایش نه تنها وجدان و شرف ندارند بلکه به نظر من هیچ اعتقادی حتی به خدا هم ندارند کافی است عملکرد آنها را از ایجاد جنگ و قتل عام زندانیان سیاسی سال 67 تا تقلب در انتخابات سال 88 و تجاوز در کهریزک و دزدی 3000 میلیاردی ( که مشتی است در برابر خروار ) تا حمایت از بشار اسد جنایتکار و به نابودی کشیدن اقتصاد ایران و نقص حقوق بشر و… نگاه کنید و بعد قضاوت کنید و اگر باز هم نفهمیدید متاسفم که آنکس که نداند و نداند که نداند …..
   14- درورد بر اسلام ناب محمدی اسلام برابری و عدالت و دموکراسی و مرگ بر اسلام فاشیستی ولایت فقیهی و اسلام مجاهدین خلق …و لعنت برخمینی و مرگ بر خامنه ای

 2. «افکار و افعال ضد حقوق بشر را ترویج ندهد
  لباس آخوندی را خارج از مسجد و در اماکن عمومی نپوشد، از اموال عمومی برای تبلیغ عقایدش سوء استفاده نکند
  آخوند بودن شغل او و منبع درآمد او نباشد
  بیش از یک زن نداشته باشد و صیغه هم نکند! با بچه هم ازدواج نکرده باشد و بچه هایش را هم با کسی نیزدوجاویزاند! »
  حالا نام این موجود جدید رو چی بذاریم
  «شبه آخوند» خوبه
  یا آخوند نسل جدبد

 3. حرف حساب جواب نداره.
  آرش جان فکر کنم جامعه ما داره آخوند ها رو به اون سمت با لگد هدایت می کنه، نه لقد.

 4. كامنتها از بحث اصلي دور شده است
  از هرچه بگذريم سخن آخوند بهتر است

 5. آرش جان مثل همیشه مرسی خوب بود و در نهایت مهرورزی با آخوندا این مطلبو نوشتی .
  آرش امروزا کمتر مینویسی یا من اینطوری متوجهم شدم ؟ یادمه 7 سال بیش فعالیتت بیشتر بود . البته خوب اونوقتا فقط سایت بود اونواع اقسام دامین ها و …. هی فیلترنگ چه میشه کرد . بعضی از پست هاتو خیلی دوست دارم مخصوصا وقتی به مسائل ریز اشاره میکنی . ا که با ذکر منبع میزارم تو وبلاگ و فیسم موفق باشی .
  برقرار باد خرد ورزی . نابود باد الله مسیح یهوه

  • احمق عزیز،
   بله من اونموقع وقت بیشتری داشتم الان یک مقدار بیشتر به دنبال کار و زندگی شخصی ام هستم، من وقتی از نظر مالی خیلی قوی تر از الان بشم بهتر میتونم با اسلام مبارزه کنم، برای اسلام نقشه های بزرگ و دراز مدت دارم، نگران نباشید ما با اسلام حالا حالا ها کار داریم.

 6. ببینید عزیزان،
  یه مشکل ایرانیها اینه که به خودشون اعتماد ندارند و کون گشادشون اجازه مطالعه و تحقیق رو بهشون نمیده.در نتیجه
  زود راه میفتن زیر علم یکی سینه میزنن.نمونه اش هم همین وبلاگه.یه آرش نامی هست که داره کار فرهنگی و روشنگری میکنه و دمش هم گرم.ولی ملت کون گشاد مدام از این بابا استفسار میکنن و لینک میدن و هرجا کم میارن مراجعه میکنن اینجا.آقا شما مگه خودت شعور نداری؟خب لینک راجع به فراماسونری دیدی،خودت برو تحقیق کن.دیگه چرا میای اینجا میپرسی؟پس فرق شما با مقلدین مراجع تقلید چیه؟
  شما فک میکنی شریعتی نجاست خوار چجوری گنده شد؟خمینی تخم حروم چطوری امام شد؟محمد حسین طباطبایی چطوری علامه شد؟مردم نفهم کون گشاد بدون اینکه خودشون تحقیق کنن و از شعورشون یاری بگیرن افتادن دنبال اون کونی زاده ها.
  این خصلت رو باید کنار گذاشت.شما بیا این وبلاگ رو بخون.بدون خودباختگی هم بخون.اگر موافق یا مخالفی یا میخای تشکر کنی در چارچوب پست و مطلب مطرح شده یه نظر بده بره.اما اینکه میای اینجا درخواست استخاره و فال و حاجت و اینا میکنی یا هر چی نمیفهمی سریع گپی-پیست میکنی اینجا و استفسار میکنی،این به نظرم یه درد فرهنگیه.
  من مطمینم خیلی از کسایی که میان اینجا،از اونور هم به یک سری وبلاگ بسیجی و اسلامی سر میزنن و مطالب این
  وبلاگ رو کپی میکنن اونجا و مثلا از مسلمانان میخان راجع به بی خدایی نظر بدن.حاصل اینکه هیچوقت طرف خودش فک نمیکنه و میشه مث یه حمال.اگه سایتای بی خدایی بیشتر بود و صاحبانش کاریزمای بیشتری داشتن طرف میشه بی خدا ، اگه سایتای اسلامی و روحانی! بیشتر بودن یارو میل میکنه به سمت اسلام.

  • این مشکل، «مشکل ایرانیها» نیست، همه آدمها یک مقدار اینجوری هستند، مشکلی اگر باشه از ماست که به اندازه کافی شاید فعالیت نمیکنیم و به اندازه آخوندها دم و دستگاه و تشکلیات و بوق نداریم.

   • از تمام بچه های که اظهار نظر کردند خیلی ممنونم.
    بیشتر حرفهاتون رو قبول دارم . ولی برای آخرین بار خواهش میکنم فقط 2 و 3 قسمت اول مستند The arrivals مخصوصا قسمت کنترل ذهن Mind Control که صحبتهای جرج کارلین هستش رو گوش کنید . باور کنید ضرر نمیکنید.شاید یکم به فکر فرو برید و این چیز بدی نیست.
    http://arrivals.mouood.com

    • مال مال جان
     شما نیومدی اینجا که جواب بشنوی، اومدی با پرسش کردن جواب بدی، و فکر کردی به گنجهایی دست پیدا کردی و چیزهای پشت پرده ای رو دیدی که ماها مثلاً ندیدیم، فکر کردی این ویدیوها تهدید بزرگی برای بیخدایی هست و یک عده آدم بد نشسته اند توطئه کرده اند که اسلام عزیز را از ما بگیرند و ما را از قوانین شتری اسلام رهایی بخشند و به سمت خردگرایی و علم ببرند!

     توجه به این قضیه بکن که اگر این کس شعرها حتی درست هم باشه بازهم خردگرایی و سکولاریسم و حقوق بشر بهتر است از حدیث و قرآن و حضرت ابوالفضل و فاطمه زهرا و چهارده تازی! برای همین حرفت بی ربط هست یک جورایی مغلطه حمله شخصی هست!
     http://moghaletat.wordpress.com/2008/02/02/%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C/

     جدا از اینکه چه کسانی با چه امیالی به دنبال ترویج چه افکاری هستند، حقیقت ارزش خودش رو داره و باید دید چه افکاری درست هستند یا درست نیستند، مهم نیست که چه کسانی مروج آنها هستند و با چه امیالی، متوجه میشی؟

     از طرف دیگه دوستان مذهبی شما به دلیل کون گشادیسم فکری، بجای پاسخ دادن و تفکیر به این نتیجه رسیده اند که با این کس و شعر ها بهتره وجدان خودشون رو راحت کنند، بجای اینکه واقعاً فکر کنند به اینکه این امام زمان از زیر بوته در اومده میشینن دور هم میگن خردگرایی و بیخدایی رو آمریکای عزیز میخواد گسترش بده! پس ما مخالفشیم و به اراجیف خودمون شدیداً پایبندیم! این هم سندش! 🙂

 7. حتما این لینک رو ببین خیلی اطلاعات درباره فراماسونری توش هست:
  http://forum.bidari-andishe.ir/thread-80.html

 8. آرش جان من قبلا با مفاله های شما در زندیق آشنا بودم و چند وقتیه که وبلاگت رو پیدا کردم.ازت خوشم میاد و دوست دارم رفیق باشیم.
  صبح یه پیام در جوابت داده بودم اما ثبت نشده میخوام ببینم به دستت رسیده یا نه؟
  من درباره این مواردی که برام سواله از آقای حسن فرامرز و چند بیخدای دیگه که تو وب هستند پرسیدم ولی همه مثل شما از روی اسم و بدون اینکه فلان کتاب و یا فیلم رو ببینند فقط مسخره میکنند و موضع خودشون رو حفظ میکنند.کاش یک نفر بود که بدون تعصب به مسایل نگاه میکرد.
  الان تو ایران ده ها کارشناس و آدمهایی که از نظر فکری پخته هستند و مسلمانند خصوصا در این حوزه دارند کار میکنند و درباره فراماسونری و امریکا و اسراییل و به دید من خیلی مدارک و اطلاعاتی که وجود داره مستند و واقعیه ولی متاسفانه کمتر آدم بیخدا و مثل شما طرفدار آمریکایی هستش که درباره این مسایل اطلاعات کافی داشته باشه و این شبه بوجود میاد که پس شاید حرف اونا راسته و واقعا افرادی مثل ما و شما هم قربانی این تئوری توطئه هستیم . در حالی که اگرموضع شما نسبت به این مسایل روشن بود خیلی دلچسب تر میبود.
  خواهش میکنم فقط به عنوان یه دوست فقط 3 یا 4 قسمت اول مستند The Arrivals رو ببین بعد اگه نخواستی ادامشو نگاه نکن.مطمئن باش دیدن چند قسمت اول بیشتر از 30 تا 40 دقیقه از وقتت رو نمیگیره ولی شاید ارزششو داشته باشه.خواهش میکنم http://arrivals.mouood.org/
  ممنون
  مواظب خودت باش

  • برای کسانی مثل ما که سال هاست با آرش آشنا هستیم و باهاش گپ و بحث داشتیم معنی نیم جمله هایی که در جواب شما می نویسه روشنه. مثلن وقتی میگه کلکسیون اراجیف، منظورش اینه که این حرف ها باید توسط یک مرجع واجد صلاحیت کار تحقیقی مثل دانشگاه منتشر بشه نه یک آدمی مثل مایکل مور. و تا اون زمان، اینها همش حرف و حدیث و احتمال و گمانه میباشد.

   • دوست من خوب مسئله اصلی هم همینجاست مسایل فراماسونری و این کارها مسایلی مخفی و مرموز و پشت پرده هستند و طبیعتا نمیشه انتظار داشت رسانه های بزرگ و معتبر جهان که هموشون هم بدون استثنا در دست یهودیان هستند بخواند دست خودشون رو برملا بکنند . و در این بین افرادی پیدا میشند که فارق از تمام هیاهوها میان مطالب و شاید حقایقی رو مطرح میکنند.ما نباید ساده از اون بگذریم. اتفاقا بحث اصلی مستند The Arrivals همین هستش که میخواد به شما بگه از خواب بلند بشید و فکر نکنید تمام اطلاعات و اخباری که دارید میگیرید حقیقته محضه . جهان ما به طور کاملا حرفه ای توسط افراد و گرئههایی داره کنترل میشه که ما چی فکر کنیم و به چی فکر نکنیم حتی همین فکر شما و آرش جان که این مسایل رو ساده ازش میگذرید شاید در همین چهارچوب برنامه اونا هستش. از شما میخوام فقط 2 و 3 قسمت اول مستند The Arrivals رو ببینید متوجه میشید.
    ممنون از پاسختون

  • ای بابا! اسم سایت موعود رو که آوردی یک سری خاطرات رو برای من زنده کردی. من نمیدونستم که این سایت هنوز هم فعاله. اون چند سال پیش که نوجوون بودم و طفیلی بیش نبودم و و تازه شکاک شده بودم و تو اینترنت تحقیقات دینی میکردم به این سایت موعود بر خوردم.mouood.
   خدا مادر سازنده اون سایت رو بگائه!
   کسه شعرهای بی سر و ته آخر الزمانی رو در این سایت من خوندم که تو هیچ فیلم هالیوودی ندیده بودم. زامبی و دراکولا اومد جلو چشمم ! شب موقع خواب از ترس و فکرهای بد میخواستم تو جام برینم!
   همش فکر میکردم همین فرداست که دیگه از جام پا نشم و به بدترین شکل ممکن بمیرم و صاف برم ته جهنم.
   اون موقع حتی از ساده ترین چیزها مثل سکس یک غولی درست میکرد و ربطش میداد به ایدز و هپاتیت و اونقدر میپیچوندش که نمیفهمیدی چطوری رسید به صهیونیست! و طوری آدم رو میترسوند که اگر تا سر کوچه میخواستی بری و برگردی خایه هات تو دهنت میومد.
   یک مدت عین لاک پشت تو لاک خودم فرو رفته بودم.
   لعنت دنیا به اون مدیر و سازنده ی اون سایت و نویسنده هاش و سایت های اون شکلی که یک نو جوون به اون سن و سال رو اونقدر ترسوندن.
   ———————
   خانم یا آقای مال مال
   من به شما اکید توصیه میکنم که دنبال همون بیدینی و بیخدایی برید و وقتتون رو با این هذیون ها هدر ندهید. البته اگر برای وقتتون ارزش قائلید

 9. درود جناب آرش.
  اين بار اوله كه براتون مينويسم. بار قبل نوشتم ولي نميدونم چرا نمايش داده نميشه. فكر ميكنم مشكل از طرف منه كه فرستاده نشده. من مدت هاست از افكار شما سيراب ميشم ولي تابحال جرأت نكردم تماس بگيرم. لطفا پاسخ سوالاتمو بديد و منو روشن كنيد.
  من در مورد احكام كلي خيلي گيج هستم. مثلا حكمي هست كه ميگه همه چيز رو نميشه شناخت. آيا اين حكم تكليفش با خودش چيه؟ يا مثال هاي ديگه. مثلا هر حكم كلي احتمالا غلط است. آيا اين خودشم شامل ميشه؟
  لطفا جوابمو بديد و در ضمن كليدواژه هاي اون يا كتاب هاي مرتبط رو هم معرفي كنيد.

  ممنونم 

  • پرسش پخته ای هست آقای طلبه، امیدوارم توضیح من به شما کمک کند.
   البته اگر من پرسش شما رو درست تفسیر کرده باشم، احکام خیلی کلی و کلان در حوزه معنی شناسی مطرح هستند، و چهارچوب هایی را برای شناخت مشخص میکنند، مثل امپریسیسم و راسیونالیسم، (تجربه گرایی و خردگرایی).

   وقتی این چهارچوب ها مطرح میشوند اینجور پرسشها که «پس خود آن چهارچوب چه؟ یا آیا خود آن چهارچوب را میتوان با خودش اثبات کرد» مثلاً آیا با تجربه میتوان تجربه گرایی رو اثبات کرد یا نه، یا آیا خردگرایی رو با خرد میتوان اثبات کرد، پرسشنما هستند نه پرسش.

   مفهوم چهارچوب یعنی اینکه باقی مفاهیم را میتوان مبتنی بر آن مفاهیم تبیین کرد، خود آن مفهوم نمیتواند و لازم هم نیست خودش را با قاعده ای که وضع میکند توجیه کند. به عبارت دیگر این احکام کلی مبنایی برای باقی احکام هستند، خودشان اگر بر چیز دیگری مبتنی بودند دیگر احکام کلی نمیشدند! و این شیوه و محدودیت فکر بشریست، همانطور که در تمام علوم چیزهایی بنیادین و Axiomatic هستند، مثلاً در هندسه اقلیدسی اثباتی برای «کوتاه ترین فاصله میان دو نقطه، یک خط راست است» وجود ندارد. بشر مجبور است احکامی کلی را وضع کند و باقی احکام را با انشقاق از آنها بدست بیاورد.

   برای درک این مهم به این پرسش فکر کنید، «شمال قطب شمال کجاست؟» چنین پرسشهایی اگرچه از نظر دستوری درست هستند ولی در واقع پرسشنما هستند، بازی با کلمات و پرسشهایی بچه گانه هستند. به همین سبک باید به احکام کلی دیگر نگاه کرد، اینجاست که مسئله سنت های فکری مطرح میشود، هر کدام از این مکاتب در جای خود دارای ارزش هستند و به همین دلیل هم هست که هیچگاه یکدیگر را حذف نکرده اند، اما در عین حال تعدادشان هم زیاد نیست.

  • ممنونم از جواب خوبتون. ولي سوال پيش مياد كه پس بالاخره منشا شناخت و دريافت اين احكام كلي چيه؟ آيا درسته كه بگيم ما از طريق تجربه دريافتيم كوتاهترين فاصله بين دو نقطه خط راسته؟ در اينصورت شايد واقعا اين مدل احكام كلي در يك حلقه قرار بگيرند.

   من با اوني كه در بالا گفتم موافقم. هم به دليلي كه ذكر كردم و هم به اين دليل كه بالاخره بايد يك چيزي در بالاي همه دانسته ها قرار داشته باشه. اگر نباشه هرگز نميشه به جايي رسيد. مثلا اگر قبول نكنيم كه اين احكام كلي تجربي هستند (در حاليكه خودشون دارند چارچوب تجربه رو تعيين ميكنند) ناچاريم قبول كنيم كه پس چارچوب ديگه اي جز تجربه بر او حاكمه و همينطور بر خود اون و بر خود_ برخود_ اون و الخ. نظر شما چيه؟

   • منشاء خاصی ندارند، این احکام از نظر کسانی که قبولشون دارند و آن چهارچوب را وضع میکنند «بدیهی» به نظر میرسند، و شناخت نسبت به هر موضوعی و در هر رشته ای از یک سری بدیهیات و احکام بنیادین آغاز میشه و بقیه دانسته ها بر آنها مبتنی میشوند، مثل مفهوم شمال که از قطب شمال شروع میشه و خود قطب شمال لازم نیست شمال داشته باشد تا مفهوم شمال بتواند ارزشمند و سودمند باشد.

    نمیتوان گفت «از طريق تجربه دريافتيم كوتاهترين فاصله بين دو نقطه خط راسته»، تجربه در این سیاق برابر با مشاهده و استقرا هست، مشاهده هم جایی در هندسه نداره. بلکه میتوان گفت بدیهی است که «كوتاهترين فاصله بين دو نقطه خط راسته»، حالا اگر کسی این بدیهیات رو قبول نداره مکتب دیگری درست میکنه و بدیهیات جدیدی رو مطرح میکنه و اینجوری مکاتب جدیدی شکل میگیره. چاره ای هم جز این نیست، طبیعت قوای فاهمه بشری چنین چیزی را جبر میکند!

    چیزهایی که بدیهی هستند هم معمولاً به آسانی قابل تردید نیستند، بنابر این قضیه آنقدر ها هم شل و ول نیست، نمیشود هر کسی از راه برسد و بگوید معتقدات من بدیهی هستند! مثلاً نمیشه یک نفر بیاد بگه وجود خدا بدیهیست یا عدم او بدیهیست! مسئله وجود یا عدم خدا شبیه مسئله هندسی که ذکر شد نیست، موضوعیست بسیار قابل تشکیک. موضوعات بدیهی معدود و بسیار بنیادین هستند.

    اینکه چه چیزی دارای بداهت هست و چه چیزی نیست خود موضوع مفصلی در منطق است.

    • يك دنيا ممنونم از وقتي كه گذاشتيد. من سوالات زيادي مثل اين دارم. اميدوارم بتونم به مرور با شما در ميان بگذارم. 

 10. به بالاترین پیشنهاد می کنیم : از ۲ ساعت قبل از تجمعات اعتراضی تا ۲ ساعت بعد از تجمعات اعتراضی بالاترین تعطیل شود.

 11. از این به بعد به هر آخوندی که با عبا و عمامه وارد سیاست می شود چه خوب باشد چه بد فحش خواهر و مادر و زن بدهیم. اگر آخوندی می خواهد وارد سیاست شود اول از همه عبا و عمامه اش را در آورد بعد وارد سیاست شود. خامنه ای و خاتمی و رفسنجانی و کروبی و … فرقی ندارد. اگر واقعاٌ نمی خواهند از عبا و عمامه شان سوء استفاده کنند و صداقت دارند اول آنرا در آورند بعد مثل آدم وارد سیاست شوند.

  • وارد سیاست شدن یک آخوند هم از نظر من اشکالی ندارد، چیزی که اشکال دارد دین را مبنای قانون قرار دادن است که امری ضد دموکراتیک هست. مبنای قانون باید حقوق بشر در مرحله نخست و بعد خواست مردم باشد.

 12. در مرگ هاله سحابی
  ضمن تسلیت به همه هموطنان بی ادب و بی دین و ایمون به خاطر مرگ خانم هاله سحابی، باید یک نکته ای رو عرض کنم خدمت همه شیعه های دو آتیشه و جماعت مثلا اصلاح طلب. میگن که وقتی علی شنید که خلخال از پای زن یهودی در آوردن اینقدر ناراحت و غصه دار شد که ارواح کونش نزدیک بود دق کنه و بمیره ولی نمرد تا بالاخره با شمشیر مرحوم ابن ملجم رفت اون دنیا. از دوره علی تا حالا اگر برای هر ستمی که به یک زن میشه یک مرد مسلمون دق کرده بود و مرده بود نسل مرد مسلمون هم تا حالا مثل نسل دایناسورها منقرض شده بود. از بعد از انقلاب هم اگر برای ستمی که نه به یک زن بلکه به هر هزار تا زن میشه یکی از این آخوندای کس کش دق میکرد و میمرد دیگه یک آخوند هم نمی موند. بیا این خانم هاله سحابی رو روز روشن میکشن، خانم ستوده بی گناه تو زندون هست، ندا آقا سلطان، زهرا کاظمی و زهرا بنی یعقوب و هزارها زن دیگه زندون میرن، شکنجه میشن، اعدام میشن و هزار بدبختی و بیچارگی دیگه ولی تا حالا دیدین یا شنیدین که آخوندی دق کنه بمیره؟ نه، امثال رفسنجانی و خاتمی و کدیور و ابطحی و اشکوری فقط گردنشون کلفت تر میشه و کونشون گنده تر. نه، اینها هیچکدوم از غصه هیچ زنی دق نمیکنن بمیرن. این آخوندا هم مثل همون علی یک مشت کون گشاد خالی بند هستن که زر زر زیاد میکنن، علی از شنبه تا پنج شنبه هزارجور کون میداد بعد روز جمعه میرفت منبر و حرفای گنده گنده میزد. اون جاکش که خودش دهن هفتادودوملت رو گائیده بود از ستمی که به زنها میشد دق نکرد بمیره تا ابن ملجم با شمشیرکله اش رو مثل هندونه شکافت. از این همه آخوند مادر جنده هم یکیش از ستمی که به زنها میشه دق نمی کنه بلکه باید یک ابن ملجمی پیدا بشه این مادر قحبه ها رو دو شقه کنه بفرسته بر دست علی

 13. درباره فراماسونری این مقاله بلند هم خوندنش جالبه:
  لینک دانود از هات فایل:
  http://hotfile.com/dl/118583641/c12ee4f/DajjalGhiamat.BlogVeB.com.zip.html

  این مستندهای خارجی هم جالبند:
  The history Channel : Secrets of the Dollar Bill

  The Divine Book

  مستند ایرانی راز آرماگدون

  The Arrivals

  Phase 3

  با سرج ساده میتونید لینک دانلودشون رو پیدا کنید.

 14. در میان اهل علم و دانش دو گروه برای خود مسکین و برای دیگران خطرناکند:
  1-آنان که چیزی را رد میکنند در حالی که در آن تخصص ندارند.
  2-آنان که بر باور خود اصرار میورزند بدون این که نظر مخالف را دیده و فهمیده باشند.
  (این جمله رو درباره مسایل فراماسونری و جن گفتم برای شما)
  حتما این کتاب رو ببین
  http://www.up.shadfa.com/images/259wbh24xzdsmfhgoevr.zip

  • من چنین اراجیفی رو رد نمیکنم بلکه آنها را خارج از حوزه مسائل علمی میدونم، بین این دو تا چیز فرق هست.
   اگر شما فکر میکنید جن وجود داره، شما باید اثبات کنید که وجود داره نه من بیام اثبات کنم وجود نداره، بیا برای من توضیح بده ببینم چه چیزی راجع به جن رو من نمیفهمم؟! lol

 15. آرش خان.ببخشید اگه زیاد کامنت دادم.این کامنت رو نمیخواد منتشر کنی.فقط برای خودته:
  ببین الاه همین مواردی که تو کامنت فبلی ها گفتم دستاویز محکمی شده برای بچه های مذهبی و خیلی رفیقهای من
  در واقع هر چی واسشون از مقاله های تو و تناقضات قرآن و مباحث محمد و غیره تعریف میکنی به خاطر این موارد با قانع نمیشند
  باور کن مسایل مربوط به فراماسونری خصوصا تو این برهه از زمان اگه درباره اش روشنگری صورت بگیره تاثیرش برای اسلام زدایی هزاز برابر تمام مقاله هایی هستش که در ضد دین و اسلام و خدا نوشتی باور کن بحث روز الآن این مسایل.
  خواهش میکنم از کنارش به این سادگی رد نشو و نگو کس و شعره.باور کن انقدرها هم کس و شعر نیست. باور کن. من به استدلالهای خوب تو نیاز دارم.خ.اهش میکنم این مسایل رو دست کم نگیر و دربارشون کار کن. واقعا مهم هستند.
  ممنون
  مواظب خودت باش

  • آقا یا خانم مال مال

   1- این رفتار شما که از یک طرف مثل دشمن برخورد میکنی از یک طرف مثل دوست خیلی زننده و زشت هست، اگر مشکلت اینی هست که اینجا گفتی میتونستی از اولش صادقانه همین رو بگی و جواب بگیری نه اینکه وانمود کنی خودت معتقدی به این اراجیف. این رفتار موزیانه اعتبار خودت رو از بین میبره و دوستی با تو دوستی خاله خرسه هست.

   2- من لازم نمیبینم تکرار کنم این قضیه رو، مسائلی که مطرح کردید در حوزه مسائل آکادمیک و مهم نیستند من علاقه ای به اینجور مباحث تئوری توطئه ندارم، موضوعی برای من دارای اهمیت هست که ارزش آکادمیک داشته باشه، نه هر چیزی که هر کسی میگه، نوشتار من در مورد ابطال پذیری رو بخونید که درک کنید چه موضوعی برای من ارزش علمی داره و چه موضوعی نداره.
   https://arashbikhoda.wordpress.com/2010/02/27/%D8%A7%D8%A8%D8%B7%D8%A7%D9%84-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%88/

   3- سطح خودتون رو اندازه این «رفقای مذهبی» تقلیل ندهید.

   4- من تنها بیخدای دنیا نیستم بیخداهایی هم هستند که به مسائل غیر آکادمیک و یاوه هایی از این دست علاقه مند هستند بروید پاسختان را از آنها بگیرید.

   • 1-من دوگانه برخورد نکردم.من فقط به هیچ دین و آیینی اعتقاد ندارم.واسه همین هم هیچ موضع خاصی نسبت به کسی نمیگیرم تا بتونم بدون تعصب حرفهای مختلف رو بشنوم.درباره اون مسایل خوب هم ابهاماتی برای خودم ایجاد شده و هم دوست دارم جواب بعضی از دوستانم رو با استدلال قوی بدم.
    2-خوب اگه از این منظر نگاه کنی پس خیلی از تحقیقات و مقالات شما در باب دین و خدا و روح هم در همین حوزه هستند یعنی این مسایل در چهارچوب علم قرار نمیگیرند ولی شما دربارشون تحقیق میکنی و هر روز مقالاتی مینویسی که خیلی هم تو چهارچوب علمی و با اثبات علمی نیستند.
    فراماسونری و فراماسونرها تمام جهان رو در دست دارند و کنترل میکنند و روی زندگی تک تک ما تاثیر میذارند و شواهد و مدارک آشکاری از اهداف و کارهاشون وجود داره- پس اولا: موضوع انقدر مهم و تاثیر گذار هست که شما یا کسی روش وقت بذاره و دوما:انفدرها هم غیر علمی و غیر قابل بررسی نیستش و کاملا دم دسته و میشه با ابزار علم اون رو بررسی کرد چون کاملا در دنیای فیزیکیه ما قرار داره.
    بحرحال من که خودم ضد خرافات هستم ای ها رو اراجیف نمیدونم چون کاملا یه برنامه هایی داره صورت میگیره و حقیقت داره.فقط من دوست دارم از پشت پردش سر در بیارم.
    3-میشه به من بگید موضع شما نسبت به فراماسونری چیه و کلا آیا نظم نوین جهانی آمریکا و اسراییل رو قبول داری یا نه؟
    و اگه قبول داری نظرت راجع به نمادبازیها و پشت پرده ها و کارای مرموزشون چیه.میتونی همانطور که ثابت میکنی محمد ارتباط با خدا و ابعاد دیگه نداشته ثابت کنی این ها هم توهم زدند و دیوانه اند و ارتباط با جایی ندارند.
    4-اگه میشه چند تا بیخدای باحال معرفی کنید که در این مسایل سررشته داشته باشند.
    5-بازهم دوستانه میگم این مسایل کاملا مرتبط با بیخدایی شما و ماست و اگر از این راه بشه پی برد که حقایقی در جهان وجود داره که ما از اون بی خبر هستیم منطقی نیست چشممون رو به هر دلیلی بر حقیقتی که شاید وجود داسته باشه ببندیم.چون راهی که من و شما انتخاب کردیم فقط اگر به احتمال یک میلیاردیم درصد هم که اشتباه باشه و حقیقت چیزه دیگه ایه باشه اونوقت دیگه هیچکدوم راه برگشتی نداریم و جهنم هم اینطور که محمد گفته بدجورجاییه!

   • -من دوگانه برخورد نکردم.من فقط به هیچ دین و آیینی اعتقاد ندارم.واسه همین هم هیچ موضع خاصی نسبت به کسی نمیگیرم تا بتونم بدون تعصب حرفهای مختلف رو بشنوم.درباره اون مسایل خوب هم ابهاماتی برای خودم ایجاد شده و هم دوست دارم جواب بعضی از دوستانم رو با استدلال قوی بدم.
    2-خوب اگه از این منظر نگاه کنی پس خیلی از تحقیقات و مقالات شما در باب دین و خدا و روح هم در همین حوزه هستند یعنی این مسایل در چهارچوب علم قرار نمیگیرند ولی شما دربارشون تحقیق میکنی و هر روز مقالاتی مینویسی که خیلی هم تو چهارچوب علمی و با اثبات علمی نیستند.
    فراماسونری و فراماسونرها تمام جهان رو در دست دارند و کنترل میکنند و روی زندگی تک تک ما تاثیر میذارند و شواهد و مدارک آشکاری از اهداف و کارهاشون وجود داره- پس اولا: موضوع انقدر مهم و تاثیر گذار هست که شما یا کسی روش وقت بذاره و دوما:انفدرها هم غیر علمی و غیر قابل بررسی نیستش و کاملا دم دسته و میشه با ابزار علم اون رو بررسی کرد چون کاملا در دنیای فیزیکیه ما قرار داره.
    بحرحال من که خودم ضد خرافات هستم ای ها رو اراجیف نمیدونم چون کاملا یه برنامه هایی داره صورت میگیره و حقیقت داره.فقط من دوست دارم از پشت پردش سر در بیارم.
    3-میشه به من بگید موضع شما نسبت به فراماسونری چیه و کلا آیا نظم نوین جهانی آمریکا و اسراییل رو قبول داری یا نه؟
    و اگه قبول داری نظرت راجع به نمادبازیها و پشت پرده ها و کارای مرموزشون چیه.میتونی همانطور که ثابت میکنی محمد ارتباط با خدا و ابعاد دیگه نداشته ثابت کنی این ها هم توهم زدند و دیوانه اند و ارتباط با جایی ندارند.
    4-اگه میشه چند تا بیخدای باحال معرفی کنید که در این مسایل سررشته داشته باشند.
    5-بازهم دوستانه میگم این مسایل کاملا مرتبط با بیخدایی شما و ماست و اگر از این راه بشه پی برد که حقایقی در جهان وجود داره که ما از اون بی خبر هستیم منطقی نیست چشممون رو به هر دلیلی بر حقیقتی که شاید وجود داسته باشه ببندیم.چون راهی که من و شما انتخاب کردیم فقط اگر به احتمال یک میلیاردیم درصد هم که اشتباه باشه و حقیقت چیزه دیگه ایه باشه اونوقت دیگه هیچکدوم راه برگشتی نداریم و جهنم هم اینطور که محمد گفته بدجورجاییه!

 16. شاید با توجه به شعارهای تبلیغاتی و جنجال‌های رسانه‌ای مبنی بر «لائیکیسم، سکولاریسم و…» و هم چنین نمایش‌های بسیار جدی سران غرب در ارتباط با «جدایی دین از سیاست»، بسیار گمان كنند که واقعاً قدرت‌های بزرگ و سران اقتصادی و سیاسی آنها به هیچ دین و مکتبی پایبندی ندارند و به جز عینک «علم تجربی»، هیچ عینکی بر چشم ندارند، اما اغلب آنها بسیار متعصابه «شیطان پرست» و عضو تشکیلات فراماسون هستند و به همین دلیل است که تمام اصول فراماسونی را رعایت كرده و از نمودهای ماسونی در طرح لوگوها و آرم‌های کارخانجات، کالاها یا محصولات و حتی آرم شبکه‌های تلویزیونی و… استفاده می‌کنند.
  (با کمی وقت و تحقیق میتونی این نمادها و آیین های مخفی که دارند رو پیدا کنی.من خیلی از این نمادها و روزها و اعداد رو که به کار میبرند دارم.اگه بیشتر خواستی میفرستم.

 17. من تکلیفی مشخص نکردم عزیزم.ولی فقط گفتم شما که این همه مقاله و تحقیق نوشتین و انجام دادین راجع به خدا و دین و این چیزها بحرحال مسایلی هم که گفتم تو این حوزه میگنجه و نمیدونم چرا دوست نداری راجه اونها هر جند محدود تحقیقاتی بکنی.
  چیزایی که گفتم کس و شعر نیست
  اگه یکم وقت بذاری و کتابها یا فیلمها وشواهدی رو که تو همون اروپا با امریکا در دور و برت هستن رو بررسی کنی میبینی که یهودی ها و صهیونیستها چه عقایدی دارند و در حال چه کاری هستن.(قصه فلسطین و تخریب مسجدالاقصی و ساختن دوباره معبد سلیمان و داستان تولید زنتیکی گوساله سرخ مو برای قربانی کردن و هزاران هزار از نمادهای فراماسونری که دارن مث هرم ناقص و چشم جهانبین و ارتباط این موارد با مصر باستان و جلسات و آیینهای مرموزی که دارند که اگه چندتا کتاب راجع به فراماسونری بخونی با هزاران از این موارد که واقعیت داره آشنا میشی – وخوب من میخوام بدونم نظر جناب عالی همانطور که درباره مزخرفات قرآن مقاله های جالب و تحقیقی خوبی ارایه کردی -در باب این موارد چیه و تعدادی مقاله هم راجع بهش بنویسی – چون این موارد الان بحث روز تمام دنیا و سایتها هستش اگه یکم نگاه کنی-وگرنه بدون تو دنبال حقیقت نیستی و دنبال ثابت کردن مواضع خودت هستی) خلاصه من از تو نسبت به خرافات بدبین تر هستم ولی میخوام اگه نمیدونی بدونی که آمریکا و صهیونیستها اگه یکی بری دنبالش میبینی که و آداب و رسومهای اعتقادی دارند که صدها بار از اسلام بدتره و واقعا دارند اهدافشون رو جدی دنبال میکنند

  مگه به نظر تو قرآن و خدا و این چیزا کس و شعر نیستن پس چرا وقت گذاشتی و الان هم داری میذاری که کس و شعر بودنشون رو ثابت کنی. خوب فراماسونری هم کس و شعر شما بیا واسه ما مقاله جالب در رد اون بنویس.

 18. دلم گرفته،هرشب وقتی سرم رو روی بالش برای خوابیدن میذارم فکر های زیادی از تو ذهنم رد میشه،ولی یه چیزی منو شدیدا عذاب میده،موضوع از این قرار که من با دو تا از کاربران گفتگو توی دنیای واقعی رابطه داشتم،با یکی هفته ای یک بار تلفنی صحبت میکردم دیگری هم از هویتش و اینکه چیکار میکنه با خبر بودم و بیشتر ارتباط ما از طریق مسنجر بود،این دو نفر خودشون ارتباط نزدیک تری با هم داشتند،ولی من هیچ کودومشون رو از نزدیک ندیده بودم،این ارتباط رو سه چهار سالی داشتیم تا اینکه تقریبا از یک سال و نیم پیش هیچ خبری ازشون ندارم،گوشیش از اون موقع تا حالا خاموشه،و هیچ رد اینترنتی ازشون پیدا نمیشه،شماره ی مادرش رو هم داشتم زنگ زدم ولی مادرش میگه برای دوره ی آموزشی فلان از کشور خارج شده،من تا دو ماهی این حرف رو باور کردم ولی بعد فهمیدم که دروغ میگه و حقیقت رو چون من رو نمیشناسه پنهان میکنه،تا اینکه چند وقت پیش توی فیس بوک روی والشون یک سری پیغام گذاشتم و یکی بهم پیغام داد و ادعا کرد که هر دوتاشونو توی دادگاه انقلاب دیده،و ماههاست که 209 اوین زندانی هستند،خودش میگفت منم جز زندانی های دوران انتخابات هستم و آزاد شده بود و میگفت اون دو تا زندانی هستن و جرم هاشون هم خیلی سنگینه،و به من گفت اگر شماره ی خانواده ی کاربرای گفتگو رو داری به من بده تا به خانوادهاشون وکیل معرفی کنم،من نمیدونم چطور میدونست ممکنه این موضوع به گفتگو ربط داشته باشه یا واقعا راست میگفت و همبند بوده باهاشون و یا اطلاعاتی بود و میخواست اطلاعات بکشه بیرون،من به این شخص اعتماد نکردم و دیگه اصلا جوابش رو هم ندادم.

  • حالا اینور اونور راه بیافت جار بزن خودتم بیان بگیرن
   کارت از همون اول اشتباه بود که چنین ارتباطی رو برقرار کردی، اشتباه البته خیلی واژه مهربانانه ای هست خودت میدونی که واژه مناسبتر چیه…

 19. راستی آرش جان مستند ظهور و خیلی مستندهای دیگه راجع به فراماسونری اگه آبگوشتی باشند یا نه بحرحال حرفها و مدارک قابل توجهی هم دارند و به نظر میاد برای شما که مسیله اصلی زندگیت بر بیخدایی و ترویج اون هستش باید هر گونه اطلاعات مختلف چه بی ارزش و چه باارزش و چه موافق و چه مخالف واست مهم باشه و از دستشون ندی و متعصبانه برخورد نکنی و به خاطر تعصب چشمت بر روی شاید بعضی حقایق بسته نشه .
  مباحث شیطان پرستی و فراماسونری و دجال و آخرالزمان و اجنه ارتباط تنگاتنگی با مباحث دین و خدا دارند و نمیشه به خاطر علاقه و یا عدم علاقه ازشون ساده بگذری چون اونها دقیقا توی مبحث کاری شما میگنجه و باید راجع بهشون بیشتر تحقیق کنی و از هر نظر اطلاعاتت قوی باشه تا بیخدایی قابل اعتمادتری باشی!
  خواهش میکنم راجع به این مسایل بیشتر تحقیق کن.
  مدارک موجود در این مستندها و مباحث خیلی ذهن رو درگیر میکنه و این که انگار رهبران بزرگ جهان و خصوصا یهودی ها و صهیونیستها نقشه های پلیدی دارند که صاحب جهان شوند و هویت ملتها را از بین ببرند و زندگی ما رو آنطور که خودشان میخواهند شکل بدهند و در حالی که ما رو به بیخدایی دعوت میکنند خودشان کوچکترین آداب و مناسک شیطانی شان و رسومشان را سبک نمیشمارند و کارها و خرافاتی رو باور دارند که عجیب و مرموز هستش.
  و انگار به شیطان یقین دارند.
  خواهش میکنم بیشتر تحقیق کنید و با فکر و هوش سرشاری که دارید و همچنین قلم فوق العادتون به ما هم کمک برسونید.
  دوست دارم
  مواظب خودت باش آرش جان

  • مال مال من وقت محدودی دارم و وقتم رو میذارم روی چیزهای معتبر نه کس شعرهایی که شما دوست عزیز بهش اشاره کردی، در ضمن شما لطف کن برای من تکلیف و مشق تعیین نکن نازنین.

 20. به نظرمن آخوندی مثل اون که آقا مصطفی گفت ,در واقع داره از آخوند بودن خودش سو استفاده میکنه
  به واقع آخوندی رو که ما خوب میشناسیمش در نظر اسلام آخونده بدی هست, یعنی آخوند خوب از منظر اسلام همون خصوصیاتی رو داره که ما از اون صفات بدمون میاد,
  پس اینکه بعضی آخوندها با این جورکارها میخوان مثلا جوانهارو با صنف خودشون آشتی بدند,یک حیله هست, چون با این کار اون از ذات آخوندی خودش خارج نشده و فقط میخواد تو رو با چیزی که دوست داری جذب کنه و بعدهم زهرش رو بریزه,
  پس خطر آخوندهایی که شماباداشتن یکسری خصوصیات اونهارو خوب برمیشمارید از آخوندهای دیگه واسه جامعه بدتر هست,
  راستی آرش جان مستند ظهور و خیلی مستندهای دیگه راجع به فراماسونری آبگوشتی باشند یا نباشند
  بحرحال حرفها و مدارک قابل توجهی هم دارند و به نظرمیادبرای شماکه بحث اصلی زندگیت بربیخدایی و ترویج اونه باید اطلاعات مخالف و موافق مختلف رو از دست ندی و همه چیز رو بررسی کنی و خصوصا متعصبانه برخورد نکنی,
  بحثهای شیطان پرستی و فراماسونری و دجال و اجنه خیلی مرتبط و دخیل هست با بحث خدا ,و نباید بی تفاوت ازکنارش رد بشید,خصوصا شمابا این همه سواد و مطالعه,
  یعنی بحث علاقه داشتن و نداشتن نیست
  بحثای اصلی مرتبط با بیخدایی ماوشماست و باید راجع آنها بیشترتحقیق کرد,
  مدارک موجود دراین مستندها بیشتر آدم رو به فکرمیبره, و این که انگار سران بزرگ جهان و صهیونیست ها نقشه های پلیدی دارند که صاحب جهان بشند و هویت ملتها رو پایمال کنند و درحالی که مارو به بیخدای دعوت میکنند ,خودشان کوچکترین آداب و مناسک شیطانی و رسوم خود را سبک نمیشمارند,و اعتقاد محکم به شیطان دارند,
  خواهش میشه بیشترتحقیق کنید و با فکر و هوش سرشاری که دارید و همچنین قلم فوق العادتون به ماهم کمک کنید,
  دوست داریم آرش

 21. من یک آخوند می شناسم که خیلی مدرن و متمدن بود. ماشین های شیک و خونه خیلی شیک و بزرگی داشت. رفته بود دفتر خونه اسناد رسمی زده بود. زنش و دختذاش رو مجبور به حجاب نمی کرد و حتی یک دختر و یک پسرش رو برای تحصیل فرستاد خارج. این اواخر کار ساخت و ساز هم می کرد و من به ندرت دیدم لباس آخوندی بپوشه. اکثرا در مجالس کت شلوار می پوشید. خیلی هم مهومون نواز و خوش صحبت بود. جالب اینه که من یادم نمی آد در خونش هیچ وقت ازش صحبتی در مورد مسائل مذهبی شنیده باشم. برای همینه که من هیچ وقت از اون جمله آخوند خوب آخوند مرده است خوشم نمی آد.

  • این که شما توصیف کردی همون آخوند مرده است! هندونه ای که توش زرد باشه که دیگه هندونه نیست!! یا بهتر بگیم کلاغ سفید دیگه اسمش کلاغ نیست! چون اصلا وجود نداره

 22. آقا آرش شما مستند the arrivals ‎رو دیدی?
  اینجا هست 52قسمته 10 دقیقه ایه
  http://arrivals.mouood.org
  نظرت راجع بهش و مسایل فراماسونری و اینا چیه??

  • ندیده ام ولی باهاش آشنا هستم، یکی دو قسمتش رو دیده ام و فکر کردم ارزش وقت من رو نداره. خیلی آبگوشتی هست.

 23. نکات خوب محمد که الهام گفته
  خوب فکر کنم منظورش واضحه دیگه,
  بحرحال نمیخواید بگید که محمد سیاهه سیاه بوده? به نظر میاد بالاخره خیلی حرفهای خوب و قشنگ هم داشته,هم محمد و هم بعضی امامای دیگه,خیلی ازحرفها و دیدگاههاشون شبیه دیدگاه های روانشناسان امروزی هست, نظرتون راجع به اونا چیه?
  راجع به خامنه ای هم که گفتی به درد حمالی هم نمیخوره!
  ولی به نظرمن سیاست مدار قابلیه و کمی از خیلی سیاست مدارهاو رییس جمهورهای دنیا نداره,
  هرچی باشه آدم کتاب خونده و باسوادی,ببو گلابی که نیست
  پس یکم انصاف داشته باش,
  من خودم بیخدا هستم
  ولی بی انصاف نه

  • هیچ آدمی سیاه سیاه نیست ولی وقتی آدمی به جرائم و کارهای بسیار زشتی مثل قتل، ترور، تجاوز، قتل عام و غیره دست میزنه دیگه کارهای خوبش و حرفهای خوبش به چشم نمیاد.

   برای نمونه هیتلر هم سیاه سیاه نبوده، هنرمند بوده، سخنران بسیار خوبی بوده و با بچه های آریایی خیلی مهربان بوده، ولی اگر یک آدمی بیاد امروز بگه چرا به نکات مثبت زندگیش نگاه نمیکنید، این آدم زیاد معقول به نظر نخواهد آمد. همینطور اگر کسی راجع به صدام حسین و استالین چنین حرفهایی بزنه به نظر میاد که شوخی میکنه.

   شما اگر به بد ترین کارهایی که یک آدم میتونه انجام بده فکر کنید و یک لیست پنج قلمی رو تهیه کنید، و اگر تاریخ بخوانید خواهید دید محمد تحت لوای پیامبری به همان کارها دست زده. اینکه این پرسش برای شما مطرحه شاید به دلیل اینه که با این تاریخ سیاه آشنا نیستید.

   یکی از آن کارها کافیست که یک آدم را در ردیف تبهکاران و آدمهای بد قرار بده چه برسه به محمد که کلکسیونی از این کارها بوده.

   امامان شیعه را هم هیچ جای دنیا بعنوان متفکر نمیشناسند…

 24. با سللم خدمت ارش عزیز
  اول خدمتتون بگم من ۲ سال که اسلام رامثل یک بیماری ترک کردم .ولی هنوز در مورد عدم وجود خدا تحقیق میکنم.حدود۲ ماه قبل در سفرم به ایران اتفاقی بایک نسخه از تاریخ طبری مواجه شدم که بعد از مطالعه خوشحال شدم از اینکه تقریب تمام مطالب شما را داشت.این کتاب بعنوان ارثیه ومربوط بهسال ۱۳۲۱میباشد.
  چیزی که ذحن منرا مشعول کرده راجب نکات خوب محمد. که باتوجه به منبع بودن اینکتاب برای مقالهاتون میشه منو راهنمایی کنید
  اگه خیلی غلط ادبیاتی دارم کامنتم رانمایش ندهید
  مشتاقانه منتظر پاسخ شما در پست یادرکامنتها هستم
  دوستدار شما

  • الهام عزیز،
   متوجه نشدم من شما رو باید در مورد چی دقیقاً راهنمایی کنم؟ نکات خوب محمد یعنی چی؟

 25. به جرات می تونم بگم یکی از بهترین پست های اخیرت بود
  راستی اقا آرش شما تابحال پستی پیرامون شیطان پرستی نوشتی؟! می تونم دیدگاهت رو در این خصوص بدونم؟! در ضمن شما ایران که نیستی؟! هستی؟!
  در مورد این پست هم باید بگم آخوند رو نباید به خاطر آخوند بودنش تقدیر کرد ، کسی که میره حوزه تحصیل می کنه بخواد نخواد تبدیل به یه موجود کثیف میشه و وقتی میشه اون رو انسان دونست که اون لباس رو که نشانه ی برتری نسبت به سایر مردم هست از تن به در کنه

  راستی فلش به اون کارت حافظه ای میگن که به یو اس بی پشت کامپیوتر می خوره و البته در دستگاه های دیگه هم کاربرد داره…که از 2 گیگابایت داره تا 32 گیگابایت و شاید هم بالاتر..و میشه اطلاعات رو روش ذخیره کرد

  • من راجع به شیطان پرستی نظر خاصی ندارم و علاقه ای هم به این موضوع ندارم.

  • رضا عزیز
   من اطلاعلت جزئیی در مورد شیطان پرستی دارم که می تونم عنوان کنم.
   در فرهنگهای مختلف شیطان به اسامی مختلفی معرفی کننده نیرویی مقابل خدا بوده. گاهی این شیطان خودش خدای قومی ذیگه بوده و گاهی خدایی قدیمی و منسوخ شده نام شیطان گرفته. برای مثال شواهذ زیادی وجود داره که اهریمن یا انگره مینوی دین زرتشت در حقیقت ایندیرا در هندوئیسم هست. خود کلمه خدا هم که در زبان پارسی به عنوان مظهر خیر و نیکی مطرح هست در هندوئیسم به شکل دئا که مظهر شر و بدی هست تغییر شکل داده شده. گذشته از اون در خیلی از اذیان و مذاهب روحانیون طرفداران نحله هلی فکری دیگر رو شیطان پرست نامیده اند. همچنین پاگانیسم که دین غالب در اروپا بوده و مسیحیت جایگزینش شده از سوی کشیشان مسیحی به عنوان شیطان پرستی معرفی شده و مورد پیگرد و سرکوب قرار گرفته. اما اگر اشاره به شیطان بر گرده به سفر پیدایش و ادیان سامیی که این داستان را معتبر تلقی می کنند و اگر منظور از شیطان همان فرشته رانده شده از درگاه خدا باشد که حاضر به سجده به انسان نشد. مطالعات مورخان مطالب جالبی را در این زمینه مشخص کرده است.
   از اسامی شیطان می توان به لوسیفر اشاره کرد که کلمه ای رومی هست. معادل این کلمه در لاتین هم کبمه هئوسفروس هست. اما لوسیفر یا همان هئوسفروس هر دو نام آخرین ستاره ای هست که درست قبل از طلوع خورشید طلوع می کند و با روشن شدن آسمان توسط خورشید از دید ناپدید و محو می شود. در حقیقت این ستاره در پاگانیسم به عنوان سنبل یا خدای علم و دانش مطرح بوده است و دلیل آن هم این بوده است که با آمدنش روشنایی را نویذ می داده است و روشنایی و آگاهی مانند نوری سیاهی شب جهل و نادانی را در هم می شکافته. در پاگانیسم ستاره ها به عنوان فرشتگان و یا خدایان مورد پرستش قرار می گرفتند و ستاره لوسیفر که معنی کلامیش هم آورنده نور هست در تعبیر پاگانیستی آن به علت دور ماندن از بقیه ستاره ها که در آسمان یا همان بارگاه ملکوتی خدا طلوع و غروب می کردند به نوعی ستاره رانده شده از آسمان ملکوت خدا شناخته می شذه. این تعبیر توسط اقوام سامی اخذ و قلب شده. ستاره ها به نام فرشته و لوسیفر به علت رانده شدن از درگاه خدا به فرشته بد و مخالف تغییر ماهیت دادند. جالب این است که این تئوری قرار گرفتن دین در مقابل علم و دانش را به وضوح نشان می دهد به شکلی که در تئوری دینی انسان به عنوان برده و بنده خدا ملزم به انجم آنچه احکام دین نشان می دهد است در حالی که لوسیفر یا همان دانش با آوردن نور عام به زندگی انسان لو را تشویق به انجام آن کاری می کند که خرد و دانش بشری به ان حکم می کند. اگر داستانهای اساطیری دینی پیذایش مانند آدم و حوا و … را مطالعه کنید همیشه سخن از سیب ممنوعه ایست که به میوه معرفت و شناخت معروف است و خوردن آن انسان را که مانند حیوانی در بهشت بی خبری و بهره ور از تمامی نعمات حیوانی و لذایذ جسمی برخورداربوده است اخراج می کند و او را وارد به دنیایی می کند که تنها راه تسخیرش ذست یلفتن به علم و معرفت است و اینجاست که انسان با پی بردن به لدت عمیق به چالش کشیذن و دانستن و یافتن و ساختن و برتر یافتن این لذت بر لذت زندگی حیوانی در بهشت نعمات ، ذین مداری و بندگی خدا را به کنار می افکند و خود را خدای خویش می بیند و از سوی دین مداران مفتخر به دریافت لقب شیطان پرست می شود.
   ضمنا شلیان ذکر است که یزیدی ها هم گروه دیگری هستند که از لحاظ نوع نگرش شبلهت های زیادی به اهل حق دارند و خود را پیروان ملک طاووس می دانند که هملن شیطلنیست که آدم را فریفت و سبب ساز اخراجش از بهشت شد. این فرقه شیطان پرست در کردستان و نواحی مرزی ایران و عراق در دو سوی مرز زندگی می کنند.

 26. آخوند مجرم نیست، آخوند بیمار است.

 27. من در دوره کارشناسی، در دانشگاهی که درس میخواندم، یک عدد آخوند بود که منبع اصلی درآمدش
  از پولی که از تدریس مزخرات اسلام در دانشگاه میگرفت نبود،
  این یارو هر ترم با بیش از شونصد دانشجو در چند دانشگاه های مختلف درس داشت، و در پایان ترم از هر کدوم
  یه فلش میگرفت، و آخر ترم بسته به فلشی که تحویلش دادی، نمرات رو اعلام میکرد.
  آخرسر بچه ها یا سایتی براش درست کردند، و موضوع در همه جا پیچید،
  این یارو هم دید که بوش همه جا بلند شده، دیگه بزینس فلش رو گذاشت کنار.

  • فلش چیه؟

   • حافظه فلش

    • متوجه نمیشوم، توش چی میریختید؟

     • اصل جنسه نه محتواش. اونجور که من متوجه شدم چیزی توش نمیریختن آخونده تو کار بیزنس فلش بوده :دی
      مبادله کالا به نمره !

     • توش یه تحقیق درمورد درس مربوطه ( که در 5 دقیقه تهیه میشد) میریختیم.
      این تحقیق نصف نمره رو داشت، و باقی نمره هم امتحان پایان ترم بود.

     • اوکی پس پروانه ظاهراً درست میگه…
      فلش هاتون رو پس نمیداد؟

     • آره به قول پروانه، مبادله کالا به نمره بود.
      و فلش هایی که میگرفت رو دیگه پس نمیداد.
      هرچی دانشجو برند فلش معتبر ترو با ظرفیتش بیشتر تحویلش میداد، به طبع نمره هم بیشتر نصیبش میشد.

     • من حدس میزنم اگه کسی یه لپ تاپ میخرید و بهش تحویل میداد، دیگه هرچه درس باهاش برداشته بود و بیست میگرفت! 🙂

 28. نخیر!
  آخوند خوب،اخوند مرده هستش.همین و بس.

  • اینجا نماز جمعه یا استادیوم آزادی نیست که شما بیایید شعار و فحش خواهر و مادر به مخالفانتان یا تیم حریف بدهید، باید استدلال هم بکنید.

 29. آیا میشود کسی آخوند باشد و به حقوق بشر پایبند باشد?
  خیر
  با نظر پرویز موافقم
  آخوند خوب آخوند مرده است

  • بستگی داره که شما پایبندی به حقوق بشر رو چگونه تعریف کنید.

   اگر منظور اینه که افکار ضد حقوق بشر رو ترویج نده، همونطوری که من گفتم، این قضیه به آخوند بودن و نبودن ربطی نداره خود شما با این جمله آخوند خوب آخوند مرده است داری افکار ضد حقوق بشر رو ترویج میدی، فکر میکنی این حرفت با حقوق بشر سازگاره؟

   فراموش نکنید آخوندها یک بیزینس دارند، و برای این بیزینس حاضر هستند کالاشون که دین باشه رو تغییر بدهند، مشتریان آخوندها افراد نادان یا نسبتاً نادان اجتماع هستند که اکثراً از طبقه محروم هستند. به عبارت دیگر آخوندها باهوش ترین نادانها هستند، گوسفندهایی که به مقام مدیریت گله گوسفندها ارتقا پیدا کرده اند.

   اشکالی که الان وجود داره اینه که حکومت مشتری اصلی آخوندهاست، و به همین دلیل آخوندها مال التجاره را آنطور که حکومت میخواهد شکل میدهند!

   اگر فردا 90% جامعه ما همجنسگرا باشند آخوندها همجنسگرایی را برای شما با اسلام سازگار خواهند کرد، به همین دلیل قطعاً میشه آخوندهایی رو پیدا کرد که برداشتشون از اسلام با حقوق بشر سازگار باشه. همونطور که اگر کشف بشه نان سنگک سرطان زا هست، نانوایی ها نان بربری بجای سنگک تولید خواهند کرد.

   اما اگر منظور اینه که دست به اعمال خلاف حقوق بشر نزنند، مثلاً همین فکر شما رو اجرا نکنند، اینجا هم زیاد فرقی بین آخوند و غیر آخوند نیست، حقوق بشر باید توسط حاکمیت و نهادهای اجتماعی محافظت بشه، همیشه خاطیانی خواهند بود و باید باهاشون برخورد قانونی کرد.

   درسته که به دلیل پلیدی اسلام شانس اینکه یک آخوند دست به چنین کارهایی بزنه بیشتر از باقی مردم هست، ولی بازهم این پتانسیل را نمیتوان مبنایی برای قضاوت در مورد هر آخوند دانست.

   نکته دیگر این است که برای مبارزه با این آسیب اجتماعی، یعنی پدیده آخوند تنها محکوم کردنش کاری و مفید نیست، بلکه راه آلترناتیو درست و کم هزینه تر را باید در مقابل پای آخوند گذاشت. وقتی اینکار رو بکنید آخوندها هم به مرور و خود به خود به این نتیجه میرسند که حضرت علی خودش طرفدار حقوق بشر بوده!

   کنار نشستن و محکوم کردن و حکم قتل صادر کردن و تنفر ورزی کار زیاد سختی نیست عزیز من، کار سخت برنامه ریزی و مدیریت و کوشش برای پیاده کردن آن برنامه است.

 30. لعنت به هر چی اخونده /هیچ/هیچ هیچ اخوند زندهای خوب نیست. حتی اون طلبه جز قلی

 31. جناب اقای ارش خان!
  عزیز تو دیگه چرا؟
  اخوند خوب انست که مرده یعنی اخوند زنده خوب مطلقا وجود ندارد.

هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: