دوست خارجی و دشمن داخلی

توی امریکا وقتی یک نفر میخواهد شهروند آمریکا شود قسم میخورد که علیه دشمنان امریکا چه داخلی و چه خارجی بایستد.

نکته خیلی جالبی در  این مراسم سوگند خوردن وجود داره، و اونهم اینه که در هر کشوری یک سری دشمن داخلی هم وجود داره.

و روشن هست که در میان خارجی ها هم هر کشوری دوستان زیادی داره، چون توی همه جای دنیا آدمهای خوب و بد پیدا میشه.

حالا یک مسئله ای که حکومت های کمونیستی و اسلامی راه انداخته اند انکار این هست که ایران دوستان خارجی داره. یعنی هر کسی به صرف اینکه خارجی باشه دیگه خیر خواه ایران نیست و بنابر این همکاری با هر بیگانه ای خیانت به کشور در نظر برخی از آدمها محسوب میشه.

این دیدگاه رو حتی مثلاً اکبر گنجی هم داشت، میگفت هرکسی از خارجی پول بگیره علیه حکومت ایران خیانت کرده، البته من نمیدونم منظورش دقیقاً همین بود یا اینکه هنوز هم به این اعتقاد داره یا نه، ولی در هر صورت هروقت جلوی حزب اللهی ها از خارجی صحبت میکنیم شاخکهاشون تیز میشه که ببینن این خارجی غربیه یا نه، اگر غربی باشه که فاسد و دشمن تلقی میشه، اگر عرب باشه و بخصوص فلسطینی باشه که خایه هاش رو میبوسن.

این دیدگاه کاملاً دیدگاهی غیر معقول هست، خیلیها اینرو نمیفهمند که وقتی راجع به خارجی ها صحبت میکنیم راجع به آدمها داریم صحبت میکنیم، فکر میکنند خارجی یک نوع جانور دیگر هست، نمیفهمند که بین خارجی ها هم آدمهای باشرف و بیشرف و نفهم و فهمیده همه رقم موجود هست.

میگن خارجی ها به فکر منافع خودشونن نه به فکر منافع ما، این حرف ایرادش اینه که ایرانیها هم همشون به فکر منافع «ما» نیستن بلکه به فکر منافع خودشونن، نیاز هست مثال بیاریم از ایرانیهایی که به فکر منافع خودشونن فقط؟

افزون بر این، اینکه شما انتظار داشته باشید یک آدمی به فکر منافع خودش نباشه، خیلی انتظار احمقانه کمونیستی و انقلابی هست، نتیجه این حماقت همین توتالیتریسمی هست که شاهد هستید، آدمها مجبور میشوند از روی ریا اینطور وانمود کنند که به فکر منافع خودشون نیستند، در حالی که بشر نمیتونه اساساً دنبال منافع خودش نباشه، برخورد درست اینه که ما اجازه بدهیم دیگران دنبال منافع خودشون باشند و اینرو ایراد ندونیم، ولی منافع مشترک رو کشف کنیم و روی این منافع مشترک دست همکاری بهم بدهیم.

سیاست اصولاً نمیتونه بی ارتباط با حفظ منافع و یا بدست آوردن آنها باشه، کسانی که این حرف رو میزنند سیاست رو نمیفهمند، فکر میکنند مثلاً یک خارجی باید کس خل باشه بیاد بگه ما میاییم برای شما تاسیسات نفتی درست میکنیم پولم نمیگیریم یا کم میگیریم.

در دنیا آدمهای معقولی وجود دارند که همیشه میتوانند و باید که به همدیگر کمک بکنند، همکاری و اتحاد با این افراد برای جنگیدن و مبارزه با دشمنان داخلی نه تنها خیانت به کشور نیست بلکه خدمت به کشور و خدمت به بشریت هست. بنابر این اینرو فراموش نکنید

  • همه ایرانیها دوست ایران و بقیه ایرانیان نیستند
  • همه خارجی ها هم دشمن ایران و ایرانیان نیستند
  • همکاری با دوستان خارجی ایران علیه دشمنان داخلی مشروع، انسانی، اخلاقی و میهن دوستانه است
Advertisements

3 پاسخ

  1. ای شیطووووون این همه نوشتی که آخرش اینو بگی : «همکاری با دوستان خارجی ایران علیه دشمنان داخلی مشروع، انسانی، اخلاقی و میهن دوستانه است»
    در اینکه هیچ کشوری عاشق چش ابوری ایرانیا نیست شکی نیس. همه دنبال منافع خودشون هستن. به قول شما باید دست روی منافع مشترک گذاشت.
    نمی دونم اینو از کی شنیدم اما یه یارویی می گفت آمریکا مثل گاو می مونه. هم می تونی از پستوناش بچسبی و شیرش رو نوش جان کنی هم می تونی از شاخش بچسبی و …
    متاسفانه دولت مردان امروزی از غرب و آمریکا فقط شاخشون رو می بینن.

هرچه میخواهد دل تنگت (اگر بدرد بخور هست البته) بگو.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: