بیژن

دیروز باخبر شدم بیژن دیار باقی را وداع گفت و به دار فانی شتافت

همه زوایای زندگی بیژن رو کسی نمیداند ولی موفقیت چشمگیر و بزرگ او در کارش، خود نشان میدهد که از خصایص و فضایل والایی برخوردار بود، انسانی برتر بود، یک ابرانسان

ما کاپیتالیست ها بخصوص بیژن رو خیلی دوست داریم به دلیل اینکه معمولاً موفقیت مالی رو از ویژگیهای آدمهای بزرگ میدانیم. البته اگر به سبک بیژن باشد،  یعنی با کار اخلاقی و درست نه با رانتخواری و کارهای مافیایی، کاری که تنها از آدمهای قوی، باهوش، پرکار و توانا، کسانی که تسلیم سختی ها نشدند و شکست را با پیروزی شکست دادند، و دوست داریم بقیه هم آنگونه باشند.

یادش گرامی،

باشد که او که از ما بود و با ما زیست الگوی جوانان این مرز و بوم باشد نه آن چهارده تازی بیگانه

Advertisements

56 پاسخ

 1. bache ke boodam madar bozorgam hamishe az ashoora va jange hossein ba kofar tarif mikard
  hamishe in soal baram bood ke chejoori 72 nafar mitoonan ye lashkaro nabood konan va ba vojoode khastegi betoonan ba lashkare 2vom ham mobareze konan
  bozorg tar ke shodam va fahmidam vaghti kasi teshne mishe badanesh be halate koma mire va tavanaiye harekat va tafakoro azash migire
  badan fahmidam ke garma baese khali shodan hajme ziadi az abe badano migire
  badha fahmidam ke aftabe karbala kheyli dagho soozane
  badan fahmidam, ke bruce lee ye bazigare namayeshe filme jangie va oon ke ye tane 100 nafaro mikoshe faghat too filmashe vagarna age 10 nafar berizan saresh to halate adi ba shamshir mitoonan parash konan
  bad ha fahmidam ke bozorgtarin sar darane jahan ham ba 72 nafar hazer be jang nemishan
  badan fahmidam ke hossein ba yazido shemro moavie famil boode va jange khanevadegi shekl gerefte
  yeroozam ke man ba amoom davam shod zang zadam 110 goftam man ba amoom davam shode 110 goft agha dava khanevadegie ma dekhalat nemikonim
  alanam ke injam elam mikonam eslam manghoos shode chon noskhe windows 95 dige tavasote micro soft poshtibani nemishe
  va windowse 8 jadid oomade
  shomam biayd in systeme amele ghadimio az maghzetoon format konin va ye systeme amel jadid berizin

 2. dar ye nazar adamizad be donbale kamal va roshde aghle
  aya mishe be dini mesle eslam negah andakht ke matne aslish ba nazare ye ayatollah taghir mikone?
  dini ke mige mishe chandin zan gerefto ba nazare ye ayatolah mahdod be 1 zan beshe
  aya in tahrif nist?
  va chandin modele dige?ke alan hosele neveshtaneshoono nadram
  dini ke ghabele tahrife bayad shashid behesh
  sekolarism dar mohite dakhelesh be estefade az aghl besiar tosie mikone
  shoma be aghletoon moraje konin bebinin che farmani mide ?
  khodetoon javabetoono migirin
  albate ba in systeme amele eslamike to maghzet gozashtan be chizi joz goooz dar pit nemiresi nazanin

 3. درود بر ارش بيخدا
  مسالتن!
  كاري با اينكه طرفدار سرمايه داري هستي ندارم اما دليل نفرت جنابعالي از ماركسيسم چيه!؟
  از نظر تو ماركسيسم يعني فقط استالين و خانواده كيم؟
  ايراني هست كه ادعا كنه از منصور حكمت بيخداتره؟
  مگر خود ماركس نگفت دين افيون توده هاست؟
  مگر لنين نگفت هر نظام مرتجع به دو چيز محتاجه و اون دو چيز يكي جلاد و ديگري روحاني؟
  مگر ان مردك رذل،ژان پل دوم اولين كسي نبود كه بعد از فروپاشي شوروي،از شدت خوشحالي شاشيد به خودش؟
  تو در يكي از پستاي قبلي خودت فرمودي كه «زندانياني كه در سال 67 اعدام شدند،كرم از خودشون بود زيرا كمونيست بودند»!!!!(هزار تا ديگه علامت تعجب)
  باور كن با اين حرف احمقانه اي كه زدي،هيچكس مثل تو تا حالا نتونسته بود بشاشه به گور خميني و جنايات اون ولد زنا رو تطهير كنه!
  لطف كن و جواب من رو بده.بدرود تا بعد

  • آقای بهمن،

   اگر شما به تاریخ فلسفه نگاه کنید میبینید که خدا در فلسفه چند قرنیست کاملاً مرده، بیخدا بودن و ضد دین بودن زیاد در این دوره زمانه هنر نیست، هرکسی یکم مغز داشته باشه میفهمه دین چیز مزخرفیه، اینه که برای بیخدایی نباید به کسی جایزه داد! اینه که ضدیت شما و مارکسیسم با دین ما رو زیاد به هم نزدیک نمیکنه هر مکتب و فلسفه ای که در چند قرن اخیر بوجود اومده یا ضد دین بوده یا بی ربط به دین.

   افزون بر این بی دینی خودش یک مکتب رو تشکیل نمیده بیخدایی در ذهن یک بیخدا یک مسئله کوچک و واضح هست، گرچه ممکن است این کمتر به زبان آورده شود ولی حقیقت این است که در درون یک بیخدا، دیگران خیلی کودن و خنگ تشریف دارند که مثلاً قرآن رو باور میکنند. هنر نیست کسی بیاد بگه بهشت و جهنم و ارواج و اجنه و فرشتگان یاوه هستند…

   افزون بر این مخالفت شما ها با دین و مخالفت ماها خیلی باهم فرق میکنند، شماها با دین علمی و عمیق برخورد نمیکنید اصولاً سواد اینکار رو ندارید، همینجوری چهارتا حرف از مارکس و کمونیست های مورد علاقتون یاد میگیرید تمام چیزی که راجع به دین میفهمید اینه که دین افیون توده هاست، و الا شماها نه تاریخ اسلام سرتون میشه نه فلسفه اسلامی نه هیچی… این دین افیون توده هاست شده لا اله الا الله شماها

   مارکسیسم البته تاریخ بسیار زشت و سیاهی داره ولی دلیل ضدیت من با مارکسیسم نخست غلط بودن و مضر بودن تفکرات کمونیستی است، دوم رفتار مضر و غلط کمونیست ها، و چپی ها بطور کلی توی دنیا.

   من موضع چپ رو موضع ضعیف و غلطی میدونم، تنفر بطوری که شما مطرح میکنید نسبت به این موضع ندارم، در سیاست و اقتصاد تنفر معنی نمیده یک حرف و مکتب یا درسته یا درست نیست، من با این دست تفکرات مخالفت دارم نه تنفر.

   این شماها هستید که انقلابی هستید و مخالفتتون البته الکی و سطحی هست و اساسا حیف وقت که راجع به این دیدگاه های مسخره بعد از شوروی و اروپای چپ گرا، و بعد از مرحوم پوپر وقتی گذاشته بشه، بهترین راه مبارزه با کمونیسم و چپی گری در حال حاضر از نظر سیاسی نادیده گرفتنش هست، چون وزنه قابل توجه سیاسی ای هم نیست یک عده افراد سیبیلوی سن بالا الان لنینیست هستند.

   در مورد اعدام کمونیست ها من توی همون نوشته توضیح دادم که اگر این اتفاق نمی افتاد چه اتفاقات دیگری ممکن بود بیافته، من هنوز هم معتقدم اونکار در اون شرایط قابل دفاع بود.

   ولی این به این معنی نیست که خمینی بیگناه بود، خمینی خودش باعث شد شرایط به اونجا کشیده بشه، اشتباهات قبلی خمینی از جمله میدان دادن به کمونیست ها، از جمله مخالفت بدون قید و شرط با شاه و ناپختگی ها و حماقت های کمونیستی اسلامی دیگری که به خرج داد باعث شد شرایط به اونجا بکشه! اینه که نوشتار من بیشتر توضیحی هست نه دفاع از کلیت خمینی!

   مثل این میمونه که یک پدری بچه اش رو برای قوی شدن بفرسته بین آدمهای خلافکار، بعد که بچه اش آدمکش شد در دفاع از خودش اونرو بکشه!

   اقدام آخر قابل دفاع هست، ولی کل این جریان تقصیر کی بوده؟ معلومه که پدر نقش اساسی در این جریان داشته و شایسته محکوم شدن است. عفونت از ابتدا نباید به سمت قلب حرکت میکرد، و الا وقتی در حال حرکت بود قطع عضو کار درستی بود.

   متوجه هستید؟

  • معلومه که هستن، جامعه رو باید سپرد دست مش رمضون و مش محرم و مش ماشالله که از طبقه کارگر و زحمت کش هستند، چون این مشدی ها با آخرین علوم مدیریتی و مالی آشنایی کامل دارند

 4. …مارکس ابداً انسانی مذهبی نبود، او با دین مخالف بود. او واقعاً با دین آشنا نبود. هرآنچه که می دانست در مورد یهودیت و مسیحیت بود. او یک یهودی بود. و این نکته ای است که باید درک شود. مارکس یک یهودی بود، فروید یک یهودی بود، اینشتن یک یهودی بود . سه نام مشهور دنیای معاصر همگی یهودی بودند. یهودیان بسیار رنج برده اند، بسیار خشمگین هستند. و خشم آنان با لباس های مختلف خودش را نشان می دهد. خشم مارکس برعلیه جامعه، درواقع خشم یهود است در برابر دنیای غیر یهودی. و او تنها یهودیت و مسیحیت را می شناخت، که ادیان بسیار پیشرفته ای نیستند.
  اگر او چیزی از بودیسم یا پاتانجلی یا اپانیشادها می دانست افکارش مسلماً متفاوت می بودند. ولی او آگاه نبود و او حتی تلاش هم نمی کرد که آگاه شود. ادراک مذهبی او بسیار ضعیف بود، او یک اقتصاددان بود.
  مذهب ربطی به جامعه ندارد، برای همین است که او با دین مخالف بود. دین امری فردی است و او یک جامعه گرای خالص بود. برای همین است که گفت، «دین تریاک توده هاست.»
  دین امری انفرادی است، زیرا دین به آزادی فردی معتقد است و شکوفایی آن غایت، انفرادی خواهد بود، نه اجتماعی. هرگز نشنیده ای که جامعه ای مذهبی شده باشد، فقط افراد هستند که مذهبی می شوند. یک بودا در اینجا، یک مسیح در آنجا و یک موسی در جایی دیگر. فقط افراد مذهبی می شوند.
  جامعه هرگز نمی تواند مذهبی شود، زیرا ذهن جمعیت هرگز نمی تواند به آن شکوفایی دست بیابد. مذهبی شدن رشدی عظیم است. مذهبی شدن یعنی شکوفاشدن توان های غایی یک انسان، نمی تواند به توده ها تعلق داشته باشد. نمی توانی فکر کنی که روزی توده ها همچون پیکاسو یا لئوناردو داوینچی نقاش های بزرگی شوند. نمی توانی فکر کنی که روزی توده ها همچون بتهوون یا موزارت یا واگنر موسیقی دان های بزرگی شوند. نمی توانی فکر کنی که توده ها روزی همچون اینشتن، پلانک یا ادینگتن فيزيك‌دان هایی بزرگ شوند. نه، چنین گمانی نمی کنی. پس آنگاه چگونه می پنداری که روزی توده ها بتوانند چون بودا، مسیح، موسی، ماهاویرا یا محمد، نوابغ بزرگ مذهبی بشوند؟ این غیرممکن است.
  توده در تاریکی کامل زندگی می کند، در «جنگل» زندگی می کند. فقط افرادی بسیار معدود از «جنگل» فرار می کنند و وارد «بیشه» می شوند و فقط تعداد بسیار اندکی از کسانی که وارد «بیشه» شده اند می توانند وارد «بوستان» شوند. تعداد بسیاری به «بیشه» وابسته می شوند و همانجا می مانند. بگذار چنین باشد…
  مذهب تنها برای تعدادی اندک وجود دارد. این آزاردهنده است، زیرا تو مایلی که دین برای همگان باشد. ولی من کاری نمی توانم بکنم. اگر موسیقی نمی تواند برای همگان باشد و رقص نمی تواند برای همگان باشد و نقاشی نمی تواند برای همگان باشد، آنوقت مرا ببخش، از من کاری بر نمی آید. دین نیز نمی تواند برای همه باشد.
  و در دنیای کمونیست، مذهب امری ناممکن می شود، زیرا آنان فردیت را مجاز نمی دانند، آنان آزادی را مجاز نمی دانند، آنان اجازه نمی دهند فردی با توده ها متفاوت باشد…
  در دنیای کمونیست انسان مذهبی نمی تواند وجود داشته باشد، چنین اجازه ای ندارد.
  دنیای کمونیست جامعه را باور دارد، سلطه‌ی مطلق اجتماع. به فرد همچون یک خطر نگاه می کند. هرکسی که تلاش کند فردیت خودش را بیابد و حفظ کند، همچون دشمن با او رفتار می شود: انسان نباید سعی کند که فردیت داشته باشد، او باید از جمعیت پیروی کند، باید در جمعیت زندگی کند، نباید روش ها و راه های خودش را داشته باشد، حتی در امور معمولی و جزیی… کمونیسم به فردیت انسان اجازه ی ظهور نمی دهد، چگونه می تواند مذهبی باشد؟ این غیرممکن است.
  دین یک شکوفایی فردی است. دین فقط می تواند در یک جامعه ی فردگرا وجود داشته باشد، جایی که آزادی باشد، جایی که آزاد هستی خودت باشی: همچون یک فرد، جایی که کسی مزاحم تو نباشد، جایی که بتوانی تنها بمانی، نزد خودت، جایی که بتوانی هر کاری که دلت خواست با خودت انجام دهی. جامعه فقط جایی مزاحم تو خواهد شد که تو مزاحم زندگی دیگران شوی، و گر نه کاری با تو ندارد. اگر به کسی آزاری نرسانی، کسی مخل آزادی تو نخواهد بود.
  این تنها در یک کشور مردم‌سالار ممکن است، این تنها در یک کشور سرمایه‌داری ممکن است.
  من تماماً با سرمایه‌داری و مردم‌سالاری موافقم. بهتر است که فقیر باشی و مردم‌سالار بمانی. بهتر است بی‌سواد باشی و مردم‌سالار بمانی. و گرنه شکمت سیر خواهد بود، ولی روحت تهی خواهد بود، و گر نه بدنت خوراک خواهد داشت، ولی روحت از گرسنگی خواهد مرد.
  – اوشو

 5. من مردمان فقیر را می شناسم: من در کشور هندوستان سفر کرده ام، من در این کشور به دنیا آمده ام، مردم فقیر را می شناسم. گاهی وقتی که نزد من می آیند، برای دلایلی دیگری می آیند. آنان هرگز برای آن دلیلی که من می توانم به آنان کمک کنم نزد من نمی آیند. آنان می آیند چون پسرشان شغلی پیدا نمی کند، پس :»اوشو، برکت بده.» یا چون همسرشان بیمار است می آیند و یا چون بچه دار نمی شوند می آیند، بنابراین: «برکت بده.» آنان برای مقاصدی دیگر می آیند، نه برای مقاصد دینی. مشکل او مذهب نیست، مشکل او مادی است.
  فقط انسان ثروتمند است که می تواند مشکل مذهبی داشته باشد و مذهب محصول جانبی غنا است، یک تجمل است. وقتی که نیازهای جسمانی تو ارضاء شده باشند، نیازهای روانی آشکار می شوند. انسان فقیر هرگز مشکل روانی ندارد. هرگز او را نمی بینی که نزد روانکاو برود . آیا دیده ای که فقیری نزد روانکاو برود؟! او هیچ مشکل روانی ندارد.
  وقتی که نیازهای جسمانی تو همگی برطرف شدند، مشکلات جابه جا می شوند: شکلی والاتر می یابند، به سطحی بالاتر حرکت می کنند؛ روانشناختی می شوند.
  هندی ها بسیار خوشبخت هستند که مشکلات روانشناختی فراوانی ندارند و در هندوستان به روانکاوهای بسيار نیازی نیست. و آنان در عجب هستند که چرا در آمریکا اینهمه روانکاو وجود دارد؟ و آنان برای آمریکا بسیار دلسوزی می کنند، زیرا می پندارند، «مردم بیچاره! چقدر از بیماری های روانی در رنج هستند.» هندی ها درک نمی کنند که یک بیماری روانی یک برکت است، فقط نشان می دهد که نیازهای جسمانی برطرف شده و اینک شخص می تواند توان آن را داشته باشد که بیمار روانی باشد. وقتی که نیازهای روانی برطرف شدند، آنگاه نیازهای مذهبی، نیازهای روحانی برمی خیزند ؛ نه هرگز پیش از این.
  پس اگر برای انسان های فقیر دلسوزی می کنی، متاسف نباش. درست مثل این است که کودک خردسالی را ببینی و احساس کنی، «این کودک بیچاره، هنوز نمی تواند از سکس لذت ببرد!»
  این بستگی به تو دارد که احساس تأسف بکنی یا نه. و اگر بخواهی احساس گناه کنی، آزاد هستی. و اگر بخواهی رابطه ی جنسی خودت را با زن یا شوهر خودت قطع کنی، قطع کن ؛ به این دلیل که آن کودکان بیچاره… هنوز نمی توانند عشقبازی کنند!
  آنان در زمان خودشان عشقبازی خواهند کرد. هرکسی به وقت خودش پخته می شود. و اگر انسان فقیری واقعاً به مذهب علاقه پیدا کند، راهی را برای آمدن نزد من خواهد یافت. هیچکس نمی تواند مانع او شود.
  – اوشو

 6. Dear arash,
  i have a question which is not related to your post.
  why «dog» is unclean and nasty accroding to muslims belief??
  although i believe that dog has better morality than each muslim 🙂

 7. لطفایک پست رو به این مستند جدید که ازبی بی سی پخش شد اختصاص بدید.https://www.youtube.com/watch?v=Gz5c4NtmbCA

 8. آرش من نمي دونم تو اگر به حقوق بشر اعتقاد داري چرا اين هم نوشته هات بوي نژاد پرستي ميده. منظورم تحقير عربها هستش. من کلي عرب با کلاس اينجا مي شناسم. باهوش، پولدار،​خوشتيپ،​خوشگل،​ سکولار. همه را که نميشه با يک چوب روند.

  • بخاطر اینکه دیده و مشام شما خوب کار نمیکنه مگه من گفتم عربها همشون خصلت بدی دارند؟ اگر نه برای چی این روضه ها رو خوندید؟

 9. پاپ کاتولیک با کنترل جمعیت و سقط جنین مخالف است، نه به دلیل شفقت و مهربانی که بگوید: «این بی رحمی و خشونت مطلق است.» نه اینکه او زندگی را تایید می کند __تمام نگرش کاتولیک در نفی زندگی و مخالف با زندگی است. پس این اصرار برای منع سقط جنین برای چیست؟ زیرا این تنها روش برای زیادکردن شمار کاتولیک ها است و این تنها راهی است که مردم را چنان فقیر نگه داری که مجبور شوند به جرگه ی امپراطوری کاتولیک بپیوندند.
  اینک که تعداد کودکان یتیم در هندوستان زیاد است، کاتولیک ها شانس خوبی دارند. و انسان شگفت زده می شود…. زنی چون مادر ترزا Mother Thresa برنده ی جایزه نوبل می شود و از چندین دانشگاه در هند دکترای افتخاری می گیرد و توسط دولت هند مورد قدردانی هست و جایزه می گیرد، تمام به این خاطر که از یتیمان نگهداری می کند. ولی هیچکس نمی اندیشد که این نگهداری فقط به این سبب است که آن یتیم ها به آیین کاتولیک بگروند. طبیعی است که مادرترزا نمی تواند با کنترل زایش موافق باشد __از کجا این یتیم ها را به دست آورد؟!
  مسیحیت نمی تواند موافق یک دنیای ثروتمند باشد. دانشمندان پیوسته تکرار می کنند که ما اینک از نظر فن آوری به مرحله ای رسیده ایم که دیگر نیازی نیست کسی بخاطر نبودن خوراک گرسنه باشد و یا از گرسنگی جان ببازد. این در گذشته هرگز ممکن نبوده است ولی اینک دانشمندان می گویند که ما می توانیم به راحتی پنج میلیارد انسان __یا حتی بیشتر را خوراک بدهیم__ ولی آن صدا ها را
  خفه می کنند. هیچ سیاستبازی توجه نمی کند، زیرا سیاستبازها هم در فکر داشتن پیروان بیشتر هستند.
  در هندوستان محمدیان آماده نیستند تا این را بپذیرند که یک مرد نباید با چهار زن ازدواج کند…..
  چیزی که فقط یک مورد انسانی است. ولی آنان این نکته را جا انداخته اند که این یک امر مذهبی است.
  من نمی دانم که چگونه ازدواج با چهار زن می تواند یک مورد مذهبی باشد.
  و اگر ازدواج با چهار زن امری مذهبی باشد، آنگاه به همان نسبت دوبرابر مذهبی خواهد بود اگر مردی با هشت زن ازدواج کند. شاید به همین دلیل بوده که خود محمد با 9 زن ازدواج کرده بود. واقیعت این است که چهار زن می توانند در یک سال چهار بچه تولید کنند. برعکس این کمکی نخواهد کرد: ازدواج یک زن با چهار مرد بازهم فقط یک فرزند تولید می کند و نه چهار فرزند.
  ولی ازدواج یک مرد با زنان زیاد می تواند فرزندان بیشتر تولید کند.
  تعجب خواهید کرد اگر بدانید که هندوستان قبلاً به نام مذهب تجزیه شده است و محمدیان پاکستان را از یک سو گرفته اند و بنگلادش را از سوی دیگر و کشور به سه بخش تقسیم شده است.
  حالا بار دیگر محمدیان چنان به سرعت درحال افزایش هستند که از نظر تعداد، هندوستان بزرگترین کشور محمدی در دنیا است. هیچ کشور محمدی به اندازه ی هندوستان جمعیت محمدی ندارد.
  آنان هر روزی می تواند ادعای یک کشور مستقل کنند، زیرا پس از هندوها بزرگترین تعداد را دارند و هندویسم مذهبی نیست که افراد را به آیین خود درآورد ولی محمدیان دیگران را به آیین خود در می آورند و حتی با زور. نیازی به استدلال نیست: شمشیر خودش یک استدلال است!
  – اوشو

  • جلوگیری از بارداری معانی مختلفی دارد که برخی پذیرفتنی و پاره‌ای غیر قابل قبول اند. کلیسا مشوق این فکر است که برنامه تنظیم خانواده باید همراه با احساس مسئولیت باشد و در این امر شیوه‌های اخلاقی قابل قبول به کار گرفته شود؛ روشهایی نظیر: پرهیز از آمیزش کامل جنسی، تنظیم برنامه‌ای که آمیزش به بارداری نینجامد و شیوه‌هایی طبیعی از این دست. کلیسا این فکر را تبلیغ می‌کند که جلوگیری «مصنوعی» از بارداری (یعنی مصرف داروهای شیمیایی و به کار بردن وسائلی خاص) یا عقیم‌سازی، روشهایی غیراخلاقی هستند زیرا کاملاً با طبیعت و نفس زناشویی که طریق آن «باید برای تداوم حیات باز بماند» در تضاد است؛ سقط جنین نیز همین طور است زیرا «مستقیماً جلوی روند آفرینش را که شکل گرفته سد می‌کند.»

   – پدر روحانی Donald W. Hendricks

   • نظرات کلیسای کاتولیک در مورد مسائل جنسی شبیه نظرات یک کور در مورد رنگهاست…
    به نظر من پاپ به دلیل اینکه تاحالا خودش سکس نداشته بهتره زیاد در این زمینه ذرّت پرت نکنه…

 10. 20 آپریل زادروز تولد پیشوا مبارک

 11. یکی از حرفهایی که به علی نسبت می ذن اینه که گفته هرجا می بینین ثروتی انباشته شده نشون دهنده اینه که لفراد زیادی فقیر شدن ( نقل به مضمون) و دقیقا این طرز تفکر نادرست رو خیلی از مسلمونها هم دارن. اصولا برای همین هم هست که می بینین با آدم های پولدار بدن. فکر می کنن طرف دزد بوده. البته انکار نمی کنم که در جامعه ای مثل حجاز در یک و نیم هزاره فبل عملا هم همین بوده. اصولا تولید با رشد جمعیت برابر بوده به این معنی که اگر تواید ناچیزی هم بوده صرف سیر کردن شکم زن و بچه و زاد و ولد می شده و چیزی به نام ثروت جمع نمی شده مگر اینکه یکی بیاد عده زیادی بدبخت رو چپاول کنه و به زور دار و ندارشون رو تصاحب کنه و اینجوری صاحب ثروت بشه. در این نوع اقتصاد دقیقا اون چیز های رو که به عنوان توصیه های اقتصادی اسلام می بینیم رو می تونیم توجیه کنیم اما از اون طرف با رشد اقتصاد و افزایش تولید هنوز طرز تفکر قبلی کارایی نداره و به نوعی مانع پیشرفت بشر می شه. مسلمونهای بهتره بدونن بی خاصیت ترین ثروتمند ممکن که اصلا هم هیچ عرضه و هنری نداره و مثلا کل ثروتش بهش به ارث رسیده و فقط بلده راه بره و ولخرجی و عیاشی کنه بی نهایت برای جامعه مفیده. اینقدر این فرد مفیده که تمام کشور های جهان براش سر و دست می شکونن که به صورت توریست بکشوننش یه چند وقتی بیاد کشورشون. شرکت های تولیدی هم این همه پول صرف تبلیغات می کنن تا طرف رو راضی کنن از محصولات اونها استفاده کنه. بیژن هم یکی از کسانی بود که هم خودش جزو پولدار های لاجرم مفید بود و هم می تونست به راحتی پول رو از جیب پولدار ها بیرون بکشه و چرخه رو به گردش بندازه. ضمنا تا جایی که اطلاع دارم پولش رو خرج مسائل عام المنفعه هم می کرده.

 12. اگه مي تونيد پي دي اف آيات شيطاني رو بذاريد ممنون ميشم

 13. بیژن مرد . کسی تا به حال شنیده این آدم یه پاپاسی به یه بدبخت کمک کنه ؟ مدرسه بسازه ؟
  چون پولدار بود خوب بود ؟

  روزی میلیارد میلیارد کرم و شپش و میکروب میمردند یکیشون هم اسمش بیژن بود

  یک قطـــره آب بــود با دریــــــا شد
  یک ذره خـــاک با زمین یکتــا شـــد
  آمــد شدن تو اندرین عالــــــم چیست
  آمد مگسی پدید و نا پیــــــدا شـــــــد

  هـــرگــز دل مــن ز علــم محــروم نشد
  کم مــاند ز اسرار کــه معلـــوم نشـــــد
  هفتـــاد و دو سال فکر کردم شب و روز
  معلومم شد کــــــه هیچ معلـــوم نشــــــد

  • اصلاً اگر کمک نقدی هم نکنه همین که این آدم اینقدر پول در آورده اون پولها رو بخشیش رو مصرف کرده یعنی گردش پولی بوجود آورده صدها نفر آدم دیگر رو هم پولدار کره برای صدها نفر شغل ایجاد کرده، حتماً باید بیاد به گدا ها هم کمک کنه که آدم خوبی بشه؟

   لیاقت ملتی که قدر چنین آدمهایی رو نمیدونن بیش از این نیست که این آدمها مغزشون رو و وجود مبارکشون رو از اون گداخانه خارج کنند ببرند به جایی که بزرگی آنها احترام میگذارند!

   یک آدم مثل بیژن بیش از چند میلیون گدا، و چند ده هزار آدم معمولی و کم فهم برای بشریت سود دارند. آدمهایی به جای بیژن میرسند که عمری کار میکنند، تصمیمات درست میگیرند، ارزش این آدمها خیلی زیاده!

   درسته آخرش همه نیست میشوند ولی این به این معنی نیست که درست زیستن و خوب زیستن بی اهمیته، تو میتونی توی زندگیت برینی یا خوب زندگی کنی، بستگی به سلیقه داره بعضی ها تصمیم میگیرند برینند!

   تازه اینکه تو نشنیدی کاره عام المنفعه هم کرده باشه که لازم نیست کرده باشه به این معنی نیست که نکرده.

   • درسته به اخلاق اعتقاد عقلی ندارم ولی از نظر احساسی و به حکم جبر که آدمیزاده هسنم برای آدمی مثل بیل گیتس صدها برابر ارزش قایل هستم. نیازی به ذکر دلایل نیست چون خودت بهتر میدانی چرا.
    فقط همینو بگم که بیژن دلقکی بود که با ادا اطوار مسخره از ثروتمندها گدایی میکرد در حالی که آدمی مثل بیل گیتس محصولاتی تولید میکند که بشریت تشنه آن بودند و هستند.و هرگز در برابر بقیه انسانها سر خم نکرد

    • راکی مانانوف گرامی در بین بی خدایانی که دیده ام از معدود افرادی هستید که فلسفه اخلاق بی خدایی را درک کرده اید و در عین حال با صداقت تمام و بدون پرده پوشی آنرا بیان میکنید .همانگونه که خود نداشتن اعتقاد عقلی به اخلاق را اظهار کردید خدمتتان عرض کنم که در بیخدایی اخلاق معنی نمیدهد و اغلب بی خدایان سعی میکنند با فلسفه بافی و سئوال در برابر سئوال و حاشیه پردازی این موضوع را مخفی کنند ! بعبارت ساده در فلسفه بی خدایی بین هیتلر و بیل گیتس هیچ تفاوت ذاتی وجود ندارد هردو براساس لذت و محیط وشرایط خود اقدامی کردند و لذت آنرا هم بردند .شکسپیر در داستان مکبث ,فلسفه اخلاق بی خدایی را در کلام شیاطینی که به مکبث ظاهر شده بودند با این جملات به خوبی نشان میدهد .Fair is foul, and foul is fair
     vراستی آرش قسمت دوم اخلاق چی شد؟!

     • فقط می خواستم
      آن گونه که در کنه وجودم بود زندگی کنم .
      پس چرا اینکار این قدر مشکل بود؟!
      هرمان هسه

      حسین جان ممنون از لطف و مرحمتت. سخنان شما برای ذهن خسته از جستجوی من بسیار آرامش دهنده بود .

     • با حسين و راکي موافقم

     • من پاسخ این خزعبلات رو قبلاً اینجا داده ام
      http://www.zandiq.com/articles/0000000183.shtml

      راکی جان بهت تبریک میگم یک مسلمان درجه علمی شما که الاغ نجیبی هم هستی رو تایید کرد. شما هم میبینم از این تمجید خیلی ذوق زده شدی، بیا برو برگرد به اسلام تو به درد اسلام بیشتر میخوری نازنین من دوست دارم آدمهایی مثل تو مسلمون باشند.

      شاعر میفرماید دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید 🙂

     • آرش گرامی سر قفلی بی خدایی را که نخریدی که هر کس طبق اساسنامه من در آوردی شما رفتار نکرد از بی خدایی خلع و اخراج شود .
      رفتار شما شبیه دارو دسته رجوی و یا نظام ولایت فقیه است مروج قرایت خاصی از بی خدایی هستی که بر پایه فحش و ناسزا به پیروان یه دین بنا شده مثل خامنه ایی که دشمن دشمن میکنه .
      اگر واقعا نظام غرب و قبول داری کار شما در خیلی از کشورها کاملا خلاف قانونه :

      دادگاه اداری و مدنی ویکتوریا در استرالیا روز گذشته حکم دو کشیش را که متهم به بهتان به اسلام و بدگویی از مسلمانان بودند عذرخواهی از مسلمانان استرالیا اعلام کرد. دادگاه اداری و مدنی ویکتوریا به «دنی نالیاح» و «دینل اسکات» از فرقه پروتستان مسیحیت دستور داد برای بهتان زدن به مسلمانان و بدگویی از آنان در سمیناری که در اسفند ماه (مارس) سال ۲۰۰۲ برگزار شد عذرخواهی کنند. «مایکل هینگز»، معاون رئیس دادگاه اداری و مدنی استرالیا گفت، این دو کشیش قانون تساهل دینی و نژادی را به واسطه سخنرانی و چندین مقاله منتشر شده در خبرنامه کلیسا نقض کرده اند. آنها مسلمانان را با واژه های ناشایستی توصیف کرده و دین اسلام را بدنام جلوه داده اند. قانون تساهل دینی و نژادی می گوید فرد نباید گروه و افراد را به دلیل اعتقادات خود مورد تمسخر قرار داده وعلیه آنان ابراز انزجار کند

     • راكي جان از شما كه به اخلاقيات اسلامي پايبندي بعيده! كپي بدون ذكر منبع يه نوع دزديه دزدي هم
      ام الفساد و اشد من الزنا است!

      http://www.aftabir.com/news/view/2005/jun/25/c7c1119708678.php/%DA%A9%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D9%87%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%AF%DA%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86

      ارش بي خدا بيان خاصي از بي خدايي نداره ايراد از شماست كه با چيز هاي ابتدايي و مباني بي خدايي اشنا نيستي اصلا نميدوني بي خدايي چي هست يا چي نيست.

     • martin عزیز
      غیب گویی میکنی ! معلومه که خبرو از جایی کپی کردم !
      هیچ وقت هم مدعی و مشوق رفتار اخلاقی نبوده ام.
      نوشته های من تنها در مقام یک توصیف گر است.
      از نظر شخصی قانون کپی رایت که سهله واسه هیچ قانونی ارزش قایل نیستم

      من اشاره به hate speech کردم و ظاهرا این سایت هم یک hate site است اما مدعی نشدم که خوب است یا بد.
      بهر حال خود من یکی از مشتریهای این سایتم آدم نمیتونه از صبح تا شب تو جنده خونه باشه بعد بگه جنده بازی بده

    • کسی که بیلیونر باشه چرا باید جلوی کسی سر خم کنه؟
     شما توی دهاتتون به کسی که روزی یک ملیون دلار فقط از راه فروش عطر و ادکلن هاش درآمد میره تو حسابش میگی گدا؟!
     این آقا که همه کله گنده ها افتخار میکردن که لباسشون رو ایشون طراحی کرده پس برای کی سر خم کرده بود؟
     نکنه با سید علی خامنه ای اشتباه گرفتی که برای روسیه و چین و حزب الله قمبل میکرد؟

   • این خیاط کاپیتالیسم شما یک دینار هم با خود به آن دنیا نبرده و اینک در جهان برزخ افسوس می خورد که چرا ثروت خود را در راه گسترش اسلام خرج نکرده؟ چرا ذکات نداده؟ چرا خمس نداده؟ چرا التزام به آقا امام زمان نداشته؟

    صحبت از صنف خیاطی شد به یاد شهید گرانقدر آقای اسدالله لاجوردی افتادم که در کنار خیاطی فعالیت فرهنگی می کردند و به تادیب زندانیان در زندان اوین مشغول بودند که کم تر از حج و زیارت کربلا صواب نداشته و یکی از برادران خواب دیده که ایشان مشغول نوشیدن آب گوارای کوثر هستند و منافقی که او را شهید کرد از زقوم نوش جان می فرماید.

   • به نظر میرسه نیچه و مایکاولی تاثیر زیادی در نگرش اخلاقی شما داشته باشند.
    از نظر من انسان انسان است و از لحاظ حقوقی فرقی با هم ندارند. حال چه یکی بیشتر «سود» داشته باشد یا «کمتر».
    این چیزی بود که میل بدان معتقد بود و نیچه به این اصل حمله کرد، که به نظر اینجانب نیچه به خاطر نفرتی که همیشه با وی همراه بوده، هیچگاه حاظر نبود یک انسان گدا را با یک ابرانسان یکی بداند.
    از نظر شما بیژن از بسیاری از انسان ها «با ارزش» تر بود، اما اگر بخواهیم به خاطر این «با ارزشی»، حق عده ای دیگر که فکر میکنیم ارزش کمتری دارند را بگیریم و به اشخاص با ارزشتر (از نظر ما) بدهیم، از لحاظ اخلاقی کار درستی نیست.
    و البته شما هم احتمالاً به این اعتقاد ندارید که این کار درستی است، و اگر اینطور است، این ایراد بر باور شما وارد نیست.

   • افسوس که سرمايه (Capital) ز کف بیرون شد.
    در پای اجل بسی جگر ها خون شد.
    کس نامد از آن جهان که پرسم از وی.
    کاحوال مسافران دنیا چون شد.
    – خیام

 14. چون عمر بسر رسد چه بغداد و چه بلخ
  پیمانه چو پر شود چه شیرین و چه تلخ
  خوش باش که بعد از من و تو ماه بسی
  از سـلخ بـه غره آیــد از غـره بـه سلخ
  – خیام

 15. بسمه تعالی
  کلا روشنگری ما بچه بسیجی ها باعث میشود که بصیرت خوانندگان وبلاگهای کفر و نفاق باز شده فریب شما مزدوران فراماسونری و صهیونیست ها را نخورند.

  فوت این خیاط کاپیتالیست ، آقای بیژن مرا به یاد حضرت شیخ رجبعلی خیاط انداخت هر دو مغازه خیاطی داشتند ولی این کجا و آن کجا. حضرت برای روحانیون لباس میدوخت که اجر معنوی نیز دارد ولی بیژن خیاط فراماسونرها و صهیونیست ها بود و برای آنان خیاطی می کرد .

  حال که بحث از مرگ و قیامت و حساب و کتاب اخروی شد روایتی از شیخ رجب علی نقل می کنم تا بدانید خدا پاداش هر خدمتی به بشریت را خواهد داد و ستمی در کار نیست.

  شیخ رجبعلی خیاط صاحب کراماتی بود از جمله اخبار برزخ و قیامت توسط فرشتگان به او می رسید.
  روزی در گرمای تابستان برای حضرت پنکه آوردند و بلافاصله برای وی مجسم شد که مخترع پنکه به سبب اینکه مسلمان نبوده در جهنم افکنده شده ولی به پاس اختراع پنکه و حض بردن مسلمین از پنکه در میان آتش دوزخ خداوند رحمان و رحیم یک پنکه جلوی مخترع پنکه گذاشته تا کمی خنک شود.

  بله چنین است و شما بچه کاپیتالیست ها بدانید که در قیامت آنچه مهم است تابعیت شما به اصول و فروع دین اسلام است و هرچقدر درس بخوانید و اختراع کنید اگر امام عصر خویش را نشناسید به مرگ جاهلیت مرده اید.

  کاپیتالیست تئوری مرده ای است که به پایان خود رسیده و مشکلات فجیع اقتصادی در اروپاو آمریکا موید این است.

  اصلا سوال این است که آخر چرا کاپیتالیسم؟ وقتی در راه اسلام گام بردارید و برای خدا جهاد کنید ثروت دنیاو آخرت نصیب میشود و. کاخهایی از طلا و حوریان زیبا روی نصیبتان میشود و اما یک کاپیتالیسم در دنیا طلا و در آخرت آتش درو خواهد کرد.

  من یهدی الله فلا مضل له و من یضلل فلا هادی له

  • «وقتی در راه اسلام گام بردارید و برای خدا جهاد کنید ثروت دنیاو آخرت نصیب میشود و. کاخهایی از طلا و حوریان زیبا روی نصیبتان میشود و اما یک کاپیتالیسم در دنیا طلا و در آخرت آتش درو خواهد کرد.»

   طاغوت من خودم حوریم بعد اگه نخوام توی بهشت با شما آشغالای بوگندو همخوابگی کنم تکلیف چیه. باید در خدمت کفر باشم یا چی؟

  • خدا شما بچه بسيجي رو براي آقا نگهداره.ممنون كه مي خواي چشماي ما رو باز كني ولي مي دوني چيه؟ اين ابرهاي شك و ترديد بدجور تو آسمان ذهن من پراكنده اند نمي ذارن خورشيد يقين بر من بتابه و من جرعه نور از آن منبع لايزال بنوشم!اين فرمايشات شما مثله نسيمي در برابر ابرهاي تيره وتار شك منه! اگه مي توني يه تسونامي ،چيزي به پا كن. آفرين دستت درد نكنه! شيخ رجب علي عجب آنتن باحالي بوده اي ول رجب جون ،كاش بودش از فرشته ها مي پرسيد جريان عيسي چي چيه؟! :-؟

  • در حیرتم احمق تر از تو و امثال تو دیگه کی می تونه باشه.برو اسمتو تو گینس بنویس.جزو بهترین عقب مونده های خیال پرداز می شی. حوری و کاخ طلایی هم در کار نیست.منو یاد داستان دیوانه ای می ندازی که اعتقاد داشت هیتلره و هر چی اطرافیان بهش می گفتن اشتباه می گی سعی بر انکار آنها داشت. در کل وضعت خیلی خرابه و درجه فانتزی ات بدجوری زده بالا.

  • راضیم ازت. بابا تابلوه داره شوخی میکنه دیگه. کارت درسته:)))))))))))

  • شما زیاد نگران آخرت ما نباش، خدا اگر موجود فهیمی باشه به ما پاداش میده، اگر نباشه هم با لقد میزنیم در گوشش!

 16. سلام آرش جان، خیلی خوشحالم که دوباره فعال شدی، همیشه نوشته هات رو میخونم و لذت میبرم، زندیق رو به دوستان معرفی میکنم. مجموعه با ارزشیه افسوس که interface نداره. در کل کارت جای تقدیر داره. امیدوارم مملکت عوض بشه بتونیم علنی ازت تشکر کنیم.

 17. ک*ی*ر اون چهارده تا تازی تو دهنت

 18. لعنت خدا و رسولش بر بیخدایانی که نفهمیده و نسنجیده به 14 ستاره پاک آسمان امامت و نبوت توهین میکنند.آرش جان خدایت نیامرزد و پدر و مادرت به عزایت مگر آنکه به درگاه خداباز گردی.

  • ممنونم، همین که من رو آرش جان خطاب میکنید نشون میده ته دلتون میدونید من حرف حق میزنم.

 19. معیار حقیقی در سنجش کارنامه اعمال هرکس در این است که چقدر مطیع اسلام و چقدر در خدمت اسلام بوده است. امام عصرش را میشناخته یانه؟ خمس و ذکات می داده یا نه؟ در خدمت علمای اسلام بوده یا در خدمت استکبار؟
  انیشتن در آخر عمر به نزد آیت الله طباطبائی و شیعه شد و برکات آسمانی نصیبش شد.
  حال شما کفار خود دانید. اینها همه عبرت است که میلیاردر باشی 1 قران هم نمی توانی با خود ببری فقط اسلام عزیز است که عزت آخرت را نصیبتان می کند و تاریخ اثبات کرده که مشرکین پس از گرویدن به اسلام و شرکت در جهاد مزد حلال زحمات طاقت فرسایشان را گرفته و همگی از راه حلال که همانا کسب غنیمت جنگی است ثروتمند زمان خود شدند حال شما یک کاپیتالیست را برای ما مثال می زنی؟
  نصر من الله و فتح قریب

  • جون مادرت داری شوخی میکنی با این حرفها یا جدی میگی؟

  • واي اين نصر من الله و فتح قریب منو كشت واي مردم از خنده .مرسي از روشنگريت

  • حالی پیدا می کنی وقتی بمیری و ببنی هیچ چیزی نیست و با مردن تموم شدی. البته طبعا اون رو هم نمی تونی ببینی چون در کل با مردن تموم میشیم. اسلام و خدا فانتزی هایست که انسان برای جاوادنه موندن خود ساخته.از خواب بیدار شو تنها چیزی که جاودانه است انرژی است نه پوست و گوشت تجزیه پذیر تو.

 20. دمش داغ

 21. راحت شد!

  خوش بحال ورثه.

  خوشبحالت كه اونوري.

  پوسيديم تو اين گورستون

هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: