از لذت های آرش بیخدا بودن

برای من بارها پیش اومده که بطور تصادفی توی وبلاگی، فرومی، یا فیس بوک و اینور اونور مطلبی رو میخونم، در اواسط مطلب خیلی متحیر میشوم

از اینکه چقدر با نویسنده همفکر هستم، و چقدر متن دقیق و شیوا و خوب نوشته شده و چقدر تفکر بر انگیزه. به چه نکات جالبی اشاره میکنه و چه اهداف پنهان خوبی رو دنبال میکنه.

یکم که بیشتر متن رو دنبال میکنم نزدیکی بیشتری با متن احساس میکنم، بعد ناگهان به این فکر می افتم که من این متن رو قبلاً خوندم،

بعد میرم پایین نوشته رو نگاه میکنم میبینم طبق معمول اثری از نویسنده و نامش نیست و به او اعتباری داده نشده، بعد یکی دو پاراگراف بعدی رو میخونم و میبینم، و ناگهان میبینم که بله! این نوشته خود اینجانب است که یک کسی اینور و اونور کپی کرده!

بعضی وقتها پیش اومده یکی توی زندگی عادی من اومده و گفته فلان سایت رو دیدی؟ برو ببین چقدر خفنه!

بعضی وقتها من تلویزیون های ایرانی و ویدیو کلیپ های ایرانی رو که نگاه میکنم، یا انیمیشن هایی که مخالفان جمهوری اسلامی درست میکنند و یا حتی آرم سازمانها رو که نگاه میکنم، میبینم که از یک تکه گرافیک که من چند سال پیش توی یکی دو ساعت طراحی کردم، با اینکه من گرافیست نیستم اصولاً، استفاده شده.

بعضی وقتها توی ویکیپدیا میبینم بعضی از پاراگرافها بخصوص ترجمه ها مستقیماً کپی از ترجمه های من بوده.

بعضی وقتها توی سخنرانی ها احساس میکنم دقیقاً استدلالهایی که من خالق آنها بوده ام استفاده میشه.

این چیزها اگرچه یک مقدار تکراری شده، ولی هنوز هم خیلی لذت بخشه، لذت بخش ترینش اینه که کسی نمیاد از من تشکر کنه بخاطر این کارها، اصلاً کسی هم معمولاً نمیدونه اینها کار من بوده. من فقط خودم میدونم و خودم از این کار لذت میبرم بدون اینکه نیاز به شناخته شدن توسط دیگران داشته باشم. لذتی که در این برداشت هست واقعاً چیزی در حد ارگاسم هست.

خیلی جالبه که یک آدم به تنهایی میتونه چه تغییرات بزرگی رو ایجاد کنه.

آدم نباید در توانایی خودش و در قدرتی که میتونه در پیشرفت بشریت داشته باشه شک کنه، فقط کافیست که مشغول به کار بشه، موفقیت رمز و راز خاصی نداره کافیه آدم سخت کار کنه و شکست رو نپذیره. این فرق بین آدمهای بازنده و برنده توی زندگیه، برای من شخصاً باخت معنی نداره، من توی هیچ چیزی هیچوقت نمیبازم. از پنجره به بیرون نگاه کنید، هر چه میبینید مال شماست، دنیایی از فرصت ها در انتظار شماست، خدا و صاحب این دنیا شما هستید، بروید و مال خودتون رو پس بگیرید.

هدفم این نیست که اینجا به شما بگم من چقدر آدم توپی هستم، چون من خودم اینرو میدونم و نیاز به تایید کسی هم نیست. من فکر میکنم همین کارهایی که من کردم، بخصوص این بخشش که مخفی هست و نیازی به تایید دیگران و شهرت توش نبوده زندگی من رو بسیار معنی دار کرده، خیلی خوبه که آدم یک دردی توی زندگیش داشته باشه، مولانا میفرماید مرد را دردی اگر باشد خوش است، درد بی دردی علاجش آتش است، از اون خوب تر اینه که تسلیم اون درد نشه و تا آخرش برای پیروزی مبارزه کنه، به شکل های مختلف. یک آدم نمیتونه بی درد باشه، فقط میتونه دردهای واقعی یا کاذب داشته باشه، وقتی با دردهای واقعی مثل اسلام روبرو باشید بقیه دردها رو احساس نمیکنید و راحت از اونها میگذرید، من بجای اینکه بشینم توی خونه به این فکر کنم که چرا فلان دختر جواب تکست ما رو داد یا دیر داد یا نداد و این کس و شعرها که خیلی ها درگیرش هستند میشینم به این فکر میکنم که خشتک امام زمان رو چجوری بکشم روی سرش…

هدفم اینه که شماها بدونید شما هم میتونید کارهای بزرگ بکنید، فقط کافیه که شروع کنید، طولانی ترین مسافرت ها هم با یک قدم اول شروع میشوند، اسلام در مقابل حرف حساب به شدت ضربه پذیره و هر آدمی دنیایی از توانایی و قدرته.  شما هم نباید در تشکیک به اسلام چیزی کم بگذارید. برای خودتون و زندگی خودتون خوبه. من شیوه زندگی خودم رو به بقیه هم توصیه میکنم.

Advertisements

51 پاسخ

 1. چند تا سؤال:
  اصولاً به چیزی به نام متافیزیک معتقدی یا نه؟ چرا؟
  به محدود بودن حواس انسان معتقدی یا نه؟
  چیزی از رابطه‌ی عقل و غریزه و احساس شنیدی؟ یعنی می‌دونی که احساس مخل عقل است؟ یا نه؟
  برهان آنتروپیک؟
  به نظرت عقل به تنهایی کافی هست یا علم هم باید باشه؟ (علم کافی و وافی)
  در مورد روابط ریاضی حروف قرآن چیزی می‌دونی یا نه؟
  خواهشاً Email بده جیگر

 2. بی خدا جان، اتفاقی گذرم افتاد به وبلاگت، یعنی داشتم دنبال مطالبی در مورد هاله سحابی میگشتم که با یک کلیک پرتاب شدم اینورا ! چند تائی از نوشته هات رو خوندم که به نظرم جالب بودند، توی یکی از اونها دیدم که گله مند هستی از نشر مطالبت بدون ذکر منبع، و کاملا هم حق داری. ولی بی خدا جان توی همین نوشته خودت هم از این ضرب المثل استفاده کرده بودی که : « یک سفر هزار مایلی با برداشتن نخستین گام شروع می شود » ! درست تر نبود ک می گفتی به قول یک ضرب المثل قدیمی چینی!؟ باقی بقای شما

 3. سلام. جناب آرش بیخدا ، ابتدا عرض ارادت، سپس ذکر یک خاطره و در آخر یک سوال:
  خاطره: در سالهای گذشته (حوالی سالهای 82 و آن دور و بر) فرومی بود که من کشفش کرده بودم نمی دانم این سایت همان سایت گفتگویی است که اینجا گهگاه از شما یا دیگران می شنوم؟ انگار اسمش گفتمان یا چیزی شبیه به آن بود.هر چه هست به طرز عجیبی تصورات مرا تغییر داد و راهنمایی کرد برای گرفتن کدهای شناخت دین و مذهب و خرافات و جامعه و … گرچه پس از آن هرگز آن سایت را پیدا نکردم اما نعمتی بود که نازل شد ! و باران رحمت زنگار دل ما را شست و برد. که عمر گردانندگان چنان سایتهایی دراز و همراه با سلامت بادا.
  و اما سوال: کاربری آنجا بود که آواتار کاربری اش یک قیافه ی خفن مغولی بود. خیلی ترسناک و مهیب اما گفتارش کوبنده و قاطع و دشمن شکن 🙂 آنچنان بر مبنای مستندات حرف می زد و گفتگوهایش چنان جالب توجه بود که برای من -و شاید بسیاری دیگر-مبنای تغییراتی بزرگ شد. خاطرم هست که گفتگوهایمان در فروم را پرینت می گرفتم و برای حیرت اهل خانه، برای آنها نیز می بردم تا از جهل دین و عرف و شرع خونخوار بیرون بیایند. آخ چه لذتی داشت رسیدن به دنیای روشنایی…
  آیا آن کاربر با آن هیبت مغولی ترسناک و گفتار روشنگر ، شما نبودید؟ امروز که این مقاله تان راجع به پخش شدن اندیشه ها و باورهایتان در جامعه را خواندم، گفتم بپرسم شاید شما باشید… اگر هستید، به شما هزار سپاس و کرنش بدهکارم… اگر هم نباشید، برای هزاران نفر دیگر چون من، شاید نقش همان غریبه ی دانا را بازی کرده باشید که پاینده بمانید و راهتان پر رهرو باد 😉

  • اون تارنما «گفتمان» بود که متاسفانه زود از بین رفت. اون کاربر هم به گمانم مزدک بامداد بود که البته در گفتگو هم عضو بود.

 4. دمت گرم آرش. من خودم خیلی از آرگیومنت های تو رو میخوندم همیشه از زندیق و گاهی که بحثی میشد استفاده میکردم. البته منبعش رو هم میگفتم.

 5. درود بر شما !
  میگم یه سایتی بود به نام زندیق مال شماست؟ گویا یه مشکلی براش پیش اومده بود..تعرفشو بارها از دوستان شنیدم
  میشه آدرس سایتشو بدید؟ همچنین تالار گفتگو..البته اگه همچنان پابرجاست

 6. خیلی جالب بود بنظرم تنها ایرادش اینه که روی یک بیس نباید فکر کنید بنظرم هیچ چیز ارزش فکر زیادی رو نداره و از نظر درد هم خوبه که همیشه برای خودت دنبال یک دردی باشی یا به عبارتی اگه درد نداشته باشی معنی خوشی رو نمفهمی فکر کنم لحظه ای که این دوتا چیز توی زندگی جاشونو عوض میکنن یکی از بهترینهای عمر آدمه

 7. بسمه تعالی
  دل به دل راه دارد. این حقیر هم وقتی می بینم کلام من با کلام مقام معظم رهبری و روحانیون و سپاهیان آزاده و امت حزب الله یکی است در پوست خود نمی گنجم.

 8. منم دقيقا مشكل حامد رو دارم يعنى هيچ توجيه علمى براى ديدن آينده در خواب وجود نداره؟

  • من مشکوکم آنچه در بیداری میبینم توهم باشه اونوقت شما دنبال دیدن آینده در خواب هستید .
   اینها همش اوهامه جدیشون نگرید

 9. کافر بودن هم لذت خاص خودش را داره به خصوص که قبلش يک مسلمون دو آتشه بوده باشي.

  • من و دوستم نزدیک بود سر این قضایا کون مان را به باد دهیم. بپای اگر هشیاری و اگر ایرانی اندر.

 10. این اعنماد به نفس تو منو کشته.ولی از سخت کوشیت خوشم میاد.شما که آدم موفقی هستید چه توصیه ای به ما داری.من خودم این روزا هیچ رغبتی به هیچ کاری ندارم.اهداف بلندی تو ذهنم دارم ولی وقتی به عمل می رسه وا میدم.نمی دونم چرا اینجوری شدم شاید از شرایط ندگی تو ایرانه که وقتی هیچ تفریحی وجود نداره و زندگی یه سری مسائل تکراری شده دیگه انگیزه واسه کار و زندگی پیدا نمیشه.بهرحال امیدوارم هرجا هستی به کارت با قدرت ادامه بدی.

 11. چی مصرف کردی برادر ؟ بگو ما هم بزنیم بریم بالا. جنسش ماله بالی و اون طرفا بوده، نه ؟ اون قدر توی توهمی که برای پست قبلی اینجا کامنت گذاشتی. برادر. شایدم پول زیادی میگیری که عین یه ربات اسپم میزاری توی وبلاگهای ملت. عق.
  اگر این جواب منو میخونی بدون که، ریدم به:
  1- اون گوش و جانی که سپردی به فرمان رهبرت
  2- خوده شخصه رهبرت
  3- کلیه ی امامان عزیزت (+خمینی+امام عصر)
  4-فاطمة الزهرا (جنده ی 2 عالم)
  5-حضرت محمد پ.ف (پدوفیل)
  6-قرآن کریم
  7-خدای مهربانت
  با تشکر از همه دست اندرکاران
  ضمنا شاشیدم به انتخاباتی که رهبر یه نفرو انتخاب کنه بقیه برن بهش رای بدن، چه کاریه، خب با چند تا پرینتر اسم یارو رو بدن 25 میلیون از روش چاپ کنن بندازن توی صندوق، هزینه ی اضافی و … ملت برن پای صندوق و … چه کاریه آخه ؟
  راستی پنجشنبه که رفتی محضر آقات این پیشنهاده منو بهش بگو، ضمنا از طرف من بشاش به صورت نورانیش

 12. 1

 13. سام الله و رسوله علیکم
  ((و یبشر العباد الذین یستمعون القول و یتبعون احسنه))
  شما بی ادب های از خدا بی خبر روز به روز دارین چهره واقعی تون رو بیشتر نشون میدین
  من از مدتها قبل مطالب تو رو دارم میخونم ولی تا حالا کوچکترین تغییری در عقاید خودم احساس نکردم و همچنان یک مسلمان واقعی هستم بدلیل اینکه شما یک دروغگو هستی و با بریدن و جعل روایات تاریخی و استناد به احادیث ضعیف یا استناد به روایات و احادیث موجود در کتب روافض سعی بر ان داری که چهره اسلام را تخریب کنی
  بحمدالله روز به روز به جمعیت مسلمانان واقعی که عاشقان سنت رسول الله و منهج سلف صالح اند افزوده میشه
  و همچنین مطمئن باش که مجاهدین از این صحنه نبرد پیروز بیرون میان و اون روز دیگه راه برگشتی برای شما که دشمنی خدا رو ر پیش گرفتین نیست
  اری
  ما عاشق جهادیم و بخدا قسم دست از سلاح بر نمیداریم تا زمانیکه به حقوق پایمال شده مون برسیم
  در اخر جناب ارش اگر جرات مناظره داری بیا و تو تلویزیون و رو در رو مناظره کن
  شما اگه راست میگی فقط اعلام امادگی مناظره بکن
  منتظر هستیم

 14. بسمه تعالی
  علت کم حضور بودن ملت اروپا در انتخابات نارضایتی آنان از نظام سکولار حاکم بر اروپا و آمریکاست انشالله پس از فتح اروپا توسط آقا امام زمان و برپایی نظام اسلامی مشارکت مردم همیشه در صحنه و تازه مسلمان اروپا را شاهد خواهیم بود.

  در ایران به علت ولایتمداری ، مردم گوش جان به فرمان مقام معظم رهبری می سپارند تا به کاندیدای مورد علاقه رهبر رای دهند البته یکبار در انتخابات تقلب شد بدین نحو که مقام معظم رهبری فرمان به رای دادن به ناطق نوری دادند و مردم مشتاقانه به ناطق رای دادند اما رای ناطق دزدیده شد و به حساب خاتمی گذاشته شد که مردم همگی مبهوت شدند ولی به فرمان رهبر برای حفظ وحدت به خیابان ها نیامدند.

  نمونه دیگر ولایتمداری حمایت رهبر از خاتمی بود که 24 میلیون به احمدی نژاد ناسپاس رای دادند و تنها 3 میلیون نفر که به احمدی نژاد رای نداده بودند و از عوامل استکباری و مزدوران صهیونیست ها بودند به خیابان آمده از سران فتنه حمایت کردند.

 15. سلام آرش جان
  منم یه 4 5 سالی هست که سایت افشا رو خوندم و افتخار بی خدا بودن رو دارم.
  آرش جان من یه مشکل شدیدی پیدا کردم.
  از سال پیش مدام دارم خواب می بینم و بدترش اینه که متاسفانه همشون تعبیر می شن. :(((((
  تا حالا دو بار خواب دندون افتادم دیدم و دقیقا دو سه روز بعدش چنان به گاااااااااااا رفتم که واسه یکی دو ماه نمی تونستم غذا بخورم.
  خواب های خوبی هم دیدم که همشون تعبیر درستی شدن.
  آرش جان منم آدمی هستم که به شدت از خرافات بدم میاد اما نمی دونم چی کار کنم. تعبیر خواب هم یه جورایی خرافاته. نمی دونم چجوری برای خودم توجیه کنم.
  شما نظرت چیه؟؟؟
  ممنون می شم جواب بدید. به هر حال ما مقلد شماییم :دی

 16. من از تو دوست عزیز تشکر میکنم که سعی در زدودن این افکار عقب افتاده از جامعه داری.
  جایزه نوبل رو باید به انسانهایی مثله شما داد .

 17. من هم اینو در خود به خوبی یافتهام.تو تنها نیستی ارشیجون.

 18. سلام آرش جان، بر حسب غرورم و با وجود اینکه اهل تعریف و تمجید کردن از دیگران نیستم ولی افکار و شخصیتت رو می پسندم و لازم میدونم که ازت تشکر کنم بخاطر تلاشت برای اهداف اخلاقی و انسانی، همیشه نوشته هات رو میخونم، تو ذهن زیبا، بیان شیوا و قدرت انتقال خوبی داری.
  امیدوارم همیشه موفق باشی.
  در پناه حق تعالی!!!!!! 😉 ( این آخری از صد تا فحش بدتر بود ؟ نه ؟ شوخی بود آرشه عزیز)

 19. دمت گرم آرش جان ما همه به شما افتخار می‌کنیم. فقط سعی کن یه مقدار سیگار و الکل کمتر مصرف کنی. پیروز باشی.

  • ممنون، من الکل خیلی کم مصرف میکنم این روزها، دو سه هفته یکبار اونهم بطور اجتماعی.

 20. دوستت داریم… باهات می مونیم تا همیشه…. ای نوید تولدی دیگر….. آرش

 21. من فکر میکنم انجمن گفتگو دات کام بازده بیشتری از زندیق داشت . فضای کل کل و تقابل عقلی میتوانست جهل افراد را توی جمع , برای همگان محرز کنه . فضا طوری بود که برای تو دهانی زدن به مخالف اندیشه ات , میباید مسلح به خرد میبودی اگر نه لت و پار میشدی .

  آرش بیخدا از یک راهکار برای ساده اندیشان پر ادعا استفاده میکرد مثلا در بخش مناظره به طرف میگفت میخوام با شما در مورد فلان موضوع مناظره کنم و چند تا شرایط هم میزاشت . اون بدبخت هم میدید نه بابا کار جدی شده و الان سرتا پاش رنگی میشه و نمیتونه با این یارو در بیافته شروع میکرد به بهانه آوردن . در این زمان بود که آرش بیخدا ضربه نهایی رو میزد و بدون اینکه با طرف گل آویز بشه میگفت من درخواستم رو پس گرفتم شما مرد مناظره نیستی و داری بهونه میاری . و من وقت ندارم با شما چونه بزنم . (از این حرکتش خوشم میامد .)

  البته آرش بیخدا پسر باهوشی بود وقتی کسی جدید وارد میشد سعی میکرد محتاط رفتار کنه و حتی اگر مخالف اندیشه اش یود زودی با طرف سر شاخ نمیشد حسابی پستاش رو بررسی میکرد و وزن علمیش رو میسنجید اگر یارو خودش پیش قدم برای مناظره میشد , میگفت باید پستهای شما به سیصد عدد برسه . و اگر واقعا احساس میکرد طرفش به لحاظ عقلی ظرفیتهای یک رقیب رو براش داره , به هر دوز و کلکی بود سر یارو رو قبل از رسیدن به سیصد پست زیر آب میکرد و اجازه فعالیت بهش نمیداد که نکنه شرایط مناظره پیش بیاد . در این زمینه ها اصلا ریسک نمیکرد . از این حرکتش خوشم نمیاومد .
  ===========================
  همیشه گفتگو دات کام را دنبال میکردم چون فضای مباحثه بود . امیدوارم به زودی یک انجمن اینترنتی بپا کنند

  • مناظره بچه بازی نیست من اهل مناظره آکادمیک هستم نه کل کل با هر کسی که از راه میرسه.

  • اون پاراگراف آخر رو خیلی خوب اومدی
   عمرا کسی بتونه آرش بیخدا رو به تله بندازه که بیاد سر یه موضوع درست و حسابی در حوزه دین با کسی که یه جو حرف حالیشه مناظره کنه!

 22. > اسلام در مقابل حرف حساب به شدت ضربه پذیره

  تا حالا بحث های زیادی با کفار پر افاده داشتم و به قول شما بعد از مقداری بحث خشتکشون رو کشیدم سرشون
  البته فرق شما با اونها این بوده که اونها خودشون نمی دونستند دستشون برای بحث کردن چقدر خالیه لذا خیلی زود شکست می خوردند
  اما تو
  خوب می دونی که اصلا چیزی تو خشتکت نیست که کسی بخواد بکشه سرت لذا یا اصلا وارد بحث نمی شی
  یا اکر هم وارد بحث بشی به محض اینکه بهفمی طرف چیز خیلی درشت و مشت پر کنی تو خشتکشه
  از ترس اینکه مبادا …..!!!
  یه جورایی می پیچونی و در میری
  برای اینکه حرف مفت نزده باشم همین جا اعلام می کنم در هر زمینه و موضوعی که شما یا هر کس دیکه ای پیشنهاد کنه در یک فروم حاضرم بحث کنم وجلوی همه اینها که به و به و تعریف کردند
  خشتکت رو بکشم سرت که دیگه اینطوری گنده …. نکنی!

  • شما هم اعتماد به نفس و روحیه خوبی دارید ماهی گلی جان. من از خوندن متن های شما بیشتر وقتها لذت میبرم و خیلی روحیه میگیرم.

   ولی حرفهات غلطه به این دلیل ساده که من با خیلی ها هم مناظره کرده ام هم کتبی هم شفاهی هم حتی رو در رو. آخرین مناظره من همین چند ماه پیش بود با حضور بیش از 150 نفر!
   اینه که وقتی با شما وارد بحث نمیشم به همون دلایلیه که گفتم شما زیاد سواد نداری و اخلاق علمی هم نداری حراف و لج بازی، البته این نظر منه، میتونه درست یا غلط هم باشه، به هر حال شما این شانس رو داری که نظر من رو عوض کنی.

   برای نمونه همین که اینجا نوشتی با هر کسی در مورد هر موضوعی حاضری مناظره کنی نشون میده که اخلاق علمی نداری و اساساً نمیفهمی مناظره چیه!
   اگر میفهمیدی اولاً نمیگفتی با هر کسی، چون سطح آدمها با هم فرق میکنه و هر کسی با هم سطح خودش باید مناظره کنه، دوماً راجع به یک موضوعی که باهم اختلاف نظر دارند و جفتشون راجع به اون قبلاً اظهار نظر کردن! شما که اینرو نمیفهمی دنبال مناظره نیستی دنبال کل کلی!

   ما آدمهای آکادمیک هم اینجور آدمها رو جدی نمیگیریم.

   با خشتک ما و چیزهای درون آن و وجود و عدمشون هم کاری نداشته باش این حرفها در شان شما که نون نمک وبلاگ ما رو هم خوردی و اینجا آویزونی نیست، به اعصابت مسلط باش و دست از خشتک ما بردار.

   تازه شما باید اخلاق فاطمه زهرا رو داشته باشی یعنی بطور خلاصه غذا بپزی برای حضرت علی و کون مبارک آن بچه های مقدس، حسن و حسین و شمشیر خونی بشوری، من فکر نمیکنم فاطمه زهرا خشتک مردهای کافر غریبه و ما فیها رو تحلیل میکرد، تقوا داشته باش خواهر!

   • وقتی من می گم با هر کسی در هر موضوعی با توجه به فضای این دخمه خیلی روشنه که معناش یعنی با هر کافری در موضوعاتی که مربوط به حوزه دین میشه نه
    مثلا با الکس فرگوسن در مورد سیستم چهار چهار دو!
    یا هر موضوعی که در تخصص من نیست
    پس مخاطب رو این قدر نفهم و خر فرض نکن

    در مورد ادبیاتم هم فکر کنم قبلا تذکر دادم که اولا می دونم آدمی مثل آرش بیخدا اینقدر بی تربیت هست که که این نوع ادبیات نه تنها اذیتش نمی کنه بلکه خیلی هم براش روح نوازه و به قول خودش لذت می بره
    ثانیا چیزی که عوض داره گله نداره!
    جنابالی صحبت از خشتک کردی خب لازم دیدم با همون زبون از خجالتتون در بیام!
    یه نکته دیگه اینکه حواست باشه همه ماهی گلی ها ماده نیستند و الا تا حالا نسلشون منقرض شده بود!

    اما نکته اصلی
    ادعا کردی اسلام در مقابل حرف حساب آسیب پذیره!
    منم اگر اطلاعاتم در حوزه دین حداقل دو برابر تو نباشه مطمئن باش کمتر نیست
    این گوی و این میدان ادعات رو اثبات کن
    می تونی یه موضوع عقلی انتخاب کنی که جای چونه زدن و جر زدن توش نباشه و با اثبات مدعای فوق صدای من رو برای همیشه خفه کنی.

    • to enghadr kholi mahi goli ke motevajeh nisti agar arash bekhad sedaye toro khafe kone inja kafie nazarate toro tayid nakone.dar har hal khodet ro aslan dar hadi ke bekhay ba arash monazere koni nadoon.nafare ghabli ke too eyd monazere kard ba arash ro man goosh kardam monazeraro taraf ghabele moghayese ba shoma nabood.shoma ye joorayi kheili shoot tashrif dari

     • سرکار علیه شیدا خانم
      همه اینهایی که افاضه فرمودین ادامه همان بلوف های آرش بود
      در مورد تایید نشدن نظرات کسانی مثل من هم
      خوبه بدونید که آرش با توجه به تجربه گفتگو دات کام قدر ماها رو خیلی خوب می دونه و اینکه چه تاثیر مهمی در داغ شدن بلاگش داریم
      چهار تا مثل شما که بیان اینجا و به به و چه چه کنند که ارزشی نداره و بود و نبودتون یکیه
      پس ما در هر درجه از شوتی که باشیم بازم ارزش نظرات ما قابل قیاس با پاچه خواری امثال شما نیست.

      • ماهی گلی یکم مهربون تر باش لطفا با بقیه ویزیتورهای وبلاگ شریف من.

  • هنوز گیر مرد نیفتادی.یابو علفی.

  • من دقیقا متوجه نشدم که ماهی گلی طرف ماست یا پنیر ببخشید اونا (:|

 23. چند سال قبل که تازه بیخدا شده بودم وبلاگ شما و زندیق رو پیدا کردم . مقالات خیلی کمکم کرد واز اون موقع چندین بار طی کامنت هایی که برای دیگران گذاشتم از مقالات شما برداشتهایی کردم و با اینکه خیلی دوست داشتم دیگران بشناسنت ولی برای احتیاط بیشتر اسمی ازت نبردم چون ایران هستم. می دونم که درک می کنی

  خلاصه ببخشید

 24. در مورد آدم بزرگ و آدم کوچک و کارهاشون باید بگم اول باید دوست داشتن رو تعریف کنی تا منظورت درست تر بیان بشه.
  ما سه نوع دوست داشتن داریم.
  id ego super ego
  اید دوست داشتنی های لحظه ای هست. اونچه که جنبه غریزه داره و کمتر تحت تاثیر کورتکس مغز پالایش شده.
  اگو این تمایلات رو از دیدگاه واقعبینانه تری مطرح می کنه و از اونها تمایلاتی منطقی می سازه.
  سوپر ایگو هم که مناسبات اخلاقی و عاطفی و فرهنگی رو هم درشون دخیل می کنه.
  برای مثال شما گشنه هستی اگر رو اید بری جلو می ری اولین خوراکیی که به دستت برسه رو ور می داری می خوری حتی ممکنه این غدا رو از دست یک بچه بقاپی یا از توی ظرف آشغال برداریش. اگر بر مبنای تمایلات ایگو عمل کنی می ری فکر می کنی چقدر پول داری بعد می ری متناسب با اون پول یک غدایی می خری و می خوری که مثلما بهداشتی و بهتره. در سوپر اگو فکر فقیر ها رو هم می کنی.
  من فکر کنم آدم بزرگ کارها رو بر مبینای تمایلات سوپر اگو انجام می ده نه اید

 25. آرش عزیز
  تلاش تو قابل تقدیره اما به همون اندازه که مهم تر و معروف تر می شی کارت هم حساس تر و خطرناک تر می شه. من اگر اشتباه کنم شاید در مجموع این اشتباه من در 10 نفر تاثیر منفی بکنه اما تو اگر اشتباه کنی شاید روی 1000000 نفر تاثیر منفی بذاری. البته این رو نگفتم تا جای لذت دچار استرس بشی یلکه از این رو گفتم که دائم خودت رو ارتقا بدی. چون این موضوع که تو مطالبی رو که مدت ها قبل نوشتی و الان دوباره می خونی حسابی کیف می کنی نشونه خوبی نیست. شاید یه جوری در جا زذن باشه. از هر چیز خوبی می تونی چیز بهتری درست کنی و همیشه جای پیشرفت هست.
  موفق باشی

 26. بسیار عالی

 27. امان از ما تحت گشاد.
  راستش من از آغاز راه اندازی سایت افشا شما رو می شناسم و کارهاتون رو دنبال می کنم. همیشه هم برام این پشت کار و سخت کار کردن شما برام جالب بوده و حتی الگو.
  ولی امان از این ما تحت باز که نمیذاره منم بتونم مثل شما سخت کار کنم و از کارم لذت ببرم.

  • خشایار گرامی
   یکی از فرقهای آدمهای بزرگ با بقیه آدمها اینه که آدمهای بزرگ کارهایی که دوست ندارند رو انجام میدن. آدمهای کوچک کارهایی فقط کارهایی که دوست دارند رو انجام میدهند.

   شاید به این دلیل باشه که آدمهای بزرگ روی عواطفشون کنترل بیشتری دارند و زیاد از روی عواطف رفتار نمیکنند.

   چیزی که به شما میتونه کمک بکنه مقوله دیسیپلین هست!

   اگر شما دیسیپلین داشته باشید نمیتونید از هیچ کار مفیدی نکردن لذت ببرید.

   یک چیزی که من کشف کرده ام و برای خود من خیلی خوب کار کرده برای بدست آوردن دیسیپلین بیشتر، ورزش است!

   بخصوص ورزشهای تیمی. اگر بصورت حرفه ای مثل اینجانب ورزش کنید، یعنی در زمانهای مشخصی به اندازه و شدت مشخصی ورزش کنید این تمام زندگی شما رو متفاوت خواهد کرد.

   البته مسئله به این سادگی نیست من به شدت به دنبال بهتر زیستن و پیشرفت هستم، سخت کوشی یک سبک زندگی کردنه، بعضی از آدمها فقط برای بقاء و امروز را با موفقیت به فردا رساندن زندگی میکنند، ولی طمعی که افرادی مثل من توی زندگی دارند باعث میشه که به این راضی نباشند، ما فقط با موفقیت چشمگیر میتونیم راضی باشیم تازه اونهم یک کم راضی نه خیلی!

 28. کارت بیسته. راهت ادامه داره.

 29. متحیر!!!!نه متهیرآرش عزیز.موفق باشید

 30. چش مايى آرش جان

 31. دم شما گرم آرش خان من یکی که از شما خیلی ممنونم ولی اگر سایت زندیق را دوباره مثل اولش کنی بدون شک در ماه حداقل کلک ۲۰۰ تا مسلمان را می کند ولی به نظر من الآن بازده اش ۲۵ تا است! حیف این همه مطلب پخته است که این طوری بدون جذابیت ظاهری ارزه شود. من سایت شما را به خیلی ها که معرفی می کنم می گویند واردش شدیم ولی پاک شده بود! بهشون می گم برین روی مقاله ها کلیک کنید می گن سایت خوبیه ولی باحال نیست. با تشکر فراوان از آرش گرامی

 32. در جایی از نوشته های شما خواندم که فلسفه و منطق را به صورت تخصصی کار کرده اید .
  خوب است در این مورد بیشتر بدانیم .

 33. متحیر = متهیر

هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: